Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

3 minutes ago, AgroLaki said:

 

U vezi sto ne muva Hanu ili u vezi toga sto je u Suverenistima? 😄

 

Kod Radulovica je jer je mlad i budala, a inace nije glup, ukapirace kad malo poraste. Ionako hoce da ide u Ameriku da zivi i radi. 


Meni je iskreno zastrasujuce kad vidim ljude 95o godiste i mladje da su u strankama sa takvom ideologijom ili da podrzavaju takve stranke. I sam sam vjerovatno mladji od vecine ovdje pa kad vidim tako svoje vrsnjake da furaju tu neku nacionalnu pricu zapitam se sta tacno nije u redu s tim ljudima. Stvarno mi nije jasno kako osoba koja je odrasla u ovako liberalnoj eri i imala pristup svim mogucim informacijama moze biti nacionalno ostrascena i vjerovati u razne mitove o supremaciji svoje nacije, rase ili vjere.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Stvarno mi nije jasno kako osoba koja je odrasla u ovako liberalnoj eri i imala pristup svim mogucim informacijama

Tako sto ne koriste taj pristup.

 

Meni je impresivno kad vidim koliko mladih ljudi je tehnoloski nepismeno. Nece se oni mnogo razlikovati od ovih danasnjih penzionera, samo treba da im damo malo vremena.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Tako sto ne koriste taj pristup.

 

Meni je impresivno kad vidim koliko mladih ljudi je tehnoloski nepismeno. Nece se oni mnogo razlikovati od ovih danasnjih penzionera, samo treba da im damo malo vremena.

 

Tako nekako. Ja danas kad vidim osobu koja ima 25 godina il manje i sem maternjeg ne zna nijedan drugi jezik odmah znam da tu nesto nije u redu. Sjecam se kad mi je s mamom poceo raditi jedan lik 97. godiste i nije znao formatirati tekst u Wordu, a o nekim operacijama u Excelu je mogao samo sanjati. To je meni vec ozbiljan znak mentalne zaostalosti, drugacije stvarno ne mogu objasniti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

 

A onu koja je rekla da se studenti prodaju za neke pare  - uslikati, zakaciti sliku za banderu i napisati da se trazi,

  i dodati nagradu od 1000 dinara za onoga ko je nadje

 

:mad:

Nemojte biti tako ostri prema voditeljki - ona vjerovatno bolje zna koji je bio njen cjenik kada se motala oko Gazele.... 

Edited by ters
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

I ja mislim da je Đoka dobro to odradio. Nije on pogađao ni pre ali je vrlo malo grešio, J

 

Uglavnom se slažem sa tobom, ali sada ne mogu.

 

Već sam pisala, mogu i da ponovim. Đorđe Vukadinović je u svađi sa opozicijom i to traje već neko vreme.

 

Mislim da je ovo prvi put da se ne nalazi ni na jednoj poslaničkoj listi. I u pretprošlom sazivu Skupštine je ušao preko liste manjina. 

 

Iznenađena sam  što nije kandidat Dveri i tog odvojenog POKS-a ili što nije na listi Suverenista jer ima iste stavove kao oni ( vakcinacija, Rusija-Ukrajina i sl ).

 

Ranije su njegova istraživanja bila korektna. Ovo poslednje istraživanje je odradio tako da obeshrabri one koji su na ivici-da apstiniraju ili da ipak izađu na izbore.

Ali se nadam da to istraživanje nije videla šira javnost ( objavljeno je na njegovom portalu, na Tviteru i ne znam da li je još na nekom net portalu objavio ).

 

Đoka Vlah i njegova istraživanja su mi najmanje važna kao glasaču.

 

Mnogo je važnije ovo 👇

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Meni je iskreno zastrasujuce kad vidim ljude 95o godiste i mladje da su u strankama sa takvom ideologijom ili da podrzavaju takve stranke. I sam sam vjerovatno mladji od vecine ovdje pa kad vidim tako svoje vrsnjake da furaju tu neku nacionalnu pricu zapitam se sta tacno nije u redu s tim ljudima. Stvarno mi nije jasno kako osoba koja je odrasla u ovako liberalnoj eri i imala pristup svim mogucim informacijama moze biti nacionalno ostrascena i vjerovati u razne mitove o supremaciji svoje nacije, rase ili vjere.

 

Sto je najjace ckode je izuzetno liberalan, liberalniji od mene, ali on kao pogresne ideologije vidi Dveri, Radikale, fejk DSS, dok on taj Radulovicev ''suverenizam'' ne vidi kao desnicarenje i slicno, a sve ostale opcije su po njemu valjda ''stari lopovi''.

Jako teska mentalna akrobatika. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

 

Uglavnom se slažem sa tobom, ali sada ne mogu.

 

Već sam pisala, mogu i da ponovim. Đorđe Vukadinović je u svađi sa opozicijom i to traje već neko vreme.

 

Mislim da je ovo prvi put da se ne nalazi ni na jednoj poslaničkoj listi. I u pretprošlom sazivu Skupštine je ušao preko liste manjina. 

 

Iznenađena sam  što nije kandidat Dveri i tog odvojenog POKS-a ili što nije na listi Suverenista jer ima iste stavove kao oni ( vakcinacija, Rusija-Ukrajina i sl ).

 

Ranije su njegova istraživanja bila korektna. Ovo poslednje istraživanje je odradio tako da obeshrabri one koji su na ivici-da apstiniraju ili da ipak izađu na izbore.

Ali se nadam da to istraživanje nije videla šira javnost ( objavljeno je na njegovom portalu, na Tviteru i ne znam da li je još na nekom net portalu objavio ).

 

Đoka Vlah i njegova istraživanja su mi najmanje važna kao glasaču.

 

Mnogo je važnije ovo 👇

 

 

 

 

Koliko misliš da bi mogli dobiti Ujedinjena opozicija i Moramo ? On im daje maksimum 19% ja mislim da možda mogu do 22%. "Moramo" mislim da je ok pogodio, u BG će prebaciti 10% ali u Srbiji za njih izvan velikih gradova i ne znaju ko su oni i to će im spustiti rezultat. Ovi ostali imaju isuviše malo tako da tu ne može da se kaže da li je blizu jer na tim malim procentima se najlakše omaši a pride on radi istraživanja sa 1000 ispitanika koja nisu dobra za male procente. Ovako na osećaj ja mislim da cenzus može da prođe NADA i Suvereniste ako su dovoljno animirali antivaksere, bez njih nemaju šanse.

 

Jednostavno je ovaj rat pojeo kampanju, tek možda ove zadnje dve nedelje su ljudi malo više pratili a to je premalo da se menja ono što Vučić cementira 24/7 preko režimsih medija.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:


Meni je iskreno zastrasujuce kad vidim ljude 95o godiste i mladje da su u strankama sa takvom ideologijom ili da podrzavaju takve stranke. I sam sam vjerovatno mladji od vecine ovdje pa kad vidim tako svoje vrsnjake da furaju tu neku nacionalnu pricu zapitam se sta tacno nije u redu s tim ljudima. Stvarno mi nije jasno kako osoba koja je odrasla u ovako liberalnoj eri i imala pristup svim mogucim informacijama moze biti nacionalno ostrascena i vjerovati u razne mitove o supremaciji svoje nacije, rase ili vjere.

 

Ne znam po cemu sudis da je era 1995 pa do sada liberalna? Ja licno ne pamtim nazadniju eru od ove - zadnji put je ovako crno bilo za vrijeme rezolucije Inbormbiroa...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovako se deca koriste za predizbornu kampanju SNSa u Beogradu, u vreme predizborne tisine. 

 

Danas su vaspitacice dobile pisma, zalepljena, da podele roditeljima sve predskolske dece sa instrukcijom da ne smeju da otvaraju te da ne znaju sta je u pitanju, niko im nije rekao. 

 

Datumirano unazad, skoro mesec dana, a bas danas podeljeno, a dete mi sve vreme islo u vrtic. Nema sanse da je ovo slucajno. Pogotovo sto ocigledno nije praksa od prethodnih godina jer ni jedna vaspitacica nije znala o cemu je rec. 

 

Smradovi jedni. 

 

 

2086190055_WhatsAppImage2022-04-01at8_42_41PM.thumb.jpeg.645fd2c568bc3a466c46d5155cc0f606.jpeg

  • Like 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Posle 20 godina ravno planiram da izadjem na ozbore. SNS govnari su me toliko isprovocirali svakondnevnim prostaklukom primitivizmom da sam otisao i promenio mesto glasanja.

E sada, ako znam za koga da glasam bog me ubio 😄. Toliko sam zasicen nasom dnevno politickom scenom da TV nisam upalio si8gurno jace od mesec dana, ne racunam sportske prenose i filmove...

Zapazio sam Mariniku Tepic onda kada je raskrinkala onoh zlotvora Palmu, sa kim je ona u koaliciji? Da li opozicija ima jedinstvenu listu ili su to frakcije?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Helmet said:

Posle 20 godina ravno planiram da izadjem na ozbore. SNS govnari su me toliko isprovocirali svakondnevnim prostaklukom primitivizmom da sam otisao i promenio mesto glasanja.

E sada, ako znam za koga da glasam bog me ubio 😄. Toliko sam zasicen nasom dnevno politickom scenom da TV nisam upalio si8gurno jace od mesec dana, ne racunam sportske prenose i filmove...

Zapazio sam Mariniku Tepic onda kada je raskrinkala onoh zlotvora Palmu, sa kim je ona u koaliciji? Da li opozicija ima jedinstvenu listu ili su to frakcije?

 

Ne znas gde je Marinika? Ako hoces da glasas za nju na parlamentarnim izborima zaokruzi broj 1, tu je ona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Ne znas gde je Marinika? Ako hoces da glasas za nju na parlamentarnim izborima zaokruzi broj 1, tu je ona.

Mislio sam sa kim je u savezu ako je uopste sa nekim u koaliciji?

Link to comment
Share on other sites

Pa iskreno i jeste smesno da covek koji zivi u zemlji gde se politicari ne skidaju sa ekrana ne zna osnovne stvari. ALi ovakvih kao ja imas koliko hoces, samo ja znam10-tak u mom okruzenju koje izbori i politika zanimaju koliko i izbori na Madagaskaru, sa druge strane SNS botovi koji su zaposljeni u administraciji masovno i svaki dan kace statuse na whatsapp-u, ostale drustvene mreze nemam, gde pozivaju na izlazak na izbore...

Podsecaju me na sektu bukvalno, ali kada izanaliziram koji su to ljudi, dolazim do zakljucka da su nas zaposeli poltroni i gluperde koji su se preko stranaka docepali pozicija u drzavnoj administraciji i bukvalno su spremni na sve samo da zadrze ovu gamad na vlasti...

Link to comment
Share on other sites

Ma Djoka Vlah je imbecil, pre je znao da zestoko promasi rejtinge na izborima, samo sto je tada krajcovao stranke vlasti. Sada se sveti Dzindzeru i Mariniki. Tezak bezveznjak, tuzno je sto se uopste prica o njemu. SNS je izgubio ozbiljan broj glasaca, iako deo jesu amortizovali novim orkovima koji su do skoro glasali za SPS i radikale. Radikali su statisticka greska danas, dok bi SPS bez stranackog zaposljavanja, cimanja ljudi iz javnog sektora, u BG bio na granici cenzusa,ako ne cak ispod.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Klotzen said:

 

Koliko misliš da bi mogli dobiti Ujedinjena opozicija i Moramo ? On im daje maksimum 19% ja mislim da možda mogu do 22%. "Moramo" mislim da je ok pogodio, u BG će prebaciti 10% ali u Srbiji za njih izvan velikih gradova i ne znaju ko su oni i to će im spustiti rezultat. Ovi ostali imaju isuviše malo tako da tu ne može da se kaže da li je blizu jer na tim malim procentima se najlakše omaši a pride on radi istraživanja sa 1000 ispitanika koja nisu dobra za male procente. Ovako na osećaj ja mislim da cenzus može da prođe NADA i Suvereniste ako su dovoljno animirali antivaksere, bez njih nemaju šanse.

 

Jednostavno je ovaj rat pojeo kampanju, tek možda ove zadnje dve nedelje su ljudi malo više pratili a to je premalo da se menja ono što Vučić cementira 24/7 preko režimsih medija.

 

 

Ne znam. Moram da budem otvorena- ne znam koliko je ljudi u Beogradu izašlo na Referendum koji se održao u januaru.

 

Znam da je na izborima 2020.godine izašlo oko 35% Beograđana. Možda je to neki reper na osnovu koga može da se razmišlja o procentima Koalicije Ujedinjeni za pobedu Beograda i koalicije Moramo.

 

I ako ostvare dobre rezultate Vladeta Janković i Moramo, možda će im trebati još neka stranka za formiranje vlasti u Beogradu. 

 

Moje lično mišljenje je da bi bilo ok da prave post izbornu koaliciju sa DSS-om..mada bih, najviše volela da sami imaju dovoljno odbornika za formiranje gradske vlasti.

 

1 hour ago, Helmet said:

Mislio sam sa kim je u savezu ako je uopste sa nekim u koaliciji?

 

Marinika je nosilac parlamentarne liste Ujedinjeni za pobedu Srbije. 

 

Koaliciju Ujedinjeni za pobedu Srbije čine: DS, NS, SSP, Pokret Preokret, Pokret slobodnih građana, Sindikat "Sloga"...

 

Evo i nešto sa Tvitera, važno!

. Na sajtu RIK-a nema Uputstva za rad b.odbora. Možda je ovo razlog?

 

Inače, prijavljivanje birača koji zbog zdravstvenih razloga glasaju kod kuće počinje na dan izbora, od 07-11.00 časova.

Prijavu vrše članovi porodica ili komšije. Ovo je prvi put da se prijavljivanje vrši ranije.

 

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
dopuna teksta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Neću izaći na izbore", ovo sam izabrao u anketi. Ne zato što sam ravnodušan prema rezultatima izbora, niti zato što mislim da su svi kandidati loši (mada to mislim, ali to nije razlog zašto neću izaći) - stav da neko ne želi da podrži manje zlo je arogantan i iracionalan ("manje zlo" je, po definiciji, manje zlo; a racionalnost neumoljivo nalaže da se ono izabere). Neću glasati iz istog razloga iz kojeg neću izgovarati molitvu za pobedu nekog kandidata (iako to za mene predstavlja još manji trošak nego izlazak na izbore): šansa da neki od tih postupaka ima BILO KAKAV efekat na BILO ŠTA u realnosti je toliko sitna da za mene ne opravdava nikakvo ne-nulto ulaganje.


No, to po strani, jedan nesvakidašnji detalj mi je upao učio. Gledao sam Ponoša u nekom intervju i kada je dobio novinarsko pitanje o ekonomiji kazao je da on to ne zna, time se ne bavi, to će prepustiti parlamentu jer to i nije posao predsednika. Kada je novinarka nastavila da insistirao on je rekao "ok, ja imam naravno svoje mišljenje o tome" i onda je krenuo da trabunja...ali ipak ta vrsta epistemološke skromnosti (naravno, iako priča za sebe, jasno insistiranje na poštovanju institucija pravne države i podele vlasti je takođe neizmerno važno) je nešto gotovo neviđeno u domaćoj politici (otvorićemo/daćemo/zaposlićemo/preraspodelićemo), ali istovremo nužno za donošenje kvalitetnih odluka, tim više što je nivo i važnost odluka veći.

 

 

 

------------------------------------------------------------
Što se tiče Saše Radulovića, on je zaista zanimljiv medicinski fenomen. Čovek je bio prilično razuman na samom početku njegovu stranke, i čak je na onim jednim izborima ostvario iznenađujuće dobar rezultat - uzimajući u obzir resurse i stranačku infrastrukturu kojom je raspolagao - i ušao u skupštinu (tada sam mu čak i potpisao na ulici za listu). Međutim, kod njega kao da je nešto kvrcnulo u glavi od onog teksta Dojče Velea o tome kako nije platio porez u Americi, kao da mu je ušao neki vazduh pod koru velikog mozga, i od tada uopšte više nije dobro, od tada mu se u svemu ukazuje Nemačka zavera protiv Srba i kompletna kosmogonija koja uz to jedino može ići (npr. epohalno genetičko otkriće o starim srpskim Vinčancima, koje su takođe, kako tvrdi, sjebala germanska plemena (u srednjem neolitu, dakle milenijumima pre nego što je zvanična istoriografija zabeležila postojanje bilo kakvih germanskih plemena)).

Edited by bohumilo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bohumilo said:

neću glasati iz istog razloga iz kojeg neću izgovarati molitvu za pobedu nekog kandidata (iako to za mene predstavlja još manji trošak nego izlazak na izbore): šansa da neki od tih postupaka ima BILO KAKAV efekat na BILO ŠTA u realnosti je toliko sitna da za mene ne opravdava nikakvo ne-nulto ulaganje.

 

2 minutes ago, bohumilo said:

Što se tiče Saše Radulovića, (tada sam mu čak i potisao na ulici za listu).

 

Ok.

🙂

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, freethrow said:

 

 

Ok.

🙂

Kad nekome treba 10k potpisa, naša 2 potpisa sama predstavljaju nezanimarljiv doprinos (šansa od 1:10000 da moj glas ima bilo kakav efekat na izborima bi debelo premašila neki prag zbog kojeg bih otišao na biralište), ali možda još i više "gužva" i znatižeja prolaznika koju napravi 5 ljudi koji čekaju na ulici da nešto urade, u odnosu na znatiželju koju prave 3 čoveka koja čekaju negde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

 

Mnogo je važnije ovo 👇

 

 

 

 

Kako ovo moze da ne prodje?

 

Mislim nadam se da nece, ali ne vidim kako ih spreciti, ako se zaista brise taj jebeni sprej, a uredno su novoupisani u Bg.

 

Kada su kandidovali Ponosa krstio sam se i levom i desnom. Pocela je kampanja, izgledao mi je kao malo lepsi Kostunica (harizmom i energijom, ne stavovima). Onda sam ga slusao nekoliko puta i promenio misljenje. Mislim da je dobar kandidat, i gotovo sigurno cu glasati za njega (na ostalim izborima cu za Moramo).

 

Biljana Stojkovic je verovatno super zena s kojom se slazem u dosta stvari, ali je nekako mrtva, ravna linija, ne znam kako da objasnim. Nadam se da ce bar osvojiti 1% da Moramo ne mora da vraca pare 😁 Mislim da Ponosa obavezno treba da guraju kao buduceg kandidata opozicije, i ako ne udje u drugi krug.

 

E, da, mislim da je od krucijalne vaznosti da se Sundjer Bob sto manje pojavljuje u medijima, po mogucstvu uopste da ga nema. Mislim da je Patrik iz istoimenog crtanog talentovaniji za politiku od njega.

 

Edit: Djoka Žvanjz je debil

Edited by pantelia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@bohumilo Ne znam koliko ti je daleko biračko mesto od mesta stanovanja, ali nešto se sve mislim da bi, ukoliko je u istom gradu, manje vremena izgubio da si otišao i glasao nego što ćeš istrošiti da nam obajsniš zašto nećeš ili nema poente glasati 🙂 jer trošiš svoje dragoceno vreme. 

 

Sem ako ne treba da ideš u skroz

 drugi grad, zaista mi je fascinantno da ne možeš učiniti toliki

 effort, ako je to zaista razlog tvog neizlaženja. 

 

P.S. Opet ponavljam, šansa i jeste toliko mizerna baš zbog ljudi koji razmišljaju kao ti, a svojim neizlaženjem samo smanjujete šansu i nama da uradimo ono što vi svojom nadmenošću ili čime već nećete - a to je da učinimo sve što je u našoj moći (makar i samo izlaskom na izbore) da se ovo zlo promeni. 

  • Like 5
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, pantelia said:

Mislim nadam se da nece, ali ne vidim kako ih spreciti, ako se zaista brise taj jebeni sprej, a uredno su novoupisani u Bg.

 

 

Tvitovi-obaveštenja koja su ostavili Janko Veselinović i Marinika Tepić ukazuju na to da je u toku velika izborna krađa. 

 

Ne znam tačno šta planiraju svi lideri opozicije u toku noći između 03 i 04.04. ali pretpostavljam.

 

Najverovatnije se izlazi na ulicu, i jedino je pitanje koliko će to dana trajati..kao 96-97 ili kao poslednjih dana septembra i prvih dana oktobra 2000.godine.

 

Radila sam poslednjih dana na štandovima i videla raspoloženje građana Beograda. Većina neće glasati za AV.

 

I sada anegdota, ili priča iz prve ruke- dokaz da je Marinika u pravu.

 

Komšinica, 72-73 godine zove me juče da pita kako da prijavi prijateljicu koja ne može da hoda a hoće da glasa. 

 

Lepo sam joj objasnila da na sam dan izbora ta prijateljica kaže nekom od svojih komšija da je prijavi za glasanje van biračkog mesta ( pošto nema porodicu ). 

 

I danas zove moja komšinica i kaže da je ona zvala opštinu i da su tu babu, njenu prijateljicu upisali na spisak birača kod kojih treba da se ide kući.

 

Ovo su prvi izbori od početka višestranačkog života u Srbiji da se tako nešto radi. 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, major josip said:

@bohumilo Ne znam koliko ti je daleko biračko mesto od mesta stanovanja, ali nešto se sve mislim da bi, ukoliko je u istom gradu, manje vremena izgubio da si otišao i glasao nego što ćeš istrošiti da nam obajsniš zašto nećeš ili nema poente glasati

To je tačno. Ali moje glasanje nema uticaj apsolutno ni na šta (tj. šanse za to su toliko male da se to slobodno može i tako formulisati), dok diskusija o tome ima makar kakve izglede za nekakvim pozitivnim efektom: recimo ima šanse za intelektualnim zadovoljstvom koje ponekad proizilazi iz diskutovanja o idejama sa drugim ljudima, ima šanse da se sopstveni rezon testira i proveri - i sama potreba da se nešto jasno i pošteno verbalizuje pred drugim ljudima ima takav efekat - itd...

 

 

16 minutes ago, major josip said:

P.S. Opet ponavljam, šansa i jeste toliko mizerna baš zbog ljudi koji razmišljaju kao ti, a svojim neizlaženjem samo smanjujete šansu i nama da uradimo ono što vi svojom nadmenošću ili čime već nećete - a to je da učinimo sve što je u našoj moći (makar i samo izlaskom na izbore) da se ovo zlo promeni. 

Ali izlazak na izbore nije "rađenje svega što je u našoj moći". Za pojedinca je to nešto najbeznačajnije što on može da uradi. Ja ovo vidim kao da me optužuješ što ne proučim neku dovu ili molitvu za pobedu nekog kandidata na izborima, jer svako mora da uradi sve što je u njegovoj moći - pa daj makar molitvu. Mislim, i to ima NEKE šanse da upali, pa zašto ne probati, a pri tom ne moram ni da izlazim iz svog stana?

 

Samo da otklonimo mogućnost zabune oko ovoga, ja ovde ne govorim iz rakursa pobede bilo kojeg kandidata, već iz ugla šanse da upravo moj glas ima bilo kakav efekat na bilo šta, jer je to prostor mogućnosti kojim ja upravljam. Da bi se to desilo na izborima potrebno je da negde neki rezultat (pobeda, ulazak u drugi krug, nečiji ulazak u parlament ili makar jedno poslaničko mesto) bude na klackalici za tačno jedan glas - a šanse za to su minimalne.

 

I još nešto, ja ne pozivam ljude da ne glasaju, gotovo obrnuto. Moj argument fukcioniše tim bolje što više ljudi glasa. Kada bi manje ljudi glasalo on bi postajao sve tanji i tanji - što manje ljudi glasa svaki pojedinačni glas postaje važniji - dok jedom ne bi prešao prag kada bih rekao da vredi pomeriti neke planove za nedelje i otići na glasanje...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...