Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

5 minutes ago, Losmi17 said:

To je jasno od prvog dana.

Savrseno zdrav covek ne moze biti opasnost po zdravlje. Ni to ne pije vodu.

Mislim da ce se vise pozvati na moguce nemire, javna bezbednost i slicno.

 

To i možda ono o ličnosti, čisto da dosole malo.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Protojevrej Staford said:

 

Ne kazem da covek nema pravo da se drogira, jer nazalost ima pravo, ili da bude alkoholicar na primer. Samo mi je malo bljutavo da branimo kao sto ti kazes "pravo svakog coveka da moze da se drogira", ali zato koliko vidim ne branimo pravo svakog coveka da se odluci da li zeli da se vakcinise ili ne, i da ima pravo na autonomiju nad svojim telom. Znaci droga moze, ali razmisljanje svojom glavom nikako. Sto kaze Novak skoro pre par meseci "mi ljudi smo vise skloni da se pridruzimo stadu, nego da izadjemo iz stada"

 

Pa niko ga ni ne tera da se vakcinise... 

Link to comment
Share on other sites

Ovo gore nije sasvim verodostojan citat.

 

Quote

Deputy Prime Minister Barnaby Joyce says the rules must apply to Novak Djokovic, as a decision on the tennis star's future looms ever closer.

Immigration Minister Alex Hawke is able to revoke Djokovic's visa, despite a court decision allowing him to stay in the country.

Mr Joyce said he would not attempt to pre-empt Mr Hawke's decision – but he made his own views clear.

"Obviously most of us thought because Mr Djokovic hadn't been vaxxed twice, he'd be asked to leave," he told Today.

"The vast majority of Australians didn't like the idea that another individual, whether they're a tennis player or the King of Spain or the Queen of England, can come up here and have a different set of rules to what everybody else has to deal with.

"Whether they agree with the rules or not, they believe they should abide by the rules, and that was the issue with Novak Djokovic."


https://www.9news.com.au/national/australia-breaking-news-today-live-coronavirus-updates-and-latest-omicron-headlines-january-13-2022-covid-djokovic-australian-open/bb641b0b-202f-4c75-a7ee-80b31c8f56a8

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Instinkt said:

Pojedinci ovde, da mogu, licno bi ga deportovali. Da pitaju ovog momka erwina da im pomogne, na ledjima bi ga izneo, stavio u zatvor i progutao kljuceve

 

Lupetaš. Mislim da treba da ga puste da igra kad su već bili toliko bezobrazni da ga uopšte puste da poleti, a zatim odlučili da ga drkaju i ponižavaju na aerodromu i u pritvoru.

 

To naravno ne znači da mislim da on ništa pogrešno nije uradio - ovo se ne odnosi na Australiju, već na ponašanje u Srbiji.

 

Takođe mislim da sve zemlje treba da propišu obaveznu vakcinaciju.

Edited by erwin
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Ljudi, izvinjavam se na svojoj iskrenosti i sto upadam ovde ovako nepozvan. Mozda moja iskrenost ovde nije dobrodosla. Nov sam ovde sa profilom ali pratim ovaj forum jako dugo, GODINAMA. Jos dok je bio B92 forum. Najvise pratim sport i moju Zvezdu, ali to je sad nebitno. Bitno je da i ja imam pravo nesto da kazem, dok me neko ne banuje, a to ce se sigurno i desiti jer ja razmisljam svojom glavom. I Novak je pokusao da razmislja svojom glavom pa vidimo sta mu se desava.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Mogu da ga deportuju kad hoce, kad im se digne ona stvar. Manje su sanse svakako nakon zreba, po nekoj logici stvari. Mislim da ako ga deportuju, sto je izgleda opet izgledno, to ce biti u naredna 2,3h

 

@erwin

 

Ok, recimo da sam stekao pogresan utisak, ali mislim da nisam jedini. 

Edited by Instinkt
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čekamo onda. Samo da se završi, pa kako god. Možda ga sve ovo natera da razmisli o svojim postupcima, ograničavanju porodičnih javnih nastupa i angažovanju prave PR službe. Kad se razmisli šta je sve oprošteno sportistima, ovo će oprostiti i Novaku. Samo su mnogi bitni postupci nakon ove zbrke koju je sam napravio i dao im se na tacni sa jabukom u ustima.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Federal Opposition Leader Anthony Albanese is doing the media rounds this morning.
He was on Nine’s Today show just moments ago and was asked for his thoughts on the Novak Djokovic saga. As mentioned earlier this morning, the federal government’s investigation into the tennis star’s visa has widened to include his breach of isolation requirements in Serbia as well as inconsistencies on the dates of his COVID-19 tests.
Here’s what the Labor leader had to say:
How is it that a ... visa was granted in the first place?
This has been diabolical for Australia’s reputation, just in terms of our competence here and it is extraordinary that - as we are speaking - we still don’t know what the decision will be.
The decision should have been made before he was granted a visa. Either he was eligible or he wasn’t.
Australia has a policy of not allowing unvaccinated people into Australia. It is beyond my comprehension how we have got to this point.
[Australians with relatives overseas] know how tough it is to get someone into Australia. At any time it is difficult, but at this time, in particular, it is extremely difficult.
Why is it those checks and balances weren’t in place for ... someone so prominent?

https://www.smh.com.au/national/australia-news-live-novak-djokovic-visa-saga-continues-as-star-apologises-for-attending-interview-after-positive-test-covid-19-cases-continue-to-grow-across-the-nation-20220112-p59nr8.html

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Lil3LE said:

Kad se razmisli šta je sve oprošteno sportistima, ovo će oprostiti i Novaku.

To će mnogo da zavisi od njegovih daljih postupaka, a čak i da oni budu idealno programirani opet će trebati baš baš dosta vremena. I njegova dosadašnja reputacija radi protiv njega, neko drugi bi se lakše izvukao.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Protojevrej Staford said:

 

Aha, znaci zdrav covek kao Novak Djokovic koji je nevakcinisan je pretnja po druge. Ali zato vakcinisani ljudi koji prenose zarazu nisu pretnja?

E pa dobro ako ti tako mislis. Evo ja ne mislim tako, i ne vidim da je vakcinacija zaustavila pandemiju, Cak je postalo i jos gore nakon vakcine jer su se pojavile nove mutacije.

Kad bi vakcina sprecavala prenos zaraze ja bih bio ZA, ali doziveo sam da mi u porodici neki triput vakcinisani prenesu virus po kuci, i da mi tu boluju danima i cvile, a da nas nevakcinisane nije ni dotaklo!

A pre toga su mi mesecima ispirali mozak da ako se ne budem vakcinisao da cu imati tezi oblik, da cu zavrsiti na respiratoru, na kiseoniku, da cu da umrem, i bla bla.

Pa se pitam ko je ovde lud? Ja nisam direktno protiv vakcine kao medicinskog sredstva. To je zaista sjajna stvar, ali samo ako se ne zloupotrebljava. A mi smo dosli u situaciju da nam za vakcinu niko ne garantuje.

Pa cekaj bre druze, hoces da mi ubrizgas nesto u krv a neces da mi garantujes?! Pa ako si toliko siguran u svoj proizvod onda daj garancije. Verujem da je i Novak zbog toga odlucio da se ne vakcinise. Covek nece da rizikuje i ja ga razumem.

Nikom ne savetujem da sledi moja uverenja, ja ih samo iznosim. Imam pravo da sumnjam jbg, ziv sam covek. Ne verujem nikome, takva su vremena dosla.

A šta želiš da ti garantuju? Kakvu garanciju tražiš? Da nećeš da se razboliš? O tome možemo da pričamo kad kao i za druge vakcine imamo 90+% vakcinisanih. Ta sebičnost što svako polazi od sebe, da se eto nije razboleo pa što bi ga bilo briga za druge, nas je i dovela u situaciju da budemo ti gde jesmo. Virus mutira kad se širi a ne od vakcina. Ne da pokušavam da te ubedim u nešto ali čisto da barataš informacijama. Možda sam propustio još neku netačnu informaciju koju si izneo ali tu sam, za sve što te interesuje.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alcesta said:

To će mnogo da zavisi od njegovih daljih postupaka, a čak i da oni budu idealno programirani opet će trebati baš baš dosta vremena. I njegova dosadašnja reputacija radi protiv njega, neko drugi bi se lakše izvukao.

Skoro sam gledao dokumentarac o Tajgeru Vudsu i njegovom privlačenju kroz medije i javnom linču kad je uhvaćen pod dejstvom lekova sa mugshot-om u svim novinama pa je uspeo da ispliva. Samo što Djokovic nema vremena, njegov primer prolazi. Neka javna vakcinacija uz priznavanje greške i gutanje priče da će ga proglasiti glupim za sve ovo bi pomoglo. Ali taj scenario ne vidim ni u najludjim snovima.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...