Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

8 minutes ago, McLeod said:

 

Mislim da generalno precenjujete znacaj ovoga.

 

Nemamo neku veliku zvanicnu anketu, ali mnogi Australijanci smatraju da AO treba da se otkaze ove godine, nevezano za ovaj cirkus sa Djokovicem. Boli ih za tenis trenutno.

Nisam ciljao na AO, iako verujem da ni njima nije svejedno. Bije ih glas da su najlosiji GS, ali nikada nije pala ovakva senka nad njim. To je ipak sportska manifestacija koja pomaze da se posalje neka lepsa slika sa tog kontinenta, prodefiluje tu i ozbiljan broj turista (istina ne tako veliki kao na ostala tri, zbog daljine) 

 

No, nisam mislio na tenis kada sam pisao o ugledu. To je jos i poslednja rupa na svirali u ovom momentu. Cinjenica je da se digla velika prasina, ne samo u Australiji, vec globalno u svetu. Sve oci su uprte u njih, kako ce hendlovati situaciju, i koji su dalji koraci. Australija se predstavlja za demokratski uredjenu drzavu, i ta slika bi ozbiljno bila urusena ako politicki odstranis svetskog broja 1 i planetarno popularnu licnost deportacijom. Jasno je da je Djokovic i u svetskim okvirima postovan i uticajan, nije neko s kim mozes obrisati dupe i povuci vodu.. Ne znam, mislim da oni nemaju hrabrosti da povuku jedan takav potez kao sto je deportacija jednog sportiste po politickoj liniji, pogotovo ne nakon sto je odjeknula vest da je Djokovic pravnim putem izvojevao "pobedu". To bi znacilo da je drzava iznad vladavine prava, i da ne postuje svoju najvisu instituciju. Opet, losa slika o politicarima i samoj vladi. I jos jedna zanimljiva stvar je da u slucaju deportacije, Djokovic moze odmah uloziti zalbu, koja automatski sprecava deportovanje, a predmet ponovo ide kod istog sudije..

Link to comment
Share on other sites

posle dobijenog prvog seta, savezna i "pokrajinska" Vlada u dublu su izjednacine i imaju brejk prednosti u trecem.

sad je pitanje: hoce li Novak da preda mec (zbog povrede do koje je u medjuvremenu doslo) ili ce Vlade da mu udele krompir u cetvrtom? :smiley33:

 

moje misljenje je da je bolje da preda mec da ne bi pogorsavao povredu (makar ga posle zbog toga prozivali jer postupa suprotno Federerovoj filozofiji: ako izadjes na teren onda si zdrav da zavrsis mec), kao i da izbegne totalno ponizenje u 4. setu.

 

da li ce Novak poslusati moj savet? da li ce na vreme predati mec, pa momentalno otici kod pravih strucnjaka koji ce se pobrinuti za povredu (koja je vec prakticno hronicna)? :smiley24:ili ce nastaviti rizikujuci career ending injury? :classic_unsure:

 

netflix_PNG29.png265-2658045_grey-wolf-in-red-boxing-glovimages?q=tbn:ANd9GcSHPV33PXf-T-iFNPLkEFW

 

 

 

 

Spoiler

u medjuvremenu:

 

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Sve vise miriše da je Novak lazirao taj test.  Previse je sve vreme delovao komotno sto se tice ucesca na AO, a sada vidimo da to tog zarazavanja nije imao nilakve šanse da se pojavi na turniru. Javna je tajna da se testovi i potvrde o vakcinaciji sređuju. Ipak, uvek postoji mogucnost da neko propeva, narocito za tako ppznate licnosti. Drustvene mreze, napaljeni novinari... Sve je to rizik.

Ali, neverovatno je da pravi one gluposti sa pojavljivanjem u javnosti kriticnih dana. Pa u nekoliko klikova se ceo zivot neciji sazna, a ne sta je bilo u par dana. 

Da li ce se to otkriti oko laziranja? Tesko jer mislim da je to sve debelo.pokriveno i da vrlo mali broj ljudi to zna. Novinari ce ga čerečiti za datume pojaliivanja u javnosti  a tu ima.manevra da se vadi. Dobio tada, citao mail tada, testirao se stalno i nije bio oprezan...

On mora da ima pr koji ce mu odredjivati sta sme da pomisli, a taman posle sta ce da kaze ili uradi. Mada, iz dosadasnjih desavanja ostaje utisak da nema od toga nista i da ce terati po starom. Jbg, mozda je zbog takvog ponasanja i tu gde je, na vrhu tehiskog umeca i na dnu marketinskog predstavljanja.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, berti said:

Sve vise miriše da je Novak lazirao taj test.  Previse je sve vreme delovao komotno sto se tice ucesca na AO, a sada vidimo da to tog zarazavanja nije imao nilakve šanse da se pojavi na turniru. Javna je tajna da se testovi i potvrde o vakcinaciji sređuju. Ipak, uvek postoji mogucnost da neko propeva, narocito za tako ppznate licnosti. Drustvene mreze, napaljeni novinari... Sve je to rizik.

Ali, neverovatno je da pravi one gluposti sa pojavljivanjem u javnosti kriticnih dana. Pa u nekoliko klikova se ceo zivot neciji sazna, a ne sta je bilo u par dana. 

Da li ce se to otkriti oko laziranja? Tesko jer mislim da je to sve debelo.pokriveno i da vrlo mali broj ljudi to zna. Novinari ce ga čerečiti za datume pojaliivanja u javnosti  a tu ima.manevra da se vadi. Dobio tada, citao mail tada, testirao se stalno i nije bio oprezan...

On mora da ima pr koji ce mu odredjivati sta sme da pomisli, a taman posle sta ce da kaze ili uradi. Mada, iz dosadasnjih desavanja ostaje utisak da nema od toga nista i da ce terati po starom. Jbg, mozda je zbog takvog ponasanja i tu gde je, na vrhu tehiskog umeca i na dnu marketinskog predstavljanja.

 

pa ako je posle one kosarkaske utakmice ostao nezarazen - onda svaka cast, on ima superimunitet i na omicron!

 

sad ga jure da je lagao na deklaraciji o putovanju (koju je za sve tenisere popunjavao TA) jer je neko kliknuo na internet dokumentu NO na pitanje da li je 14 dana pre puta u Australiju putovao negde drugde (a tu mu spada put iz Srbije za Spaniju). Za laganje u tom formularu se dobija nesto vise od deportacije, kako sam shvatila na brzaka :ajme: , samo kao treba da se dokaze namera (tih iz TA/Novaka da slazu) ili koje vec pravne zavrzlame. A ministar odlozio odluku o deportaciji za sutra, Premijer Australije razgovarao s Brnabic, a ovaj Viktorije se vratio s odmora i osuo drvlje i kamenje po Novaku...

Dok Novak mrtav ladan trenira na RL. :classic_rolleyes:

Nadrealno!

 

Nadam se da su mu oni advokati jos uvek pri ruci da ga posavetuju da spakuje prnje i bezi iz zemlje kengura dok ga umesto deportacije nisu zadrzali :smiley26: I da se vise nikada ne vrati tamo.

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

A imam i jos jedan predlog za Novaka: da posalje kolegama iz PRPA kratki dopis da se povlaci iz cele price, nek se snadju dalje sami. Isner je prakticno pred penzijom, Vasek - ne verujem da ce i on dugo. Ostali nek se sami snadju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kamo srece da se nije uopste zalio. Da se lepo pokupio i otisao. Sve bi bezbolno proslo, jos bi ispao pravednik. Ovako se svakim satom ukopava sve dublje, razbucace ga, a vec ga poodavno cekaju na zicer. Sada prica o neljudskom ponasanju vlasti prema njemu pada u drugi plan, a da je odmah otisao fokus svih bi ostao na tome i ta cinjenica bi se eksploatisala dugo.

Kontrola šteta je sada nemoguca. Jedino da pobegne odatle da ga ne bi uhapsili. Jbg, borac protiv globalizacije i nekakav predvodnik slobodarskog sveta sdtradace od vlastitog preterivanja koriscena drustvenih mreza kao tekovine onog sveta protiv kojeg se kao Novak bori. Kada svi znaju sta mu je kucni ljubimac doruckovao, onda ce svi znati i gde se muvao kog datuma.

Edited by berti
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

evo sta ocekuju:

https://player.whooshkaa.com/episode?id=946336

 

kao: ako Novak bude ucestvovao AO ce biti bolji, kreirace vise paznje za turnir zbog citavog fijaska, zbog drame, intrige, potencijalnog zvizdanja publike, kao i potencijalnog kreiranja istorije, Novakovog ponasanja (dobrog i loseg), pa ce svi cekati njegove KZS da vide kako ce da odgovara na  teska pitanja (kako ce da ga cerece)...

 

ide prica kako je iskoristio "rupu u zakonu" oko medicinskog izzeca jer je to smisljeno za one koji ne mogu da budu vakcinsani.

 

Pa, boga mu poljubim, Novace, zelis li ti sve ovo? KOji ce ti sve to klinac? Pakuj se i kuci zeni i deci. Pa nek ostane * na ovom AO zbog svega sto se izdesavalo.

 

Link to comment
Share on other sites

Pa neka ga cerece...On treba samo prvi put da odgovori na ta "teska pitanja"...Svaki put posle toga treba uljudno da kaze "odgovorio sam, sledece pitanje" i mirna Backa...Bolje mu je na terenu gde se oseca svoj na svome da izbacuje negativnu energiju, nego da sad ode negde da se zatvori u 4 zida...Svakog cuda tri dana dosta, proci ce i ovo...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, wwww said:

ti kao da nisi pratio sta se sve desavalo poslednjih godina oko njega.

Pa naći će mu uvek neki problem, reci mi na kom slemu u poslednjih pet godina i više je prošao u miru?

 

Kada bi razmišljao na tvoj način, završio bi karijeru.

 

I treba da ga boli uvo šta će neko misliti, on se za svoje učešće izborio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...