Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

2 hours ago, Zvezdinho said:

 

Dobija zato sto je neformalno Briselskim sporazumom priznao Kosovo. Ima tacka gde se kaze da Srbija nece da blokira evropske integracije Kosova, a i ceo sever Kosova je ukinuo srpske institucije, u uveo institucije nezavisnog Kosova po kosovskom ustavu i zakonima. SNS na Kosovu je u vladi nezavisnog Kosova.

 

Vecina gradjana nema pojma sta je tu potpisao , a to je moguce medijskom blokadom, tako da EU uopste ne smeta dok im sluzi i postepeno zaokruzuje  Kosovsku nezavisnost.

 

 

 

Vulin sa zvaničnikom Interpola: Priština ne sme da bude član ijedne organizacije

 

Vest je današnja, a verujem da se mnogo toga radi ispod žita kako bi se sprečilo učešće u ostalim organizacijama. EU integracije će malo da sačekaju, ali ne zbog sporazuma, već i što neke zemlje članice EU ne žele da ga priznaju iz sopstvenih interesa. Formalno gledano, tzv. ustav bi sprečio i Hašima Tačija da je ovde na vlasti da prizna Kosovo, ali u praksi se još mnogo toga može uraditi da se Kosovo de facto prizna i da krene privredna saradnja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, djole said:

https://rs.n1info.com/posts/biljana-stojkovic-predsednicka-kandidatkinja-sss-i-koalicije-moramo
 

Zaista da nije tuzno bilo bi smesno. Toliko mrsomudjenje i odbijanje da podrze Ponosa da bi na kraju izasli s ovakvim kandidatom.

 

Pa svi oni vide da nema nista od tih predsednickih izbora i sad svako zeli da sebi obezbedi vidljivost i da se bore oko ovih mrvica sto im je SNS-SPS rezim ostavio.

 

Meni je Radulovic prilicno visoko na listi odvratnih javnih licnosti, ali je pre nekoliko godina rekao pravu stvar - opoziciji je potrebna jedna leva (gradjanska), jedna srednja (centar) i jedna desna (nacionalisticka) kolona. Samo zajednickim glasanjem ljudi koji misle da Vucic jase na nacionalistickom ludilu i ljudi koji misle da je Vucic izdao nacionalne interese moguca je promena vlasti.

 

Sta veze URA i DF - pa skoro nista, pa su uspeli da se dogovore oko zajednickog cilja, odnosno rusenja rezima DPS i Mila Djukanovica.

 

Jednostavno je trebalo uradili ili kao u Madjarskoj - gde na izborima izlaze samo Fidesz i ujedinjena opozicija ili ponuditi bukvalno svima neku vrstu koalicionog sporazuma, pa ko odbije "jer je bolji i Vucic nego opozicija", obeleziti ga da je za rezim i pozivati i pozivati da se nikako ne glasa za takve.

 

Evo, cak i da levo - gradjanska kandidatkinja prodje u drugi krug, ja itekako mogu da zamislim gomilu biraca koji ne bi zeleli da izadju i glasaju protiv Vucica upravo jer je u pitanju levo - gradjanska kandidatkinja. Isto kao sto mogu da zamislim stotine hiljada glasaca koji ne izlaze na drugi krug predsednickih izbora u kojem su Vucic i Bosko Obradovic.

 

Recimo, strateski je najbolja opcija za opoziciju da sto vise ovih desnicarskih lista prodje cenzus. Cak i da svi oni odluce da udju u vladu sa Vucicem, ta vlada ce biti dosta slabija, izgubice se onaj EU - progresivni smek na kojem ova vlast jase vec deceniju, a sve te desnicarske liste odlaze u proslost. I onda za dve godine idu novi izbori, neki Mladja Djordjevic ili Samardzic im pokupe glasace i blizi smo promeni vlasti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/27/2022 at 12:28 PM, DJ_Vasa said:

 

Vulin sa zvaničnikom Interpola: Priština ne sme da bude član ijedne organizacije

 

Vest je današnja, a verujem da se mnogo toga radi ispod žita kako bi se sprečilo učešće u ostalim organizacijama. EU integracije će malo da sačekaju, ali ne zbog sporazuma, već i što neke zemlje članice EU ne žele da ga priznaju iz sopstvenih interesa. Formalno gledano, tzv. ustav bi sprečio i Hašima Tačija da je ovde na vlasti da prizna Kosovo, ali u praksi se još mnogo toga može uraditi da se Kosovo de facto prizna i da krene privredna saradnja.

Jedno malo pitanje, zasto zvanicna Srbija se protivi clanstvu Kosova u Interpolu. Meni je to mnogo sumnjivo. Ovo  mislim ozbiljno.

Link to comment
Share on other sites

On 2/27/2022 at 8:24 PM, Harmonika said:

Sta Bilji fali, osim sto realno, tesko da ce neki zesci rezultat ostvariti? Ni ja nisam najsrecniji jer Ponos nije podrzan od njih, ali,sta sad da se radi..kome smeta to sto je Ponos "general", "previse desno", sad ima izgvor manje da ne izadje..

 

Fali to sto niko nema pojma ko je ona kad pitas obicnog glasaca, neprepoznatljivija od Ponosa.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, koca popovic said:

Jedno malo pitanje, zasto zvanicna Srbija se protivi clanstvu Kosova u Interpolu. Meni je to mnogo sumnjivo. Ovo  mislim ozbiljno.

Zato što su legalisti i nije po medjunarodnom pravu :whistling: moraju prvo postati članice UN.

 

Moje skromno mišljenje je da, pre svega, ne budu dostupne sve arhive Interpola kosovskoj policiji. Ko zna još koliko bi tu još optužnica bilo podignuto protiv policajaca i pripadnika vojske, od strane Kosova ?  

 

S obzirom na dosadašnju, pokazanu, efikasnost kosovske policije, još je rano da budu članice Interpola. Da ne dužim....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Je l' se opozicija i dalje pravi mrtva ili ceka da pricvrlje Vucica da uvede sankcije, pa da ga kritikuju? U ovom drugom slucaju nikad sladje u zivotu necu zaokruziti nekoga i istovremeno da se spremim da palim odavde.

 

Posle ovih izjava iz Evrope, Djilas i kompanija koji su tako ljuti na Evropu sto podrzavaju diktatora, evo im sad kec na deset da stanu snazno u proevropsku kolonu i cepaju svaki dan, ali ne smeju picke, jer se umiljavaju proruskim glasacima.

 

Nikad ovde nece biti bolje, moze da bude samo gore, jer u svakoj stani-pani situaciji mi cemo odabrati pogresno.

Edited by McLeod
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dobro lutovac veceras rekao da Srbija treba da osudi agresiju na Ukrajinu. 

Ostali se takmicili ko ce Jace neuvesti sankcije Rusiji. Zao im ukrajinaca ali Srbiji je najteze. 

Naravno bombardovanje spomenuto 575678 puta u emisiji.

 

Edited by ras kass
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Je l' se opozicija i dalje pravi mrtva ili ceka da pricvrlje Vucica da uvede sankcije, pa da ga kritikuju? U ovom drugom slucaju nikad sladje u zivotu necu zaokruziti nekoga i istovremeno da se spremim da palim odavde.

 

Posle ovih izjava iz Evrope, Djilas i kompanija koji su tako ljuti na Evropu sto podrzavaju diktatora, evo im sad kec na deset da stanu snazno u proevropsku kolonu i cepaju svaki dan, ali ne smeju picke, jer se umiljavaju proruskim glasacima.

 

Nikad ovde nece biti bolje, moze da bude samo gore, jer u svakoj stani-pani situaciji mi cemo odabrati pogresno.

 

Pa to je zato sto imas proevropske glasace koji su protiv SNS, a i antievropske - isto kao sto i za SNS glasaju i proEU i antiEU glasaci. Na primer, razlog zasto nema vise glasaca je sto nemamo u ponudi koherentnu antisistemsku opciju, nego taj prostor pokrivaju Radulovic, Obradovic i ostali trolovi.

 

Sam naziv "Ujedinjeni za Srbiju" (iako nevesto odabran) sugerise da je u prvom planu rusenje diktatorskog sistema, a ne uspostavljanje jace/iskrenije saradnje sa EU. Taj Lutovac je do juce bio u koaliciji sa Dverima, ta koalicija je bojkotovala izbore zbog toga sto su smatrali da to nisu izbori nego lakrdija, nigde se tu nije pominjala EU.

 

SNS je proevropska stranka, kao sto je SNS proruska stranka, jer je SNS sve na politickom spektru. Cinjenica da ih podrzavaju sve same perjanice "Priznati Kosovo i uci u EU" (Canak, Comic, Jovanovic, Krstic, Trivan, Vesic, Mali..) govori da je Lutovac zapravo bio u pravu kada je rekao da je Srbija nikad blize clanstvu u NATO, ali se to nigde ne govori jer je javno mnenje protiv.

 

Cak i ovaj Lutovcev nastup u osudi ruske agresije je samo njegov pokusaj da nastupa u ime gradjanskog dela koalicije. Nesto sumnjam da bi to culi da je ispred "Ujedinjene" predstavljao Jeremic ili da ih je predstavljala Sanda Raskovic Ivic iz NS.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam sta imas to da mi objasnjavas, i meni i bilo kome drugom ovde, nismo valjda hendikepirani.

 

Samo sam pomenuo cistu i prostu cinjenicu i nelogicnost da "prava" opozicija kmeci sto je EU ne podrzi, a oni su se sada zavukli u misju rupu i ne smeju da osude agresiju Rusije.

 

Zato sto ce zaboga izgubiti neke glasove. I treba da ih izgube. Da se konacno pokaze svima koji i dalje misle da je Vucic uzurpator i perac mozgova koliko grese i koliko smo mi u srzi jedan moralno bedan i neobrazovan narod vecinski.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, McLeod said:

Samo sam pomenuo cistu i prostu cinjenicu i nelogicnost da "prava" opozicija kmeci sto je EU ne podrzi, a oni su se sada zavukli u misju rupu i ne smeju da osude agresiju Rusije.

 

Eh, da je samo to u pitanju... Nešto se nisu pokazali ni ranije u privrženosti EU, naročito oni koji su bili na vlasti, a čude se zašto ih u ambasadama tretiraju k'o smrdljiv sir.

Link to comment
Share on other sites

@McLeod Ne ide to tako - ni SNS nije dosao na vlast pricajuci da ce brze da ide u EU, nego mesavinom populizma ("sve lopove u zatvor") i nacionalizma. Pri tom su imali podrsku EU i tek nakon dolaska na vlast su poceli sa proEU pricom.

 

Opozicija jedino moze tajno da ponudi EU - hajde da srusimo Vucica, a onda cemo, kada mi dodjemo na vlast da jasno i glasno stanemo na stranu EU. Ne znam sta mislis da ce se desiti ako DS, SSP, NS, PSG i druge stranke iz tog bloka jasno osude Rusiju i pozovu da se opredelimo ka EU - Vucic svakako nece imitirati Milosevica i postati antiEU i to ostavlja samo deo proEU glasaca koje opozicija moze da izvede na izbore - ukratko, recept za debakl.

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ama ja ne pricam uopste o dobijanju izbora. Ovo je civilizacijsko pitanje, kakvi crni izbori za mesec dana i koga zabole za to u ovoj situaciji.

 

Time samo pokazuju da im je bitnije da pokusaju da dobiju svaki glas na sledecim izborima umesto da se odrede ispravno u najvaznijem istorijskom trenutku u 21. veku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izjasnili su se pre pet dana, i njihovo saopstenje se ne razlikuje mnogo od Vucicevog. Nisu se izjasnili kada se radi o potencijalnim sankcijama.

 

Jedino Moramo i eventualno PSG bi se zalozili za tako nesto.

 

I Ceda, naravno 😄

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Ama ja ne pricam uopste o dobijanju izbora. Ovo je civilizacijsko pitanje, kakvi crni izbori za mesec dana i koga zabole za to u ovoj situaciji.

 

Time samo pokazuju da im je bitnije da pokusaju da dobiju svaki glas na sledecim izborima umesto da se odrede ispravno u najvaznijem istorijskom trenutku u 21. veku.

 

Postavicu ovde neke definicije:

 

Quote

The Realists accept its role and advocate its management. The Idealists reject the role of power as an undesirable factor which can and should be eliminated. They, instead, emphasise the value of morality as the basis of all relations among nations.

Idealism regards Realism as morbid, reactionary, cynical and self-serving view which wrongly and immorally seeks to naturalize and justify power politics in international relations.

The Realists, on the other hand, strongly criticise Idealism as nothing but utopianism which ignores the realities of human nature and politics. They believe that pursuit of rational self-interest is both natural and just.

 

Dakle, realizam bi bio ono sto sam ja napisao - EU moze da pomogne u rusenju Vucica na izborima, SSP/NS/DS blok treba snazno da zalegne za EU kurs jer ce samo tako doci u priliku da smene vlast ("evo im prilike", kao sto si napisao).

 

Koliko vidim, ti si ovu primedbu njima postavio sa aspekta idealizma - tvoj stav je da bi moralno bilo da oni u ovom trenutku osude rusku agresiju. Medjutim, sa stanovista idealizma postojalo je mnogo situacija pre ove koje su zahtevale izjasnjavanje opozicije (Zasto nisu jasno istakli da je za njih zlocin u Srebrenici genocid? Zasto se nisu oglasili protiv aneksije Krima?).

 

Hocu da kazem, tebi je jasno da ni SSP, ni NS, pa ni NS nisu anti - Putin stranke, nisu proNATO stranke, nisu ni za priznanje nezavisnog Kosova. Zasto onda bas po ovom pitanju trazis da se izjasne, ako je jasno da do sada po svim drugim pitanjima nisu zastupali slicne stavove?

Link to comment
Share on other sites

Nema nama spasa. I u anti-AV korpusu su većinski oni koji su protiv njega jer ga smatraju za "izdajnika" i "zapadnjačku ulizicu". Čini mi se da pro-EU orijentisanog stanovništva u Srbiji nema više od nekih 30% (bez obzira ko bi nas makar deklerativno poveo ka toj EU u spektru od Vučića do Gandalfa). Nama iz tih 30% ostaje ili da palimo odavde što pre ili da pravimo sebi neki bubble (nadajući se da usput ne uletimo u neku konfrontaciju sa nekim moćnijim orkom jer tu pobede nema, batina je kod njih) dok naša deca ne porastu da ona zapale što pre. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sasvim je jasno i očekivano da većina nije za EU, deo onih koji je bio je već otišao a deo se razočarao u istu zbog njihovih unutrašnjih problema i generalno negativnog stava i narativa da će i EU uskoro pući tako da je čudo ako bi ovde bilo i 30% ljudi koji su za EU ako bi se jasno predočilo šta je sve potrebno za to (Kosovo).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A jos je neverovatnije da postoji i 10% ljudi kojima je i dalje bitno Kosovo, imajuci u vidu da postoje ljudi od 50+ godina koji nikada nogom nisu krocili dole, a od mase mladih nacionalno osvescenih glasaca mladjih od 30 godina kojima su puna usta Kosova ni promil istih nije bio dole.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, McLeod said:

A jos je neverovatnije da postoji i 10% ljudi kojima je i dalje bitno Kosovo, imajuci u vidu da postoje ljudi od 50+ godina koji nikada nogom nisu krocili dole, a od mase mladih nacionalno osvescenih glasaca mladjih od 30 godina kojima su puna usta Kosova ni promil istih nije bio dole.

možda im je bitno baš zato što nisu bili dole  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

A jos je neverovatnije da postoji i 10% ljudi kojima je i dalje bitno Kosovo, imajuci u vidu da postoje ljudi od 50+ godina koji nikada nogom nisu krocili dole, a od mase mladih nacionalno osvescenih glasaca mladjih od 30 godina kojima su puna usta Kosova ni promil istih nije bio dole.

 

Zato sto mora u narodu da postoji nesto epsko, nesto cemu cemo se klanjati, i nariccati....sve samo da se ne bavimo sadasnjim zivotom. Postoji gotovo patoloska zelja narodna da se samosazaljeva i kuka nad svojom sudbinom. Nema nikakve zelje da se krene napred, jer realno ne vide sta bi oni radili u 21. veku.  A tu je i pun kofer onih koji ne glasaju jer su svi isti, i oni sve kapiraju, sve je prevara a ustvari jako ograniceni ljudi. MIsle da je 70k plata veliki uspeh, tj sa tim parama si uspeo u zivotu....ala si se uvalio.

 

Klasican ljubitelj putina je ujedno i hardcore antivakser. Korelacija je jasna.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Neki mediji objavljuju da su ruski hakeri objavili spisak evropskih politicara koji imaju pare u ruskim bankama. Na spisku navodno Jorgovanka Tabakovic sa preko 200 miliona necega, verovatno rubalja. To je oko 2.5 miliona evra.

 

Jel jos neko ispratio ovo?

  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...