Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Pa to ti je sasvim to, nemaš pravo na negativnu recenziju i niko ne zna koliko je zapravo ljudi nezadovoljno.

Ako neko uđe u tu prodavnicu ( a ja ne znam šta je to), on je bar bio iskren u startu.

Jedino sam na Ikeinom sajtu videla i negativne ocene, ostalo nigde, a negde sam i ja ostavljala.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Helena said:

Pa to ti je sasvim to, nemaš pravo na negativnu recenziju i niko ne zna koliko je zapravo ljudi nezadovoljno.

Ako neko uđe u tu prodavnicu ( a ja ne znam šta je to), on je bar bio iskren u startu.

Jedino sam na Ikeinom sajtu videla i negativne ocene, ostalo nigde, a negde sam i ja ostavljala.

U pravu si u tome što želiš da kažeš, ali se ovde radi o malo drugačijem odnosu. Lik objavljuje oglas na Lupujem-prodajem, taj sajt funkcioniše tako da korisnici stiču reputaciju na osnovu ocena drugih korisnika, ne može on da spreči mene da ga negativno ocenim, nema mogućnost, kao što na ovom forumu ja ne mogu da ovrišem tvoj post, mogu moderatori, tamo se moderatori i ne pojavljuju javno. 
E, sad što on preti pravnim gonjenjem je svakako glupost, ali obzirom da KP ima hiljade registrovanih korisnika nikakve gluposti ne treba da čude.

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Div said:

U pravu si u tome što želiš da kažeš, ali se ovde radi o malo drugačijem odnosu. Lik objavljuje oglas na Lupujem-prodajem, taj sajt funkcioniše tako da korisnici stiču reputaciju na osnovu ocena drugih korisnika, ne može on da spreči mene da ga negativno ocenim, nema mogućnost, kao što na ovom forumu ja ne mogu da ovrišem tvoj post, mogu moderatori, tamo se moderatori i ne pojavljuju javno. 
E, sad što on preti pravnim gonjenjem je svakako glupost, ali obzirom da KP ima hiljade registrovanih korisnika nikakve gluposti ne treba da čude.

 

 

Malo sam pretražio oglase i vidim da mu je ta klauzula izbrisana. Verovatno ga je neko prijavio moderaciji pošto njegovo debilno pravilo krši pravila sajta. Doduše, kada bih pročitao onu klauzulu, od takvog ne bih kupio ni čačkalice.

 

Meni čak ni te ocene mnogo ne znače jer ljudi uglavnom hvale prodavce da je cela transakcija po dogovoru. Slanje robe pouzećem baš i nije neka umetnost. Više bih voleo da postoje i ocene samih proizvoda, što je relativno retko. Ni te ocene nisu baš nešto bitne ukoliko je u pitanju polovna roba. Lepo je ako ti neko proda dobar polovni monitor, ali problem je nova roba jer nema baš mnogo recenzija samog proizvoda.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ima muljanja i sa tim ocenama. Video sam na fejsu da na grupama za kompove i konzole dogovaraju da razmenjuju pozitivne ocene. A i kada sam kupio neke Stripoteke, lik me je cimao da se posle dopisujemo ispod drugih njegovih oglasa i razmenimo pozitivne ocene... 

 

 Mada  opet te ocene tamo su nam realno jedini kakav takav pokazatelj da u paketu nećemo baš dobiti ciglu umesto mobilnog telefona...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Utopista said:

 Mada  opet te ocene tamo su nam realno jedini kakav takav pokazatelj da u paketu nećemo baš dobiti ciglu umesto mobilnog telefona...

Ti koji šalju ciglu, menjaju nalog dnevno, nema vremena da se dočeka recenzija, čom pošalje ciglu0dnosno primi uplatu, nestaje.

A za recenzije cimaju i svetski poznati brendovi, Bož, Filips, Ikea...

Link to comment
Share on other sites

Dobro nisam mislio bukvalno ciglu, više tipa grafičku ili konzolu pune prašine, pocepane stripove, neispravan hard...i ko zna šta još što mi trenutno ne pada na pamet...

 

Meni je lik zamenio hard koji je bio neispravan kada sam mu udario negativnu i napljuvao ga - jer svaka negativna ih solidno kolje - tako da ipak te ocene imaju nekog smisla. Nije mu bilo pravo, ali budući kupci vide negativnu ocenu i odu kod nekog drugog...

Edited by Utopista
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Utopista said:

Dobro nisam mislio bukvalno ciglu, više tipa grafičku ili konzolu pune prašine, pocepane stripove, neispravan hard...i ko zna šta još što mi trenutno ne pada na pamet...

 

Meni je lik zamenio hard koji je bio neispravan kada sam mu udario negativnu i napljuvao ga - jer svaka negativna ih solidno kolje - tako da ipak te ocene imaju nekog smisla. Nije mu bilo pravo, ali budući kupci vide negativnu ocenu i odu kod nekog drugog...

 

Ma, znam da nije bukvalno cigla, to je prevaziđeno, ali i drugi koji svesno prodaju krš za nesrazmerno veliku cenu, mogu isto da urade, oni koji ostaju, stalo im je i do reputacije. koliko -toliko.

Link to comment
Share on other sites

To se radi svuda, recenzije se masovno kupuju, čak i na Google-u i Amazonu. 

 

Kineski prodavci na Amazonu nude vaučere, povraćaj novca, poklone, šta sve ne, u zamenu za pozitivnu (ili korekciju negativne) recenzije. 

 

Btw, @DJ_Vasa, nema mnogo smisla ocenjivati sam proizvod, jer što bi prodavac odgovarao za svojstva proizvoda koji je proizveo npr. Samsung. Recenzija treba da se bavi prodavcem, pre svega da li je proizvod prodat kao što je opisan u oglasu. Jedino ako je to proizvod tog prodavca, onda da. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DameTime said:

Da li još nekom od danas svuda izlazi reklama za rakiju od kanabisa? 😄 

Meni na Voxu skoro svaki dan od nekog pogrebnika 


Drnda Internacional  (sva su vozila klimatizovana) prevozio je  pokojnika Milosevicai sve su recenzije sa 5 zvezdica,

 

  • Ha-ha 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Eddard said:

...

 

Btw, @DJ_Vasa, nema mnogo smisla ocenjivati sam proizvod, jer što bi prodavac odgovarao za svojstva proizvoda koji je proizveo npr. Samsung. Recenzija treba da se bavi prodavcem, pre svega da li je proizvod prodat kao što je opisan u oglasu. Jedino ako je to proizvod tog prodavca, onda da. 

 

Ja sam te dve stvari razdvojio. Napisao sam ovo: „Više bih voleo da postoje i ocene samih proizvoda...". Pošto smo spomenuli sajt KP, tamo postoje tri stavke kada se ocenjuje prodavac: da li opis odgovara oglasu, da li je komunikacija protekla dobro i da li je ispoštovan dogovor. Ukoliko je prodavac ispunio ova tri kriterijuma, onda je prodavac OK. Prodavac nije kriv ukoliko ti se npr. ne sviđa kakvu sliku ili zvuk ima taj Samsungov uređaj ili ako odgovara specifikacijama, ali se tebi ne dopada iz nekog drugog razloga. Zbog toga mislim da jeste u redu da se ocenjuje i proizvod ukoliko je u pitanju nešto novo ili zanatski proizvod prodavca. Evo kako to radi Jysk:

https://jysk.rs/radna-soba/kancelarijske-stolice/kancelarijska-stolica-skodsborg-crna-vest-koza/hrom

 

Kao primer sam stavio ono što sam slučajno kliknuo, a vidim da ova stolica iz oglasa ima dosta loših recenzija koje su pisali ljudi posle nekoliko meseci upotrebe. Ne znam kakva je ta stolica i ne mogu da je ocenim, ali Jysk kao prodavac jeste OK i osoblje je OK. Poslednje što sam od njih kupio su neke posudice i korpe, ali tu nemam šta da kažem jer činija je činija, korpa je korpa i normalno se koriste. S druge strane, kada bi mi bila potrebna ova stolica iz primera, mislim da je ne bih kupio.

 

Naravno, ne treba ocenjivati kvalitet proizvoda koji su polovni, gde je dovoljno da prodavac tačno opiše u kakvom su stanju, ili ono što se ne može pokvariti, kao što su npr. knjige, tanjiri i slično.

Edited by DJ_Vasa
Link to comment
Share on other sites

KP ima i oglase koje daju firme, mada to zavisi od prozivoda. Za mnoge stvari navode PIB, daju fiskalni račun, kao korisničko ime stave i naziv firme, kao npr. ovo:

https://www.kupujemprodajem.com/kompjuteri-desktop/web-kamere/web-kamera-asus-webcam-c3/oglas/166603757?filterId=2012305707

 

Doduše, čak i kada je u pitanju neko ko švercuje novu robu može se razdvojiti prodavac od proizvoda. Može prodavac da bude maksimalno korektan, ali zaista nije kriv ako je npr. slika na uređaju X lošija nego da uređaju Y, a nije mehanički kvar.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemam ništa protiv reklama, ne koristim Ad Block zbog posla, samo mi je promaklo da je uzgajanje konoplje u Srbiji legalno, čak i industrijske.

 

Doduše, sad nalazim tekst koji kaže da jeste, uz posebnu dozvolu Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprirede, podnošenje izveštaja i druge peripetije. Iako na njihovom sajtu ne nalazim info pretpostavljam da rakiju prave od industrijske konoplje, čim se tako otvoreno reklamiraju. Još se brend zove Jovanjica, prvo sam mislila da je sprdnja... 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DameTime said:

Nemam ništa protiv reklama, ne koristim Ad Block zbog posla, samo mi je promaklo da je uzgajanje konoplje u Srbiji legalno, čak i industrijske.

 

Doduše, sad nalazim tekst koji kaže da jeste, uz posebnu dozvolu Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprirede, podnošenje izveštaja i druge peripetije. Iako na njihovom sajtu ne nalazim info pretpostavljam da rakiju prave od industrijske konoplje, čim se tako otvoreno reklamiraju. Još se brend zove Jovanjica, prvo sam mislila da je sprdnja... 

 

Postoje i druge stvari koje su nezakonite za masovnu upotrebu, ali se mogu uzgajati, proizvoditi ili prodavati pod određenim uslovima. Najjednostavniji primer je bensedin, za koji je po zakonu potreban recept, dok u praksu ne ulazim.

 

Što se tiče ove rakije, poruka je da im ne može niko ništa (plus jači su od sudbineeeee) jer su članovi 'biblioteke'.

Link to comment
Share on other sites

On 10/18/2024 at 10:08 PM, shonke said:

 Mislim (gotovo sam siguran) da mi je ono bio prvi reply na neki tvoj post 

 

Mozda nisi primetio da nisi usamljen u tome sto kazes, cak je vecina forumasa isto tako oprezna jer niko normalan ne zeli da se uplete u paukovu mrezu...

 

 

:lol_2:

 

Zasto tako kazem? Pa zato sto sam primetila da mi se replicira samo kada je ogrrromna nuzda neslaganja u pitanju ili onda kada je glupo ostati nem.

 

Sto se tice ove da kazem, prepiske gde ti kao kakav `oslobodilac beograda` od beogradjanke, napises da ja zlonamerno pisem o tome da su ulice i kafici bg preterano popunjeni u radno vreme...i jos kazes da je to jedina zamerka koju si imao na bilo koji od mojih mali milion postova - pa to je dobar signal za mene, znaci da idem pravim putem :wink2:

 

(...kako da ljudi da ne umru od smeha evo ja se ugusih smehom ne tebi vec sebi i onome sto pisem) Zapamti - otvoren um i bez kiselih faca.

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Utopista said:

Meni je tenutno najveće dno što se tiče reklama - Branislav Lečić koji reklamira neko njesra za potenciju. Znači kada sam video na pauzi Evrolige skočio mi je pritisak koliki je to bezobrazluk... 

Isti fazon kao Lepa Lukić i Aca Lukas u reklami za kockarnice, Amidžić-kursadžijski humor za sns publiku.

 

Fan fekt, naš vrhovni ima simpatični fetiš da svoje dokazane bludnike nanovo uvalja u sopstvena govna i ismeje ih do kraja. Kačavendu je terao da podrži neke tribine protiv vršnjačkog nasilja pre koju godinu čini mi se. Ne bi čudilo da je i ovu reklamu za Lečića lično on predložio iz čistog zajebavanja. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...