Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

1 minute ago, Brian Setzer said:

 

Ako izlaziš na izbore i imao si kontrolore koji su na kraju glasanja dobili zapisnike, a ti zapisnici se podudaraju sa onim što je RIK okačio na sajt, jbg brate, to su rezultati izbora na koje si svojevoljno izašao i nema kukanja.

 

Aj sad opet procitaj moj post o kradji. Hvala. 

 

Pre 2 godine nismo isli na takve izbore i sta? Kao bilo je bolje sto nismo nego sada sto jesmo? 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nek grmi jako said:

 

I taj isti narod će, jednoga dana kada se steknu uslovi za to, dati i aktuelnom režimu ono što ga spada... Isto kao i Miloševićevom režimu.

 

Oce, kad bude dogorelo da se nema ni za hleb i mleko.

 

Dok god mogu da drobe i da jedu koske ima da se utrkuju ko ce da stigne prvi da zaokruzi 1.

 

Cak i kad bude dogorelo imace blizu 2 milke glasova, kao sto je Sloba imao onomad. Neki ce i na ulicu da se biju u njegovo ime.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

 

Aj sad opet procitaj moj post o kradji. Hvala. 

 

Pre 2 godine nismo isli na takve izbore i sta? Kao bilo je bolje sto nismo nego sada sto jesmo? 

 

 

A ovako će da nam bude bolje.

 

Jbg, narod je takav kakav je, nema ga drugi u ovoj državi.

 

Mene će jedino da iznervira ako ovi za koje sam glasao kažu pokradeni smo, al' ipak će da uzmemo mandate.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Devil In My Pants said:

Zatvorite temu ako imate milosti. Pokrali su i to je to, u kojoj meri pa nikad necemo saznati. Iskrenomene ne bi cudila ni koalicija Djilas i psihopata. U ovoj drzavi je sve to normalno. Ej nas ima 15%:roflmao:

 

Nece ici koaliciju Djitler i Žvala, jer Žvali treba neko strasilo kojim ce da plasi narod. Ali Djitler bi dupe dao za mrvice sa Žvalinog stola.

 

https://www.blic.rs/vesti/beograd/djilas-beograd-na-vodi-i-metro-promenice-sliku-grada/yvyf8r3

Edited by Venger
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Beonegro said:

Ne smatram DSS pod desnicom, DSS su ljudi koje je vučić kupio, ko je htio da čita pisano je ovdje po forumu do u detalje kada, zašto, kako i pomoću koga.

 

Jel moze neko da napise sto je DSS - SNS-ov proxy? nisam ispratio to sto je pisano o njima u moru ovih postova, a sad ne mogu da nadjem?

Hvala puno.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Drugari ja ne znam da li ste vi svesni kakva je situacija na jugu recimo.

 

Pa ne postoji nikakva magija kojom bi bilo ko iz opozicije uspeo da uradi bilo sta, sve i da su proveli poslednja 3 meseca u Vranju, u svakodnevnoj diskusiji sa narodom.

 

Dole obitavaju ljudi za koje je dobro pitanje kako dozive svoje sezdesete i sedamdesete s obzirom na nivo mozdane aktivnosti za koji su sposobni.

 

I to govorim o Vranju koje je uporiste opozicije u Pcinjskom okrugu. U manjim mestima okolo Vucic bukvalno ima po 100% na izborima, u glas.

 

Takve je i najlakse prevariti za njihovo dobro.

 

U tome je i caka, sto su oni u taj pohod krenuli pre 15 godina.

 

Podelicu jos nesto ovde - ispred mene juce na biralistu u redu baba, oko 80+ godina odokativno, jedva stoji. Ja to vidim i pozovem ove iz odbora da joj daju da glasa ranije, srusice se zena. Ona odbija hvala ti sine mogu ja kad sam cekala ovoliko mogu jos malo. Dobro.


I sad dolazimo do spiska, ona izgleda i ne vidi dobro, ne mogu da joj pokazu gde da se potpise. Pismena jeste ocigledno, ali ono, ne vredi, ja cekam i gledam. Ona se potpisa nekako i krenu polako, ja se odmah potpisem zaobidjem je i idem do daljeg paravana da bih joj dao da sedne na prvu stolicu, kad ona do mene - "sine, ti si dobar decko, je l' mozes da mi pomognes, ja ne vidim". Ja zovem ove kazem, dolazi zena iz odbora, morate vi ako nema pratioca ako nije problem ili ako vam jeste problem da pitamo nekog drugog. Ja kazem nije problem naravno.

 

I baba krene da prica - ja samo Vucica znam i verujem ako mozes da mi ga zaokruzis na svim listicima. Ne bi me valjda prevario? Valjda osetila da ja ne bih glasao za njega. Ja kazem nikad, evo zaokruzujem ako vi mozete da vidite gde je, ovde je 1, ovde je 6. I ona nastavlja da prica eto sine hvala ti puno, ja sam sama pa nisam mogla a htela sam da mu dam glas, nikome drugome ne verujem i eto, ja necu jos dugo, ali ovo mi je jedino sto u zivotu mogu da uradim.

 

I sad, kontam da je 95% penzionera u ovom fazonu i tu nema pomoci.

 

Ali ovde nisu krivi ni mediji ni indoktrinacija nego osecaj (naravno lazni) nekakve brige i ljubavi, jer svaki penzioner misli da je nepravedno zapostavljen i kako i njegova deca ga ne gledaju, ali eto ima Vucica on brine o njemu. Ako samo logicki razmislimo o ovome, zestoko nategnuto osecanje, ali tu bih se vratio na inicijalnu tezu da se ovde ne glasa racionalno vec emotivno.

 

Pricao sam drugaricom iz Madjarske. I ona je ocajna zbog Orbana. Ista prica kao ovde, mediji, sve zatvoreno, ja u Budimpesti ne znam nikog ko glasa za njega, a on i ovde ima dosta glasaca, kako zasto kuku.

 

I ona upada u tu klasicnu zamku. Ono sto Vucic i Orban rade maherski je taj catch all - potkupe se strukture koje bi imale potencijal da zatalasaju (DB, navijaci itd), pokaze se lazna briga onima kojima je briga potrebna (penzosi na prvom mestu, gde mediji igraju najvecu ulogu, posteno), ostalo se samo igra malo levo malo desno, u zavisnosti gde je potrebno da se skupe glasovi.

 

I sad, ista prica kao i ovde jos jednom - zar je moguce da su ljudi totalno poludeli i da ih je Orban/Vucic napravio idiotima? Pa nije dragi moji. Oni su samo "usisali" 90% idiota, oportunista, kompleksasa, poltrona i slicnih tipova sljama.

 

To je nase stvarno stanje.

 

E sad, da bi se izbori dobili, treba da se kruni to telo posto "normalnih" ocigledno ima manje. Umesto price o tim fantomskim normalnima koji ne glasaju. Znaci udariti na te koje je najlakse prevariti, evo vidimo da desnicari mogu dosta lako da mu otkinu deo podrske (sto je tragicno i cak i opasno, ali ako pricamo o obaranju s vlasti, sluzi svrsi) i on ce pasti.

 

Ali da bi se to desilo prvo treba da se ode u svaki "toponim" da se pokaze da postojis, jer kad baba iz centra Kragujevca zna samo Vucica, kako ce seljaci u pripizdinama. Cak ni za to nisu iskljucivo krivi mediji.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Venger said:

 

Nece ici koaliciju Djitler i Žvala, jer Žvali treba neko strasilo kojim ce da plasi narod. Ali Djitler bi dupe dao za mrvice sa Žvalinog stola.

 

https://www.blic.rs/vesti/beograd/djilas-beograd-na-vodi-i-metro-promenice-sliku-grada/yvyf8r3

Pa naravno da ce promeniti zivot grada,posebno metro. Svebi ih oteraou qrac

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Chaos Is Me said:

Na mom BM na gradskim izborima SNS 305, ujedinjeni 264, moramo 148, prvi sledeći je Jovanović sa 56.

 

Ipak, preveliko razočaranje ne razumem, ovo je samo metaforički pogled u ogledalo naroda, pogled u to ogledalo boli ali možemo biti razočarani samo ako smo zavaravali sebe da nam stomak nije porastao, koža omlitavela i izborana i da još uvek imamo 25 godina.

 

Ovo je jednostavno zemlja koja je samo čudnim spetom okolnosti geografski u Evropi a pripada sasvim drugom provizorijumu. Medin post o centralnim gradskim i prigradskim opštinama mi je bio indikativan, nažalost Beograd je veliki, prljavi, ružan grad i njemu pripadaju svi Bariči, Umke, Besni Fokovi, Obrenovci i Mladenovci, a objektivno nije ni da su Vračar, Stari Grad, Savski Venac ili Novi Beograd neka prelepa mesta. Ovde ne mislim samo na puku estetiku nego na duh. Nema ni taj Vračar više dovoljno duha da bude role model za neki Surčin. Sve je to uglavnom ogrezlo u kombinacijama, desničarenju, us vs the world mantri koja je sad odvrnuta na max usled ovog sranja u Ukrajini, pa kad se na to sve doda neverovatna prednost protivnika u logistici, medijima i svakom drugom resursu ovo je jedna realnost. 

 

Moji roditelji koji su fakultetski obrazovani, radili uvek u struci, čitaju knjige i ceo život žive u Novom Beogradu, 3 km od Brankovog mosta, se i dalje dominantno lože na patriotizam, jao šta nam rade, preuveličavanje zapadnjačkih grehova a relativizaciju grehova istočnjačkih despotija, posebno PRAVOSLAVNE braće, protivnici su globalizacije i misle da je ovde najbolje delom zato što su jako malo putovali u poslednjih 20 godina van standardnih SFRJ destinacija, a delom jer istinski veruju da ti je najbolje tamo gde su "tvoji ljudi". Šta reći o primercima koji su inferiorniji i u smislu edukacije i lokaliteta? Oni ne vole Vučića, tj veoma im je antipatičan i gadan, ali su klasični pobornici stabilokratije, ćuti može i gore, ne razumeju niti hoće da razumeju LGBT prava i slične tekovine "izopačenog zapada", ne razumeju zašto bih ja od svih mesta za letovanje izabrao baš Hrvatsku, zašto mi smeta Savamala kad su tamo "bile barake i zmijarnici", ne vide kako se sns članska kartica razlikuje od nekadašnje DS članske kartice kada je isti sistem zapošljavanja u organima uprave važio i tad, ne mogu da percipiraju da postoji politika kakvu je npr deklarativno svojevremeno imao LDP itd...a najviše od svega se osećaju izneverenim od strane petooktobarskih prvaka (jer za Slobu nikad nisu glasali i moj ćale je bio na svakom protestu protiv njega pa i u prvim redovima), preziru Vlahovića i Đelića koji su sproveli post-2000 privatizaciju i njih smatraju većim lopovima od bilo kakvog Malog, Andreja Vučića i sličnih, čudno je sve to objasniti. Da bih dao i drugu dimenziju moram da napomenem da su isti ti roditelji mene odgajali tako da od sedmog razreda osnovne letujem isključivo sa društvom, veoma su liberalni naspram mog rekreativnog konzumiranja lakih narkotika, poštuju moje mišljenje jako posebno od kako sam i sam postao roditelj ali suština je da oni smatraju da sam ja zaveden, da mi je ispran mozak od preteranog buljenja u komp i telefon i da sam naivno popušio prozapadni narativ koji za nas Srbe (kolektivizmi tu uvek dominiraju) nema ništa dobro, da nas oni hoće već bismo davno bili tamo. Takođe, dosta toga pravdaju time da nas svi mrze jer smo pravoslavni, da bi bila potpuno druga pesma da smo katolici ili protestanti, kad bismo se odrekli ćirilice i slične tribalističke nebuloze. Moji roditelji se, iznad svega, plaše promena sada kada su njihovo troje dece odrasli ljudi, a neki imaju i svoju decu, plaše se talasanja, plaše se neizvesnosti, plaše se boljeg i nepoznatog. Oni vide da ja menjam firme, putujem, pijem craft pivo, idem na koncerte i festivale po inostranstvu, kupio sam auto a uskoro ću jer tako treba i stan i misle, hej pa pod Vučićem i nije loše. Najgore od svega je što sličan narativ ima moj 30-godišnji brat. 

 

E sad, ovo je stvarno kretenski možda što sam napisao ali oni svakako spadaju u najboljih 30% društva. Pa čemu da se nadamo onda? 

 

Dakle, ova vlast jeste ogledalo ovog naroda i mislim da je najbolje čemu možemo da se nadamo u budućnosti eventualno neki umereniji desničar, poželjno da nije mentalni bolesnik i sa mesijanskim kompleksom. Sve ostalo su nijanse.

 

Ovo kao da citam o svojim roditeljima. Pritom moji jesu putovali dosta po evropi pa i svetu prethodnih dvadeset godina, ekonomski su nezavisni, pa opet ozbiljno misle vrlo slicno.

 

Iz ljubavi prema meni i iz nekog snobizma prema populizmu oni glasaju za raznorazne gradjanske opcije, ali moj otac na primer oseca takav prezir prema starom DSu (iako je bio jedan od njihovih prvih potpisnika 90ih) da niko ziv ne moze da ga ubedi da se sns iole znacajno razlikuje od tog DS-a, osim sto su veci seljaci.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Devil In My Pants said:

Sta rekla za BG ova nesretna koalicija?? Lopovluk,nista nigde? Bojim se samo da ne odemo na istok  skroz,ovo mi smrdi na to.

 

Ne, optuzice narod da je glup, kao sto sam i najavio pre neki dan.

 

Narod glup, mi pametni, glupi narod nas nece jbg. Ajmo sad u skupstinski restoran.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Brian Setzer said:

 

A ovako će da nam bude bolje.

 

Jbg, narod je takav kakav je, nema ga drugi u ovoj državi.

 

Mene će jedino da iznervira ako ovi za koje sam glasao kažu pokradeni smo, al' ipak će da uzmemo mandate.

 

Znam, ali nasilje nije resenje (pretpostavljam da mislis na izlazak na ulice). A to ti je "komsija na komsiju". To nema smisla ni inace a kamoli sa ovim brojkama, ma koliko pokradena da je opozicija ili vlast napumpana. To nema smisla kad je opozicija toliko... mlitava. 

 

 

.......

 

Bilo je ovde reci o tome kako opozicija treba bolje da dobre do unutrasnjosti. Mislim da je to u teoriji razumno, ali u praksi, koju je uveo Vucic, gde sada svako gleda "what's in it for me", tesko mozes da dopres do nekog tek tako. Niko nece "goluba na grani" (ako mu ga uopste i nudis, a on ocekuje da mu nudis) dok ima "vrapca u ruci". 

 

To je problem nase Srbije. "U supak kosmosa smo upali..."

 

Ovaj sistem pada samo unutrasnjim konfliktom. Kada bude vise slucajeva unutrasnjeg nezadovoljstva, kao onaj lik sto je pocepao clanske karte SNS-a jer "sta im od toga, on je tamo od osnivanja a dolaze novi spolja (preletaci) i bolje se pozicioniraju od njega/vise dobiju". Pa druze, ako si ti usao u stranku da bi nesto imao od nje, automatski ti je logika losa. A takvih je sigurno vecina u SNSu. Pobedice sami sebe. Rascepace se kao SRS u SNS, kao DS u razne fragmente. To je Srbija. 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Oce, kad bude dogorelo da se nema ni za hleb i mleko.

 

Dok god mogu da drobe i da jedu koske ima da se utrkuju ko ce da stigne prvi da zaokruzi 1.

 

Cak i kad bude dogorelo imace blizu 2 milke glasova, kao sto je Sloba imao onomad. Neki ce i na ulicu da se biju u njegovo ime.

 

Sumnjam da će naprednjaci baš ići toliko da se biju u ime Vučića, kao što su socijalisti i julovci hteli da se biju za Miloševića.

 

Jer, u Miloševićevom igrokazu bilo je fragmenata barem neke ideologije, a ova keč ol interesna bratija je pored vladara samo dok je obilnih prinadležnosti. Pa zar neko može da zamisli kako bilo koji SNS funkcioner izvršava samoubistvo na stepenicama parlamenta zbog pada režima kojem pripada i posledica tog pada, kao što se onomad ubio Vlajko Stoiljković?

 

Zato sam duboko uveren da Vučić veoma dobro zna da mu u budućnosti veća opasnost preti od sadržaja džepova njegovih saradnika nego što mu preti od Đilasa. Jer, u tim džepovima je i pokoja fleš memorija, koja sadrži svašta nešto i koja će biti trejdovana za očuvanje vlastitog kapitala i pozicije kada tome dođe vreme, kao i u slučaju Sanadera ili Trajkovskog koji su pali žrtvom tako što su bili prodani od vlastitog unutrašnjeg kruga.

 

A ako on ne zna da su i danas, dok se slavi pobeda u Nemanjinoj i na Andrićevom vencu, delovi njegovog okruženja u intezivnoj relaciji sa "oficirima za vezu", ne prepuštajući ništa slučaju i mnogo pre nego što dođe do pada režima, onda rizikuje Miloševićevu sudbinu kao posledicu teške deluzije i nerealnih očekivanja.

 

Jer, ništa na ovim prostorima nije tako seksi u politici nego kad te prodaju tvoji.

 

 

 

  

Edited by Nek grmi jako
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Upravo su i neke vodje DSa priznale da su 2012e izgubili izbore zato sto su se opustili i nisu dovoljno radili na terenu. Nadovezujem se na jedan upis sa ove strane.

Neka se zapitaju kako su izgubili Vojvodinu npr. koja je uvek bila uporiste te Evropske price.

Sada te iste ljude nazivaju seljacima i nedovoljno obavastenim. Ma nemojte, molim vas...

Tom retorikom nikada nece nista uraditi, niti povratiti poverenje. Bilo je bisera i u kampanji, na skupovima, kao, svako od vas 1000 ovde vredi kao 50 "njihovih".  Ne ide jebiga... Ne moze tako.

Ako mene pitate postigli su i odlican rezultat s obzirom na sve izreceno i (ne)uradjeno. "Narod je stoka, narod je glup, narod je tup" a glas hocemo... Fokusirajte se onda na Beograd, krug dvojke, na te pametne...

 

Edited by Karakondzula!
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Nek grmi jako said:

Zato sam duboko uveren da Vučić veoma dobro zna da mu u budućnosti veća opasnost preti od sadržaja džepova njegovih saradnika nego što mu preti od Đilasa. Jer, u tim džepovima je i pokoja fleš memorija, koja sadrži svašta nešto i koja će biti trejdovana za očuvanje vlastitog kapitala i pozicije kada tome dođe vreme, kao i u slučaju Sanadera ili Trajkovskog koji su pali žrtvom tako što su bili prodani od vlastitog unutrašnjeg kruga.

Imaš ručak od mene ako se ikada desi da žvalo dođe u tu neku staljinističku paranoju pa počne da čisti sopstvene redove od smutljivaca i subjektivnih prijatelja. Nije da epizoda sa nevoljom ne djeluje kao mali prolog u tom pravcu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svetislav Kostić (onaj bucko, profa poreskog prava) piše po fejzbucima kroz neke ružičaste naočare optimizma, kao sns je izgubio na svim nivoima ono što je do sada imao, kako nemaju većinu dovoljnu za samostalno odlučivanje nigde dok su do sinoć imali većinu da menjaju ustav kako požele, kako se Moramo sa jako malo para i drugih resursa profilisala kao jedna nova i neuprljana organizacija uprkos svemu, kako ga je Šapić ispušio i slično. Moram priznati da taj post ne izgleda loše kad se posmatra iz te perspektive. Međutim, ostaje činjenica da na svakog pro-civilizacijskog glasača dođu tri desničara u opsegu od umivenih do ravnogorskih primeraka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Previse zuci se razliva na ovoj temi, sve zato sto se ispostavilo da zamisljen objekat koji se toliko voleo u realnosti bas i nije takav kakvog smo ga zamisljali.

 

Sta hocu da kazem? Ovde se mirne duse pisu postovi kako "nas ima samo 20%", kako opozicija nije dobila vise od 20%, da je 80% biraca maloumno, tu nema pomoci, selidba i slicno. Prvo, niko tu nije zapravo kriv osim vas nekoliko sto ste imali velika ocekivanja, a znate da je u BG pre 4 godine Djilasova lista + DS + NDBG imala manje od 25%, da je u Srbiji 2016. godine za DS + SDS/LDP/LSV + DJB glasalo manje od 20%, da je dve godine ranije DS dobio 6,2%, a SDS 5,7%, sto znaci da su sa sve gradjanskim URSom i opozicionim LDPom imali manje od 20%.

 

I onda se rezultati izbora ponove i neki ponovo napisu "mrak, ludilo, ima nas samo 20%, toliko ima glasaca gradjanske i anacionalne opcije u Srbiji". Gde je nestao ostatak? Pa nije nestao, eno ga u SNS zajedno sa Comickom, Cankom, Cedom Jovanovicem, Malim, Vesicem, Krsticem, Trivankom, Olenikom i ostalim politickim nakazama.

 

Ne mozete da zagovarate borbu protiv diktature, a da onda tvrdite da vam je draza partija na vlasti od nacionalista. Ne moze se pod maskom borbe za slobodne i fer izbore i demokratiju zapravo boriti i zeleti da "nasi" dobiju preko 50% i onda nas sve zajedno povedu u svetlu buducnost bez opcija mracne proslosti.

 

Znate sta, mozete da pogledate izbore u Evropi (one slobodne, za razliku od nasih) i tamo cete videti desnicare, konzerve, populiste, pa cak i neonaciste svuda po Evropi (od Grcke, Austrije, Francuske, UK, Svedske do jedne sekularne Ceske, Estonije ili katolickih Portugala i Spanije). Ono sto ne mozete videti to su diktator koji vlada neometano deceniju i po, necete videti gorepomenute gradjanske vedete kako mu ljube skute sve zajedno sa raznim Seseljima, necete videti cirkus umesto izbora.

 

Ne znam zasto mislite da su glasaci NADA, Zavetnika ili Dveri (pa i Suverenista) moroni? Da, mozda i tamo ima morona koji misle da se ove stranke zalazu za nesto sasvim peto, ima onih koji su nasumice zaokruzivali, ima onih koji su zaljubljeni u Obradovica, Radulovica, Adrovicku ili Djurdjevic - Stamenkovski, ali vecina njih je zapravo rekla sta hoce - ne vole diktatora, zele pad SNS rezima, misle da nije nikakav nacionalista i borac za nacionalne interese (kao sto i nije, on nije nista) i tako su i glasali. To kako ce se ove stranke ponasati kasnije nije njihov problem - koliko je ljudi samo glasalo za LDP pre nego sto su videli Jovanovica u vodjinom zagrljaju?

 

Kako god, da zavrsim, ja zaista ne zelim promene sa ljudima poput Comicke ili Vesica koji ce opet da menjaju stranu samo da bi vecno bili uz vlast, kao sto ne zelim da imam ista sa "gradjanski nastrojenim" glasacima SNS. Ko je svesno glasao za bagru, taj je protivnik i radi protiv zemlje, totalno nebitno sto je obrazovan, nalickan, voli EU, mrzi Rusiju ili bilo sta slicno.

 

Ovi izbori su se mogli dobiti samo uz savez dva ideoloska neprijatelja koja bi uzela svaki po 20+% i nekako sastavila vlast od 56 odbornika ili 126 poslanika. Nazalost, takav scenario necemo gledati, ali hej, uvek mozemo da se gadimo, cudimo i najavljujemo selidbu na Mars.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa samo epizoda sa Nevoljom, Hrkalovićevom i Stefanovićem pokazuje kako stvari mogu lako da izmaknu kontroli čak i kad niko ne zaljulja kavez dovoljno jako, a šta će tek biti kad se u sve umeša i strani faktor i počne da ucenjuje aktere?

 

Pa biće i pevanja i nadpevavanja kad im organizuju solističke koncerte i horske svečanosti, sa više hitova nego što ih imaju Brena i Ceca - zajedno.

 

S tim u vezi, kao primer sam već pomenuo italijanske demohrišćane, a jasan epilog su godine robije koje su zbirno ostale iza njih. I to sve kao plod intro denuncijacije i slanja inkriminišućih dokaza protiv dojučerašnji partijskih kolega stranom faktoru, koji je sve to lepo upakovao i poslao nazad italijanskim tužiocima.

 

Zato - polako. Pa ne može da svane pre jutra.

 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam u kom je fazonu ova zavetnica, kakav je to program, osim što kapiram da je nešto u fazonu tradicija + ne damo Kosovo? Tj. jel su oni uopšte opozicija Vučiću ili tvorevina BIA? Zna li ko? Tj. postoje li šanse da oni idu sa ostatkom opozicije u Bg? Deluje da DSS hoće da skine SNS sa vlasti u gradu, sudeći po izjavi M.J. Zavetnici su mi enigma baš... 
Ovako razmišlja većina ovih sto su izašli kao novi na glasanje. Ne kažem da si ti novi nego je ovo mindset. Nemaju pojma o ničemu na političkoj sceni pa im je zavetnica super itd.
BIA tj vučić. Najkraći odgovor.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da analiziramo malo ove rezultate i sa druge strane, ovakve kakvi su sada, a vidim da Vucic pada konstantno, trenutno je ispod 120 mandata u skupstini:

 

SNS je upravo, to izgleda da niko nije uspeo da primeti, izgubio parlamentarnu vecinu. Na izborima 2014. godine SNS je imao 158 poslanika i mogao je sam da napravi vladu. Na izborima 2016. godine SNS je imao 131 poslanika i mogao je sam da napravi Vladu. Na izborima 2020. godine SNS je imao 188 poslanika i ne samo da je sam mogao da napravi vladu, nego je mogao sam da menja Ustav. Jos ako im tu dodamo SPAS koji su utopili i SPS... ali cak i da ne obracamo paznju na taj lazni parlament, sasvim je sigurno da ce ga maltene prepolovljavanje boleti. A po koalicionom sporazumu mora da namiri i raznorazne debile koje tegli na listi tako da ce sam SNS imati vrlo verovatno oko 100-ak poslanika, sto ce mu mozda napraviti problem u namirivanju svojih orkova, sto je uvek dobra stvar.

 

Vucic je do juce sam mogao da menja Ustav. Sad mu ni SPS i sve manjine i Mica Zavetnica nisu dovoljni.

 

Skretanje udesno postoji i deluje bas jako kad se pogledaju mandati. Ali moramo biti svesni nekih stvari - prva stvar je da je sada spusten cenzus, pa su mnoge liste usle koje bi ostale ispod cenzusa ovaj put. Na primer Bosko i Zavetnica bi izvisili, samo DSS bi verovatno usao.

 

Ako pogledamo broj glasova 2016. godine, tu imamo ovo - Seselj 306k glasova, Dveri 190k glasova, Zavetnici 27k glasova, Narodni Savez 17k glasova, Ruska stranka 13k, Preporod Srbije 13k, Srpsko-Ruski pokret 10k, Mladi sa stavom 7k, Sandulovic 4k. Svi ovi glasovi su desnicarski, ovde ne racunam Radulovicevih 230k jer ih vecim delom smatram za Pro EU u tom momentu. Takodje treba imati u vidu da se DSS ovde raspadao i nije ga bilo, ali njihov brend je sigurno mogao da privuce bar 50k glasaca, i to je neki minimum. 90% toga je otislo u apstinente, ali cak i bez toga, i da Radulovicu ne uzmemo ni jedan glas, mi imamo malo manje od 590k hiljada glasova za desnicare na ovim izborima, sto je debelo vise od Dacicevih 415 hiljada, tako da bi to bila druga snaga u parlamentu, da se ujedini (i da kazemo izgubi 100k kao posledicu toga).

 

Trenutno od glasova imamo ovo danas, dodacu svima ravnomerno 3% na trenutne rezultate posto je satro obradjeno 97%, i da lakse zaokruzimo - SRS 80k, NADA 200k, Zavetnici 140k, Suverenisti 85k, Dveri 140k, Levijajtan 9k. 655k glasova.

 

Glasalo oko 100k vise ljudi (verovatno) nego 2016. Dakle, glasovi su se manje-vise samo isprelivali, gde je Seselj najveci gubitnik. Mozemo zakljuciti da je u najgorem slucaju tragedija da su neki apstinenti zapravo najgori rusofili, ali je verujem sve sto je Vucic izgubio otislo desnicarima i nesto manje Dacicu jer je on osvojio manje od 1.7 miliona na parlamentarnim ovaj put, a 2016. ima 1.825 miliona. Sto je na vecu izlaznost ne uzasan pad, ali vrlo jasno vidljiv.

 

Sto se tice neuspeha US + Moramo, nadali smo se i ocekivali vise, ali objektivno, imaju oko 50 poslanika. To je vise nego sto je "pro EU" opcija imala 2016. sa sve Radulovicem, a znacajno vise nego 2014. godine (razlika je u preko 10 poslanika vise).

 

U Beogradu SNS ima 2018. godine 45% glasova i 64 mandata (od 110). Sapićev SPAS je imao jos 9% i 12 mandata. Drugim recima na ove izbore SNS je izlazio sa 54% od ukupnih glasova i 76 mandata ili 70% svih odbornika. Posle 4 godine SNS sa utopljenim SPAS-om ima 38% glasova i 47-48 odbornika. Ovo je, objektivno, tezak poraz. SPS je sada prosao nesto bolje nego 2018 (sa 6 na blizu 7%), ali ima gotovo isti broj mandata. SPS, SNS i SPAS su usli u trku sa 63% glasova u Beogradu (i to svih glasova) - jer toliko su imali 2018. godine i 84 mandata od 110. Sada su dosli do 45% (koliko je samo SNS imao 2018. godine) i 55 ili 56 mandata. Ovo, ma kako posmatrali stvari i bili tuzni zbog Boskica i Mice koji ce sada u klupe, jeste objektivan, i prilicno tezak poraz.

 

Deo posta preuzet od Koleta, ubice frilensera xD

Edited by McLeod
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nek grmi jako said:

S tim u vezi, kao primer sam već pomenuo italijanske demohrišćane, a jasan epilog su godine robije koje su zbirno ostale iza njih. I to sve kao plod intro denuncijacije i slanja dokaza stranom faktoru, koji je sve to lepo upakovao i poslao nazad italijanskim tužiocima.

Iha, pa pisao je Freethrow ovdje naširoko o italijanskim tužiocima, nego je problem što mi nemamo italijanske tužioce.

Jbg, kad budemo imali ljude koji će svoj život da stave na talon zbog korupcije u politici (i sprege sa mafijom), onda i mi možda budemo Italija.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

Ako pogledamo broj glasova 2016. godine, tu imamo ovo - Seselj 306k glasova, Dveri 190k glasova, Zavetnici 27k glasova, Narodni Savez 17k glasova, Ruska stranka 13k, Preporod Srbije 13k, Srpsko-Ruski pokret 10k, Mladi sa stavom 7k, Sandulovic 4k. Svi ovi glasovi su desnicarski, ovde ne racunam Radulovicevih 230k jer ih vecim delom smatram za Pro EU u tom momentu. Takodje treba imati u vidu da se DSS ovde raspadao i nije ga bilo, ali njihov brend je sigurno mogao da privuce bar 50k glasaca, i to je neki minimum. 90% toga je otislo u apstinente, ali cak i bez toga, i da Radulovicu ne uzmemo ni jedan glas, mi imamo malo manje od 590k hiljada glasova za desnicare na ovim izborima, sto je debelo vise od Dacicevih 415 hiljada, tako da bi to bila druga snaga u parlamentu, da se ujedini (i da kazemo izgubi 100k kao posledicu toga).

 

DSS je isao sa Dverima, odakle to da ih nije bilo?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goldberg said:

 

DSS je isao sa Dverima, odakle to da ih nije bilo?

 

Ja taj period zovem Sandin prelazni. Realno to nije bio pravi DSS kad mu je zena na celu za njihove birace, ne verujem da su 10k glasova doneli Boskicu. Ali da, tehnicki si u pravu, nisam bio dovoljno jasan.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Srpski narod iskoristio Vuciceve lazne i nebitne izbore da posalje snaznu poruku zapadu, Rusiji, Ukrajini.

 

U zavetnicko dverskoj Srbiji nece vise biti mesta ni za EU, kretacemo se sporije nego Turska.

Ne znam da li se neko seca, mada previse davno je bilo, kad je nekakav Pajtic na celu DSa 

proklamovao ulazak u NATO i zatim usao u skupstinu.

Verovatno su nam secanja na bombardovanje bila svezija u tom trenutku, pa je moglo da prodje neko takvo pominjanje Natoja.

...

ali sada smo mudriji, posmatramo hladno analiticki, zuc nam se ukrtila 

i sve protiv zapada je vrlo pitko.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Beonegro said:

Iha, pa pisao je Freethrow ovdje naširoko o italijanskim tužiocima, nego je problem što mi nemamo italijanske tužioce.

Jbg, kad budemo imali ljude koji će svoj život da stave na talon zbog korupcije u politici (i sprege sa mafijom), onda i mi možda budemo Italija.

 

Ne znam zaista šta je ko pisao, ali znam da su i italijanski tužioci bili godinama nemi dok nisu dobili dokazni materijal i podsticaj spolja.

 

Pa malo šargarepica, malo prutić... I eto optužnica.

 

S tim u vezi, sećam se kao da je juče bilo dana kada je uhapšen Sanader. A portparol PU Zagreb doslovno kaže u kamere: dokazni materjal dobijen je u saradnji sa partnerskim inostranim službama.

 

A šta bi bilo da je izostala reakcija tih inostranih službi i da sa strane nije rečeno - sad je dosta, morate da ga utamničite i osudite. Pa verovatno ne bi bilo ništa. Kao što ne bi bilo ni u Italiji, da Amerikanci nisu imali jasan plan kako da raskrste sa demohriščanima i instaliraju nove igrače na političku scenu. 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...