Jump to content

Rio Tinto - ekologija i/ili revolucija


Diogen

Recommended Posts

Niko ne brani bilo kome da se buni, i treba da se bune, ali ne moraju bas da patetišu, pa npr da govore "ustao je narod" i slicno, zato sto je to veoma iritantno. Kao i ove budalastine od ovog Sinčića, i slicno. To je onda samo galama. Ovo sa ovim zivotinjama je već konkretno, i to sam ovde prvi napisao, ko hoće neka traži. Da ako se već bune, nađu neku zaštićenu vrstu, pa traze da se poštuje zakon koji verovatno brani da joj se ugrožava staniste, i da se lokacija izmesti itd. Eto kao što se taj Savo povukao kad su ispunjeni zahtevi, ali sve na osnovu zakona. Tako se buni, i tako moze da se nesto dobije, kad se poziva na zakone u vezi konkretnih stvari, a ne galamom o nepravdama, i megalomanskim zahtevima.

 

I gde je kakav pop da se pridruži ekološkim protestima protiv rudnika? Obicno svuda guraju nos, pa kako to da sad ćute?

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

Nije lepo od popova sto su nezainteresovani. Oni najvise mogu da doprinesu. Neka osveštaju to tamo, i onda treba da se nađu nekoliko dobrovoljaca od ovih najvećih patrijota, po mogućstvu nekoliko ovih doktora (zbog velikog interesovanja mogu da izvlače štapić ko će se od njih samožrtvovati za ljubljenu im naciju, i tako pružiti svijetli primer kako se brani gruda), onda kad se samožrtvuju neka ih tamo urove i to proglase za groblje, a onda ostali mislioci mogu da dreknu "ne-da-mo sve-ti-nje, ne-da-mo sve-ti-nje" i gotova stvar. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Nije lepo od popova sto su nezainteresovani. Oni najvise mogu da doprinesu. Neka osveštaju to tamo, i onda treba da se nađu nekoliko dobrovoljaca od ovih najvećih patrijota, po mogućstvu nekoliko ovih doktora (zbog velikog interesovanja mogu da izvlače štapić ko će se od njih samožrtvovati za ljubljenu im naciju, i tako pružiti svijetli primer kako se brani gruda), onda kad se samožrtvuju neka ih tamo urove i to proglase za groblje, a onda ostali mislioci mogu da dreknu "ne-da-mo sve-ti-nje, ne-da-mo sve-ti-nje" i gotova stvar. 

 

Nisu nezainteresovani, oni su, kao i ti, za progres i svetlu budućnost u koju ih vodi Vučić i RT, Vučić će im plaćati doprinose, daće im da šire srpstvo po školama, a znaju da će po otcaranju rudnika imati više posla, svako opelo 200-300 eura. Bolje da ih je više nego manje.

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Darth Bane said:

 

Drugo, kada vec govorimo o ugrozenosti Jadra, moze li neko da sheruje mapu Jadra i okoline da se vidi gde ce tacno biti rudnik i koliki ce prostor zauzimati?

 

Ne moze niko jer je to jedna od milion stvari koju Rio Tinto krije kao zmija noge. Isto kao i brojne studije koje postoje uredno izlistane na njihovom sajtu, ali koje nijedan novinar, nijedna NGO nije uspela da dobije na uvid, a mnogi su trazili.

 

Ljudi koji zive u tom kraju, i koji prate situaciju od pocetka, znaci mnogo godina unazad, kazu da se pocetkom otkupa zemljista govorilo o malom rudniku, svega oko 20 hektara. Kako je istrazivanje napredovalo, tako su rasli i apetiti, pa u ovom trenutku Rio Tinto na svom sajtu govori o 400 hektara, ali na osnovu onog sto traze da otkupe, ipak se radi o 600 ha. I tu jos uvek govorimo o pilot projektu, prostoru koji je potreban da se instalira onih 40 kontejnera opreme koji vec stoje spremni da krenu na put od Australije do Srbije. U medjuvremenu, istrazivanja napreduju na vise mesta i pitanje konacne povrsine nije zatvoreno.

 

Zanimljivo je takodjer da Rio Tinto, kad hoce da istakne vaznost projekta i koliku ce korist to doneti Srbiji, govori o jednom od top 10 rudnika u svetu, po velicini i prihodu. Kad hoce da umiri uznemirenu javnost, onda je to malecki rudnik, ma skoro da ga necete ni primetiti.

 

Znaci Bane, nista od mape, i to uopste nije slucajno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

https://birn.rs/zlatna-groznica-da-li-nicu-novi-rudnici-u-zasticenim-podrucjima/

Na sajtu BIRNA, kad kliknete na oznacenu parcelu, dobijete podatke i sta se trazi i ko trazi...

Skrecem paznju da je BIRN u analizi imao fokus na istrazivanja u zasticenim podrucjima I, II i III kategorije. 

Nema pomena o tome kako se derutiraju brda, reke, polja koja nisu u tom rezimu. O tome kakva je praksa na tim podrucjima, vise u Ispod povrsine od 20 Dec na N1. 

mZsegJo.png

 

 

Edited by Pletilja
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Darth Bane said:

Drugo, kada vec govorimo o ugrozenosti Jadra, moze li neko da sheruje mapu Jadra i okoline da se vidi gde ce tacno biti rudnik i koliki ce prostor zauzimati?

 

Ostavljao sam ja ranije linkove sa kojih može da se preuzme dosta materijala i vezano za sam projekat i posebno vezano za uticaj na životnu sredinu.

 

On 12/12/2021 at 11:28 AM, Arsenije Pesic said:

Ono što je trenutno potpuno jasno, jeste da što se tiče tehnologije i ekologije, praktično još uvek niko ne može da da odgovore na sva pitanja. Odgovori na sva najvažnija pitanja moraju da se nađu u Studiji o proceni uticaja na životnu sredinu. po proceduri, investitor se obraća Ministarstvu zaštite životne sredine sa zahtevom za određivanje obima i sadržaja Studije uticaja. MZŽS je Rio Tintu izdalo Rešenje o obimu i sadržaju Studije, samo Rešenje i proces koji je da njega vodio mogu da se nađu ovde. Detaljno o materijalu koji je predat Ministarstvu uz zahtev za obim i sadržaj, imaš ovde.

 

Dakle na dnu ove stranice ministarstva zžs možeš da nađeš link sa kojeg možeš da preuzmeš dokumentaciju koju je RT dostavio. U dokumentaciji ima i mnogo mapa.

 

Još mapa, ovde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, McLeod said:

Sincicu je ekvivalent Radulovic u Srbiji. Tezak demagog, sa milion ispada. 

 

Ja sam zapravo (implicitno) opisala/dekonstruisala jedan modus operandi na koji se vazda saplicemo vrteci se u krug. Prvi put cujem za Sincica. Ne bih ni cula da mi se ovaj govor nije nasao na putu. Ja ne bih volela da taj tipus zastupa moje stavove (pitanje intelektualnog integriteta).

 

Sincic je rutinski odrzao govor, deo plenumske procedure i … prodje jos jedan radni dan u Evropskom parlamentu. Njegov govor je kao da je zunzara prosla kroz plenumsku salu. Culi su ga prisutni cyber-slacking parlamentarci. Nije glavni problem to sto je populisticki zvecnuo kao zvecka kojoj se predpoliticko pucanstvo raduje. Nego, vidis po reakcijama kako je dao laznu nadu ljudima u regionu, koja se sada viralno siri medju onima koji nisu kadri da to stave u adekvatan kontekst. Cherry picking za raju koja se (opet) nada da ce neko cudo da se desi, neki deus ex machina. I reakcije u regionu u stilu ”E, neka im je rekao!”. Cui bono?

Spoiler

Nismo uopste pragmaticni tamo gde treba i kad treba. Nemamo politicku kulturu. EU je egocentricna i do gushe u internim problemima. Trenutno se drma energetski kavez u koji su neke EU-zemlje same sebe smestile vodeci energetsku politiku koja im se sada obija o glavu. Pitaj prosecnog Nemca sta misli o ceni struje ove zime. Zeleni su im dosli glave. Merkel im je ugovorila gasovod (off: odlicno govori ruski) pa sad Putin moze da ih drzi na uzici preko svog drugara Lukasenska. A i EU je podeljena na cetiri energetske zone, sto se u praksi pokazuje veoma problematicno. Isto kao sto Erdogan moze da drzi celu EU na uzici i ucenjuje povodom izbeglica. Sve to puno kosta Uniju i sve je to neuporedivo vaznije nego da se sada bakcu sa nama. Ali, resavaju oni svoje probleme, ciste svoje dvoriste pa malo metla ode i na drugu stranu ako je to u nekom trenutnom interesu – panta rei. Tako radi svako ko ima jace mishice.

 

Zna Sincic vrlo dobro odgovor na svoju politikansku koketeriju od pitanja ”Zašto Evropa nije zainteresovana za svoj litijum pošto su najveće rezerve u Nemačkoj i Češkoj?” I onda se raja zabulji u tu apstraktnu Evropu i pasivizuje razmenjujuci akumulirani bes uz kaficu. 

 

Mi treba da resavamo nase kako znamo i umemo a ne da se besimo o reci koje prijaju uhu i trosimo energiju tapsuci necijoj demagogiji. Dokle vise? To je samoobmana. Verovati demagozima je neka vrsta intelektualnog samoubistva. Posle krivimo druge. Sami pali, sami se ubili – Rio Tinto problem ostaje.

 

Spoiler

Mi cak ni ovde u neformalnom kontekstu ne znamo da podelimo i kriticki razmotrimo ono sto znamo i ne znamo bez sujete, passive-agressive 1-lajnera i slicnih malicija. Idi bre, kao da nam je Rio Tinto, sto kazu jaranovici, iz oka ispao. 😄

 

Edited by Cyber
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Arsenije Pesic said:

 

Dakle na dnu ove stranice ministarstva zžs možeš da nađeš link sa kojeg možeš da preuzmeš dokumentaciju koju je RT dostavio. U dokumentaciji ima i mnogo mapa.

 

Još mapa, ovde.

 

Kako sad, zar ne krije RT mape kao zmija noge? 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Arsenije Pesic said:

 

Ostavljao sam ja ranije linkove sa kojih može da se preuzme dosta materijala i vezano za sam projekat i posebno vezano za uticaj na životnu sredinu.

 

 

Dakle na dnu ove stranice ministarstva zžs možeš da nađeš link sa kojeg možeš da preuzmeš dokumentaciju koju je RT dostavio. U dokumentaciji ima i mnogo mapa.

 

Još mapa, ovde.

Bravo Arso! Hvala.

To sam hteo, da ljudi mogu vizuelno videti koliki je prostor neposredno ugrozen tim radovima. Vidi se da je u pitanju relativno mala povrsina u poredjenju sa citavom teritorijom Macve i Podrinja?! Moze se videti gde je Loznica, koliko ce pogon biti udaljen od Loznice i kolika je njegova relativno velicini u odnosu na citavo okruzenje. Jer se pise o tome da ce biti devastirane ogromne povrsine. A na ovoj karti se vidi: u najgorem slucaju par stotina hektara.

Drugo, zahvata prostor poljoprivrednih oranica- znaci vec je tu izvrsen uticaj na zivotu sredinu??? O kojim se ugrozenim vrstama biljaka i zivotunja radi kad su tu sve oranice?!!?!?? Mozda je kukuruz ugrozena biljna vrsta??? 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Eddard said:

 

Kako sad, zar ne krije RT mape kao zmija noge? 

 

A dobro, stvarno ne može da se kaže da kriju, ali nije baš ni na izvol'te. Činjenica je da Rio Tinto vrlo loše hendluje ovu situaciju od samog starta.

 

5 minutes ago, Darth Bane said:

Bravo Arso! Hvala.

To sam hteo, da ljudi mogu vizuelno videti koliki je prostor neposredno ugrozen tim radovima. Vidi se da je u pitanju relativno mala povrsina u poredjenju sa citavom teritorijom Macve i Podrinja?! Moze se videti gde je Loznica, koliko ce pogon biti udaljen od Loznice i kolika je njegova relativno velicini u odnosu na citavo okruzenje. Jer se pise o tome da ce biti devastirane ogromne povrsine. A na ovoj karti se vidi: u najgorem slucaju par stotina hektara.

Drugo, zahvata prostor poljoprivrednih oranica- znaci vec je tu izvrsen uticaj na zivotu sredinu??? O kojim se ugrozenim vrstama biljaka i zivotunja radi kad su tu sve oranice?!!?!?? Mozda je kukuruz ugrozena biljna vrsta??? 

 

Nema na čemu, ali kao što sam bio protiv preterivanja da će sve u krugu od 100 kilometara da bude sprženo i da će otrovi da unište Jadar, Drinu, Savu, Dunav i Crno more, tako sam i protiv druge krajnosti. Nije tih nekoliko stotina hektara malo, naročito za ljude koji žive tamo. I naravno da će biti uticaja na staništa retkih i ugroženih vrsta. Imaš detaljno o tome i u zahtevu za određivanje obima i sadržaja studije uticaja, u materijalu za koji sam ostavio link gore, a ima nešto i na prethodnim stranama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Cyber said:

 Ja ne bih volela da taj tipus zastupa moje stavove (pitanje intelektualnog integriteta).

...

 

 

 I onda se raja zabulji u tu apstraktnu Evropu i pasivizuje razmenjujuci akumulirani bes uz kaficu. 

...

 Verovati demagozima je neka vrsta intelektualnog samoubistva. Posle krivimo druge. Sami pali, sami se ubili – Rio Tinto problem ostaje.

 

  Reveal hidden contents

Mi cak ni ovde u neformalnom kontekstu ne znamo da podelimo i kriticki razmotrimo ono sto znamo i ne znamo bez sujete, passive-agressive 1-lajnera i slicnih malicija. Idi bre, kao da nam je Rio Tinto, sto kazu jaranovici, iz oka ispao. 😄

 

Ne brinite, nece tip da zastupa vase stavove, covek ce i dalje da radi posao za koji ga gradjani placaju, hvala mu.

Nije da bas samo razmenjujemo akumulirani bes uz kaficu, neki smo izasli batinasima na crtu. A znamo i zasto i to svakako nije zbog apstraktne Evrope.

Bilo bi mi drago da malo analizirate demagoge sa druge strane, recimo, one na vlasti. I u pravu ste, sami smo pali kao narod al bar necemo dozvoliti da nas ubijaju na kvarno, vodom, zemljomm,  vazduhom, da od nase zemlje naprave konc logor. Morace da budu mnogo konkretniji, uz sve prednosti koje imaju kao drzava, necemo se dati tako lako.

I samo za vas, sa zadovoljstvom: Rio Tinto, marsh sa nase Drine!

 

 

Pogledajte, ako vas ne mrzi, celu emisiju Ispod povrsine

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Div said:

 

Nisu nezainteresovani, oni su, kao i ti, za progres i svetlu budućnost u koju ih vodi Vučić i RT, Vučić će im plaćati doprinose, daće im da šire srpstvo po školama, a znaju da će po otcaranju rudnika imati više posla, svako opelo 200-300 eura. Bolje da ih je više nego manje.

 

Vucic je slucajan i nebitan, a u svetlu buducnost takve teritorije vode bas kompanije kao Rio Tinto. Morate da odlucite, da li hocete da kolo vode drzave, koje uvek mogu da zaglave sa populistima kao Vucic, i da kroz takve drustvo oblikuje ona najgora i najgluplja fukara i lumpenljudi, ili mrske kompanije, koje hladno tehnokratski gledaju da rade ono sto je efikasno i isplativo, prvo za sebe, a time i za drustvo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

A dobro, stvarno ne može da se kaže da kriju, ali nije baš ni na izvol'te. Činjenica je da Rio Tinto vrlo loše hendluje ovu situaciju od samog starta.

 

 

Nema na čemu, ali kao što sam bio protiv preterivanja da će sve u krugu od 100 kilometara da bude sprženo i da će otrovi da unište Jadar, Drinu, Savu, Dunav i Crno more, tako sam i protiv druge krajnosti. Nije tih nekoliko stotina hektara malo, naročito za ljude koji žive tamo. I naravno da će biti uticaja na staništa retkih i ugroženih vrsta. Imaš detaljno o tome i u zahtevu za određivanje obima i sadržaja studije uticaja, u materijalu za koji sam ostavio link gore, a ima nešto i na prethodnim stranama.

Nije malo vec relativno malo, u odnosu na citavu oblast. Drugo, i vec postojeca poljoprivreda ima uticaj. Najveci mit je da je poljoprivreda eco- friendly biznis. Cim zarijes motiku u zemlju ti si vec ugrozio staniste nekom crvicu!!! To sam hteo da kazem, a apropo toga ako cemo s ekolozima da " teramo mak o konac"!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Pletilja said:

Bilo bi mi drago da malo analizirate demagoge sa druge strane, recimo, one na vlasti.

Zasto bi neko to radio kad je sve sto oni kazu ocigledno budalastina i nekultura upucena lumpenljudima koji za takve glasaju. Sta neko treba da analizira, svakih nekoliko dana "streljajte me" , "kazem ja Siju" , rec "Srbija" ponovljena milion puta, "svakih 10 sekundi pogine jedan perac prozora" , "cekici su bili gumeni" itd. Ako neko treba da bude analiziran, to je ciljna grupa tog bulažnjenja, i analizirana, i posmatrana, i narocito da se vidi kako se to desilo da ne samo ovde nego svuda takvi imaju poveliki uticaj na oblikovanje drustva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uh, kakva demamogija. Mapa od RT gde ce biti...napravice saharu 😂😂😂😂

 

Volim kad je strucno usavrsen elaborat.

 

Impresioniran sam. Vrv nam je rudarstvo i ekipa u top 10 najgorih u svetu xD

 

Cujte i pocujte: prodali smo zemlju na Kosovu, prodajemo u Vojvodini, Beogradu..ma gde god zelite, za uzvrat u 21. veku, dobijate puteve, pampers pelene i rad u rudnicima...navalite narode...🤣

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Devil In My Pants said:

Uh, kakva demamogija. Mapa od RT gde ce biti...napravice saharu 😂😂😂😂

 

Volim kad je strucno usavrsen elaborat.

 

Impresioniran sam. Vrv nam je rudarstvo i ekipa u top 10 najgorih u svetu xD

 

Cujte i pocujte: prodali smo zemlju na Kosovu, prodajemo u Vojvodini, Beogradu..ma gde god zelite, za uzvrat u 21. veku, dobijate puteve, pampers pelene i rad u rudnicima...navalite narode...🤣

 

Pa tako rade svi. Svi nesto prodaju, npr Englezi prodaju svoje fudbalske klubove.  Amerikanci prodaju svoja izvorista nafte, sjecate se kada je procurilo naftno nalaziste u Golfskom zaljevu, pa vlasnik BP nije dopusito da to iko drugi popravlja no oni. U Spaniji se prodaje zemlja strancima, u Francuskoj, Portugaliji...

Ne vidim da se iko buni zbog toga u tim drzavama, takav je moderan svijet. Kupujes, prodajes.

Mi bi smo kupovali, ali nemamo cime, a sada evo necemo ni da prodajemo. Sta uopste hoce ovi protivnici razvoja? Kako da se zivi, razvija ekonomija?

Evo citam da je kao poljoprivreda neka buducnost, govore ljudi koji nisu nikada uzeli motiku u ruke :classic_laugh: Oni misle to samo od sebe sve raste. :classic_laugh:

Drugo sta fali i motacima kabala, posten posao, bolje i to nego zicati za kafu od penzionisanih roditelja.

Ko je pametan i ima znanje, neka se bavi informatikom, ko nece da uci, ili ne moze, ima motanje kabala, redovna plata, plus rekreacija. :thumbsup:

Nije nista bolje ni kod mene ovde u Kanadi, takodje su tu motaci kabala, vjerovatno rade i vise nego u Srbiji. Jedino sto nije nista sramota da se radi.

Tu su i rudnici, eksploatacija nafte na najprljaviji nacin iz uljnih skriljaca, zeljezare itd.

Da ne spominjem koliko se rmba u Americi, jos vise nego ovde, raditi dva posla nije rijetkost, ali se zato i ima.

Mislim da su ljudi u Srbiji isprepadani na isti nacin kao sto su isprepadani da ce umrijeti od vakcina, isti sistem (nestrucni ljudi se bave stvarima koje fakticki ne razumiju), raja se pali kao hepo kocke na izjave bilo koje budale. U tome je Srbija prva u Regionu :classic_sad:

 

Edited by Amigo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Amigo said:

Evo citam da je kao poljoprivreda neka buducnost, govore ljudi koji nisu nikada uzeli motiku u ruke :classic_laugh: Oni misle to samo od sebe sve raste. :classic_laugh:

 

Ti, verujem, ne ispuštaš rudarski pijuk iz ruku pa znaš da, čim zakopaš jedan pedalj naliđeš na zlatnu žicu, treba samo da se sagneš i pokupiš u vreću.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Amigo said:

 

Pa tako rade svi. Svi nesto prodaju, npr Englezi prodaju svoje fudbalske klubove.  Amerikanci prodaju svoja izvorista nafte, sjecate se kada je procurilo naftno nalaziste u Golfskom zaljevu, pa vlasnik BP nije dopusito da to iko drugi popravlja no oni. U Spaniji se prodaje zemlja strancima, u Francuskoj, Portugaliji...

Ne vidim da se iko buni zbog toga u tim drzavama, takav je moderan svijet. Kupujes, prodajes.

Mi bi smo kupovali, ali nemamo cime, a sada evo necemo ni da prodajemo. Sta uopste hoce ovi protivnici razvoja? Kako da se zivi, razvija ekonomija?

Evo citam da je kao poljoprivreda neka buducnost, govore ljudi koji nisu nikada uzeli motiku u ruke :classic_laugh: Oni misle to samo od sebe sve raste. :classic_laugh:

Drugo sta fali i motacima kabala, posten posao, bolje i to nego zicati za kafu od penzionisanih roditelja.

Ko je pametan i ima znanje, neka se bavi informatikom, ko nece da uci, ili ne moze, ima motanje kabala, redovna plata, plus rekreacija. :thumbsup:

Nije nista bolje ni kod mene ovde u Kanadi, takodje su tu motaci kabala, vjerovatno rade i vise nego u Srbiji. Jedino sto nije nista sramota da se radi.

Tu su i rudnici, eksploatacija nafte na najprljaviji nacin iz uljnih skriljaca, zeljezare itd.

Da ne spominjem koliko se rmba u Americi, jos vise nego ovde, raditi dva posla nije rijetkost, ali se zato i ima.

Mislim da su ljudi u Srbiji isprepadani na isti nacin kao sto su isprepadani da ce umrijeti od vakcina, isti sistem (nestrucni ljudi se bave stvarima koje fakticki ne razumiju), raja se pali kao hepo kocke na izjave bilo koje budale. U tome je Srbija prva u Regionu :classic_sad:

 

Uf, ti kao na Marsu da zivis 😁 Pa nasao si nas da poredis sa tim zemljama 😄 da budm iskren ne znam kome i kako prodaju te zemlje, verujem i da ti ne znas, ali znam da nasi sve prodaju ispod cene. Nisam siguran da mozes prodati neku usranu tv, a da kupis za iste te pare drzavnu. 🤡 Da das litijum za par procenata a da samim tim ne pitas nista te gradjane tamo. Prodajemo mi Amigo, prodali smo skoro sve, a sumnjam da su te nabrojane zemlje prodale sve..mi ne prodjemo samo nesto sto kurcu ne vlja ko ti nabrojni sportski klubovi. Ostao mrtvi EPS gde nas greju blatom 😄

 

Ima ovde ko se bavi IT, ko mota kblove kao svuda u svetu. Samo vise rada se u toj tvojoj Kanadi placa puno...ovde dobijes qrac, radis u nehumanim uslovima, zavisno gde a plate ti daj Boze 500e 😄

 

U Americi rmbju oni koji su kao i ti dosli sa torbom tamo i oni da bi nesto stvorili naravno da moraju da rmbaju i dva posla jer su dosli da stvore nesto.

 

Sto se tice virusa, dovoljno govori NBA igrac koji misli da je zemlja ravna i da je vakcina zla i nece da se vakcinise pa i da mu uzmu pare...da ne pricam kad je Tramp rekao da je neki lek  prask za pranje vesha pa su se potrovali  :))) budala ima svuda, ali zakona koji se postuje ne.

 

Ovde uglavnom ko ok ili dobro zivi je na marginama ljubomore i glasa za opoziciju ili ne glasa uopste....tu mislim ko je pare stekao svojim radom.

 

Bas pre neki dan mi neko seljace na pijaci kaze, vidi ga sto se parkiro, misli ima dzipa pa da moze da se parkira gde hoce, mogu i ja da kupim dzipa, jebo te dzip...samo sam mu rekao, ne seri deda.. :)) ti bas iz tih razloga ljubomore na svim nivoima i glasaju uglavnom za ovog psihopatu itd...

 

E, sad...niko ne brani trgovinu i razvitak, ali ti ne znas ko ovde kolo vodi...sta rade. Pa njima je 500 Vijtnamaca radilo u nehumanim uslovima, bez da iko zna da su tu i jos staju na stranu te firme kao i ovih sto su im ljudi radili u pelanama. I oni ce sad udariti po nekim kompanijama ako vide neki previd...ove tvoje nabrojane zemlje to mogu, ovaj je na spoljnom nivou smesni i potplaceni pacov i to svi znaju preko sem nas. 

 

Da ne pricam opet o blatu, sto mu 5 tona trave nije nista i sto taj isti krimos bleji po televizijama.❤️

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darth Bane said:

Bravo Arso! Hvala.

To sam hteo, da ljudi mogu vizuelno videti koliki je prostor neposredno ugrozen tim radovima. Vidi se da je u pitanju relativno mala povrsina u poredjenju sa citavom teritorijom Macve i Podrinja?! Moze se videti gde je Loznica, koliko ce pogon biti udaljen od Loznice i kolika je njegova relativno velicini u odnosu na citavo okruzenje. Jer se pise o tome da ce biti devastirane ogromne povrsine. A na ovoj karti se vidi: u najgorem slucaju par stotina hektara.

Drugo, zahvata prostor poljoprivrednih oranica- znaci vec je tu izvrsen uticaj na zivotu sredinu??? O kojim se ugrozenim vrstama biljaka i zivotunja radi kad su tu sve oranice?!!?!?? Mozda je kukuruz ugrozena biljna vrsta??? 

Vodotokove u tim oblastima nisi uzeo u obzir pri ovoj proceni?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Devil In My Pants said:

U Americi rmbju oni koji su kao i ti dosli sa torbom tamo i oni da bi nesto stvorili naravno da moraju da rmbaju i dva posla jer su dosli da stvore nesto.

 

Ovo je dobra recenica.

Sto kazes rade da bi stvorili nesto. (ne vazi to samo za imigrante i domaci rmbaju, da bi stvorili nesto)

Tako i treba, i kod nas da se radi, a ne da nezaposleni ljudi vode neke proteste. Covek nije u stanju da sebi nadje posao, a odlucivao bi o strateskim stvarima u drzavi.

Vidis taj paradoks. To se meni ne dopada, a rudnik manje-vise. O rudniku treba da odlucuje Vlada i odredjeno ministarstvo, inace idemo u anarhiju.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Amigo said:

 

Ovo je dobra recenica.

Sto kazes rade da bi stvorili nesto. (ne vazi to samo za imigrante i domaci rmbaju, da bi stvorili nesto)

Tako i treba, i kod nas da se radi, a ne da nezaposleni ljudi vode neke proteste. Covek nije u stanju da sebi nadje posao, a odlucivao bi o strateskim stvarima u drzavi.

Vidis taj paradoks. To se meni ne dopada, a rudnik manje-vise. O rudniku treba da odlucuje Vlada i odredjeno ministarstvo, inace idemo u anarhiju.

Prihvatio bi da ti onaj potok pored ograde neko ubaci u cev i da ne vidis vise srndace pored iste zarad toga da neko ministarstvo proglasi to za posao veka, a u stvari je jajarenje za sicu?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...