Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

 

6 minutes ago, alcesta said:

Hvala, bila sam sigurna da sam videla da tako nešto ima, a juče su mi u privatnoj laboratoriji gde su mi radili nešto drugo rekli da iz testa ne može da se vidi od čega su antitela. Moraću da pogledam radi li ovde neko takve testove uopšte.

 

U Beogradu ima:

 

Quote

Anti-SARS-CoV-2 IgG (N protein)
2000 RSD

Anti-SARS-CoV-2 IgG (S protein)
2000 RSD

http://www.konzilijum.rs/cenovnik/

Link to comment
Share on other sites

pitanje za  erwina ako hoces da odgovoris ako neces zaboravi da sam pitala : ko je tvoj omiljeni teniser? (ako ga imas i ako hoces da kazes ovde ponavljam, nije pod obavezno naravno )

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, wwww said:

da li to vazi i za pasose i licne karte koje izdaje institucija drzave Srbije?

za iste ovakve potvrde o pcr testu (negativnom) koje si ti licno dobio kad si odradio test u Srbiji da bi mogao da se vratis u Nemacku? jesi li to rekao po sletanju u Nemacku osobi koja te je pitala da mu pokazes odgovarajuci negativni test?

 

6 hours ago, Milica said:

I za sve nase fakultetske diplome? 

Znaju li ti zapadnjaci da ih lece  medicinski strucnjaci sa laznim diplomama iz Srbije :wicked:

Mozda BBC treba i o tome da ih obavesti :lol_2:

 

Iako mešamo babe i žabe, ali da. Da neko osnovano posumnja u validnost pasoša, testa, diplome bilo čega izdatog od strane državnih organa Srbije - za mene je lažno dok se ne dokaže suprotno. 

 

Btw, ja sam diplomirao pre dolaska ovih na vlast tako da 😋

 

*U slučaju NĐ sumnja je osnovana i treba da se raščisti.

 

Btw, zašto je test na At dokaz za bilo šta kad znamo da je preležao već koronu pre godinu i po? Sve i da nije, opet ništa ne govori o tome kad je bio pozitivan, već samo da nekad u prošlosti jeste. Dakle, apsolutno za ovu priču nebitan podatak. I bez papira ja sam mogao da kažem da će biti pozitivan na IgG. 

Link to comment
Share on other sites

pa ako su mu ovo antitela od pre godinu i po onda tzv. prirodni imunitet traje mnooooogo duze od onog od vakcine. :wicked: i ovo je definitivni dokaz toga :classic_biggrin:

da li si to hteo da kazes? :classic_biggrin:

 

usput: koja je ono bese svrha primanja vakcina? da se dobije caga ili da se dobiju antitela na corona virus? :smiley33:

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, wwww said:

usput: koja je ono bese svrha primanja vakcina? da se dobije caga ili da se dobiju antitela na corona virus? :smiley33:

 

Bio sam ubeđen da je smisao vakcinacije zaštita sebe i drugih, ali to se menja, virus mutira 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, erwin said:

Skoro 8x veća vrednost od granične posle godinu i po od preležavanja, teško da je to očekivano.

 

 

 

Što opet ne govori apsolutno ništa o tome kad je bio pozitivan, da li je bio pozitivan 16.12. ili 26.12. iz tog teksta ne možemo da saznamo, već samo da jeste nekad u skorijoj prošlosti (do nekoliko meseci) bio pozitivan. 

 

46 minutes ago, wwww said:

pa ako su mu ovo antitela od pre godinu i po onda tzv. prirodni imunitet traje mnooooogo duze od onog od vakcine. :wicked: i ovo je definitivni dokaz toga :classic_biggrin:

da li si to hteo da kazes? :classic_biggrin:

 

Samo ti znaš kakve veze to ima sa ovom pričom 😁. A i sama znaš da broj antitela ne govori ništa o kvalitetu imuniteta. Znaš nekog ko je u De radio taj test? I zašto ne znaš? 

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Eddard said:

Što opet ne govori apsolutno ništa o tome kad je bio pozitivan, da li je bio pozitivan 16.12. ili 26.12. iz tog teksta ne možemo da saznamo, već samo da jeste nekad u skorijoj prošlosti (do nekoliko meseci) bio pozitivan. 

 

26. nije prošlost u odnosu na 23, tj. datum testa IgG antitela.

 

GPD0qGe.png

Edited by erwin
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Eddard said:

 

Što opet ne govori apsolutno ništa o tome kad je bio pozitivan, da li je bio pozitivan 16.12. ili 26.12. iz tog teksta ne možemo da saznamo, već samo da jeste nekad u skorijoj prošlosti (do nekoliko meseci) bio pozitivan. 

 

 

Samo ti znaš kakve veze to ima sa ovom pričom 😁. A i sama znaš da broj antitela ne govori ništa o kvalitetu imuniteta. Znaš nekog ko je u De radio taj test? I zašto ne znaš? 

 

Pa tebe nista zivo ne moze ubediti (cak i da si mu ti licno uzeo uzorak i odradio test :classic_biggrin: i uneo u bazu podataka ) . Ti si unapred doneo odluku da je on lazirao test.  Uopste te ne zanima sto sve ostalo sto znamo (iz nezavisnih izvora, npr. od francuskih novinara o ponasanju NDj tokom doticnog intervjua) ukazuje na to da NDj  jeste bio pozitivan na testu 16.12. i da ta "teorija" da je on 26.12. lazirao test (bio pozitivan) uopste ne pije vodu i ne uklapa se u sled dogadjaja od 16.12. do odlaska za Australiju.

 

Usput, NDj je definitivno morao da ima neki negativan test pred put za Spaniju (negde izmedju 26.12. i 29.12.) - uradjen u Srbiji. Bas me zanima medicinsko objasnjenje da neko 22.12. ima negativan test, 23.12. ima antitela u krvi, 26.12. ima pozitivan test, pa onda recimo 27.12. ili 28.12.  ima negativan, pa onda 28.12. ili 29.12. leti za Spaniju. Pa onda nekog 2. ili 3. 1. opet ima negativan test. Posto je morao da ima neki negativan test i pre samog leta za Australiju (24h ili 48h pre leta, ne znam tacno koje je pravilo), uradjen u Spaniji (jer je odatle leteo). Inace ga ne bi pustili ni na jedna let (od Spanije do Dubaija, pa od Dubaija do Melburna). Ili je mozda i tu "preko veze" uspeo da izmuva testove onakve kakvi njemu odgovaraju? :smiley33:

 

Bice da je NDj medicinski covid fenomen! Plus ima svoje ljude svuda po svetu da mu laziraju testove kako mu se prohte!

 

On je takodje i medicinski fenomen jer prema twiter "strucnajcima" i uvazenim :wink2: teniskim "novinarima", sve s ovima iz BBC-a, evo vec godinu i po dana seje virus gde god se nadje! Jednom zarazen - zauvek zarazan! Kao da je zarazen respiratornim HIV virusom. Zaista cudo od coveka! (valjda opet bosanske piramide i grljenje drveca "zasluzni" :wicked: ) . Trebalo bi njegov slucaj prijaviti nekom medicinskom telu, pa da ga onda odvedu u neku laboratoriju i detaljno ispitaju. Bilo bi tu materijala za neku Nobelovu nagradu za medicinu :classic_biggrin: - za takvo cudo i anomaliju, jos nevidjenu u celom svetu tokom ove 2 godine pandemije! Takodje ga ovih dana optuzuju da dok se seta medju masom  ponovo siri virus medju napacenim balkanskim narodima - sve ih pomori, BRE! Sve s ovim antitelima koja su od ko zna kad, jelte (mozda i od pre godinu i po dana :wicked: ) ! Pri cemu se on sam ne razboljeva, njemu nista ne fali, ni da se nakaslje, ali zato seje smrt svuda oko sebe! SOTONA! BRE!
 

Spoiler

 

spacer.png

 

 

 

 

 

:classic_biggrin:

 

Edited by wwww
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, erwin said:

 

26. nije prošlost u odnosu na 23, tj. datum testa IgG antitela.

 

Sorry, moja greška, nisam video datum serološkog testa. Ali, to opet ne isključuje mogućnost da je ta antitela zaradio u bilo kom drugom kontaktu u poslednjih nekoliko meseci, možda nije ni znao za to. A i ti znaš, da neko ko ima memorijske B-ćelije od prethodne infekcije, vrlo brzo po izlaganju istom antigenu počinje da stvara antitela. Ok, mozda nije bio pozitivan 26., ali to ne znači definitivno da je bio pozitivan 16. Objašnjenje za nedoslednosti u testu nismo dobili ni od koga, samo nemuštu izjavu na parčetu papira nekakvog jebeno nepouzdanog organa države Srbije, da je test pravi. 

 

Elem, @wwwwne, ja nisam doneo takav sud, već sud da je Novak debil koji je pozitivan svesno išao međ ljude, uključujući i onu decu. To je moj sud. Tačnije, moj sud je bio od početka i ostao, ili je stvarno debil ili je lažirao test (dobro, i onda je idiot). Da ovo drugo nije istina me još niko nije 100% ubedio, tu ti dajem za pravo, ali ako moram da biram između ta dva, mnogo sam bliži mišljenju da je debil koji je išao međ ljude pozitivan. 

 

Ovu mentalnu gimnastiku izvodim samo zato što mi je fascinantno kako se to odjednom veruje državnom organu te vukojebine, gde znamo da svako sa malo uticaja i/ili novca može da lažira šta god poželi (da, i pasoš, vozačku dozvolu, pa i diplomu Medicinskog fakulteta). Da citiram erwina, organu koji već dve godine bezočno laže o broju umrlih od Covida, pa ja sad treba da verujem da je bilo šta što dolazi iz te ustanove ispravno kao što vi to radite, samo zato što je NĐ u pitanju. Sad je neka ustanova države Srbije ideal Istine u čiju se ne sumnja. Neće moći. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Eddard said:

 

 

Iako mešamo babe i žabe, ali da. Da neko osnovano posumnja u validnost pasoša, testa, diplome bilo čega izdatog od strane državnih organa Srbije - za mene je lažno dok se ne dokaže suprotno. 

 

Btw, ja sam diplomirao pre dolaska ovih na vlast tako da 😋

 

*U slučaju NĐ sumnja je osnovana i treba da se raščisti.

 

Btw, zašto je test na At dokaz za bilo šta kad znamo da je preležao već koronu pre godinu i po? Sve i da nije, opet ništa ne govori o tome kad je bio pozitivan, već samo da nekad u prošlosti jeste. Dakle, apsolutno za ovu priču nebitan podatak. I bez papira ja sam mogao da kažem da će biti pozitivan na IgG. 

Samo sto australijskim vlastima ne pada na pamet da se time bave, posto je to gubljenje vremena. Ako je iko pomislio da ce oni da istrazuju verodostojnost nekog dokumenta koji je izdao Batut ili bilo koja institucija u Srbiji, taj onda ima ocekivanja deteta u nizim razredima osnovne skole. To bi trajalo 10 godina, a realno zavisili bi od pravosudnih organa u Srbiji kojima ni Srbalji ne veruju.

Svaka drzava ima da ti ponisti vizu ako posumnja u verodostojnost bilo kakvog dokumenta koji si podneo u procesu za dobijanje iste. Da Novak nema milione i advokatski tim koji kosta $10K na sat ne bi ni krocio na tlo Australije, prvim sledecim letom bi je napustio. Ovako je izboksovao nekih 5-6 dana po ceni od $500000 sto je za njega sica, ali realno nije imao nikakve sanse da taj proces dobije, ne u Australiji nego bilo gde u svetu, posto sve zemlje imaju manje vise istu regulativu kod viza. 

Edited by DJORDJE
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DJORDJE said:

Samo sto australijskim vlastima ne pada na pamet da se time bave, posto je to gubljenje vremena. Ako je iko pomislio da ce oni da istrazuju verodostojnost nekog dokumenta koji je izdao Batut ili bilo koja institucija u Srbiji, taj onda ima ocekivanja deteta u nizim razredima osnovne skole. To bi trajalo 10 godina, a realno zavisili bi od pravosudnih organa u Srbiji kojima ni Srbalji ne veruju.


Naravno, nisam ni očekivao da se oni bave time, ja pričam za našu internu upotrebu, kao i za eventualne reperkusije koje takve optužbe imaju po građane Srbije. Jer, ne verujem da će se desiti, ali nije nemoguće da BBC npr. pokrene talas na kome se pridruži i foreign office, pa priupita Srbiju jesu li nam ti sertifikati ispravni ili ne, dokažite da jesu, a dotle vam suspendujemo priznavanje istih…

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Eddard said:


Naravno, nisam ni očekivao da se oni bave time, ja pričam za našu internu upotrebu, kao i za eventualne reperkusije koje takve optužbe imaju po građane Srbije. Jer, ne verujem da će se desiti, ali nije nemoguće da BBC npr. pokrene talas na kome se pridruži i foreign office, pa priupita Srbiju jesu li nam ti sertifikati ispravni ili ne, dokažite da jesu, a dotle vam suspendujemo priznavanje istih…

Ma nisam ni mislio na tebe, nego ove sto se raskukase kako Nole nije imao fer sudjenje. 

Link to comment
Share on other sites

Batut je potvrdio validnost testa. Dakle test nije lazirao Novak jer ga je verifikovala nadlezna institucija i tu treba stati sa odgovornoscu Novaka.

Neka ispituje Batut ko god hoce, ali to vise nema veze sa Novakom sem ako ne utvrde da je dao lovu da mu daju lazni test, a onda i naknadno dao lovu direktoru da ga javno potvrdi kao validan. 

 

Epilog je trebalo da bude da Novak igra u Australiji a da u Beogradu odgovara zbog krsenja karantina. S obzirom da zivimo u jebenoj ludari od sveta desilo se sve kontra. Ali bas jebena ludara. 

14 hours ago, DJORDJE said:

...

Da Novak nema milione i advokatski tim koji kosta $10K na sat ne bi ni krocio na tlo Australije, prvim sledecim letom bi je napustio. 

... 

 

Bas kontra, da Novak nije to sto jeste usao bi u Australiju bez problema i niko ne bi pravio pitanje ni oko cega jer je imao sve neophodne papire. Upravo to se desilo i Cehinji, onom Hrvatu i jos par clanova strucnog tima. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Novaka nisu vratili niti su mu ukinuli vizu što mu nije valjao test, nisu mu na aerodromu taj test ljudski ni gledali, a kamoli da su mogli odande da upoređuju QR kod sa ko zna čijim, čak i da su probali. To nema nikakve veze sa razlozima što mu je ukinuta viza.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, mmajstor said:

 

Vecina ljudi ne zna. 

Ja to pocinjem da shvatam koliko ljudi ne znaju nego samo zapamte nesto iz zute stampe istinito ili ne tipa - "nisu ga pustili jer je isao u Spaniju a nije se testirao ili tako nesto " - to mi je reklo nekoliko ljudi :ajme: objavis par gluposti i neistina negde ili poluistine jos opasnije, ponavljas ih par puta, ljudima se to zakaci za mozak a i bas ih briga jos ako hejtuju jer hejtuju ko zna zasto, nista vise im ne treba; Ja se u pocetku ubijala pokusavajuci da objasnim ali ljude to ne interesuje u sustini, samo zapamte da je on nesto kriv

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...