Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

10 minutes ago, Devil In My Pants said:

Pa ako hoce da igra, morace. Cuj edukacija o dobrobiti vakcine 😂

Ceo narod poludeo...cak jefan ide dotle da prica kako mu RT namesta xD

 

Kako je zvalavom upala ova tema kao kasika u med...sad ce pred skupstinu Novakovci i antivaxeri zajedno.

 

Apsolutno sam siguran da ste ispred skupstine.

 

Ko ce i gde da igra ne odlucujes ti. Mnogo sebi dajes za pravo, ko sta mora, ko sta ne mora, ko nosi koju etiketu... Ignore. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja tek sad procitao Nadalovu i Medvedevljevu izjavu za Novaka. Ne vidim apsolutno nista skandalozno.

 

Bukvalno i jedan i drugi kazu ako je sve sa dokumentacijom u redu treba da igra, ako nije, ne treba da igra, vrlo prosto. Nadal je takodje napomenuo da je sve ovo moglo da bude izbegnuto, ali je on svesno izabrao ovaj put. Sto je takodje savrseno tacno.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Clash said:

Kakav Srdjan i kurci palci, angazujes dva tri zverine advokata iz US, imas para za to, koji ce da daju izjavu a Srdjan da bude skhan bolom u pozadini. 

Ko dosad nije shvatio ko je i sta je Srdjan i sta predstavlja u Novakovoj karijeri, ovo ce mu doci kao iznenadjenje. Srdjan je tip ambicioznog oca koji je sve ulozio u dete da izraste u profesionalnog sportistu, do granice ludila. To ponekad pravi razliku da li ce Novak, Pera ili Zika od troje talentovane dece napraviti nesto vise kada sva trojica imaju po 12 godina. Pa ko provodi vreme sa trenerom, ostaje posle treninga na veceri itd... Ko ne shvata o cemu pricam dovoljno je da se pogleda ovaj klip kada je Djokovic bio junior: (od 5:15)

 

Ta, neki bi rekli "bolesna" ambicioznost ponekad upali, sto je svakako dalo rezultata u Djokovicevom slucaju (sto naravno ne bi imalo smisla da sam Novak nije takav tip coveka i da nije imao predispozicije). Da li neko zaista smatra, da ce posle svega sto su prosli i visine koje je Novak dostigao, neko ubediti Srdjana da nije u pravu i da ne treba da prica sve sto mu padne na pamet, pa cak i sam Novak? Jednostavno, Srdjana treba shvatiti tako i pustiti ga da prica, a dati mu malo medijskog prostora. Ko se seca pocetka Novakovih uspeha, zna da su roditelji bili na svakom mecu i da su ih kamere non stop snimale. Kasnije se to promenilo, roditelji nisu toliko bili primeceni i nisu bili snimani i intervjusiani u velikoj meri, i tako treba i da ostane.

Edited by diego
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, diego said:

Ko dosad nije shvatio ko je i sta je Srdjan i sta predstavlja u Novakovoj karijeri, ovo ce mu doci kao iznenadjenje. Srdjan je tip ambicioznog oca koji je sve ulozio u dete da izraste u profesionalnog sportistu, do granice ludila. To ponekad pravi razliku da li ce Novak, Pera ili Zika od troje talentovane dece napraviti nesto vise kada sva trojica imaju po 12 godina. Pa ko provodi vreme sa trenerom, ostaje posle treninga na veceri itd... Ko ne shvata o cemu pricam dovoljno je da se pogleda ovaj klip kada je Djokovic bio junior: (od 5:15)

 

Ta, neki bi rekli "bolesna" ambicioznost ponekad upali, sto je svakako dalo rezultata u Djokovicevom slucaju (sto naravno ne bi imalo smisla da sam Novak nije takav tip coveka i da nije imao predispozicije). Da li neko zaista smatra, da ce posle svega sto su prosli i visine koje je Novak dostigao, neko ubediti Srdjana da nije u pravu i da ne treba da prica sve sto mu padne na pamet, pa cak i sam Novak? Jednostavno, Srdjana treba shvatiti tako i pustiti ga da prica, a dati mu malo medijskog prostora. Ko se seca pocetka Novakovih uspeha, zna da su roditelji bili na svakom mecu i da su ih kamere non stop snimale. Kasnije se to promenilo, roditelji nisu toliko bili primeceni i nisu bili snimani i intervjusiani u velikoj meri, i tako treba i da ostane.

 

Nisam znao da je postojala mogućnost da zaigra i za Švicarsku, hahaha.

 

Kud ne vidjeh ovo kad je trebalo, ne sumnjam da bih skupio pare i podržao ga :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Posto sam ja napisao i taj izraz Balkanoidi i da mi svi zivimo ovdje u drzavama koje su supak Europe red je da se i izjasnim. Apsolutno stojim iza toga. To je cinjenica i nikakav autosovinizam. Puni smo neke kurcevitosti kao da smo svi redom doktori nauka, a bar polovina stanovnika je brat bratu polupismeno. Prvi smo da se narugamo i Nijemcima i Englezima i  Amerima i Australcima, kao mi smo imali drzave dok su se oni tukli toljagama, a nama ovdje svima zivotima upravljaju debili kojima je mjesto u umobolnicama. To su sve na moju veliku zalost cinjenice. Koljemo se oko najbanalnijih mogucih stvari, nadjebavamo se ko je od koga nastao i onda opet uzimamo sebi za pravo da bukvalno fašistički pljujemo po zemljama koje su svjetlosnim godinama ispred ove rupcage zvane bivsa Jugoslavija iliti Region. To, opet ponavljam, nije nikakav autosovinizam jer ja prvi mnogo volim svoju zemlju, a vjerujem da je to slucaj i kod tebe i kod ljudi koje optuzujes da su autosovinisti. Nama je samo pun kurac price o fasistima Nijemcima ili Australcima, glupim Amerima, incestoidnim Englezima itd dok je vecina ljudi upravo polupismena, sanja platu od 500 eura mjesecno i trpi razne degenerike. Eh to je Balkanoid. Debil koji ce prvi skocit sa pljune svakog drugog, a u svom zivotu ne vidi ogromne rupe i nedostatke jer jebi ga bolje je jebat komsiji cetnicku/balijsku/ustasku/siptarsku mater nego sjest malo i razmislit da upravo takvim poimanjem zivota biva imbecilcina prve klase. Ne smatram da si bilo ti bilo neki drugi forumas u ovoj grupi Balkanoida i nemam namjeru da vrijedjam bilo koga nego samo da ukazem koliko je apsurdno nazivanje neke drzave koja je mnogo ispred nas potomcima najveceg svjetskog olosa. Zivio. 

 

Nije činjenica. Ne postoji definicija za termin "šupak evrope". Tako da ne postoje ni objektivni kriterijumi za to koja država može da se okarakteriše tim terminom, a koja ne. Tako da če ipak ostati da je to tvoje mišljenje, a ne činjenica.

 

Fino je što si obrazložio šta si mislio sa balkanoid. I naravno da ima mnogo takvih ljudi na ovim prostorima. Problem je u tome što si ti inicialno to napisao za sve, znači generalizirao. A baš to je spočitavano drugima, a tebi nije.

 

I uopšte se ja nebi trudio i lovio te sad na neke detalje i tehnikalije, da iste stvari nisu rađene onima, kojima ste vi replicirali. Tako da se radi o klasičnom slučaju dvostrukih aršina.

 

Sve u svemu, fin pokušaj da nam nametnete kako  šupak od evrope mora da postane opšte prihvačena činjenica ovde, ali neče da može.

 

9 hours ago, wwww said:

...

 

eto, ovako se pripremaju tendenciozne vesti: malo izmiksas cinjenice, malo zacinis, pravilno rasporedis priloge, zanemaris neke stvari i - voila! gledaoci NRW su lepo pripremljeni sta i kako da misle o slicaju Novak (a nije da su i do sada tokom sportskih izvestavanaj imali pozitivan prikaz "lika i dela" NDj.  plus je zgodno i to sto je ovim konncno neko udario po vakcina-skepricima (to je izraz koji se u Nemackoj koristi umesto antivaxer kad se prica o onima koji se nisu vakcinisali), a sve u funkciji da se privole makar neki od ovih nevakcinisanih da se vakcinisu (dok jos uvek traje rasprava o generalnog obavezi vakcinisanja).

 

...

 

 

 

Tačno. Tako se pripremaju tendeciozne vesti, a praktično da nema više netendencioznih vesti...

 

Fora je što možeš da jih provališ samo tad kad si jako duboko u materiji i upoznat sa detaljima, kao što smo mi dobro upoznati sa ovim slučajem, pa si ti bez problema provalila njihov spin. Za mnogo vesti to ne provalimo, jer situaciju pratimo površnu, pa nam uspšeno uvale kosku. A to rade manje više stalno... 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Objasnjenje sta se mozda desilo:

 

https://www.france24.com/en/live-news/20220107-what-really-tripped-up-djokovic-at-australia-s-border

 

Quote

It is now emerging, at least from the Australian government's perspective, that Djokovic failed to meet the stricter Covid-19 vaccine requirements for foreign nationals coming into Australia.

Crucially, the requirements for foreign nationals trying to cross the border are more stringent than they are for Australians who want to get an exemption from Covid-19 vaccinations at home.

A key difference in Australia is that you can get a temporary vaccine exemption if you can show you had a Covid-19 infection in the past six months, under guidelines issued by the official Australian Technical Advisory Group on Immunisation.

If you are a foreign national coming into Australia, you can't.

It has not been confirmed that Djokovic actually used a previous infection as his reason for not being double-vaccinated.

If he did base his exemption on those grounds, it would have been enough to get him an exemption to play at the Australian Open in a process set up by Tennis Australia and the Victorian state government.

But it would not have been enough to get into the country.

That is because Tennis Australia based its exemptions criteria on the ATAGI guidelines that apply to Australians at home.

"An exemption by the Victorian government to play tennis in Victoria is entirely different to any exemption or entry requirement for Australia's purposes," the home affairs minister, Karen Andrews, said Friday.

To enter Australia, she said, you need a visa but you also need to meet the entry requirements: a negative Covid-19 PCR test and complete vaccination, or medical proof that you cannot be vaccinated.

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, McLeod said:

 

Malo smo se zjbli, ipak ne mož' da igraš, aj sad se vrati istim avionom odakle si došao. Evo da ne misliš da imamo nešto samo protiv tebe, još neke ćemo da izbacimo iz zemlje.

 

Eto to se dogodilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima jos jedan detalj u prici a to je nagadjanje da je novak dobio izuzece zbog skoro prelezane korone ali to niko nije rekao to je najverovatnije ali nije sigurno - sad kad se ispostavi da je dobio izuzece na osnovu neke astme alergije nekog carditisa ili sl ce sve ispocetka samo ce mucena chehinja da ispashta. Dobro je sto su dve komisije ispitivale i sto je bilo anonimno a i sto ocigledno Novak ima dobre advokate koji su uspeli to sto Scot nije ocekivao a to je da ce uspeti da odloze deportaciju a i da ce Novak pristati na to - srusili mu sneska

Da pojasnim ko ne zna poenta je u tome sto bar su tako rekli niko nema pravo da trazi objasnjenje kako i zasto su dve medicinske komisije dodelile ili ne izuzece tako da ovi ustvari lupetaju i pokusavaju da vade kestenje iz vatre

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Evo unazad 20ak strana upisa, koliko sam pročitala (neke sam letimično preletela a neke čitala malo pažljivije), ali i generalno na internetu poslednjih dana, pojedini ponavljaju jednu grešku odnosno promašuju temu. I to nikako ne može da im se objasni 😆

 

Ovde ne bi trebalo da u fokusu bude to što je Novak nevakcinisan. Jasno je (i logično) da će u tamošnjim medijima biti, jer im je to savršen paravan i najkraći put da sve svale na njega, no ovde ne bi trebalo da bude. Ne može činjenica da se on nije vakcinisao da bude izuzeće (hehe) australijskim vlastima od haosa koji su napravili. 

 

Ovo retroaktivno proveravanje svih tenisera sa medical exemption-om i otkazivanje vize će situaciju napraviti još gorom, i toga su i oni verovatno svesni, samo se mora uraditi neki makar površni damage control. Ovde bih spomenula samo to da pretpostavljam kako među tim teniserima i teniserkama nisu svi jednako uspešni (i bogati) kao Nole, i nemaju toliko dobar tim advokata, čime je svinjarija koju im čine još veća. Što bi se reklo, sve su životinje jednake, ali su neke jednakije od drugih. 

 

Srđan Đoković je, da izvinete, kompletna budala, ali je u jednom (delimično) u pravu: Novak je trenutno simbol nečega, za svaku stranu drugačijeg. Kao i obično on ne uspeva da zaobiđe ovako sulude situacije tokom svoje karijere, pa će njegov biografski film trajati minimum 8 sati (samo da ga ne radi Bjelogrlić!)

 

P.S. Hristos se rodi i srećan Božić svima koji ga slave danas! Evo i Nole nam se javio da čestita. 🙂 

Edited by DameTIme
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Hamilton said:

Nolo u opravdanju napisao “BiJo sam dva pita na zracenju u piramidama ubosni”. 
 

Ajde ti rodjo na jos jednu sesiju zracenja u donje zatucanište, nije civilizovani svet za tebe (ni za Srkija vodju plemena). 

Nije lako izgubiti titulu u zadnjem krugu ali ne stavljaj na srce toliko

Link to comment
Share on other sites

Nakon ovih nekoliko dana, iscitavanja domacih i svetskih portala i pricanja sa ljudima koji su upoznati sa lokalnom situacijom u Australiji, mislim da mogu da rezimiram sta se zapravo desilo Djokovicu:

U pitanju je jako los tajming, po Novaka, u politickoj igri u koju su ukljuceni i vlast i opozicija u Australiji, pred izbore na prolece. Da bih priblizio, recimo da u Srbiji ne moze da se udje nevakcinisan, i onda neki vrhunski sportista dodje nevakcinisan sa izuzecem. Vucic vaga da li da ga pusti, pogotovu ako je popularan u Srbiji, ali Djilas ili Obradovic ili neko treci vide priliku za politicke poene i naprave pritisak preko medija do naroda. Vucic ceni situaciju i smatra da je bolje da ipak popusti, i vidi sansu za to na poslednjem stepeniku, na aerodromu. Posle toga, gotovo komicno se jure sportisti koji su vec pusteni pod istim uslovima. 

Za nas je potpuno nebitno ko je ko od celnih ljudi u komparaciji u Australiji, osim da su se obrukali kao banana drzava, i da je ovo samo posledica koja govori da je smena u njihovoj vladi neminovna. 

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...