Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

A daBogda im most napravili 2035. ako dodju opet na vlast. Inače prilog o tome sam gledao, išao je na N1....njihova poruka je manje-više glasila "nemamo ništa, ali od opozicije nam i ne treba"... pa eto im..po jedna crvena, litar zejtina i kilo šećera, na dan glasanja...toliko su i zaslužili.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока





  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Drug Crni said:

Ovde je promena moguća samo u velikim gradovima,u urbanim sredinama..nema opozicija šta da traži i malim i ruralnim krajevima jer objektivno trenutno tamo nema šta opipljivo da ponudi.

 

Svi ti mali i ruralni krajevi ne glasaju za SNS, oni glasaju "za vlast".

 

- Ko je pobedio kod vas na izborima?

- Naši!

- Koji su ti to "naši"?

- Zna se!

- Šta se zna?

- Sve se zna!

 

Sutra da se promeni vlast u Beogradu, Novom Sadu, da se vidi da će SNS da izgubi vlast u Srbiji, svi ti Bukovčani i njima slični bi iz momenta okrenuli ploču i zasvirali kolce uz skute novoj vlasti.

 

- Ko je pobedio kod vas na poslednjim izborima?

- Naši!

- Koji su ti to "naši"?

- Zna se!

- Šta se zna?

- Sve se zna!

  • Like 9
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Stiletto said:

 

Svi ti mali i ruralni krajevi ne glasaju za SNS, oni glasaju "za vlast".

 

- Ko je pobedio kod vas na izborima?

- Naši!

- Koji su ti to "naši"?

- Zna se!

- Šta se zna?

- Sve se zna!

 

Sutra da se promeni vlast u Beogradu, Novom Sadu, da se vidi da će SNS da izgubi vlast u Srbiji, svi ti Bukovčani i njima slični bi iz momenta okrenuli ploču i zasvirali kolce uz skute novoj vlasti.

 

- Ko je pobedio kod vas na poslednjim izborima?

- Naši!

- Koji su ti to "naši"?

- Zna se!

- Šta se zna?

- Sve se zna!

"Gde je vlast, tu je glas"

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Drug Crni said:

Moje pitanje je: šta raditi sa takvima?
Često sam i ovde čitao kako "obične ljude treba razumeti..prići im,objasniti im..otrgniti ih nekako od sekte". Evo,probalo se i skoro izbio fizički sukob. Bukovac je kao neka mala ruralna sredina vrlo blizu gradu. Manje više ovakvo je stanje i u okolnim selima..sela su zamrla,opustošena,napuštena..u njima maltene nema nikakvog posla. Ljudi tek životare,a zbog nakaradnog sistema u vidu vulgarne centralizacije,potpuno zavise od Grada Sombora i mrvica koje od njega dobijaju.

Ovde je promena moguća samo u velikim gradovima,u urbanim sredinama..nema opozicija šta da traži i malim i ruralnim krajevima jer objektivno trenutno tamo nema šta opipljivo da ponudi.

 

Dopuna posta: ta četvorica Bukovčana su digla hajku,nahuškali ostale ljude,jer u Bukovcu protestuje stalno nekoliko desetina do stotinu ljudi

 

Iskren da budem, malo gde sam video takvu kromanjonstinu i primitivizam kao u tim okolnim mestima opstine Sombor. 
Kratki boravci u Ridjici i Gakovu zbog ljubavi prema groundhoppingu su urezani duboko u moje jezgrovito secanje kao momenti u kojima sam se kao nikada ranije uplasio za sopstveni zivot, pogotovo u Ridjici, iako sam, naravno, samo gledao svoja posla. Sveti Sava i Dositej da vasrsnu i krenu u misiju prosvecivanja tog naroda, prosli bi ko i francuski katolicki misionari u Vijetnamu.

 

Neka ih. Daleko su od ikakvog spasenja.

Svaki popis pokazuje pad od ~25% stanovnistva u tim mestima, njihova deca odlaze u gradove i postaju civilizovaniji ljudi. Tako treba, to je dobroTM

Sredice to urbanizacija.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Drug Crni said:

@RatzenStadtpotpuno si u pravu. S tim što je Gakovo malo pitomije mesto,a na listu treba dodati Čonoplju i posebno Prigrevicu koja doduše potpada pod apatinsku opštinu,ali je blizu Sombora.
 

Nikad nije posmatrao "derbi" izmedju Radničkog i Hajduka ili Bratstva.....koliko bi teg utisaka poneo...

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Constantin said:

Nikad nije posmatrao "derbi" izmedju Radničkog i Hajduka ili Bratstva.....koliko bi teg utisaka poneo...

Znam predsednika Bratstva. Alfa seljacina.

 

A delovalo je da smo godinu ili dve daleko od novog klasika severozapada Backe, ali pre oko 6 meseci, sukob dve struje u somborskom SNS odboru je doveo Radnicki do gasenja kluba u ekspresnom roku, u vreme kada je delovalo da dozivljavaju meteorski uspon. Dobro oslikava stanje srpskog sporta.

Edited by RatzenStadt
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, MeanMachine said:

Pomešali ga sa ovim Bin Zajedom:

 

spacer.png

 

Ovaj (što nema "trojku") je Mohamed bin Zajed El Nahjan i on je princ prestolonaslednik Abu Dabija, a preminil je njegov brat Šeik Sain bin Zajed El Nahjan....

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, FrediB said:

To i slicno podrzava 90% + cutolozi.

 

Uostalom, u gradu od 1,5 miliona stanovnika nema ni desetak ljudi koji bi mogli da se organizuju i da okrece/uklone to ruglo. 

Ajde be ne tropaj...koji grad u Srbiji ima 1,5 miliona stanovnika...?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...