Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

Biblijski gledano, svaki čovek mora da funkcioniše na tri nivoa. Na ličnom, porodičnom i na nivou zajednice u kojoj živi. Tako da ta priča da je nacionalizam za ljude koji zarađuju ispod 300 evra i više nego smešna. Pogledajte Jevreje šta rade i kako se pomažu. Naravno to neupućene ljude u Srbiji ne interesuje, jer se ne uklapa u njihovu viziju onoga što su hteli reći.

 

Što se tiče samih izbora, meni je to cirkus, pa pre bih glasao za Vučića, nego za Ponoša. Čovek sve što ima reći je da blati njihovu politiku, umesto da govori isključivo šta bi uradio bolje i promenio stvari.

 

 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ragazzo said:

Imam jako dobar razlog privatne prirode zasto ih nazivam zutima, forum nije mesto za iznosenje takvib stvari, da smo nekad imali neku konverzaciju mozda bih ti i napisao u privatnoj poruci. Kad se kaze opozicija prilicno je nametnuto da je to samo djilas i ta ekipa, sto se tice ekologa nemamo ista razmisljanja i stavove. Za desnicare me mrzi i da pisem bilo sta. Lep pozdrav

 

Odlično, opet ništa nisi rekao konkretno a očekuješ da ljudi razgovaraju sa tobom i da te ne etiketiraju. 

Btw, ako nisi upućen, pola te žute foteljaške ekipe je prešlo u SNS i nastavilo da te krade ali tebi je svejedno pošto imaš para pa te boli uvo za politiku.

Trenutna garnitura na vlasti je kriva za ratove koji su se desili i pre tih "žutih" pa ih je opet narod vratio na vlast a sad odjednom nema više šta da se menja pošto su tobož svi isti. Jesu qrac.

Pošteno je to što si nam rekao da si sebičan i samoživ, jer upravo je taj stav "meni je dobro i nemam potrebu ništa da menjam" upravo odlika takvih i zato smo tu gde jesmo, u šupku sveta.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dracarys said:

Biblijski gledano, svaki čovek mora da funkcioniše na tri nivoa. Na ličnom, porodičnom i na nivou zajednice u kojoj živi. Tako da ta priča da je nacionalizam za ljude koji zarađuju ispod 300 evra i više nego smešna. Pogledajte Jevreje šta rade i kako se pomažu. Naravno to neupućene ljude u Srbiji ne interesuje, jer se ne uklapa u njihovu viziju onoga što su hteli reći.

Rambo pricao o Srbiji, Balkanu... kakvi Jevreji covece? Svaka cast njima u smislu te socijalne kulture i biznisa generalno, ali ne pricamo o njima. 

 

2 minutes ago, Dracarys said:

 

Što se tiče samih izbora, meni je to cirkus, pa pre bih glasao za Vučića, nego za Ponoša. Čovek sve što ima reći je da blati njihovu politiku, umesto da govori isključivo šta bi uradio bolje i promenio stvari.

Cirkusom ga prave SNSovi ljudi. Na primer Orlic prednjaci. Pogledaj malo neke retke nastupe gde postoji neko suceljavanje. 

Ponos se kandidovao za predsednika, uglavnom prica o tome sta Vucic radi lose jer prevazilazi Ustavom definisana ovlascenja predsednika i govori o tome sta bi on uradio (odnosno ne bi radio). Predsednik po Ustavu i nije neka bitna figura, bitniji je premijer, ali je to u SNS svetu skroz izokrenuto pa imas to da premijerka predsednika zove "sefe". Podigli su pojam fikusa na mnogo visi nivo, Mirko Cvetkovic varijanta je bila nista prema njoj. A da ne pominjemo funkciju gradonacelnika koju srozavaju... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ragazzo said:

I da ni na kog od nas ne utice politika ni malo i sasvim nam je svejedno ko ce biti na vlasti, takodje bude price i o ekologiji i zagadjenju itd.

 

kada se povede ta prica o ekologiji i zagadjenju, da li to bude "uf sto je zagadjeno, majkemugaspalim bivsim zutima i vatikanu" ili ipak nekako povezete 2&2 (natprosecno obrazovani, kao sto kazes), pa zakljucite da politika na svakog od vas ipak utice, i to ne malo, vec vrlo mnogo? ne samo na vas, vec na vase porodice, jos nerodjene clanove i slično? 

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ragazzo said:

Djavole, ne zelim da gubim vreme na vodjenje rasprava oko pozicije i opozicije, kada mi se zavrsi radno vreme da li je bolje da se usavrsavam u svojoj struci ili ovo?

Obe stvari uticu na tvoj zivot ovde, neke direktno neke indirektno. Ko god misli da je vucic alternativa za bilo sta, pa u startu  mi ta osoba u startu ne prija. Jos si mlad pa vidim prostora da promenis misljenje i ovaj forum sluzi da momak kao ti nesto nauci ma koliko ti mozda smesno zvucalo..

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, ragazzo said:

Imam jako dobar razlog privatne prirode zasto ih nazivam zutima, forum nije mesto za iznosenje takvib stvari, da smo nekad imali neku konverzaciju mozda bih ti i napisao u privatnoj poruci. Kad se kaze opozicija prilicno je nametnuto da je to samo djilas i ta ekipa, sto se tice ekologa nemamo ista razmisljanja i stavove. Za desnicare me mrzi i da pisem bilo sta. Lep pozdrav

Zabole te sta su mi rekli, ovakav odgovor dobijas zbog toga sto nemas ni malo elementarnog ponasanja, a to "teraj se" tako se obracaj svom okruzenju.

 

Kakva buljaska fora :yawn2: 🥱

 

I u prethodnoj poruci ko da se plasis da ces se javno jace okliznuti, pa zato ni ne iznosis argumente.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ragazzo said:

Nisam ocekivao toliku dozu autosovinizma na ovom delu foruma, bukvalno je fascinantno sta se dopusta ovde i na temi rat u ukrajini, ide do toga da smo koljaci, agresori, silovatelji, da smo za sve krivi itd itd. Ne mogu ni da se setim svih gadosti koje su izrecene i preko kojih se tako lako prelazi.

 

 

Iako sam vec rekao da autosovinizam fakticki ne postoji, ovaj deo me jako zanima fenomenoloski. Pa bih takodje voleo ako bi mogao da ga obrazlozis.

 

Ovako sturo, navodi na nekoliko zakljucaka. Prvi zakljucak - kritika pripadnika sopstvenog naroda je no-no, jer time rusi nekakvo jedinstvo pred stranim faktorom. Kolektivizacija iz druge stavke je samo nastavak iste, kako bi se ti, imenom i prezimenom (poneki, nazalost ne svi) agresori, koljaci, silovatelji, koji jesu za (skoro) sve krivi, i za to procesuirani i osudjeni, utopili u etnos, kako bi se oni koji se intimno identifikuju sa njihovim vrednostima izjednacili sa onima koji te vrednosti odbacuju i porucilo im se - ti si Srbin, to ti je jedina identifikacija, Ratko Mladic je Srbin, osudom Ratka Mladica osudjen si i ti iscasena logika. Izraze genocidni narod je koristio samo nacionalisticki politikantski sljam u Srbiji i Republici Srpskoj, niko nikada van istih, a to naravno rade iz svog koristoljublja, jer jedino mogu vladati u zemljama gde je nacionalizam i to toboznje nacionalno jedinstvo bitno.

 

Generalno i uopsteno, ovde imamo neke fundamentalne probleme. Prvi problem tog "autosovinizma" (mada opet kazem, izmisljen pojam koji je besmislen po svojoj definiciji) u glavama onih koji ga koriste je sto pretenduje da veoma siroko identifikuje, lokalizuje i generalizuje individue koje svojim delovanjem ugrozavaju taj zamisljeni etnos i tako ih diskvalifikuju jednom recju. Iz dva razloga, prvi je sto nisu sposobni da artikulisu probleme koje intimno osecaju i argumentovano ih predstave drugoj strani, i zbog toga sto generalno nastupaju kao copor koji bukom i brojnoscu hoce da stvori legitimitet u ocima drugih, pa im treba protivnicki copor da se protiv njega bore.

 

Dalje, to pripadnistvo kulturi, naciji, veri koje je oktroisano u Srba je malo smesno u 21. veku, jer cak i naciju mozes menjati, a pogotovo je smesno ono sa cime se sigurno mnogi od nas suocavaju u toku zivota vise puta - ti si Srbin, a ne volis kafanu/narodnjake/upisati po zelji, ili ti si pravoslavac po rodjenju, rekose ljudi koji zive u zemlji koja ima najvecu razliku izmedju vernika crkve koji se tako izjasne kad ih pitaju i stvarnih vernika koji praktikuju veru po kanonu pravoslavne crkve.

 

Ali cak i da te besmislice ostavimo po strani i prihvatimo to da nam je dato da smo rodjeni kao Srbi pravoslavci (ne znam doduse da li se radjamo i kao navijaci Zvezde/Partizana), kolektivizacija i trazenje najveceg sadrzaoca kako bi se nastupilo jedinstveno prema zamisljenom neprijatelju je smesno u 21. veku. Pogotovo sto to jedino vodi prebacivanju krivice na sebe, i u slucaju genocida u Srebrenici, i ratova uopste koje smo vodili, za koje niko ziv ne okrivljuje Srbe, vec konkretno one koji su i procesuirani i osudjeni.

 

Dokaz da ta kolektivna odgovornost postoji samo u nasim nacionalistickim glavama, o kojoj su pricali oni koji bi jos malo da se bogate i sede u fotelji dok isprani mozgovi glasaju za njih, je upravo desavanje posle ruske agresije na Ukrajinu.

 

Da se meni javljaju saradnici i poznanici iz Evrope koji kazu da su videli miting podrske Rusiji u Beogradu i sokirani su, otkud to da smo mi rusofili, zar nismo kandidat za EU? Apsolutno ne bastine nasu iscasenu logiku i iako znaju sta je Srebrenica, pogotovo u Holandiji, niko ziv tamo ne identifikuje to sto se desilo sa citavim narodom. Narod je od njih dobio drugu sansu i svako od nas ima prozor u taj svet i profesionalno (da ode u pecalbu) i kulturoloski.

 

Ali oni koji su zatrovani tom iscasenom logikom, lazima i izmisljenim pojmovima i simbolima, dok marsiraju danas ulicama Beograda i podrzavaju Hitlera 21. veka, u ocima Evrope i sveta vrse kolektivno samoubistvo. I konacno zaokruzuju taj krug u koji su ih gurnuli oni koji se satro za njih bore, za svoj etnos, za svoju bracu, za sve one kojima su Rusija i Srbija u srcu.

 

Nacionalizam je zlo. Zlo zaostalo iz 19. veka, koje je bukvalno svako na svetu odbacio u tom obliku u kom ga mi bastinimo (uz Ruse, naravno), svi "nasi" pod jednom kapom.

 

Kod drugih naroda se to vremenom transformisalo u ljubav prema zemlji i onome sto ona predstavlja, pa imas jaka patriotska osecanja kod Amerikanaca, Jevreja, Francuza recimo od velikih naroda, ali su razlozi za taj patriotizam i nacini ispoljavanja istog bitno razliciti. I nisu usmereni protiv drugih naroda, kao sto je nas usmeren direktno protiv albanskog, hrvatskog i bosnjackog naroda, na prvom mestu.

  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Kako se nepogrešivo pojave pred svake izbore (manje od nedelju dana) da "objasne" da su svi isti, ali kad bi baš morali da biraju (a inače ih ne zanima), glasali bi za vučića... a inače ne zalaze ovde, ali ponela ih polemika... isti film na forumu već godinama, samo su uloge podeljene... pa jbt... 

 

Da zanemarimo sve što se pominje (od bus stajališta pa nadalje), ne znam da li su ljudi (generalno) svesni da oni ni ne žive u državi, već u prostoru koji je kidnapovala mafija? Da ne postoje institucije iste, jer ih je zarobila ta ista mafija? I to ne može da u nekom trenutku ne utiče negativno na svakoga (pa čak i ako je ušemljen sa mafijom na nekom nivou), koliko god da ga ne zanima politika (sudstvo, zdravstvo, name it...)... i ne, nije tako bilo dok su bili "žuti", imali smo državu koja je funkcionisala (sa svim manjkavostima)... a sad imamo lika kome je "država to sam ja" bukvalno terapija... i nekim likovima je to manja smetnja nego bus stajališta? 

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ragazzo said:

Ja ne znam da li ti citas uopste? Zasto bih ovde iznosio stvari iz privatnog zivota? 

Ne nisam sebican i samoziv, samo prvo gledam da pomognem porodici, prijateljima, komsiji, kolegi sa posla ako mogu, i misljenja sam da prvo odatle treba krenuti pa tek onda sa "visokom politikom"

 

Ko uopšte očekuje da iznosiš stvari iz privatnog života i kakve uopšte one imaju veze sa temom?

Meni uopšte nije jasno jedno, došao si ovde sa stavom kako su svi isti i kako nećeš glasati, pritom si sa 24 godine kivan na bivšu vlast koja je otišla pre 10 godina a čiji su halavi primerci nastavili da budu u vlasti.

Takodje si rekao kako si visoko obrazovan, kako imaš pare i kako ti je svejedno ko će biti na vlasti a onda kad ti se spočita kako si sebičan ti kažeš kako pomažeš prijateljima i kolegama i zabole te za visoku politiku.

Šta onda uopšte tražiš na ovoj temi ako si apolitičan i boli te baš za sve?

Koja je uopšte motivacija za pisanjem takvih nebuloza na ovoj temi ako nije nemušto botovanje?

 

Hajde bar jedan svoj stav obrazloži ako hočeš da te iko shvata ozbiljno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ne izlazim na izbore(sprecen sam), a morao sam i da kucam da vidim ko je lista broj jedan, druga stvar rodjen sam 1998, i poenta cele price je da sustina razlika izmedju pozicije i opozicije ne postoji, pritom ova vlast ne valja, 10puta smo to rekli kad se uhvatis vlasti i ostaloga na temi zvezde i ti i ja. Takodje problem ovog drustva je sto ne postoji nikakva kultura dijaloga i postovanje tudjeg misljenja, a tek da mu ne nameces svoje, a ako ne uspes u nameri da ga ubedis odma ide neka etiketa i ostalo (ne odnosi se na tebe konkretno).
Pošto si fakultet završio juče, kaži mi gde si pokušao da se zaposliš kao mašinac dok si bio u osnovnoj školi?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ragazzo said:

Nemam ja problem kritike pojedinca, ne volim kad ceo narod dobije etiketu zbog necega sto je uradio pojedinac. I ja ne kazem da postoji kolektivna odgovornost, vec da se ona namece.  Zavisi i sta obuhvatas pod nacionalizam ako ga gledas kao privrzenost sopstvenom narodu i drzavi onda to spada i u rodoljublje koje ja podrzavam, uz sve ostalo sta podrazumeva rodoljublje. I da jako dobar komentar, izvini sto sam preskocio da ti odgovorim.

 

Mozes li mi navesti jednu presudu, rezoluciju ili bilo koji zvanicni dokument u kom se srpskog narodu nametnuo epitet genocidnog, zlocinackog ili koljackog zbog genocida u Srebrenici? Ovako samo zvucis kao Vulin u punom zanosu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ragazzo said:

Ne zelim da nastavljam konverzaciju sa tobom posle onog "teraj se", pogresio sam sto sam ti odgovorio na jos jedan komentar. Hvala 

Pa nije ti on to rekao 😄 

 

Dajte da malo o'ladimo, ne moze covek da pohvata ko mu sta pise 😄 a lepo bi bilo da nesto argumentuje. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ragazzo said:

Nemam ja problem kritike pojedinca, ne volim kad ceo narod dobije etiketu zbog necega sto je uradio pojedinac. I ja ne kazem da postoji kolektivna odgovornost, vec da se ona namece.  Zavisi i sta obuhvatas pod nacionalizam ako ga gledas kao privrzenost sopstvenom narodu i drzavi onda to spada i u rodoljublje koje ja podrzavam, uz sve ostalo sta podrazumeva rodoljublje. I da jako dobar komentar, izvini sto sam preskocio da ti odgovorim.

 

Ali upravo je u tome problem - ne postoji nametanje krivice celom narodu. Nigde niko nikad to nije radio. Iako bi bilo u njihovim glavama i sa pozicije sile sa koje su mogli dodatno da nastupe da se cela Srbija okupira kao posleratna Nemacka, da se dodatno rasparca odmah, a ostatak Jugoslavije, ukljucujuci i Kosovo, a mozda i Vojvodinu, odmah po kapitulaciji odvoji/pripoji nekoj drugoj drzavi, ili ostane nezavistan.

 

To bi bio neki ekvivalent kolektivne krivice, koju mi nismo dobili i po tom Riziku koji svi mi geopoliticki igramo, pogotovo sad u Ukrajini, nas su, kao objektivno drzavu koja je vodila rat u Hrvatskoj i izgubila, rat u Bosni i izgubila (mada po svemu sudeci bilo je "nereseno") i rat na Kosovu i izgubila, mogle da cekaju, istorijski gledano, mnogo gore konsekvence od onih koje smo imali.

 

No, to na stranu.

 

Ako se zapitas, i razmislis od koga si cuo izraze tipa genocidni narod, kolektivna krivica i slicne konstrukcije kojima se tebi licno ubacuje u glavu odredjeni narativ, morao bi da zakljucis da si ih cuo iskljucivo od "nasih" politicara. Nikada od nekoga sa strane.

 

Posto kazes da si inzenjer, imas para, sigurno i putujes, upoznao si i strance, video Evropu (pretpostavljam, ako neces ne moras da potvrdjujes), opet bi mogao da se zapitas gde si video da se tebi ponasaju kao prema nekome ko je pripadnik "genocidnog naroda"? Posto se od takvog bezi na ulici kao od pretpostavljenog islamskog bombasa samoubice.

 

Rodoljublje, veroispovest, neki afiniteti vezani za emotivnu pretpostavljenu pripadnost su intimna osecanja, koja niko ne moze, niti treba da pretenduje da zabranjuje.

 

Problemi nastaju kada se taj kolektivizam i etnos namecu ljudima koji ta intimna osecanja nemaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, ragazzo said:

Ne znam zasto mislis da je neko teoreticar zavere pa se hvatas za vatikan? U zavisnosti od toga ko mi je sagovornik takva prica i bude, onog ko nema blage veze pokusas da uputis sta,kako,zasto, zbog cega itd sa nekim iz struke bude konstruktivnije. Utice u daleko manjoj meri. 

Delimicno se slazem, ni meni se mnogi tvoji stavovi ne svidjaju niti se poklapamo, ali nemam problem da ih saslusam ( jedino sto nekad previse ponavljas jednu te istu stvar). Poenta odgovora je bila da zelim da svedem uticaj politike na moj zivot da bude mizeran.

 

nisi mi odgovorio da li na toj temi kapirate da politika snazno utice na vas nezavisne? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Meni je bukvalno "biblijski" napor da čitam ovakve relativističke konstrukcije. Pripisujem to mladosti, i ja sam nekad bio mlad i glup, a mislio sam da sam svu pamet sveta posisao. 

ne bih se ja složio ni da su mladi ni da su baš baš glupi nego stigla direktiva pa mora da se pegla pored kompa a ne samo ispija kafa i tračari

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Perkos2 said:

ne bih se ja složio ni da su mladi ni da su baš baš glupi nego stigla direktiva pa mora da se pegla pored kompa a ne samo ispija kafa i tračari

Moram malo da botujem, da bih nekoga na forumu ubedio za koga da glasa

 

Šef rekao povišica i napredak u službi

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...