Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

Jel opozicija zvanično imala kontrolore na svim mestima u Beogradu?

 

Evo upravo sam čuo npr. da je u Borči kad je kolegin brat došao da glasa da se već neko potpisao na njegovo mesto za glasanje za beogradske izbore, a na predsednickim i parlamentarnim ne. I to ne kao neko drugi greskom, nego njegovim imenom i prezimenom. I kao šta sad, ništa, potpiši se ti pored, pa se žali RIK-u odvojeno. Smehotres. Tačno bih zvao policiju i ne bih se pomerio dok svi ne dobiju prijave iz biračkog odbora pa nek se posle dogovaraju ko je kriv. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Beonegro said:

 

Možda sam glup, možda sam ostrašćen, možda mašim poentu i ne sagledavam širu sliku, ali sam ponosan na sebe što sam glasao za Biljanu Stojković.

Ako pod desnicom smtra i DSS, onda da se više ne nadamo ičemu. Mora se pojesti neko govno i preći preko nečega, ukoliko želimo da se SNS skine sa vlasti. Možda se to većini ne sviđa, ali je tako.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dok je bio faktor stabilnosti na Balkanu i dok je imao podršku Vašingtona, i Milošević je bio nedodirljiv na izborima, a kad je izgubio tu podršku i kad su mu navalili na leđa sankcije, morao je da vlada isprva sa manjinskom podrškom, zatim 1996. bez najvećih gradova i opština koje je izgubio na izborima, a onda i da završi karijeru na izborima 2000. godine.

 

Pa ako bismo podršku spolja preslikali na sadašnji trenutak, videli bismo da je Vučić odasvud ima u većoj meri nego što je ikada Milošević bio podržavan. Jer, uz Vučića su, nominalno i deklarativno, i Brisel, i Vašington, i Peking, i Moskva, i Berlin i Pariz... Plus je uspeo da bukvalno sve institucije sistema upregne u vlastitu izbornu trku, pa da takvom državnom aparatu pridoda stranačku infrastrukturu i stranačke finansije koje dobrano prevazilaze fondove koje imaju sve stranke u regionu.

 

A u takvim uslovima ovdašnja opozicija jednostavno nije imala šanse, dok se istovremena budi kabinetska desnica, verovatno nastala u simbiozi nekih od ovdašnjih politolabaratorija i raznih ambasadorskih kružoka.

 

Iz tog razloga, analogno padu Miloševića, pravi impuls treba da dođe spolja. I treba da dočekati. Kao što su ga dočekali Italijani prilikom pada demohrišćana, koji je kompletno bio isprovociran i uređen sa strane, i kao što smo ga, na kraju krajeva, dočekali i mi prilikom obaranja Socijalističke partije Srbije, koja je u kontinuitetu sa KP vladala pola veka.

 

Drugim rečima, kada Vučiću okrenu leđa oni koji su ga i doveli na vlast i koji ga i danas podržavaju, videćemo kako opozicija preko noći dobija i bolju infrastrukturu, i veću kuražnost, i jasne instrukcije ko s kim i zašto, i bolje procente u istraživanjima javnog mnjenja, i kontrolore na svim glasačkim mestima, i neki novi Otpor...

 

A onda je sve u vezi obaranja režima samo pitanje časa.  

Edited by Nek grmi jako
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sinoc u prenosu cini mi se neko mesto na Medakovicu pitala voditeljka N1 kako je moguce da kamerman nije glasao jer je neko glasao umesto njega.

 

Oni su i u Beogradu krali, necu da zamisljam kako je u drugim mestima.

 

U Kragujevcu u Erdogliji (to je blizu centra), imam izjavu kontrolora koji je bio ispred NADA (a glasala za Moramo 😄 ) da su svi kontrolori opozicije pokupljeni u prethodnih nedelju dana, sve komsiluk, svi se znaju, da je i ona sama dosla da se prijavi i pokupili je ovi da maltene nije ni znala ispred koga je. I da su i neki kontrolori opozicije domundjavali sa SNSom sve vreme.

 

Tu pricamo o centru grada maltene.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, BattleBender said:

Kolko god da ne volis/mrzis/ne podnosis protivnika, ako je mocan, moras da ga postujes da bi ga pobedio. Kad kazem postujem, ne mislim na slaganje sa njegovom mantrom, nego da mu se prizna da ima delotvornu metodologiju.
Kad to izostane, cudimo se kako ima toliko, kako ima toliko desnicara, kako SPS ima i dalje toliko glasaca...

Ja sam ga pobijedio 30. novembra 2015. godine oko 17h, od tada nema nikakav uticaj na moj život, tako da nemam potrebe da mu priznajem bilo šta, osim što intimno prezirem i mrzim tu radikalsko nacional-socijalističku bagru i njenog mentalno poremećenog firera lično prosto zato što je to jedino ispravno. Baš kao što je stvar kućnog vaspitanja i dobrog ukusa prezirati i mrzjeti DPS kriminalno udruženje u CG i njegovog kuma Mila Đukanovića, iako isti na moj život nemaju nikakav uticaj još od 1. septembra 1999. godine oko 8h ujutro...

Edited by Beonegro
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Green23 said:

Ako pod desnicom smtra i DSS, onda da se više ne nadamo ičemu. Mora se pojesti neko govno i preći preko nečega, ukoliko želimo da se SNS skine sa vlasti. Možda se to većini ne sviđa, ali je tako.

 

 

Ne smatram DSS pod desnicom, DSS su ljudi koje je vučić kupio, ko je htio da čita pisano je ovdje po forumu do u detalje kada, zašto, kako i pomoću koga.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

Ne smatram DSS pod desnicom, DSS su ljudi koje je vučić kupio, ko je htio da čita pisano je ovdje po forumu do u detalje kada, zašto, kako i pomoću koga.

 

Problem je sto oni koji su glasali za njih to ne znaju.

 

Ma kako ovo bili pravi, nepravi, pokradeni rezultati, to je sad sve malo manje bitno (iako smesno zvuci), ono sto je bitno je da covek ovde glasa instinktivno i emocionalno, a potpuno je pogresno bazdaren.

 

Mladi ljudi glasaju za Milicu Zavetnicu, sto pokazuje da u ovoj zemlji nikada nece biti bolje. To je to.

 

Ili babl ili odlazak. Sve je jasno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da se Novak Djokovic kandidovao kao predsednicki kandidat - NE BI POBEDIO VUCICA.

 

Zasto? Pa receno je vec, Vucic je toliko jak van uzeg Beograda i centralnih birackih mesta u Novom Sadu, Nisu, Kragujevcu...

Tu zive ljudi kojima su teme Evropa, putovanja, ekologija, zdrava hrana i zivot, sport van blata derbija. Tu zive ljudi koji ne brinu za svoju egzistenciju i vrlo cesto imaju i vise vremena za misaoni proces (a mahom i vise celija da to podrze).

 

Van toga, osim ako nisu direktno ugrozeni, jebe se njima za ekologiju (pa cak i ako mogu biti zdravstveno ugrozeni, dzaba im ekologija ako im je prazan stomak - citaj: imaju posao u rudniku). Jebe se njima za Novaka. Jebe im se za putovanja, letovanja, zimovanja - ili nemaju para za to, ili im to nije bitno (uvek pomislim na neke svoje rodjake sa sela, koji su ono, seljaci ali i seljana - bitnije im je da imaju Mercedes nego da urade nesto za svoje zdravlje). Njima je sada ovaj rat u Ukrajini jedna od top tema, ali ono skroz povrsno "hoce li Rusi da pregaze ove fasiste?", "Nas i Rusa 300 miliona" i tako to... Da ne pominjemo nacionalizam. To su ljudi koji ne znaju gotovo nista o politici - da danas pitamo te Vuciceve glasace da nabroje sve predsednicke kandidate, osim Vucica bi mozda jos 2-3 znali (doduse, tome kumuje i medijski mrak).

 

Ne generalizujem, vec usrednjavam. Ne kazem da su svi van urbanih sredina takvi, svakako da nisu, i da ima budala i u urbanim sredinama.  

 

Porazavajuce je znati da su ti siromasniji krajevi vecinom za ovu vlast. Da li oni zaista misle da je Srbija na dobrom putu i da ce im biti bolje, i da ne moze biti znacajno bolje sa drugom opcijom? 

 

I to je ono sto sam ovde pominjao vec, citirajuci Ramba. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Opet cu o medijima, pa zavrsavam - ti u seoskim sredinama, ne racunam penzionere koji ce uvek za vodju, tako je bioloski i tu nikakvi mediji opet ne pomazu, glasaju manje vise iz straha koji racionalizuju jer oni su najhrabriji i najprkosniji naravno.

 

I to sto su gladni i zedni ne menja stvari, dok se oni krecu poznatim putevima.

 

To vam je kao kad spasete jadnu macku sa ulice. Unesete je na toplo, hocete da je nahranite, napojite, okupate.

 

E pa ima da se otelite, izgrebace vas, sistace na vas, nabice se ispod kreveta i necete moci da je izvucete.

 

Nas problem je sto nasa opozicija nema resursa, a verovatno ni herca/stvarnog interesa da ode kod tih macaka lutalica i onda ih otkravi.

 

Podseticu vas i kako je sve pocelo, dok je SRS/SNS bio opozicija, snazna, ali ipak opozicija.

 

I tada je seljak glasao za njih, dakle protiv vlasti. A zasto? Zato sto su videli tu vlast kao odrodjenu od naroda, ali ne zbog toga sto nas gura na zapad, a Rusi nasa braca. Ne. Nego sto je dolazio Toma po selu da sedne sa domacinima, on sam pece rakiju, covek iz naroda. Obilazili su sva sela, obecavali svasta, dok konacno nisu dosli na vlast.

 

Opozicija mora da uradi isto to. Rezultati za 10 godina ako krenu danas.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ajde dosta sa tim opozicija ovo Ono. Budimo srecni sto jos ima ljudi poput Marinike koji hoce da se cimaju. I budimo srecni sto imamo I taj usp. Sta god da urade ne valja. Moz misliti nisu otvorili odbor u pizdinovcima. Eto sve pro eu glasaci cekaju... malo sutra... 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brian Setzer said:

 

Ali, dostupni su svi rezultati, recimo za BG, ostavio sam link.

 

Koja krađa (ako gledamo zapisnike) ako su i njima brojke te?

 

Kradje se ne desavaju samo u malverzacijama sa zapisnicima.

 

Kradje pocinju jos kad onaj mamlaz daje 100eur omladini (pa i Mitrovicevom sinu recimo), kada penzionerima skrese penzije a onda ih kao vanredno nagradjuje sa nekim parama. Pa onda im odnesu vitamine i evidentiraju ih u spisak da mogu da ih cimaju za glasanje. 

 

Kradja nastaje kada i meni kao preduzetniku daje (za mene) bednih 30k ili koliko je vec bilo a meni to nije potrebno za poslovanje umesto da se napravi neki plan da oni preduzetnici koji su najugrozeniji u pandemiji dobiju koliko im treba da prezive. Ne bih se bunio. 

 

Kradje nastaju kada zaposle ljude po partijskoj liniji pa su primorani da glasaju za vodju. 

 

Kradje nastaju kada imas batinase koji su spremni da se fizicki obracunaju sa svima koji nisu iz njihove partije. 

 

Kradje nastaju kada imas kontrolu medija i mozes da plasiras sta hoces o protivnicima a ne dozvoljavas prozvanima da odgovore... 

 

 

Koje kradje JE-BO-TE?! Nemaaaaa kradje! To je organizovani kriminal a ne kradja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, handys said:

 

Pitam se da li bi rezultat bio bolji da je tajming oko protesta glede Rio Tinta bio blizi izborima, da su svi ekoloski pokreti aktivno ucestvovali u kampanji i da je inace na tome vise insistirano poslednjih nedelja u izjavama i na ono malo bilborda koji su se pojavili.

 

Covek samo ima mnogo srece da mu se dese neki dogadjaji koje ume i ima srama da iskoristava, nego sto je on nesto politicki i ekonomski pametan. Poplave, Korona i pred same izbore Rat u Ukrajini. On je samo covek bez srama i empatije, koji ume da iskoristava medije.

A inace je glup ko qrcina za druge stvari. Podrzavanje prvo Hilari, pa posle toga Trampa, postavljanje troglodita na celo EPSa, pa svu ustedu na jeftin gas sto je molio od Putina potrosi na uvoz struje.

Sto je najgore, i kao takav je ispao 5x sposobniji od opozicije. 

 

Link to comment
Share on other sites

Na mom BM na gradskim izborima SNS 305, ujedinjeni 264, moramo 148, prvi sledeći je Jovanović sa 56.

 

Ipak, preveliko razočaranje ne razumem, ovo je samo metaforički pogled u ogledalo naroda, pogled u to ogledalo boli ali možemo biti razočarani samo ako smo zavaravali sebe da nam stomak nije porastao, koža omlitavela i izborana i da još uvek imamo 25 godina.

 

Ovo je jednostavno zemlja koja je samo čudnim spetom okolnosti geografski u Evropi a pripada sasvim drugom provizorijumu. Medin post o centralnim gradskim i prigradskim opštinama mi je bio indikativan, nažalost Beograd je veliki, prljavi, ružan grad i njemu pripadaju svi Bariči, Umke, Besni Fokovi, Obrenovci i Mladenovci, a objektivno nije ni da su Vračar, Stari Grad, Savski Venac ili Novi Beograd neka prelepa mesta. Ovde ne mislim samo na puku estetiku nego na duh. Nema ni taj Vračar više dovoljno duha da bude role model za neki Surčin. Sve je to uglavnom ogrezlo u kombinacijama, desničarenju, us vs the world mantri koja je sad odvrnuta na max usled ovog sranja u Ukrajini, pa kad se na to sve doda neverovatna prednost protivnika u logistici, medijima i svakom drugom resursu ovo je jedna realnost. 

 

Moji roditelji koji su fakultetski obrazovani, radili uvek u struci, čitaju knjige i ceo život žive u Novom Beogradu, 3 km od Brankovog mosta, se i dalje dominantno lože na patriotizam, jao šta nam rade, preuveličavanje zapadnjačkih grehova a relativizaciju grehova istočnjačkih despotija, posebno PRAVOSLAVNE braće, protivnici su globalizacije i misle da je ovde najbolje delom zato što su jako malo putovali u poslednjih 20 godina van standardnih SFRJ destinacija, a delom jer istinski veruju da ti je najbolje tamo gde su "tvoji ljudi". Šta reći o primercima koji su inferiorniji i u smislu edukacije i lokaliteta? Oni ne vole Vučića, tj veoma im je antipatičan i gadan, ali su klasični pobornici stabilokratije, ćuti može i gore, ne razumeju niti hoće da razumeju LGBT prava i slične tekovine "izopačenog zapada", ne razumeju zašto bih ja od svih mesta za letovanje izabrao baš Hrvatsku, zašto mi smeta Savamala kad su tamo "bile barake i zmijarnici", ne vide kako se sns članska kartica razlikuje od nekadašnje DS članske kartice kada je isti sistem zapošljavanja u organima uprave važio i tad, ne mogu da percipiraju da postoji politika kakvu je npr deklarativno svojevremeno imao LDP itd...a najviše od svega se osećaju izneverenim od strane petooktobarskih prvaka (jer za Slobu nikad nisu glasali i moj ćale je bio na svakom protestu protiv njega pa i u prvim redovima), preziru Vlahovića i Đelića koji su sproveli post-2000 privatizaciju i njih smatraju većim lopovima od bilo kakvog Malog, Andreja Vučića i sličnih, čudno je sve to objasniti. Da bih dao i drugu dimenziju moram da napomenem da su isti ti roditelji mene odgajali tako da od sedmog razreda osnovne letujem isključivo sa društvom, veoma su liberalni naspram mog rekreativnog konzumiranja lakih narkotika, poštuju moje mišljenje jako posebno od kako sam i sam postao roditelj ali suština je da oni smatraju da sam ja zaveden, da mi je ispran mozak od preteranog buljenja u komp i telefon i da sam naivno popušio prozapadni narativ koji za nas Srbe (kolektivizmi tu uvek dominiraju) nema ništa dobro, da nas oni hoće već bismo davno bili tamo. Takođe, dosta toga pravdaju time da nas svi mrze jer smo pravoslavni, da bi bila potpuno druga pesma da smo katolici ili protestanti, kad bismo se odrekli ćirilice i slične tribalističke nebuloze. Moji roditelji se, iznad svega, plaše promena sada kada su njihovo troje dece odrasli ljudi, a neki imaju i svoju decu, plaše se talasanja, plaše se neizvesnosti, plaše se boljeg i nepoznatog. Oni vide da ja menjam firme, putujem, pijem craft pivo, idem na koncerte i festivale po inostranstvu, kupio sam auto a uskoro ću jer tako treba i stan i misle, hej pa pod Vučićem i nije loše. Najgore od svega je što sličan narativ ima moj 30-godišnji brat. 

 

E sad, ovo je stvarno kretenski možda što sam napisao ali oni svakako spadaju u najboljih 30% društva. Pa čemu da se nadamo onda? 

 

Dakle, ova vlast jeste ogledalo ovog naroda i mislim da je najbolje čemu možemo da se nadamo u budućnosti eventualno neki umereniji desničar, poželjno da nije mentalni bolesnik i sa mesijanskim kompleksom. Sve ostalo su nijanse.

  • Like 22
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ras kass said:

Ajde dosta sa tim opozicija ovo Ono. Budimo srecni sto jos ima ljudi poput Marinike koji hoce da se cimaju. I budimo srecni sto imamo I taj usp. Sta god da urade ne valja. Moz misliti nisu otvorili odbor u pizdinovcima. Eto sve pro eu glasaci cekaju... malo sutra... 

 

Ne moraju da imaju odbor u svakom selu, već da dopru do seljaka. Mek je lepo napisao šta je Toma radio i to kada SNS nije imao odbore baš svuda. Upravo to treba da radi i opozicija - da šalje ljude koji se razumeju u poljoprivredu i da im ponudi nešto konkretno. Jeste da se ne razumem u poljoprivredu i selo, ali svakako da ima nečega što im se može ponuditi, kao npr. pomoć oko izvoza malina, rešavanje problema u aktastru, subvencije, asfaltiranje puteva i slično. Ne verujem da iko može dobiti glasove samo zato što se zalaže za EU. Za EU se formalno zalaže i SNS, ali to im donosi možda samo promil glasova. Svaka ozbiljna stranak koja želi na vlast mora da se bavi raznim aspektima: poljoprivredom, pravosuđem, kulturom, policijom, energetikom, prosvetom, infrastrukturom, saobraćajem, trgovinom, ekonomijom, turizmom... Ima toga koliko hoćeš, a svako ima neki interes u svim poljima koja sam naveo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Drugari ja ne znam da li ste vi svesni kakva je situacija na jugu recimo.

 

Pa ne postoji nikakva magija kojom bi bilo ko iz opozicije uspeo da uradi bilo sta, sve i da su proveli poslednja 3 meseca u Vranju, u svakodnevnoj diskusiji sa narodom.

 

Dole obitavaju ljudi za koje je dobro pitanje kako dozive svoje sezdesete i sedamdesete s obzirom na nivo mozdane aktivnosti za koji su sposobni.

 

I to govorim o Vranju koje je uporiste opozicije u Pcinjskom okrugu. U manjim mestima okolo Vucic bukvalno ima po 100% na izborima, u glas.

  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Kradje se ne desavaju samo u malverzacijama sa zapisnicima.

 

Kradje pocinju jos kad onaj mamlaz daje 100eur omladini (pa i Mitrovicevom sinu recimo), kada penzionerima skrese penzije a onda ih kao vanredno nagradjuje sa nekim parama. Pa onda im odnesu vitamine i evidentiraju ih u spisak da mogu da ih cimaju za glasanje. 

 

Kradja nastaje kada i meni kao preduzetniku daje (za mene) bednih 30k ili koliko je vec bilo a meni to nije potrebno za poslovanje umesto da se napravi neki plan da oni preduzetnici koji su najugrozeniji u pandemiji dobiju koliko im treba da prezive. Ne bih se bunio. 

 

Kradje nastaju kada zaposle ljude po partijskoj liniji pa su primorani da glasaju za vodju. 

 

Kradje nastaju kada imas batinase koji su spremni da se fizicki obracunaju sa svima koji nisu iz njihove partije. 

 

Kradje nastaju kada imas kontrolu medija i mozes da plasiras sta hoces o protivnicima a ne dozvoljavas prozvanima da odgovore... 

 

 

Koje kradje JE-BO-TE?! Nemaaaaa kradje! To je organizovani kriminal a ne kradja.

 

Onda se ne izlazi na izbore.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Brian Setzer said:

 

Onda se ne izlazi na izbore.

 

I sta onda, hoce li da udari komsija na komsiju?! 

 

Izlazi se uvek ma koliko namesteni bili jer je i to jedan prozorcic kroz koji moze da se proviri i posalje poruka. Zakonski dodeljeni minuti. 

 

Jel nismo izasli na izbore 2000.? Rusili smo Milosevica bez izbora?! 

Link to comment
Share on other sites

Razumljiva mi je potištenost, shvatam i rezigniranost, kao i svu težinu spoznaje da je politički protivnik toliko jak da postaje monumentalan, dakle i veći od prirodne veličine, u očima poraženih...

 

Ali zaista ne mogu da razumem generalizaciju naroda i da je ovakav i onakav, budući da nas moderna politička istorija uči da je taj isti narod, primera radi, na izborima u decembru 2000. godine dvotrećinskom većinom glasao za Demokratsku opoziciju Srbije, koja je ubedljivo pobedila, sa 2.405.000 glasova, i one koji su na narod izvodili tenkove, i podizali helikoptere u vazduh i ubijali političke neistomišljenike, kao i rodonačelnike ove desnice koja se sada ušunjala u parlament kao puvanjak u donji veš.

 

I taj isti narod će, jednoga dana kada se steknu uslovi za to, dati i aktuelnom režimu ono što ga spada... Isto kao i Miloševićevom režimu.

 

To je čista dijalektika.

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Brian Setzer said:

 

Onda se ne izlazi na izbore.

 

Da, li u tom slučaju se ide na ulicu, ne čekaju se sledeći izbori pa se predomišlja izaći ili ne.

Uostalom, opozicija nije imala ništa u parlamentu, sada ima nešto, to treba koristiti, stvar je umeća hoće li ili ne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

 

I sta onda, hoce li da udari komsija na komsiju?! 

 

Izlazi se uvek ma koliko namesteni bili jer je i to jedan prozorcic kroz koji moze da se proviri i posalje poruka. Zakonski dodeljeni minuti. 

 

Jel nismo izasli na izbore 2000.? Rusili smo Milosevica bez izbora?! 

 

Ako izlaziš na izbore i imao si kontrolore koji su na kraju glasanja dobili zapisnike, a ti zapisnici se podudaraju sa onim što je RIK okačio na sajt, jbg brate, to su rezultati izbora na koje si svojevoljno izašao i nema kukanja.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Chaos Is Me said:

Na mom BM na gradskim izborima SNS 305, ujedinjeni 264, moramo 148, prvi sledeći je Jovanović sa 56.

 

Ipak, preveliko razočaranje ne razumem, ovo je samo metaforički pogled u ogledalo naroda, pogled u to ogledalo boli ali možemo biti razočarani samo ako smo zavaravali sebe da nam stomak nije porastao, koža omlitavela i izborana i da još uvek imamo 25 godina.

 

Ovo je jednostavno zemlja koja je samo čudnim spetom okolnosti geografski u Evropi a pripada sasvim drugom provizorijumu. Medin post o centralnim gradskim i prigradskim opštinama mi je bio indikativan, nažalost Beograd je veliki, prljavi, ružan grad i njemu pripadaju svi Bariči, Umke, Besni Fokovi, Obrenovci i Mladenovci, a objektivno nije ni da su Vračar, Stari Grad, Savski Venac ili Novi Beograd neka prelepa mesta. Ovde ne mislim samo na puku estetiku nego na duh. Nema ni taj Vračar više dovoljno duha da bude role model za neki Surčin. Sve je to uglavnom ogrezlo u kombinacijama, desničarenju, us vs the world mantri koja je sad odvrnuta na max usled ovog sranja u Ukrajini, pa kad se na to sve doda neverovatna prednost protivnika u logistici, medijima i svakom drugom resursu ovo je jedna realnost. 

 

Moji roditelji koji su fakultetski obrazovani, radili uvek u struci, čitaju knjige i ceo život žive u Novom Beogradu, 3 km od Brankovog mosta, se i dalje dominantno lože na patriotizam, jao šta nam rade, preuveličavanje zapadnjačkih grehova a relativizaciju grehova istočnjačkih despotija, posebno PRAVOSLAVNE braće, protivnici su globalizacije i misle da je ovde najbolje delom zato što su jako malo putovali u poslednjih 20 godina van standardnih SFRJ destinacija, a delom jer istinski veruju da ti je najbolje tamo gde su "tvoji ljudi". Šta reći o primercima koji su inferiorniji i u smislu edukacije i lokaliteta? Oni ne vole Vučića, tj veoma im je antipatičan i gadan, ali su klasični pobornici stabilokratije, ćuti može i gore, ne razumeju niti hoće da razumeju LGBT prava i slične tekovine "izopačenog zapada", ne razumeju zašto bih ja od svih mesta za letovanje izabrao baš Hrvatsku, zašto mi smeta Savamala kad su tamo "bile barake i zmijarnici", ne vide kako se sns članska kartica razlikuje od nekadašnje DS članske kartice kada je isti sistem zapošljavanja u organima uprave važio i tad, ne mogu da percipiraju da postoji politika kakvu je npr deklarativno svojevremeno imao LDP itd...a najviše od svega se osećaju izneverenim od strane petooktobarskih prvaka (jer za Slobu nikad nisu glasali i moj ćale je bio na svakom protestu protiv njega pa i u prvim redovima), preziru Vlahovića i Đelića koji su sproveli post-2000 privatizaciju i njih smatraju većim lopovima od bilo kakvog Malog, Andreja Vučića i sličnih, čudno je sve to objasniti. Da bih dao i drugu dimenziju moram da napomenem da su isti ti roditelji mene odgajali tako da od sedmog razreda osnovne letujem isključivo sa društvom, veoma su liberalni naspram mog rekreativnog konzumiranja lakih narkotika, poštuju moje mišljenje jako posebno od kako sam i sam postao roditelj ali suština je da oni smatraju da sam ja zaveden, da mi je ispran mozak od preteranog buljenja u komp i telefon i da sam naivno popušio prozapadni narativ koji za nas Srbe (kolektivizmi tu uvek dominiraju) nema ništa dobro, da nas oni hoće već bismo davno bili tamo. Takođe, dosta toga pravdaju time da nas svi mrze jer smo pravoslavni, da bi bila potpuno druga pesma da smo katolici ili protestanti, kad bismo se odrekli ćirilice i slične tribalističke nebuloze. Moji roditelji se, iznad svega, plaše promena sada kada su njihovo troje dece odrasli ljudi, a neki imaju i svoju decu, plaše se talasanja, plaše se neizvesnosti, plaše se boljeg i nepoznatog. Oni vide da ja menjam firme, putujem, pijem craft pivo, idem na koncerte i festivale po inostranstvu, kupio sam auto a uskoro ću jer tako treba i stan i misle, hej pa pod Vučićem i nije loše. Najgore od svega je što sličan narativ ima moj 30-godišnji brat. 

 

E sad, ovo je stvarno kretenski možda što sam napisao ali oni svakako spadaju u najboljih 30% društva. Pa čemu da se nadamo onda? 

 

Dakle, ova vlast jeste ogledalo ovog naroda i mislim da je najbolje čemu možemo da se nadamo u budućnosti eventualno neki umereniji desničar, poželjno da nije mentalni bolesnik i sa mesijanskim kompleksom. Sve ostalo su nijanse.

Nemam pluseva, pa da kažem da je ovo jedan odličan post.

Ono što mi nije jasno je da se za 10 godina vučićeva vladavine nije ni u najavi profilisao taj neki umjereniji desničar.

Zapravo, djeluje da ne postoji nijedan desničar koji nije kupljen od strane vlasti. Možda je Boško do jednog trenutka bio nezavisan, ali danas definitivno nije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...