Jump to content

Rio Tinto - ekologija i/ili revolucija


Diogen

Recommended Posts

https://nova.rs/vesti/drustvo/savo-manojlovic-nikad-iskreniji-o-datoj-reci-porodici-s-kosova-setnjama/#coral_thread

 

Evo, i da kazemo da je posten. Ne znam samo ko je njega ovlastio i sta mene briga sto je on dao rec. Ako nista drugo, napravio je gresku sto se on stavio u tu poziciju ili mi pravimo gresku sto ga uopste slusamo i pratimo.

 

Nekako je poenta svih ovih protesta da se vidi da mozemo sami i da ne moramo slepo pratiti lidere i zao mi sto imam neki osecaj da je pao entuzijazam medju narodom.

 

Savo, kao pojedinac, ako je tako razmisljao, ok, njegovo misljenje.

 

No, nesto sumnjam da je vise od jedan posto ljudi na proslim blokadama bilo u tom istom fazonu, kao, ako Vucic ispuni nesto, ja se sledece subote povlacim.

 

Tako da, iskreno se nadam da svako slusa sebe i da ce 99 posto ljudi od prosle subote biti tu plus neki novi.

 

Savo ima govor tela kao da ili su mi pretili ili je i sam smoren sto se zeznuo. Nije bas u slavljenickoj atmosferi 🤣 No, ako i postujete coveka, ne morate raditi isto sto i on.

 

Tako da, vidimo se sutra 😁

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Rade Zagorac said:

https://nova.rs/vesti/drustvo/savo-manojlovic-nikad-iskreniji-o-datoj-reci-porodici-s-kosova-setnjama/#coral_thread

 

Evo, i da kazemo da je posten. Ne znam samo ko je njega ovlastio i sta mene briga sto je on dao rec. Ako nista drugo, napravio je gresku sto se on stavio u tu poziciju ili mi pravimo gresku sto ga uopste slusamo i pratimo.

 

Nekako je poenta svih ovih protesta da se vidi da mozemo sami i da ne moramo slepo pratiti lidere i zao mi sto imam neki osecaj da je pao entuzijazam medju narodom.

 

Savo, kao pojedinac, ako je tako razmisljao, ok, njegovo misljenje.

 

No, nesto sumnjam da je vise od jedan posto ljudi na proslim blokadama bilo u tom istom fazonu, kao, ako Vucic ispuni nesto, ja se sledece subote povlacim.

 

Tako da, iskreno se nadam da svako slusa sebe i da ce 99 posto ljudi od prosle subote biti tu plus neki novi.

 

Savo ima govor tela kao da ili su mi pretili ili je i sam smoren sto se zeznuo. Nije bas u slavljenickoj atmosferi 🤣 No, ako i postujete coveka, ne morate raditi isto sto i on.

 

Tako da, vidimo se sutra 😁

Cekaj, sta da slavimo?

To sto je usminousti  ko zna  koji put izasao iz ovlascenja funkcije koju vrsi i rekao da su "studenti u pravu"?

Sa druge strane, dodavanje novih stavki u odnosu na one koje su inicirale ove proteste bi vodilo tu spremnost na pobunu ka neutralizovanju.

1od5miliona je pocelo kao odgovor na prebijanje Borka u Krusevcu, ali se razvodnilo upravo dodavanjem  novih i novih zahteva.

Link to comment
Share on other sites

nekako je moj utisak  da je Savo Manojlovic , skolski primer kako sluzba nekog novog, relativno anonimusa sklanja... Sto direkno pretnjama ( ovo samo on zna)  , sto od strane vlasti , ali bogami i njihove opozicije....   A sve sa ciljem da se prikaze svetu da smo beznadezan slucaj

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Rade Zagorac said:

https://nova.rs/vesti/drustvo/savo-manojlovic-nikad-iskreniji-o-datoj-reci-porodici-s-kosova-setnjama/#coral_thread

 

Evo, i da kazemo da je posten. Ne znam samo ko je njega ovlastio i sta mene briga sto je on dao rec. Ako nista drugo, napravio je gresku sto se on stavio u tu poziciju ili mi pravimo gresku sto ga uopste slusamo i pratimo.

 

Nekako je poenta svih ovih protesta da se vidi da mozemo sami i da ne moramo slepo pratiti lidere i zao mi sto imam neki osecaj da je pao entuzijazam medju narodom.

 

Savo, kao pojedinac, ako je tako razmisljao, ok, njegovo misljenje.

 

No, nesto sumnjam da je vise od jedan posto ljudi na proslim blokadama bilo u tom istom fazonu, kao, ako Vucic ispuni nesto, ja se sledece subote povlacim.

 

Tako da, iskreno se nadam da svako slusa sebe i da ce 99 posto ljudi od prosle subote biti tu plus neki novi.

 

Savo ima govor tela kao da ili su mi pretili ili je i sam smoren sto se zeznuo. Nije bas u slavljenickoj atmosferi 🤣 No, ako i postujete coveka, ne morate raditi isto sto i on.

 

Tako da, vidimo se sutra 😁

Cenim da si mlad covek i odusevljen sam tvojom energijom i entuzijazmom.

Kad ces biti protiv vlasti ako ne u tim godinama.

Ne lozim te i ne zajebavm, stvarno to mislim, svaka cast.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rade Zagorac said:

Korak nazad je sto vi pusite price ovog Manojlovica, umesto da nas bude duplo vise sutra kao sto je prosle subote bilo duplo vise ljudi nego pre 13 dana.

 

Njihovi batinasi su isli cekicima, sad su ispraseni i u Novom Sadu i na Gazeli i na drugim mestima. Mislis da oni nisu u fazonu, sefe, necu da idem da me neko bije, ja sam navikao da ja bijem? 

 

Muvas ribu, ubijes se, prozivis sve i svasta i napokon je odvuces i krevet i sad kao, ajde da to proslavim, necu seks nego idem malo da iskuliram, popijem pivce u dnevnoj sobi.

 

Sledece je trebalo da bude blokada pa setnja do grada, nikad zdravija prica nije bila u subotu, niti mrtvackih cetnickih glava, niti lbgt zastava, nista, samo narod, svako u sopstvenoj reziji. Ne kazem da imam nesto protiv zastava, ok, cetnickih imam 🤣, ali je bilo zdravo i zrelo, jasno kao dan da je cisto i da je tu narod 99 posto, a ne neko placen iz fondova ili sendvicima da bude tu.

 

Jel vi zivite zivot, idete gradom? Ranije me jednom u zivotu saletela neka dva debela policajca i trazila licnu, a sad svako malo iz dzipova izlecu nabildovani i tetovirani i legitimisu i vrse pretres iz cista mira. I to ne samo mene, vec sve, cak i devojkama se sve vise desava.

 

Krenulo je oslobadjanja od straha i sad treba stati?

 

Jel onaj sto je gurnuo devojku i onog decka suspendovan, priveden? Jesu batinasi iz Sapca uhapseni? 

 

To je samo prica o policiji gde je narod konacno malo prestao da se boji.

 

I sad umesto da guramo da pokazemo da nam ne mogu nista, da ih snimamo, da trazimo hapsenje svakog ko postupa van zakona, mi treba da idemo da slavimo jer je Vucic izbaronisao nesto zarad politickih poena?

 

Ok, neka Kreni Promeni bude na Trgu, ali bi bilo ok da se dogovore pa da se spojimo i krenemo ka Skupstini ili Predsednistvu.

 

Ne zagovaram smenu vlasti na ulici ili nasilje, vec sam pisao nego smo bacili grudvu i krenula je da se kotrlja i povecava i sad treba stati i slaviti?

Ja pušim samo Iqos i ništa drugo. 

Alo želiš da igraš sa Vučićem, onda se spremi za dugu borbu. Te priče sada je gotov, plaši se, su nebuloze. Dva zahteva su podneta, dva zahteva su ispunjena. Dodavanje novih zahteva i insistiranje na blokadama će lagano oktenuti stanovništvo od izbora. Ćuta govori na mostu? Ajde. I reci mi da taj bivši SNS kadar ne vrši promociju i zloupotrebljava proteste za svoje svrhe.

Meni je žao što Ne davimo Beograd se upleo u to kolo, pošto će od nrkih 10% koje su mogli da osvoje u Beogradu spasti na 3.

Vučić može da se pobedi samo u maratonu, u sprintu apsolutno ništa nećete da dobijete.

A slobodno nastavite sa blokadom grada, pa će to da se vrati kao bumerang.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Clash said:

Cenim da si mlad covek i odusevljen sam tvojom energijom i entuzijazmom.

Kad ces biti protiv vlasti ako ne u tim godinama.

Ne lozim te i ne zajebavm, stvarno to mislim, svaka cast.

Jel to zbog toga sto predlazem setnju Sava Centar-Autokomanda-Slavija-Trg Republike, a vi matorci ste u fazonu, daj, mani nas, ako moze neka stolica na Gazeli? 🤣

 

Nisam toliko mlad, proveo sam vise od decenije kao punoletna osoba, dovoljno vreme da prodjem Srbijom i da verujem i znam da mozemo bolje.

 

Dovoljno imam godina i da znam da Savo sa svojim pokretom je vec nesto sto sam i ja prerastao i mozda bih se palio na tu pricu u kasnim tinedzerskim, ranim dvadesetim.

 

To niti je Srbija, niti treba da bude.

 

Mozda sam jedino jos dovoljno mlad da verujem da moze i bolje. I da Srbija jos nije sto posto pokorena kao druge zemlje. Da nije smisao zivota 9 do 5, stancic i kola na kredit, Ikea namestaj, soping u trznom centru i jedno zimovanje i letovanje godisnje. Malo slikaj, stavi na Instagram.

 

Sad znam da ovde nikada nece dozvoliti da budemo Svajcarska, ali i dalje verujem da moze bolje nego Slovacka na primer, a to je neki vrhunac koji bi postigli da nas vode ovi poput Kreni pokreni. 

 

I dalje verujem da imamo nesto, ono sto je Crni pokazao bageristi.

 

I dalje mi je domaca rakija draza od Hajnekena, pravi cevapi od hamburgera i nas prosecni seljak od ustogljenog zapadnjaka ili nekog tamo Rusa, svejedno.

 

Volim, recimo, energiju, nadrkanost i arogantnost Cute. Ne mislim da to treba unistavati, treba samo malo umiti i upristojiti. Ne govorim konkretno o Cuti nego o narodu 😁

 

Evo, nase dete, jutjuberka se ubila juce. Ko hoce takav sistem vrednosti? Nije nju ubio Vucic, ni Srbija, takva deca zive zivote jednake deci u SAD, na primer. 

 

Ne svidjaju mi se face ovih u Kreni pokreni. Znam tip ljudi. Pre ce mi pomoci i uciniti nesto dobro za mene moj komsija iz sela gde imam vikendicu, iako verovatno glasa za SNS, nego takvi. No, oni su manjina i takvih ima svuda. To nije Srbija niti duh prave Srbije.

 

Ima nas, ima nas gomila. Ne mogu ni meni, a ni vecini da nadju da smo ili u nekoj NVO sumnjivoj bili, niti ne znam, da smo palili americku ambasadu. Secam se i tog protesta 2008.godine, vecina je otisla ka Hramu, mirno, a par stotina je divljalo i palilo. Eto, i ja koji sam protiv tadasnje vlasti bio, iako nisam vernik sam ucestvovao u tome i ne znam sta fali da se ujedinjujemo na tako nekim osnovama.

 

Jedni nas guraju da slusamo crkvena zvona, drugi turbo dzihad, treci MTV, a, eto, mozemo Clash.

 

Ckalja je recimo sto puta smesniji od Kesica 😂 I to je samo primer za sve sto nam podmecu, eto Kesic, sad je to kao smesno i ne moze bolje od toga. I kao, ako Kesic nije smesan, onda ce nam ostati Lav Pajkic. Ma, mozes misliti.

 

Ovo slika i face su potpuno zapadno proseravanje, Manojlovic ima klasicnu zapadnjacku biografiju, ali onog svega najgoreg kod zapada. Ja verujem da mozemo bolje.

 

 

hehe2.png

 

I onda nam podmecu naprednjaci pricu pristojne Srbije. I stvarno su uspeli u tome, mi i jesmo postali pristojni, dosadni, umrtvljeni zapadnjaci. Ne budi seljacina i ne cini zlo drugima, ali sta ima Srbin da bude fin i ustogljen 😂 Evo, neki klinci, studenti pravili zurku pre neko vece, stavili natpis, izvinjavaju se zbog eventualne buke, prolazio sam to vece pored njihovog stana, jedva da se culo bilo sta. Idi, bre. Deco, pevajte, skacite, nemojte preterivati, bacite posle smece u kontejner, stavite kondom, ne bacajte stvari kroz prozor, ne sedajte pijani za volan i sve ok.

 

 

Edited by Rade Zagorac
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Rade Zagorac said:

Jel to zbog toga sto predlazem setnju Sava Centar-Autokomanda-Slavija-Trg Republike, a vi matorci ste u fazonu, daj, mani nas, ako moze neka stolica na Gazeli? 🤣

 

Nisam toliko mlad, proveo sam vise od decenije kao punoletna osoba, dovoljno vreme da prodjem Srbijom i da verujem i znam da mozemo bolje.

 

Dovoljno imam godina i da znam da Savo sa svojim pokretom je vec nesto sto sam i ja prerastao i mozda bih se palio na tu pricu u kasnim tinedzerskim, ranim dvadesetim.

 

To niti je Srbija, niti treba da bude.

 

Mozda sam jedino jos dovoljno mlad da verujem da moze i bolje. I da Srbija jos nije sto posto pokorena kao druge zemlje. Da nije smisao zivota 9 do 5, stancic i kola na kredit, Ikea namestaj, soping u trznom centru i jedno zimovanje i letovanje godisnje. Malo slikaj, stavi na Instagram.

 

Sad znam da ovde nikada nece dozvoliti da budemo Svajcarska, ali i dalje verujem da moze bolje nego Slovacka na primer, a to je neki vrhunac koji bi postigli da nas vode ovi poput Kreni pokreni. 

 

I dalje verujem da imamo nesto, ono sto je Crni pokazao bageristi.

 

I dalje mi je domaca rakija draza od Hajnekena, pravi cevapi od hamburgera i nas prosecni seljak od ustogljenog zapadnjaka ili nekog tamo Rusa, svejedno.

 

Volim, recimo, energiju, nadrkanost i arogantnost Cute. Ne mislim da to treba unistavati, treba samo malo umiti i upristojiti. Ne govorim konkretno o Cuti nego o narodu 😁

 

Evo, nase dete, jutjuberka se ubila juce. Ko hoce takav sistem vrednosti? Nije nju ubio Vucic, ni Srbija, takva deca zive zivote jednake deci u SAD, na primer. 

 

Ne svidjaju mi se face ovih u Kreni pokreni. Znam tip ljudi. Pre ce mi pomoci i uciniti nesto dobro za mene moj komsija iz sela gde imam vikendicu, iako verovatno glasa za SNS, nego takvi. No, oni su manjina i takvih ima svuda. To nije Srbija niti duh prave Srbije.

 

Ima nas, ima nas gomila. Ne mogu ni meni, a ni vecini da nadju da smo ili u nekoj NVO sumnjivoj bili, niti ne znam, da smo palili americku ambasadu. Secam se i tog protesta 2008.godine, vecina je otisla ka Hramu, mirno, a par stotina je divljalo i palilo. Eto, i ja koji sam protiv tadasnje vlasti bio, iako nisam vernik sam ucestvovao u tome i ne znam sta fali da se ujedinjujemo na tako nekim osnovama.

 

Jedni nas guraju da slusamo crkvena zvona, drugi turbo dzihad, treci MTV, a, eto, mozemo Clash.

 

Ckalja je recimo sto puta smesniji od Kesica 😂 I to je samo primer za sve sto nam podmecu, eto Kesic, sad je to kao smesno i ne moze bolje od toga. I kao, ako Kesic nije smesan, onda ce nam ostati Lav Pajkic. Ma, mozes misliti.

 

Ovo slika i face su potpuno zapadno proseravanje, Manojlovic ima klasicnu zapadnjacku biografiju, ali onog svega najgoreg kod zapada. Ja verujem da mozemo bolje.

 

 

hehe2.png

 

I onda nam podmecu naprednjaci pricu pristojne Srbije. I stvarno su uspeli u tome, mi i jesmo postali pristojni dosadni umrtvljeni zapadnjaci. Ne budu seljacina i ne cini zlo drugima, ali sta ima Srbin da bude fin i ustogljen 😂 Evo, neki klinci, studenti pravili zurku pre neko vece, stavili natpis, izvinjavaju se zbog eventualne buke, prolazio sam to vece pored njihovog stana, jedva da se culo bilo sta. Idi, bre. Deco, pevajte, skacite, nemojte preterivati, bacite posle smece u kontejner, stavite kondom, ne bacajte stvari kroz prozor, ne sedajte pijani za volan i sve ok.

 

 

A bre sinko, ima nas i matorih i odrtavelih, koji nisu vise ni za setnju do lokalnog groblja - sem onaj svecani put,uz pratnju rodbine i postovaoca, ai onih drugih.

Sada je na Vama - o Vasoj se buducnosti radi.

Sto bi rek`o Hadzi @Constantin : Moje bese si - ama na Vam` je da nastavite!

 

Edited by Kronostime
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Don Juan said:

Ja pušim samo Iqos i ništa drugo. 

Alo želiš da igraš sa Vučićem, onda se spremi za dugu borbu. Te priče sada je gotov, plaši se, su nebuloze. Dva zahteva su podneta, dva zahteva su ispunjena. Dodavanje novih zahteva i insistiranje na blokadama će lagano oktenuti stanovništvo od izbora. Ćuta govori na mostu? Ajde. I reci mi da taj bivši SNS kadar ne vrši promociju i zloupotrebljava proteste za svoje svrhe.

Meni je žao što Ne davimo Beograd se upleo u to kolo, pošto će od nrkih 10% koje su mogli da osvoje u Beogradu spasti na 3.

Vučić može da se pobedi samo u maratonu, u sprintu apsolutno ništa nećete da dobijete.

A slobodno nastavite sa blokadom grada, pa će to da se vrati kao bumerang.

Ćuta i NDMBGD, ako se slazu i mogu da se dogovaraju, super, meni to mozda i nikad bolja kombinacija na nasoj sceni.

 

Tesko da ce neki seljak da glasa za Ne davimo ili neki gradski ficfiric za Cutu.

 

Ne citam bas forume, sta to ljudi imaju konkretno protiv Cute?

 

Meni izgleda iskreno nadrkano, ogorceno i besno, ako glumi, treba mu Oskara dati. Plus unistava zdravlje, kolike god da su pare u pitanju, ne znam ko bi to radio...

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Rade Zagorac said:

Jel to zbog toga sto predlazem setnju Sava Centar-Autokomanda-Slavija-Trg Republike, a vi matorci ste u fazonu, daj, mani nas, ako moze neka stolica na Gazeli? 🤣

...

Evo, nase dete, jutjuberka se ubila juce. Ko hoce takav sistem vrednosti? Nije nju ubio Vucic, ni Srbija, takva deca zive zivote jednake deci u SAD, na primer. 

Pa sta, koliko vas ste imali grupnjak sa njenom majkom pa je vaše dete? To i Ivica Dačić kaže. Nešto kao, evo sve je više samoubistava, to sve dolazi sa mrskog zapada. A zna se da je "naš narod" dobar i pošten i da nama ne trebaju ni zakoni, jel tako, jeste :lol_2:

 

Tinejdžeri se stalno samoubijaju. To nije ništa novo.

 

BTW, ja sa kučetom pređem jedno 3000km peške u toku godine, i više, i ove mlađe ima dva kruga tu da okrenem a da i ne primetim, a oni svi ima da dobiju upalu misića :roflmao: To jest kad bih išao na te proteste, a neću, čak i kad bih bio protiv rudnika, mislim da je jasno zbog čega. Koristite termin "zapad" u negativnom kontekstu, nećete da se ugledate na bolje, i nećete u NATO. Ne podržavam te ciljeve, i zasto bi onda išao na proteste samo zbog nekog tamo Vucica?

 

BTW 2, svaka čast tim omladincima sa žurkom. Eto, to je progresivna omladina, koja se ugleda na bolje, i takvi treba da budu oni koji su budućnost te zemlje, a ne oni o kojima tupi dr bradić, koji se deru dogodine ovde i onde. Da piju lozu i jedu ćevape im niko ne brani. Možda su to i radili na toj žurci, mada to nema ama baš nikakve veze sa bilo čime :classic_smile:

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da nam je maraton nebitan i ta prica na long term je uzasna sto se tice vucica. Opet nema kriticne mase, negde se sad nazirala a za to treba dovsti seljaka, gradjane, leve i desne pod jednu sljivu sto je nemoguce.

 

vucica rushi samo blickrik jer na duze staze on sve obesmisli i to je greska. Da je sad ovo kulminiralo sa nekim velikim mitingom u BG pa da se sakupi 100k ljudi i svi gore naveden bila bi dobra prica. Ovi sto misle long term, a u principu ne moze mesna zajednica da se dobije da te ne razpanu i ne zatvore brzo.

 

Ovo je odavno zemlja jajara, izdajnika i svakakih govana koji bi za malo licnog cara prodali svoje dupe na izvolte. Ljudi se prave mrtvi da im i to malo sto imaju ne uzme neko.

 

@Rade Zagorac jedino mladi da se dignu, od ovih matorih nema nista..njih je Sloba veslao 10+g  to malo muda sto su imali su izgubili 🙂 svi cekaju da to neko uradi, tipa usa, nemacka itd..a to se nikad nece desiti jer smo mi vukojebina koga nikog ne zanima..

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Devil In My Pants said:

Mislim da nam je maraton nebitan i ta prica na long term je uzasna sto se tice vucica. Opet nema kriticne mase, negde se sad nazirala a za to treba dovsti seljaka, gradjane, leve i desne pod jednu sljivu sto je nemoguce.

 

vucica rushi samo blickrik jer na duze staze on sve obesmisli i to je greska. Da je sad ovo kulminiralo sa nekim velikim mitingom u BG pa da se sakupi 100k ljudi i svi gore naveden bila bi dobra prica. Ovi sto misle long term, a u principu ne moze mesna zajednica da se dobije da te ne razpanu i ne zatvore brzo.

 

Ovo je odavno zemlja jajara, izdajnika i svakakih govana koji bi za malo licnog cara prodali svoje dupe na izvolte. Ljudi se prave mrtvi da im i to malo sto imaju ne uzme neko.

 

@Rade Zagorac jedino mladi da se dignu, od ovih matorih nema nista..njih je Sloba veslao 10+g  to malo muda sto su imali su izgubili 🙂 svi cekaju da to neko uradi, tipa usa, nemacka itd..a to se nikad nece desiti jer smo mi vukojebina koga nikog ne zanima..

Izadji napolje, Djavle iz pantola i napravi svoju inicijativu - ko ti brani?

Na tebi i tvojoj generaciji je sada da to resavate - pred vama su potomci.

Mi imamo Vas. :classic_biggrin:

Edited by Kronostime
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa sta, koliko vas ste imali grupnjak sa njenom majkom pa je vaše dete? To i Ivica Dačić kaže. Nešto kao, evo sve je više samoubistava, to sve dolazi sa mrskog zapada. A zna se da je "naš narod" dobar i pošten i da nama ne trebaju ni zakoni, jel tako, jeste :lol_2:

 

Tinejdžeri se stalno samoubijaju. To nije ništa novo.

 

BTW, ja sa kučetom pređem jedno 3000km peške u toku godine, i više, i ove mlađe ima dva kruga tu da okrenem a da i ne primetim, a oni svi ima da dobiju upalu misića :roflmao: To jest kad bih išao na te proteste, a neću, čak i kad bih bio protiv rudnika, mislim da je jasno zbog čega. Koristite termin "zapad" u negativnom kontekstu, nećete da se ugledate na bolje, i nećete u NATO. Ne podržavam te ciljeve, i zasto bi onda išao na proteste samo zbog nekog tamo Vucica?

 

BTW 2, svaka čast tim omladincima sa žurkom. Eto, to je progresivna omladina, koja se ugleda na bolje, i takvi treba da budu oni koji su budućnost te zemlje, a ne oni o kojima tupi dr bradić, koji se deru dogodine ovde i onde. Da piju lozu i jedu ćevape im niko ne brani. Možda su to i radili na toj žurci, mada to nema ama baš nikakve veze sa bilo čime :classic_smile:

U sridul! Ovi protesti su u fazonu "ne samo izdajniku da nam prodaje nasu zemlju.."!!! Zato necu ni ja da idem. Gde su transparent npr "Evropa zdaj"???"Idemo u NATO!! i ts.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Rade Zagorac said:

Nisam toliko mlad, proveo sam vise od decenije kao punoletna osoba, dovoljno vreme da prodjem Srbijom i da verujem i znam da mozemo bolje.

 

Možemo bolje, slažem se, ali ne možemo izmišljati novo bolje, odnosno biti samo svoji, mimo Istoka i Zapada. Moraš da biraš.

 

56 minutes ago, Rade Zagorac said:

Mozda sam jedino jos dovoljno mlad da verujem da moze i bolje. I da Srbija jos nije sto posto pokorena kao druge zemlje. Da nije smisao zivota 9 do 5, stancic i kola na kredit, Ikea namestaj, soping u trznom centru i jedno zimovanje i letovanje godisnje. Malo slikaj, stavi na Instagram.

 

Ovo ne razumem, a pogotovo deo o pokorenoj zemlji je problematičan i pokazuje da si dosta mlad, pošto ne verujem da si nebistar. Da, na kraju se stremljenja svode na Trainspotting.

 

56 minutes ago, Rade Zagorac said:

Sad znam da ovde nikada nece dozvoliti da budemo Svajcarska, ali i dalje verujem da moze bolje nego Slovacka na primer, a to je neki vrhunac koji bi postigli da nas vode ovi poput Kreni pokreni.

 

Neće dozvoliti, ko? Oni ili građani Srbije? Ili mafija na vlasti i DB? Ko?

 

56 minutes ago, Rade Zagorac said:

I dalje verujem da imamo nesto, ono sto je Crni pokazao bageristi.

Nemamo ništa posebno. Da se opet filmski iz preptrošle decenije izrazim: 

You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else.

56 minutes ago, Rade Zagorac said:

I dalje mi je domaca rakija draza od Hajnekena, pravi cevapi od hamburgera i nas prosecni seljak od ustogljenog zapadnjaka ili nekog tamo Rusa, svejedno.

 

Niko ti to ne brani, a ubacivanje cele priče o ćevapima i uštogljenosti zapadnjaka ukazuje na neiskustvo.

 

56 minutes ago, Rade Zagorac said:

Evo, nase dete, jutjuberka se ubila juce. Ko hoce takav sistem vrednosti?

 

Ubila se devojka, ubija se masa ljudi, ali tražiti uzroke u zapadnom sistemu vrednosti, a ne u tragičnoj nedopstupnosti rutinske psihijatrijske nege i devastiranom zdravstvu je u ovom slučaju neumesno.

 

56 minutes ago, Rade Zagorac said:

Nije nju ubio Vucic, ni Srbija, takva deca zive zivote jednake deci u SAD, na primer. 

 

Actually, po izveštajima, ubila se sama, a u nekom drugom društvu bi možda mogla biti spasena. A možda i ne bi. SVakako velika tragedija koja nema veze sa temom.

 

56 minutes ago, Rade Zagorac said:

Ne svidjaju mi se face ovih u Kreni pokreni. Znam tip ljudi. Pre ce mi pomoci i uciniti nesto dobro za mene moj komsija iz sela gde imam vikendicu, iako verovatno glasa za SNS, nego takvi. No, oni su manjina i takvih ima svuda. To nije Srbija niti duh prave Srbije.

 

Opasna generalizacija i neprijatna rečenica.

 

56 minutes ago, Rade Zagorac said:

Ima nas, ima nas gomila.

Znam da vas ima gomila i to je dobro. Malo političke zrelosti i bićete nezaustavljivi. Ozbiljno, ne ironišem.

 

56 minutes ago, Rade Zagorac said:

 

Ne mogu ni meni, a ni vecini da nadju da smo ili u nekoj NVO sumnjivoj bili, niti ne znam, da smo palili americku ambasadu. Secam se i tog protesta 2008.godine, vecina je otisla ka Hramu, mirno, a par stotina je divljalo i palilo. Eto, i ja koji sam protiv tadasnje vlasti bio, iako nisam vernik sam ucestvovao u tome i ne znam sta fali da se ujedinjujemo na tako nekim osnovama.

 

Odbaci malo narativ o sumnjivim NVO, da nije bilo sumnjivih NVO danas bi premijer u četvrtom mandatu uzastopce bio Marko Milošević ili neki unuk Lukašenka, a mi bismo čekali redove za vize za odlazak u RUmuniju u šoping.

 

56 minutes ago, Rade Zagorac said:

Jedni nas guraju da slusamo crkvena zvona, drugi turbo dzihad, treci MTV, a, eto, mozemo Clash.

 

Ovo je slatko, to je (uz valjda Joy Division) i moj omiljen bend, ali to u današnjoj Srbiji ne znači mnogo, osim da imaš odličan ukus.

 

56 minutes ago, Rade Zagorac said:

Ckalja je recimo sto puta smesniji od Kesica 😂 I to je samo primer za sve sto nam podmecu, eto Kesic, sad je to kao smesno i ne moze bolje od toga. I kao, ako Kesic nije smesan, onda ce nam ostati Lav Pajkic. Ma, mozes misliti.

 

Moraš da smanjiš ovaj narodnjački lokalpatriotski narativ, prijateljski savet.

 

56 minutes ago, Rade Zagorac said:

Ovo slika i face su potpuno zapadno proseravanje, Manojlovic ima klasicnu zapadnjacku biografiju, ali onog svega najgoreg kod zapada. Ja verujem da mozemo bolje.

 

Šta je zapadno proseravanje? Da li bi ti odbio priliku da se šloluješ na Zapadu, da dobiješ stipendiju i da se usavršavaš u svojoj struci u Francuskoj, SAD, Nemačkoj? Nemoj zajebavati, kad moram tako da kažem.

 

56 minutes ago, Rade Zagorac said:

I onda nam podmecu naprednjaci pricu pristojne Srbije. I stvarno su uspeli u tome, mi i jesmo postali pristojni, dosadni, umrtvljeni zapadnjaci.

Robuješ stereotipima koji potiču iz ranih 2000tih. 

 

Verujem da imaš dobre namere i iskrene želje, samo smatram da ti nedostaje malo realnosti u smislu shvatanja da je politika umeće biranja opcije među mogućim opcijama.

  • Like 10
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kronostime said:

Izadji napolje, Djavle iz pantola i napravi svoju inicijativu - ko ti brani?

Na tebi i tvojoj generaciji je sada da to resavate - pred vama su potomci.

Mi imamo Vas. :classic_biggrin:

Ma vi matorci se bojite za svoje..meni je to jasno...vi ste nam ostavili u imanet dobru drzavu pa ste ''odradili dobar posao'' 😄

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Devil In My Pants said:

Mislim da nam je maraton nebitan i ta prica na long term je uzasna sto se tice vucica. Opet nema kriticne mase, negde se sad nazirala a za to treba dovsti seljaka, gradjane, leve i desne pod jednu sljivu sto je nemoguce.

 

vucica rushi samo blickrik jer na duze staze on sve obesmisli i to je greska. Da je sad ovo kulminiralo sa nekim velikim mitingom u BG pa da se sakupi 100k ljudi i svi gore naveden bila bi dobra prica. Ovi sto misle long term, a u principu ne moze mesna zajednica da se dobije da te ne razpanu i ne zatvore brzo.

 

Ovo je odavno zemlja jajara, izdajnika i svakakih govana koji bi za malo licnog cara prodali svoje dupe na izvolte. Ljudi se prave mrtvi da im i to malo sto imaju ne uzme neko.

 

@Rade Zagorac jedino mladi da se dignu, od ovih matorih nema nista..njih je Sloba veslao 10+g  to malo muda sto su imali su izgubili 🙂 svi cekaju da to neko uradi, tipa usa, nemacka itd..a to se nikad nece desiti jer smo mi vukojebina koga nikog ne zanima..

 

Pa sad, ko su matori? Moji roditelji su 60+, 90e su proveli  u setnjama, i to ne jednom nedeljno blokiras saobracaj nego cele zime setas pod suzavcem i vodenim topovima. Ko misli da je deset hiljada kapital u vidu energije nije prosao devedesete. Nije ni sto hiljada. Nego cilj. A koji je cilj? Ne moze cilj da bude da se srusi Vucic, oko toga niko nece da seta. Cilj moze da bude cist vazduh. Ako se pojavi politicka snaga koja kredibilno nudi cist vazduh, onda ce se energija s ulice lako pretociti u glasove u aprilu. A insistirati na narodnom protestu znaci instistirati na vaninstitucionalnoj borbi. A iz nekog razloga svi su proterali opoziciju sa protesta, kao da nema drugih politicara osim ovih iz vlasti, i onda kao da postoji samo vlast i narod. Pa taj mentalitet vec pristaje na autokratiju! Protesti 2000. su uspeli jer su politicke stranke aktivno ucestvovale, i onda se to prenelo na izbore. A sad ako bivsi 100 za jednog, bivsi slobin portparol i bivsi Mirin mali treba da nam odrede koliko su neprihvatljivi njihovi protivnici, mi smo vec pristali na njihovu igru. Na bilo kakvoj vagi ekipa iz vlasti debelo preteze po manama  u odnosu na danas najkompromitovaniju i najblesaviju opoziciju. Tako da, jedino sto vidim to je da su protesti poceli na pogresnim osnovama, prestace na pogresnim osnovama i nece dovesti ni do cega jer borba moze da bude samo politicka. A da na ulici srusite meku autokratiju koja ima debelu vecinu na izborima (do sada), to nece da moze. Nego lepo sacuvajte tu energiju, izadjite, osvojite debelih 30,40+ posto, naterajte ih da pokradu izbore kao 96. i 2000. i da vidis kako ce lako da se skupi 100000 ljudi. Sve ostalo je promocija da se osvoji koji procenat vise, jer vlast ovako sigurno ne moze.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ovo je odavno zemlja jajara, izdajnika i svakakih govana koji bi za malo licnog cara prodali svoje dupe na izvolte. Ljudi se prave mrtvi da im i to malo sto imaju ne uzme neko.

 

@Rade Zagorac jedino mladi da se dignu, od ovih matorih nema nista..

Pa ovo prvo, to znači da su malo normalniji nego ranije, samo još da se taj princip ne primenjuje kroz partije, i sve bi bilo u redu :classic_smile:

 

A ovo drugo, pa normalni mladi uce skole pa rade negde, nisu na drzavnoj kasi, i imaju pristojne plate, za Srbiju, i zasto bi se onda dizali samo da bi smenjivali nekog Vucica, kad sa njime nemaju nikakve veze?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

U nacelu , podrzavam proteste protiv tirana , narocito onih kao sto je vucler. 

 

Ali opet, sto bi rekli pojedini forumasi, nema svrhe da vuclera zameni neki svrbenda i da nastavi njegovu tiraniju i to sa jos vise elemenata svrbendizma od ovoga sto je sada. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

A ovo drugo, pa normalni mladi uce skole pa rade negde, nisu na drzavnoj kasi, i imaju pristojne plate, za Srbiju, i zasto bi se onda dizali samo da bi smenjivali nekog Vucica, kad sa njime nemaju nikakve veze?

 

Bravo, uci, radi, osnivaj firmu, placak porez, daj neki konkretan doprinos, prvo sebi, pa ces time i drustvu.

Ove setnje i blokade me podsecaju na Occupay Wall Street i znamo kako se to zavrsilo, kao da nista nije bilo.

Bas sam slusao onog Cutuka, koji je tu neki vodja i cim je rekao kako Nemacka ne otvara rudnik, a kao ima litijuma vise od Srbije, mada ko zna da li je to tacno, prestao sam da ga slusam.

Kao sto sam prije vec napisao, jedna Nemacka koja ima Mercedes, BMW, Volkswagen, Opel, Porshe, plus skoro 100 miliona ljudi moze da radi sta hoce, pa i da otvara rudnike po ovim banana drzavama.

Brale daj mi Njemacku platu, pa cu i ja reci Mrsh Rio Tinto. 😎

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da će RT biti taj koji će da demokratizuje Srbiju i uništi nacionaliste 🙂

 

Da se vratimo na temu, mada sada se opet preklapamo sa vox-om jer će ovi protesti sve više biti o svemu i svačemu a sve manje o RT.

 

Ja sam zadovoljan sa ovom odlukom Manojlovića. Prekinuo je blokade što je ok jer je održao reč. Dobio je legitimitet nekog ozbiljnog i biće primećen ubuduće. Da je produžio blokadu Vučić bi ga proglasio opozicijom koji se ne bori za poštovanje ustava nego da sruši njega i ocrnio ga kao potencijalnog sagovornika Zapada. Time bi i sebi obezbedio alibi da interveniše na budućim blokadama jer protiv opozicije sme da se brani ali protiv običnih građanskih protesta su mu ruke vezane zbog zapada. Zato je i povukao policiju.

 

Dobro je i što je otkazao slavlje, nema šta da se slavi, a i time bi se podelila masa obzirom da je opozicija odlučila da nastavi sa blokadama. Čak ih je i podržao čime im je dao buster da nastave. Savo ako ima ambicije u politici treba da iskoristi sledećih par godina na još koje slične proteste sa mini uspesima čisto da postane prepoznatljiva ličnost u celoj Srbiji i onda bi recimo bio solidan kandidat na izborima za par godina. Da se sada kandidovao prošao bi otprilike kao Janković. Iako ga mi ovde znamo ona Srbija koja se informiše na nacionalnim frekvencijama ga ne zna ili misli da je strani plaćenik.

 

Opozicija je dobila priliku da se pokaže ali mislim da uleću u klopku. To što traže im ni jedna vlast jednostavno ne može dati. Zamislite da sada Srbija donese zakon o zabrani poslovanja Rio Tintu zato što to neko traži, pa to bi bilo porazno i za Severnu Koreju a kamoli za nekog u Evropi. Dakle ulaze u proteste samo da bi protestvovali i da bi uzeli koji poen rejtinga. Ali daju i Vučiću "penal" da proteste proglasi čistom opozicionom borbom protiv njega. Da stvar bude gora sutra će biti loše vreme i moguće je da će odziv biti dosta slabiji. U tom slučaju će ih ispolivati govnima sa režimskih medija i neće ništa dobiti. Energija će opasti i protesti će se ugušiti i pre nego inače. No da vidimo, meni nije jasno ko sad organizuje proteste ? Jel to ova koalicija oko zelenog, ćute i NDBG ili je nešto šire ?

 

Opozicija oko Đilasa je takođe ovim uvučena u proteste, ako se pojave sutra snosiće odgovornost za fijasko a neće realno ništa dobiti tim protestima a ako se ne pojave opet će snositi odgovornost jer nisu došli. Mi koji dolazimo bi došli svakako ali poenta je privući i druge a to se ne postiže maratonskim protestima koji ništa ne postižu.

 

Edited by Klotzen
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...