Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

2 minutes ago, deez nuts. said:

 

stigle su nase prekodrinske komsije

Poznat mi je tvoj stil pisanja na forumu..znam da volis da budes opusteniji i u ozbiljnijim diskusijama,ali jel stvarno mislis da je moguce da su navukli ovoliku cifru? Meni je to previse,ipak..a pojma nemam cime i kako da je objasnim..

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, McLeod said:

 

Sto se procenata tice, kad se vec igramo, ja na predsednickim vidim Vucica na nekih 60%, Ponosa na 18%, Stojkovicku na 8%, Bosko i Jovanovic na oko 4%, Zavetnica i Branka oko 2% i statisticka greska Mise Vacica i bice tih par procenata nevazecih sigurno.

 

Mek,  

 

Da li stvarno misliš da će Boško Obradović, Miloš Jovanović imati oko 4% ?  Mislim da neće, da će se boriti za cenzus.

 

Možda dobro prođe Milica Zavetnica"...Za Branku Stamenković ne znam.

 

Mislim da si Vučiću dao ogroman procenat ( može da bude ukoliko budu krali na SVIM biračkim mestima, bukvalno na svim ). 

 

   

7 hours ago, Drug Crni said:

Mene zanima otkud u Srbiji cak 6.500.000 glasaca? Izvor su Republicki zavod za statistiku i RiK..a prosle godine,kada se delila ona novcana pomoc,punoletnih bilo 5.500.000. Jesam ja nesto pogresno razumeo?

 

I mene to zanima. Probala sam da saberem stanje od 23.01.2022. ali sam odustala. Ko želi neka sabere, i dobro pogledajte sve opštine- tu su i opštine sa KiM.

 

https://upit.birackispisak.gov.rs/PregledBrojaBiraca

 

Pored birača sa KiM, tu su i svi naši građani koji godinama žive u inostranstvu a nikada nisu tražili otpust iz državljanstva..tu su i Dodikovi ljudi + mrtve duše..

 

****

 

Što se beogradskih izbora tiče, Dveri imaju minimalnu, najminimalniju šansu da uđu u SG Beograda.

 

Veće šanse ima Koalicija NADA-DSS, jer se na njihovoj listi nalazi Vojislav Mihailović koji je već bio gradonačelnik..možda grešim.

 

A evo kako ću glasati 03.04.

 

Predsednički- br.4- Zdravko Ponoš

 

Parlamentarni-  br.5- Ujedinjeni za pobedu Srbije - Marinika Tepić

 

Beogradski izbori - br. 5- Vladeta Janković

 

Što se Beograda tiče, u budućem gradskom parlamentu mislim da će najveći broj odbornika biti iz Koalicije Ujedinjeni za Beograd i iz Koalicije Moramo..Od opozicije ulazi i Duško Vujošević "Ajmo ljudi"-SDS.

 

AV gubi Beograd, a ukoliko se desi i da gubi i na ostalim izborima, neće mirno predati vlast. 

 

SNS već uveliko sprema bugarske vozove kada je u pitanju predsednička lista, i verovatno i za ostale liste.

 

Predsedničku listu izdvajam, jer mislim da je ovo prvi put da AV nije prvi na listiću i biće teško objasniti bakama koje "Vučića vole više od rođenog unuka" da moraju da zaokruže br.6.

  

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
dopuna teksta
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Predsedničku listu izdvajam, jer mislim da je ovo prvi put da AV nije prvi na listiću i biće teško objasniti bakama koje "Vučića vole više od rođenog unuka" da moraju da zaokruže br.6.

 

Nije mu prvi put da nije prvi na listi, na prethodnim je isto bio 6. - predsednicki izbori su imali zreb jos od ne znam ni ja tacno, mozda cak i 90ih (koji su sada hteli da ukinu ali nisu). 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Lepo je sto ste ovde vecinom optimisti 😁 ja nisam uopste.

 

Za mene bi nevidjeno iznenadjenje bilo sve ispod 50% za sns na svim nivoima. Eventualno u vecim gradovima, ali tu je tradicionalni sps da uskoci.

 

Sto se tice toga ko je "prava" opozicija, moj kriterijum je jednostavan - ko god dobija prostor na Pinku, Hepiju, Kuriru, i ostalim sns glasilima, ne moze biti opozicija nikako. Mozda nisam u pravu, ali tako gledam na to.

 

Glasacu za NDB na svim nivoima, ali jedino cemu se nadam je prelazak cenzusa u Beogradu, eventualno u jos nekom vecem gradu. 

 

Oko Djilasove koalicije ne vidim nista vredno osim Marinike (smatram da je Vuk Jeremic ubedljivo, ali ubedljivo najnetalentovaniji politicar na svetu, sta on radi i kakve autogolove zabija to nije normalno), ali naravno da dizem obe ruke, i noge ako treba, za Ponosa ako dodje do drugog kruga. 

 

Ne znam koliko je to izvodljivo ili moguce, ali "nasoj" opoziciji treba nekoliko etabliranih ludaka kao sto je onaj Brale sto je razmontirao madam Joksimovic na sitne delove i vratio je na BK. Od pristojnosti nema nista, jer ne mozes nadorlićiti Orlića. To naravno na Pinku i Hepiju nije moguce, ali jeste na "umivenim" sns televizijama, tipa Prve i RTS. Ne bi skodilo sigurno.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, goldberg said:

 

Dobro, onda moze jedno prakticno potpitanje (odnosno 2):

 

1. Da li bi podrzao koaliciju Ujedinjenih i Moramo sa nekom desnicarskom koalicijom u BG ili na republickom nivou ako to bude neophodno?

2. Kako vidis raspodelu glasova koje bi dovela do vlade samo Ujedinjenih i Moramo na bilo kom nivou?

 

Nije pitanje upućeno meni, ipak da budem malo drveni advokat. Prvo pitanje mi je šlagvort za malo širi odgovor,  drugo neću da komentarišem, ne mogu da procenim raspoloženje birača u Bgd osim da tu AV ima manju pordšku nego u drugim delovima Srbije zbirno.
Ako dođe do situacije da pomenute grupacije prave koaliciju, osim što nas tada neće pitati oko eventualne koalicije, podržao bih, u Beogradu nema nikakvog razloga da ne podržim, a na državnom nivou, ako je uslov da ode SNS podržao bih i koaliciju sa crnim đavolom, doduše ima par ovih manjih koje su crnje i od pomenutog đavola, to već ne bih.

I ranije sam branio svojevremenu odluku Borisa Tadiće da uđe u koaliciju sa SPSom, bili su u tom momentu manje zlo, kasnije je to i dokazano. Nije Tadić izgubio 2012 zbog SPSa već zbog sebe i DSa, pravili su previše grešaka. Setite se da je Dačić dobio neko priznanje, najevropljanin, dada mu je trebalo da se opere i nije SPS bio kočnica za ulazak u EU već cela koalicija, hoćemo u evropu ali pod našim uslovima, KLosovo niiiikad nećemo priznati.

Ni u slučaju da ĆUjedinjeni i Moramo osvoje većinu, sami ili sa još nekim, ne očekujem odlučni korak ka EU bez većeg pritiska, takoreći, ucene spolja, znam da bi me i oni nervirali, znam kako je Jeremić vodio spoljnu politiku, ali bi bar neko vreme jači osećaj bio zadovoljstvo što su ovi izgubili vlast i ne, ne treba računati na ono, ako jednom padnu neće se nikad oporaviti. Aždaja je to, odečeš joj jednu glavu izrastu dve.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, goldberg said:

Uvek treba gledati sta je bolje - vecina koju SNS ne kontrolise u potpunosti je nestabilna i ne moze da izdrzi pun mandat. Uzmimo da SNS i SPS trebaju Dveri za vecinu - ili ce SNS i SPS morati da odustanu od gomile svojih principa (koji su put ka EU, saradnja sa zapadom makar i da to spolja tako izgleda) ili ce Dveri da odustanu od svoje politike (sto je odlicno jer ih ubijas kao relevantan faktor, ali i oni ce morati u jednom trenutku da postave crvene linije) ili nece moci da se oformi vecina.

 

A da li misliš da će Dveri potencijalno pregaziti neke principe i ići sa ostatkom opozicije? 

Sumnjam

@McLeod slažem se da Ponošu neće biti lako da dobaci do Jankovića, ali mislim da i dalje precenjuješ Biljanu. Van Beograda, gde ni ovde ne verujem da će imati 10%, ja ne znam kako bilo gde drugde sem u još par gradova uzme više od 1%. 

Link to comment
Share on other sites

U ostalim vestima (sada vec starim): Marinika za 15 minuta na RTS-u pokazala zasto je tamo nema godinama,tj.zasto ne smeju tamo da je puste..pa da nastavim (i ponovim svoj davno izreceni stav) - da se Visoki Pacijent ogranici na "normalan" nivo medijskog pojavljivanja i da se Pink i RTS potpuno otvore (ne samo za opoziciju,vec i za cinjenicno izvestavanje) - za sest meseci bi politicko krilo kriminalne organizacije potonulo..k'o Titanik..

Edit:dopuna recenice

Edited by Drug Crni
Link to comment
Share on other sites

Ne bih opet da pricam o medijima ali moram - i dalje mi nije jasno zasto mislite da takve emisije odlucuju bilo sta, kad su karte podeljene.

 

Da Vucic naprasno prestane da se pojavljuje i da vidis samo opozicionare na svim drzavnim medijima, glasacu SNS/"nacionalno osvescenom apstinentu" u glavi bi bio ovaj kvrc - znaci strane ambasade hoce da ga sklone, pa mi promovisu ove lopove, e pa nece ga majci u mojoj Srbiji! I glasao bi za Vucica.

 

I time bi Vucic dobio jos vise glasova nego sto sad dobija.

 

Jer da je to bitno, ljudi koji bi godinama gledali skupstinu, Pink, Hepi i ostala sranja bi rekli cekaj, zasto ovoliko primitivizma, a imas apsolutnu vlast? Sta nije u redu?

 

Ako taj signal ne postoji kod vecine ljudi u ovoj zemlji, to govori ono sto pricam godinama - siromasni duhom, obrazovanjem, glupi, jadni, kvarni. Vecinski su takvi ljudi ostali u ovoj zemlji.

 

Tu nema pomoci, te mediji te ovo te ono. Ne moze. Oni su takvi. Ako postoji dovoljan broj ljudi koji su ostali, a da nisu takvi, ovakve treba ili marginalizovati ili prevesti zedne preko vode.

 

Ako pricamo o osvajanju vlasti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znao sam da ces se ti javiti..:classic_biggrin:..i osecaj me nije prevario.

Vidi,ti ovu pricu furas vec jedno sedam godina na forumu..najmanje toliko..pratim je i citam sa Voxa starog foruma..nisi me nikada uspeo ubediti u ispravnost svojih gledista. Po ovom konkretnom pitanju,naravno. Inace nam se vrednosni sudovi poklapaju i vise nego sto mislis..no,oko pojedinih pitanja,problema ili tema se i razilazimo. Ovo je jedna od njih.

Tako da se ne bih udubljivao u raspravu..zapravo,ne bih ni ulazio u nju. Ti cvrsto stojis na svom stanovistu,ja verujem da stvari stoje bitno drugacije i nema tu mesta ni da priblizimo stavove.

Link to comment
Share on other sites

Just now, AgroLaki said:

Ocekujem da na parlamentarnim izborima SNS uzme 54%, SPS 8%, takodje da uzmu i Beograd bez neke pompe, iako opozija vice kako je Beograd sigurica.

Na preCednickim, Vucic lagano u prvom krugu 60%-63%.

Je l` ocekujes da za Vacica glasa 20.000?

Pitam za druga.

:classic_biggrin:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Očekujem, kao i 2012te, da EU prva objavi rezultate izbora u Srbiji, a onda da se ti rezultati "odbrane". Jedino što nisam siguran da će to biti baš ovogodišnji izbori. Očekivati da SNS sazove konferenciju za štampu i kaže da su izgubili izbore je ekvivalentno očekivanju da EU proglasi Srbiju za počasnog člana i u ime reparacija za rasparčavanje SFRJ i opštu nepravdu uplati NBS na račun jedno osam triliona evra.

Link to comment
Share on other sites

Stvarno bih voleo da znam koji su ti 3.5% koji ce glasati za zavetnike ? Zvalonja mora i njih da prebaci preko cenzusa, sa suverenstima i onim dssovcama...

 

UOS i Moramo plafon zajedno 20%, tj otprilike ukupan procenat normalnijih glasaca u Srbiji. Ostali glasaju za Miljanu, Kristijana, Zmaja od Sipova i Gastoza... Znaci opoziciji fali nekih 700k partijskih glasaca koje sada drzi sns, a koji ce ledja okrenuti tek ako im se skroz isprazne dzepovi.

Edited by ras kass
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ras kass said:

Stvarno bih voleo da znam koji su ti 3.5% koji ce glasati za zavetnike ? Zvalonja mora i njih da prebaci preko cenzusa, sa suverenstima i onim dssovcama...

 

UOS i Moramo plafon zajedno 20%, tj otprilike ukupan procenat normalnijih glasaca u Srbiji. Ostali glasaju za Miljanu, Kristijana, Zmaja od Sipova i Gastoza... Znaci opoziciji fali nekih 700k partijskih glasaca koje sada drzi sns, a koji ce ledja okrenuti tek ako im se skroz isprazne dzepovi.

 

Ili, mnogo verovatnije, kad počnu da im se pune džepovi sa drugog izvora.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Drug Crni said:

U ostalim vestima (sada vec starim): Marinika za 15 minuta na RTS-u pokazala zasto je tamo nema godinama,tj.zasto ne smeju tamo da je puste..


Marinika, reč koja izaziva bes i kod “umerenih”. Znam da je anegdotalni primer, i opet ja sa svojom rodbinom/tazbinom, ali kontam da može da se aproksimira.

 

U tazbini, na nekom slavlju, povela se priča o predsedničkim izborima i sestra od tetke moje supruge, inače nekimšef nekog odeljenja u opštini (zna se šta to znači), na pitanje moje žene ko se još kandidovao, kaže - ma ona Marinika (na stranu što to nije tačno, ali ajde), moja žena analfabeta za politiku pita a ko je sad ta? Odgovor - ma neka Rumunka (sa zgražavanjem i podsmehom u izgovoru)… 

 

Moja majka, što me zgranulo, ali ajde bar je otvoreno protiv AV-a, posle par dana na istu priču kaže da neće da glasa za AV, hoće za nekog drugog, ali ne zna za koga, pa ničim izazvana kaže, šta, jel treba za onu Mariniku da glasam koja kaže da je ceo srpski narod genocidan, sram je bilo?! Ja naravno izguglam tu “vest” i vidim da žena to nije izjavila, čak ni blizu tome.

 

Toliko o tome da mediji nemaju uticaja. Imaju, Mc, imaju itekako.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Eddard said:

Toliko o tome da mediji nemaju uticaja. Imaju, Mc, imaju itekako.

 

Mediji i to kao sirok pojam, ne samo tv i novine. 

 

Sve vise starijih ljudi koristi i internet, srecom ja vise nisam na fejsbuku, ali da ne pricam sta mi je izlazilo na Youtube-u kad sam istrazivao bas te izjave svih kandidata za predsednika. Tipa Bakarec koji je iovako budala, a zamisli kad mu jos das tehnologiju u ruke. Ne zna da isece video nego telefonom snima monitor laptopa, pa pauza, pa plej, pa pauza 😄 najbolje je bilo kad je uzeo klip onog sto je podelio Ivan Ivanovic, gde Pobednik silazi sa postolja i seta Beogradom - Bakarec uzeo taj klip, pustio na monitoru, snima telefonom, i paralelno radi svoj voice-over 😄 pa se jadan muci da napravi pauzu u pravom trenutku. 

 

To ljudi vide. 

 

Srecom barem tamo moze da se vidi i originalni video. A ne kao na Pinku kad pokazu 20 ljudi na Gazeli a kod Sava Centra hiljade ne prikazu. 

 

Da ne pominjem tviter i fejsbuk. Pa i LinkedIn je postao tezak shit od pocetka ove invazije i rata u Ukrajini. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Eddard said:


 

 

Toliko o tome da mediji nemaju uticaja. Imaju, Mc, imaju itekako.

 

Ta koja radi u takvom okruzenju je te stvari pre "naucila" od okruzenja ili po nalogu od sefa nego od nekakvih medija.

 

Jos jednom - konvencionalni mediji nikada slabiju moc nisu imali od svog zacetka. I svakim danom koji prolazi imaju sve slabiju i slabiju moc.

 

Snaga televizije je nekoliko puta slabija nego za vreme Milosevica. Pa je ipak bilo moguce da prosecan Srbenda shvati da ga lazu i kradu.

 

Kako pitate se? Pa lepo, time sto se "pricalo po kuloarima" i ako se samo setite mnogih prica iz tog vremena, koje su sada aksiomi, vrlo verovatno u najvecoj meri nisu bile ni tacne, ali su posluzile svrsi. Za nasu stvar jelte.

 

Potpuno je isto i ovde. Sa televizije bi mogli da kevcu svi zajedno po ceo dan, Vucica da prenose na svakom kanalu po ceo dan, da postoji kriticna masa koja je povezana na bilo koji nacin, to bi moglo da bude samo kontraproduktivno.

 

Srbi mnogo vole da se dele, pocev od banalnih stvari pa sve do egzistencijalnih. I ono sto je najvaznije, rovovi su iskopani i pozicije su zauzete poodavno. Postoje samo manja kolebanja, a do vecih dolazi samo ako postoje tektonski poremecaji, recimo da nemas za leba, rat, ukidanje neceg drugog sto se vidi kao esencijalno bitno. Na primer da Vucic ukine internet (recimo) da vidis kako bi svi mladji od 25 izasli da glasaju protiv istog kao bele lale.

 

Uzmite za primer ovaj rat u Ukrajini i izvestaje medija o istom. Drzavni mediji su poprilicno suzdrzani, cak i ovi koji bi se najradije raspojasali uz rokaj brate Putine hehe (Maric i kompanija) posle tabloidnog izvestavanja prva dva dana udaren je ban od strane sefa i sad mozete po Kuriru i Informeru maltene da nalazite slicne agencijske vesti poput onih na N1 kad se radi o tom sukobu, uz naravno taj njihov prepoznatljiv "stil".

 

Kljucno pitanje za vas je ovo - da li to izvestavanje utice na misljenje prosecnog Srbende? Ni najmanje. Ni mrvicu! Pozicije su zauzete, rovovi iskopani, iako je ovo situacija za koju nije bilo neke epske pripreme, strane su uzete bez greske.

 

Ako uspete da mi objasnite mehanizam po kojem se to odigralo, mozda i priznam da ste u pravu u vezi medijskog uticaja u Srbiji.

 

Ne zato sto sam ja ne znam kako bitan i sto je moje misljenje vazno, nego zato sto bi bilo dobro da razmislite o ovom fenomenu i objasnite ga, postujuci vasu poziciju o medijima.

 

Ja bih rekao da je to nemoguce, ali mozda ne vidim nesto sto vi vidite.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...