Jump to content

Sunshine Double 2022 - u doba kad je i najzagrizenijim teniskim fanovima tenis postao totalno sporedna stvar


wwww

Recommended Posts

Dobar mec Nadala i Alcaraza, mali ce biti GS sampion u naredne 2 godine ako nastavi da ovako radi i vredno trenira.

Rafa ko Rafa, izdrzi nalete protivnika a onda doda gas i prelomi mec.

 

Vcrs protiv Fritza, jeste favorit ali ostavio je traga na Nadalu ovaj 1/2 duel. Idemo do 37 Mastersa💪

Link to comment
Share on other sites

Ono sto je nocasnji mec pokazao (jos jednom) jeste to,da bi neko dobio Nadala na brzoj podlozi (beton ili trava) jednostavno mora da ima i servis. Ako ne kao ubitacno oruzje,ono makar kao jak adut iza kojeg ce doci veci broj lakih poena. Alcaraz je tu prilicno tanak..njemu je povredjeni Norrie napravio 4 brejka u prethodnom mecu.. Dakle, koliko god si dobar igrac ili inspirisan..ako ne dobijas veci broj "besplatnih" poena iza svog servisa,sanse protiv Nadala su ti tanke..(na ovim podlogama posebno)

Alcaraz je napravio preveliki broj neiznudjenih gresaka u prvom setu..cini mi se 23 ili 24 (necu namerno da gledam statistiku;pisem po pamcenju). Sa takvom igrom ne bi uzeo set ni protiv nekog daleko slabijeg igraca..medjutim,Carlos je odlicno odigrao drugi set,po onom nenormalnom vetru..ja sam mislio da ce Nadal tu bolje da se prilagodi i resi mec u dva seta..u trecem setu se vetar malkice umirio,a Rafa je opet pokazao neverovatnu mentalnu snagu. Svakako Alcaraz iz turnira u turnir potvrdjuje da je GS materijal..

Fritz u finalu?
Do Rubljova nije imao protivnika iz top 30,ali je Rusa bas nadigrao. Iskreno,bio bih veoma iznenadjen da Nadal propusti ovakvu priliku za jos jednu veliku titulu..ovaj put iz kategorije Mastersa.
 

Edited by Drug Crni
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Helena said:

Hoću da kažem klasičan američki stil-servis-forhend i to je to.Previše je takvih igrača i meni Evropljani još uvek igraju kvalitetnije.

 

 

 

Pa ne bih se bas slozio, ima Fritz i kvalitetan BH. Uostalom, vreme ce pokazati, sada je 20ti i sa ovim rezultatom ce verovatno jos napredovati, mislim da moze da jos iskoraci i postane top10 igrac, ali vreme ce pokazati. Slazem se da amerikanci imaju dosta tih S+FH igraca, a Fric i Bruksbi iskacu iz te kategorije kompletnijim tenisom. 

Link to comment
Share on other sites

Fric ne iskace nicim, on je neki tempo igrac (Klizan 😛 ) kada mu ide. To sto mu bekhend nije tragican u rangu drugih americkih tenisera ne znaci da je dobar u rangu igraca koji su oko njega. On se mota oko top 30 do 20 vec neko vreme, ali nema top 50 bekhenda na svetu, sasvim sigurno. Ne mozemo reci da ima dobar bekhend zato sto ocekujemo da ga Amer nema uopste.

 

Bruksbi je druga prica, on je atipican Amer potpuno.

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast Fricu :thumbsup:

 

Nisam odgledala sve, gledala sam negde do polovine 2.seta, ocekivala sam da taj set bude neizvestan, a onda sto Mek kaze da 3.set bude 6:2 za Nadala. Izgleda da su Nadala stigli svi teski mecevi koje je imao tokom turnira, a srecom Fricov clanak je ipak izdrzao.

Link to comment
Share on other sites

Red je da se pomene i pobednica IW - Iga Swiatek.

Iskreno,njen mentalitet je prilicno impresivan. Vec je GS sampionka,ali nije nastavila stazom kojom su krenule neke druge pobednice poput Stephens,Ostapenko itd. Iga nije medijska zvezda,vec je mnogo vise fokusirana na tenis i veliki rad. Uopste se ne bih iznenadio da za par sezona pretekne igracice poput Osake,Muguruze itd. A tek joj je 20 godina, sto se nekako cesto gubi iz vida.

Edit:slovO :furious:

Edited by Drug Crni
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Miami Indian Wells 2022 - u doba kad je i najzagrizenijim teniskim fanovima tenis postao totalno sporedna stvar
  • Lobotomija changed the title to Sunshine Double 2022 - u doba kad je i najzagrizenijim teniskim fanovima tenis postao totalno sporedna stvar

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...