Jump to content

VN Abudabija 2021


Radoye

Recommended Posts

Just now, Alek The Great said:

Da li je placanje pravne sluzbe u okviru dozvoljenog godisnjeg budzeta?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

Jeste. Plate ih jedan EUR dnevno i koštaju kao godišnja karta za metro u Beču.

Ajmo' malo ozbiljnosti.

Link to comment
Share on other sites

Koji je Mercedesu? Osvojili su titulu koja je namenjena proizvođaču, vozačku su sami izgubili. Da su bili pametni pa šutnuli Botasa negde pre 10 trka i doveli Rasela možda bi Verstapen imao više posla sa 2 brza Mercedesa nego sa jednim i izgubio bi više bodova. U drugim sportovima se igrač koji ne daje rezultat drži na klupi ili tribinama, a ubacuje se svežiji i raspoloženiji. Lepo neka priznaju poraz kada su držali kilavog igrača (vozača) u igri cele sezone. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Koliko god se meni to gadilo, sad je priča na potpuno drugom nivou.

Nisu blesavi u MGP-u da ne znaju da su izgubili titulu u konkurenciji vozača.

Ovde je isključivo cilj igre da se slomi FIA. Voleo bih da sam toliko naivan pa da mislim da se bore za neutralnu i objektivnu F1, ali to naravno nije slučaj.

Ovo je pokazna vežba šta se dešava ako mečki nagaziš šapu.

Jedina dobra posledica može biti da Masi popije šimiku, ali ipak mislim da ovo nije kadrovsko nego sistemsko pitanje.

I baš zato mislim da se Netflix-u treba usrati u život na jedini način koji njih boli.

A to je zadiranjem u njihov džep.

 

Edited by DASUBO
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne razumem poentu protesta Mercedesa.

Max je zasluženo šampion. Bio bi i Luis ali nije izdržao jer je Max imao sreću da se Latifi slupao. To je tipična formula 1. Često se dešava da neko udesom okrene trku naglavačke, jedina je razlika u tome što skoro nikad šampionati ne zavise od jedne trke kao danas.

 

Čak se RB poneo jako korektno i sportski. Mogli su da slupaju Pereza namerno a nisu. 

 

Max je danas vozio čistu trku i zbog toga je zamalo kažnjen. Apsurdno je. Da su trebali da ga vaspitaju, trebali su, ali ne danas. 

 

Greške su sa strane onih koji su trku vodili. Odluka da se dozvoli zaostalim vozilima povratak u vodeći krug je jedina moguća. Sve ostalo bi bilo grubo kršenje pravila.

 

Ako Mercedes može da se žali na nekog, onda može na Massy-ja. Ali šampionat je gotov.

 

Max je šampion.

 

The winner takes it all, the loosers standing small.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DASUBO said:

Koliko god se meni to gadilo, sad je priča na potpuno drugom nivou.

Nisu blesavi u MGP-u da ne znaju da su izgubili titulu u konkurenciji vozača.

Ovde je isključivo cilj igre da se slomi FIA. Voleo bih da sam toliko naivan pa da mislim da se bore za neutralnu i objektivnu F1, ali to naravno nije slučaj.

Ovo je pokazna vežba šta se dešava ako mečki nagaziš šapu.

Jedina dobra posledica može biti da Masi popije šimiku, ali ipak mislim da ovo nije kadrovsko nego sistemsko pitanje.

I baš zato mislim da se Netflix-u treba usrati u život na jedini način koji njih boli.

A to je zadiranjem u njihov džep.

 

Ovo je baš za gadjenje. Umesto da sagledaju gde su njihove greške i rade na njima traže krivce na drugom mestu. Šta je sledeće, tužiće Maxa što prebrzo vozi jer Bože moj, ne može niko biti brži od Luisa.

 

Svejedno, ovaj cirkus su zakuvali iz Libertija ali i vrhuška Mercedesa i Red Bula. Zato da se ponovim, želim da se biju negde na začelju dogodine pa neka udaraju žalbe i tužbe zbog borbe za 17. mesto.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Hertzog said:

Ja vec radim protiv netflixa, pi rat teri ja majka. 
 

a za sl sezonu se ne sekirajte, svakako mi uzimamo sve. Dosta vas je vise u nasem pesku

Nego, Sainc dobi Leklera i to u prvoj sezoni za crvene.

Ako sledeće godine crno konjče bude hitronogo biti će sto jada za čoveka sa lenonkama 😀

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DASUBO said:

Ovde je isključivo cilj igre da se slomi FIA. Voleo bih da sam toliko naivan pa da mislim da se bore za neutralnu i objektivnu F1, ali to naravno nije slučaj.

Ovo je pokazna vežba šta se dešava ako mečki nagaziš šapu.

 

Tu se postavlja i pitanje nadleznosti sudova, jer siguran sam da u ugovorima stoji kojesta i o tome da se sva arbitraza vrsi unutar FIA. A onda Mercedes moze samo da ga duva jer kadija te tuzi kadija ti sudi. Kao ono kad su Meklarenu uzeli bodove i $100 milki 2007. i rekli im da mogu da se zale upravi vodovoda. Ili kad je Carli Vajting vrsio istragu nad Carlijem Vajtingom oko okolnosti pogibije Zila Bjankija u kojoj je utvrdio da Carli Vajting nije nista kriv.

Mercedes jedini adut koji ima je nuklearna opcija - da se povuce iz takmicenja i da u isti mah prekine da snabdeva ostale timove motorima, i to ako je moguce u zadnji cas pred sam pocetak sezone a nakon zimskih testova, kad je homologacija vec odradjena i kad nema sanse da spreme bolide sa novim motorima. Kostalo bi ih sam djavo u penalima zbog krsenja ugovora ali bi u isti mah znacilo i kraj F1 i FOM jer ne bi mogli da obezbede neophodnih 16 bolida na gridu da ispostuju ugovore prema organizatorima i sampionat bi se raspao.

 

Sve ostalo je beznadezno jer apsolutno nista ne mogu da postignu, bolje bi bilo cak i da su odmah prihvatili poraz (ma kakav da je) i cestitali Red Bulu i Maksu na tituli (ma kakva da je) jer ce sad ovo samo da se spinuje kao Mercedes se duri k'o razmazeno deriste, da ne umeju sportski da podnesu poraz, blablabla.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DASUBO said:

Nego, Sainc dobi Leklera i to u prvoj sezoni za crvene.

Ako sledeće godine crno konjče bude hitronogo biti će sto jada za čoveka sa lenonkama 😀

To je danas svima proslo ispod radara, kao i cunodino 4. mesto. 
 

ali svakako porazavajuca cinjenica za Leklera

Link to comment
Share on other sites

Haha, ovo je k'o tumacenje Ustava SFRJ iz 1974. - "samoopredeljenje do otcepljenja" pa sad svako neka tumaci kako mu drago, da li znaci da je otcepljenje off limits ili da ukljucuje i otcepljenje. Jos malo gasenja vatre benzinom.

 

U principu odluka kao i svaka dosadasnja ove godine, jer smo tako u mogucnosti, sto rece Masi ne treba ocekivati da ce pravila vaziti u svakom trenutku i u svakoj situaciji podjednako za sve nego kako nam bude oportuno. Samo neka je dobar sou za gledaoce kraj malih ekrana TV i Netflix prijemnika i nek se generisu klikovi i lajkovi. Oni ce ovu kontroverzu da nastave da muzu sve do samog starta prve trke naredne sezone a onda jope' nanovo.

 

Koji smo mi svi magarci, i ovi sto navijaju za Hamiltona i Mercedes i ovi sto navijaju za Maksa i Red Bul a i ovi k'o ja sto navijaju za nekog treceg.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Naravno da od žalbi nije moglo da bude ništa. Pa cele sezone se izlomili da poklone titulu ovome.

 

Sad je samo pitanje da li će Mercedes, kao kompanija, dozvoliti da ih neki Masi i Liberty prave magarcima. Ovo je za ozbiljne sudove, a ne za Masija i ekipu. Verovatno već sad neko sedi i pravi cost-benefit analizu.

 

Uostalom, nije učešće u ovoj lakrdiji obavezno.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je sada svima jasno da se ovde radi o borbi za kontrolu nad F1.

Sa ovakvom igrom koju vodi FIA i Liberti ove godine, identičan ishod bi bio i da je umesto MGP-a, RB.

Jednostavno, otvorili su pandorinu kutiju.

Sa jedne strane imaju MGP iza kog je Mercedes, sa druge strane imaju RB sa dva tima, a sa treće Meklaren,Ferari i Reno, za koje kapiram da nisu nešto voljni da u ovom cirkusu budu ičije marionete.

Ne vidim način da ovo takmičenje opstane na duži rok ukoliko dešavanja ove sezone ne dovedu do ooooozbiljnih promena u načinu vođenja trka F1.

Mislim da će ovo biti mnogo ružno za gledanje i praćenje u nekoliko narednih meseci i da će mnogo prljavog veša isplivati na površinu.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, DASUBO said:

Nego, Sainc dobi Leklera i to u prvoj sezoni za crvene.

Ima na YT kad postavljaju pitanja obojici, pa ako odgovore isto dobijaju poen, i ova dvojica uglavnom rasparni, ali na pitanje ko će biti bolji na kraju sezone obojica odgovoriše Leclerc. To mu je Sainc uradio namerno da ga opusti 😁

Link to comment
Share on other sites

Nego, Sainc dobi Leklera i to u prvoj sezoni za crvene.
Ako sledeće godine crno konjče bude hitronogo biti će sto jada za čoveka sa lenonkama [emoji3]
A kad se ovde pisalo kako je Carlos totalni promašaj posle 5 trka (otprilike svima koji su promenili tim je trebalo toliko da se prilagode).

Druga stvar, mnogo mi simpa kako je Checo uspeo da uspori bivšeg saborca.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio ubeđen da su se preklopili, ali da, Checo je došao da zameni Lewis-a. Brain fart s moje strane. Hvala na ispravci.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Dasubo ne voli Sainz-a jer vozi Golf-a XD

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tviter će biti najbolji pokazatelj kako će ova igra da se igra.

Upadljivo je na tviter nalogu MGP da i dalje stoji da su osvajači 7, a ne 8 konstruktorskih titula.

Onaj idiotski tvit Žana Toda nije ništa drugo nego pokušaj da se napravi kakva takva pozicija za početak okršaja koji će se kasnije pretvoriti u pregovore kako će se u budućnosti voditi trke F1.

Karikirano gledano, sutra ujutro nakon sastanka borda, CEO Daimler-a će poslati SMS CEO Renoa, CEO FIAT-a, CEO VW i Ditrihu Matešiću tipa "hoćete li dozvoliti da neki kreten poput Masija odlučuje o pola milijarde eura koje ste ukrkali u sezonu F1".

Zašto VW? Pa postoji plan kako da VW uđe u F1.

Naravno, ovo je čista fikcija kako sam predstavio, ali nešto slično će početi da se dešava već sutra.

I u tom fajtu ovakva kakva je FIA nema ama baš nikakvu šansu. Niti Nerflix. Niti Liberty media.

Najbolji ishod ovog sranja bi bio jasan i nedvosmislen set pravila na koje se obavezuju svi timovi koji učestvuju u takmičenju. Sprovođenje tih pravila bi kontrolisali trkači od integriteta, a prekršioci bi bili suočeni sa drakonskim kaznama.

Zamislite samo kako bi pogibeljno izgledala sledeća sezona gde bolidi imaju tu mogućnost da se lepe jedni za druge. Eksplozija nevešto regulisanog pogibeljnog pederluka je zagarantovana.

Tako da Radoje, nuke opcija za Mercedes jeste na stolu.

Link to comment
Share on other sites

@DASUBO - problem s tim scenariom je to sto je do sada FIA uvek uspevala da zavadi timove i proizvodjace tako sto bi nekome ili nekima ponudila nefer prednost ako stanu na njenu stranu. Zasto bi Matesic podrzao Mercedes u pokusaju da mu oduzme titulu ako mu (hipoteticki) FIA ponudi da bude sledeci "zlatni tim"? Ta igra se igra jos od Balestra a Mozli ju je usavrsio - onaj ko je' gomna bice maksimalno sabotiran, onaj ko je kooperativan bice maksimalno proteziran a ako i taj krene da je' gomna naci ce se vec neki kompletni levak kome ce na tanjiru da poklone titulu kao Bronu 2009. cisto kao opomenu etabliranima da ne talasaju previse.

 

E sad, ako Dajmleru nekim cudom podje za rukom da zaista formira jedinstveni front onda ni ne moraju da idu protiv FIA dosta je da se jednostavno otcepe i formiraju svoje takmicenje, da ostave F1 bez motora, bez bolida, bez timova. Ako ne racunamo direktno 4 proizvodjacka tima od preostalih 6 samo dva su kadra da naprave kompletan bolid bez da se oslanjaju na "maticnu" ekipu za pomoc u dizajnu i proizvodnji sklopova i komponenti, FIA bi morala da proglasi F2 za F1 ako bi zeleli da imaju kakav-takav grid za sampionat sveta.

 

Sto se mene tice mogu komplet svi da se nose u 3PM, ogadili su mi F1 ove godine ono bas temeljito, mislim da sam konacno uspeo da se skinem s droge, od fudbala su me vec odavno odvikli evo sad cu i ovo da bataljujem 😐

Edited by Radoye
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...