Jump to content

Rio Tinto - ekologija i/ili revolucija


Diogen

Recommended Posts

2 minutes ago, Selina said:

Opstina su i sva moguca sela oko Bora, inace jeste tako da se ima utisak kao da u gradu ( nekada) zivi desetak hiljada ljudi-

To je opstina, to moze, nego sam stekao utisak da pricas o samom gradu

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

Ako pricas u gradu Boru, Bor je mozda imao 40000 kad je rudnik radio maksimalno pred raspad Jugoslavije, i to mozda, 60 nije imao ni blizu nikad, sad ima 20-ak, meni je subjektivni osecaj kad sam bio tamo kao da sam recimo u Svilajncu, koji ima 10ak u vrh glave.

Bor ima 40k stanovnika, na popisu 2011 je bilo 48k. Rekordan broj stanovnika  je zabelezen na popisu 1991 - 59900. Subjektivni utisak je druga stvar, narocito sto je grad zbog mnogo rudnika i kopova razbacan na vise celina.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, shonke said:

 

Ovo pišu namerno tako, to je neki idiotski trip da su i Vuk i Dositej sjebali srpski jezik i da je srpski i ispravno pisati srbski.

Vuk im je veliki dušmanin jer ih je reformom staroslovenskog udaljio od majke Rusije. 🤣

 

  Ne zezam se, oni stvarno to pričaju, i ako su im skoro pa sigurno svima pradedovi bili nepismeni - da ne idem dublje u istoriju.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, shonke said:

 

Ovo pišu namerno tako, to je neki idiotski trip da su i Vuk i Dositej sjebali srpski jezik i da je srpski i ispravno pisati srbski.

Vuk im je veliki dušmanin jer ih je reformom staroslovenskog udaljio od majke Rusije. 🤣

 

  Ne zezam se, oni stvarno to pričaju, i ako su im skoro pa sigurno svima pradedovi bili nepismeni - da ne idem dublje u istoriju.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

Sad sam guglao da vidim da li sam lud, po popisu iz 2022. Bor ima 28000 stanovnika.

Prema popisu iz 2022. godine, samo gradsko jezgro ima 28.822 stanovnika (1991. godine bilo je upisano 40.668 žitelja). 

Ne bi trebalo da se prepucavamo o broju stanovnika, ima ih sve manje i manje i za dvadesetak godina nece ih vise ni biti

jer u tim okolnim selima, ali i samom gradskom jezgru ima Vlaha, a ti ljudi od vajkada imaju samo po jedno dete tako da je

nestanak stanovnika neminovan.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, djura.net said:

Pa da, i povrsinski kop, koji nije imao nikakvog udela u nesreci je bio suspendovan na vise od godinu dana. A ovaj podzemni, kljucni, ne radi duze od dve godine. I ne zna se kad ce. Uporedi to sa Zidjinom gde 'nema potrebe' suspendovati rad ni na jedan dan.

To su ti činjenice koje se razlikuju od "ceo rudnik" i "deo rudnika"....

Sramota je što je rudnih radio godinu ipo bez dozvole nadležnog ministarstva.

Sramota je što je podneto valjda 14 (valjda) krivičnih prijava, uključujući i Zoranu Mihajlović, a obavljen razgovor samo sa jednim licem iz rudnika.

Ne znamo u Zidjinu šta je uzrok smrti tog rudara ili radnika da bi imali kompletnu sliku.

Ono što verovatno ne znaš, a to je tek nevolja, što kad odeš na razgovor za posao sa menadžmentom Zidjina, prvo što ti kažu da njih ne interesuju srpski zakoni i da se radi po njihovim pravilima. A država ćuti. Valjda ne treba kvariti čelično prijateljstvo.  Činjenica je i da Bor ima bolji vazduh nego Niš, ali i za to ima valjda neko objašnjenje. Ja ga nemam.

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Constantin said:

Činjenica je i da Bor ima bolji vazduh nego Niš, ali i za to ima valjda neko objašnjenje. Ja ga nemam.

Objašnjenje je jednnostavno, ne meri se ptisustvo nekih kancerogenih čestica u vazduhu kojih ima znatno više nego u nekim drugim gradovima, verovatno i Nišu, a mere se samo materije čije je prisustvo smanjeno, sumpordioksid, npr.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Bor ima bolji vazduh nego Niš, ali i za to ima valjda neko objašnjenje. Ja ga nemam.

ovo sto @Div kaze, a i cinjenica da u Nišu ima mnogo vise gradnje, pogledaj samo broj kranova u gradu, a jedan od najozbiljnijih zagadjivaca, odgovoran za otprilike 8-10% ukupnog zagadjenja planete je proizvodnja cementa. Takodje, broj automobila u Nisu je x10 veci nego u Boru, kao i broj drugih industrijskih zagadjivaca koji ne postuju ni deo sanitarnih i eko propisa, pocev od filtera.

usput, Nišava je besprekorno cista reka u odnosu na Pek ili Timok.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, djura.net said:

ovo sto @Div kaze, a i cinjenica da u Nišu ima mnogo vise gradnje, pogledaj samo broj kranova u gradu, a jedan od najozbiljnijih zagadjivaca, odgovoran za otprilike 8-10% ukupnog zagadjenja planete je proizvodnja cementa. Takodje, broj automobila u Nisu je x10 veci nego u Boru, kao i broj drugih industrijskih zagadjivaca koji ne postuju ni deo sanitarnih i eko propisa, pocev od filtera.

usput, Nišava je besprekorno cista reka u odnosu na Pek ili Timok.

Mani se od zagadjenja vozilima. To je statistička greška u odnosu na najprljaviji lignit zimi, pogotovu. Evo vozila sad koliko goćeš...i ništa posebno. Mada nisam ja tu "neki" dad smem da se mešam u to, biću unapredjen u "lažnog ekologa"...

 

elem

 

spacer.png

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:

Mani se od zagadjenja vozilima. To je statistička greška u odnosu na najprljaviji lignit zimi

Nije statisticka greska, a sad je leto, nije zima. Saobracaj generise takodje nekih 10ak procenata zagadjenja vazduha. 

 

A lignit ti je odlican primer zasto je zagadjenje u Nisu tokom zime toliko koliko je.

3 minutes ago, Constantin said:

Mani se od zagadjenja vozilima. To je statistička greška u odnosu na najprljaviji lignit zimi

Nije statisticka greska, a sad je leto, nije zima. Saobracaj generise takodje nekih 10ak procenata zagadjenja vazduha. 

 

A lignit ti je odlican primer zasto je zagadjenje u Nisu tokom zime toliko koliko je.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, djura.net said:

Nije statisticka greska, a sad je leto, nije zima. Saobracaj generise takodje nekih 10ak procenata zagadjenja vazduha. 

Ja sam negde pročitao da je 4%...ali nema veze.

Dovoljno je da država subvencioniše ugradnju TNG ili da bar da olakšice kod registracuije, a da dizel ograniči na privredna vozila i taj procenat zagadjenja  bi bio kud i kamo manji.

Medjutim, država se ponaša, onako kako se ponaša. Moj prvi LPG ugradje u BMW 520 pre X godina je bio kada je lita tadašnjeg Supera bio 49 RSD, plin je bio 17 RSD, Skoro 1:3, a sada?

Link to comment
Share on other sites

malo ispod 1:2 je odnos cene tng/bmb.

 

Ništa spec ne dobijaš u finansijskom smislu kao vlasnik vozila na tng, što se tiče smanjenja dažbina.

 

Problem je i kontrola izduvnih gasova koja je kao rigorozna, a pola voznog parka prolazi bez dpf filtera, lamba sonde i ostalog.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, shonke said:

malo ispod 1:2 je odnos cene tng/bmb.

 

Ništa spec ne dobijaš u finansijskom smislu kao vlasnik vozila na tng, što se tiče smanjenja dažbina.

 

Problem je i kontrola izduvnih gasova koja je kao rigorozna, a pola voznog parka prolazi bez dpf filtera, lamba sonde i ostalog.

DPF imaju dizelaši...inače mere izduvne gasove ko ima ugradjen plin...i na benzin i na plin.

U finansijskom smislu nema nikakvog benifita i ako je država pre 4-5 godine obećala, ali ne žele da se odreknu para, rupa bez dna.

 

Koliko se sećam:

Nemačka - Nemačka je imala programe koji podržavaju prelazak na alternativna goriva, uključujući LPG. Programi subvencija mogu se razlikovati u zavisnosti od savezne pokrajine i trenutnih ekoloških ciljeva.

Italija - Italija ima dugu tradiciju korišćenja LPG-a kao alternativnog goriva, i povremeno nudi subvencije za instalaciju LPG sistema, posebno u okviru programa za smanjenje emisija.

Francuska - Francuska je u prošlosti pružala subvencije za vozila sa LPG-om kao delom svojih ekoloških inicijativa.

Poljska - Poljska je poznata po popularnosti LPG-a i može pružiti subvencije za ugradnju LPG sistema, naročito u okviru lokalnih ekoloških programa.

Mađarska - Mađarska takođe ima programe koji podržavaju prelazak na LPG u cilju smanjenja zagađenja.

Slovenija - Slovenija može nuditi subvencije za LPG u okviru svojih politika zaštite životne sredine.

 

Koliko znam, članice EU polako izbaciju dizel vozila iz svakodnevne upotrebe....

 

Link to comment
Share on other sites

N1

 

Ispred Kulturnog centra Bor u tom gradu sa protesta je poručeno svima u Srbiji da svaki četvrti stanovnik tog grada ima neki oblik raka, da su to podaci iz studije Instituta Batut iz 2015. godine, a koja je dugo skrivana, prenosi reporter N1 iz ovog grada.

Organizatori kažu se na protestu okupilo oko 200 ljudi, ali je to i očekivano s obzirom na to da većina porodica u tom gradu zavisi od rudnika tj. radi u kompaniji Zi Đin.

 

“Ovo je grad zelenih rudnika, gde su plate 144 hiljade i mi hodamo po zlatu, zlatnim ulicama. Ali, to je samo propaganda koju ćete čuti na režimskim medijima. Ovde smo se skuppili da kazemo istinu, a to je da se u Srbiji, u Boru, ne poštuje ustav RS i da se krše zakoni”, rekao je Bojan Nikolić iz pokreta “Borani se pitaju“.

  • Tuzno 5
Link to comment
Share on other sites

Evo sad ce Loncar da predstavi tim koji ce da se bavi POSLEDICAMA (ta formulacija mi je sjajna od starta, jer nije prevencija, daleko bilo) iskopavanja litijuma. Kontam da ce sastav biti veoma ohrabrujuci i nimalo lisen licnog integriteta. Neka kvalitetna lista tipa: Seselj (ipak je doktor, je l'), Zeljko Mitrovic (ima istrazivacki centar), Milovan Bojic (zna tajnu vecnog zivota i mumifikacije), Sladjana Velkov (da pronadje odgovarajuci tretman varikinom ako nista drugo ne upali), Idi Amin (humanisticki deo tima) i Saruman (dokazani pobornik odrzive industrijalizacije)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Casaubon said:

Evo sad ce Loncar da predstavi tim koji ce da se bavi POSLEDICAMA (ta formulacija mi je sjajna od starta, jer nije prevencija, daleko bilo) iskopavanja litijuma. Kontam da ce sastav biti veoma ohrabrujuci i nimalo lisen licnog integriteta. Neka kvalitetna lista tipa: Seselj (ipak je doktor, je l'), Zeljko Mitrovic (ima istrazivacki centar), Milovan Bojic (zna tajnu vecnog zivota i mumifikacije), Sladjana Velkov (da pronadje odgovarajuci tretman varikinom ako nista drugo ne upali), Idi Amin (humanisticki deo tima) i Saruman (dokazani pobornik odrzive industrijalizacije)

Danica Grujičić ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Constantin said:

DPF imaju dizelaši...inače mere izduvne gasove ko ima ugradjen plin...i na benzin i na plin.

U finansijskom smislu nema nikakvog benifita i ako je država pre 4-5 godine obećala, ali ne žele da se odreknu para, rupa bez dna.

 

Koliko se sećam:

Nemačka - Nemačka je imala programe koji podržavaju prelazak na alternativna goriva, uključujući LPG. Programi subvencija mogu se razlikovati u zavisnosti od savezne pokrajine i trenutnih ekoloških ciljeva.

Italija - Italija ima dugu tradiciju korišćenja LPG-a kao alternativnog goriva, i povremeno nudi subvencije za instalaciju LPG sistema, posebno u okviru programa za smanjenje emisija.

Francuska - Francuska je u prošlosti pružala subvencije za vozila sa LPG-om kao delom svojih ekoloških inicijativa.

Poljska - Poljska je poznata po popularnosti LPG-a i može pružiti subvencije za ugradnju LPG sistema, naročito u okviru lokalnih ekoloških programa.

Mađarska - Mađarska takođe ima programe koji podržavaju prelazak na LPG u cilju smanjenja zagađenja.

Slovenija - Slovenija može nuditi subvencije za LPG u okviru svojih politika zaštite životne sredine.

 

Koliko znam, članice EU polako izbaciju dizel vozila iz svakodnevne upotrebe....

 

 

Kakva je situacija CNG vs LPG?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, handys said:

 

Kakva je situacija CNG vs LPG?

Jeftinije je voziti na CNG, ali su rezervoari za CNG poprilično teški u odnosu na LPG.....Atest za plin se radi na 5 godine, za metan na 4. Dostupnost pumpi za LPG je velika prednost u odnosu na CNG. Ugradnja plina 3 do 5 puta jeftinija. Boca za metan teži 70-100 kg, za plin, dok je za plin skoro duplo lakša. Metan najviše „guše“ tri stavke: malo mesta za punjenje, skupa ugradnja i skupi i teški rezervoari. Mada se situacija  iz godine u godinu popravlja. ima hiljadu sitnica....ja preferiram LPG.

edit: CNG se puni pod pritiskom od preko 200 bara, što je znatno više u odnosu na plin, pa je neophodno da se drži u bešavnim (livenim) rezervoarima izrađenim od debelog čelika i to samo cilindričnog oblika.

Edited by Constantin
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, McLeod said:

Ovih danasnjih protesta u Kragujevcu me blam pojeo.

 

https://ritamgrada.rs/kragujevac/protest-protiv-iskopavanja-litijuma-odrzan-i-u-kragujevcu/

 

Evo recimo nekih recenica, uzivo je bilo 20 puta gore.


Ne sumnjam da ti je bilo muka to da slusas, bilo bi i meni, ali izgleda da mora tako. Pisala sam negde ovde vec o tome, pa cu se ponoviti, podseca me to na 96 i proteste koalicije Zajedno. To je bilo pre metamorfoze Vuka Draskovica u evropejca, pa je bilo istih ovih slavnih predaka na vagone, ali uspelo se na kraju i nismo svi postali cetnici, niti tu koaliciju pamtimo samo po SPO.
Kad organizatori ovih protesta (bar oni koji istupaju javno, a ne sumnjam da ih ima vise u senci) insistiraju na tome da nema politike, mislim da je to uglavnom usmereno na rusku propagandu, teorije zavere i sl. Primecujem da je Ratko Ristic, koji bi inace bio frontmen, u poslednje vreme skrajnut i mislim da je bas zbog toga. Primecujem i da su neki koje pratim od pocetka, konkretno ta Ljiljana Brajlovic, prilicno ublazili retoriku. Potrebni su svi, a to znaci i da treba veca tolerancija, bar dok se ne predje granica. To se moze traziti, i vidim da se trazi, od govornika. Za ove sto vicu iz publike nema pomoci, sta da se radi. I ovo sto ti pominjes je bas tu negde - dize ti se zeludac, ali jos uvek moze da se zacepi nos i proguta. Nadam se da ce tako ostati do kraja. Nema drugog nacina da se iskoraci iz ovog blata, a posle kud koji.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ono što je najvažnije je da su protesti decentralizovani i da jedan Kosjerić, Mionica i slične varoši mogu da izvuku par hiljada ljudi što je ogromna stvar. Ljudi iz velikih gradova i ne znaju da bar 60% manjih mesta nikad nisu imali masovne proteste ovog tipa. Naravno da će se pojaviti neki žovijalni tipovi, egzibicionisti, karijeristi iz oba tabora međutim to nije razlog da se odustane. Naprotiv. Bolesnik odavno ima tastere i sa patriJotske i građanske strane koji šapuću udbaške priče i šire podele i defetizam tamo gde ne sme da se dozvoli. Grudva se fenomenalno zakotrljala i sad nema nazad. Toliko dobro kotrlja da čak i naprednjački članovi i glasači tiho izlaze na ulice realno zabrinuti temom koju ne mogu da brane nikakvim poslićem ili penzijom. 

Edited by Molina23
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...