Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

da bi normalni došli na vlast prvo se moraju ukloniti ludaci sa vlasti pošto oni neće nikad dopustiti normalne izbore i normalne uslove na kojima bi normalni mogli da pobede
sve je tako normalno [emoji1]
Da ali to mi sve izgleda kao kokoska/jaje priča. Da li prvo skloniti ludake sa vlasti ili skloniti ludake uopšte i probati sa normalnima. Jer, niko ne garantuje da novi ludak nije murta koji je zajahao umesto ludaka kurte.
Mnogo sam puta čuo 2012. kako je bitno smeniti vlast te godine da svi znaju da su smenjivi. Pa videli smo što je to dobro ispalo.
Na stranu što je ta premisa bila glupost jer su već bili smenjivani svi ti koji su nasledili SPS.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Fakultetski obrazovani. Imaju oni svoj svetonazor, ne daju Kosovo i hoće da Putin gazi, ali pored toga veruju i većini onog što im se usput servira. I nisam siguran da je to tako mali broj... 

Pitanje je zašto bi ovakvi uopste zasluzivali da im bude dtugacije nego sto im je. Ko ih da prostiš je.. Takvi svakako nisu na tasu gde se stavljaju pozitivne stvari na ovom svetu.

 

Najpametniji su pretpostavljam oni koji su sebe iskljucili iz tog bazda, cak i ako fizicki borave na tom mestu medu ovakvima, tj pored njih, uradili nesto sa sobom, naucili nesto da dobro rade, nasli posao u stranim firmama, mozda u par domacih, i sve ih to uopste ne zanima, nego kad im te lokal palanacke gluposti nalete na radiju, promene stanicu. Jer ko ih j i njih i sve sto oni simbolizuju koliko ih ima. Džaba ih bilo.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, shonke said:

Da ali to mi sve izgleda kao kokoska/jaje priča. Da li prvo skloniti ludake sa vlasti ili skloniti ludake uopšte i probati sa normalnima. Jer, niko ne garantuje da novi ludak nije murta koji je zajahao umesto ludaka kurte.
Mnogo sam puta čuo 2012. kako je bitno smeniti vlast te godine da svi znaju da su smenjivi. Pa videli smo što je to dobro ispalo.
Na stranu što je ta premisa bila glupost jer su već bili smenjivani svi ti koji su nasledili SPS.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

Ako nije smenjiv onda će da vlada kao Milo ili AV, a garancuju na ovom svetu jedino imamo kad je umiranje u pitanju. To je jedino garantovano za ostalo se sami trudimo da nam život bude bolji.

Link to comment
Share on other sites

da mi dobijemo prvo te slobodne medije pa posle par godina vidimo da li bi nešto promenili, ili da tebi i tomasu verujemo na reč[emoji3]
Pa čekaj, imali smo slobodne medije. I na vlast je došao potpuni ludak, egomanijak i hohštapler kojeg je pola biračkog tela percipiralo kao nekog novog a on 20 godina pre toga ušao u vlast prvi put.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, shonke said:

Pa čekaj, imali smo slobodne medije. I na vlast je došao potpuni ludak, egomanijak i hohštapler kojeg je pola biračkog tela percipiralo kao nekog novog a on 20 godina pre toga ušao u vlast prvi put.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

Imali smo delimično slobodne medije a sad ih nemamo uopšte a koliko čitam neki kažu da nam uopšte i ne trebaju slobodni mediji, ja poštujem mišljenja koja se iznose ali se ne mogu složiti sa takvim mišljenjem. Po celom svetu se ljudi bore za slobodu između ostalog i medijsku i to je nešto što je oduvek bilo prisutno. Ovde eto neka ostane isto da ne bi slučajno miloš ili milica dobili neki % više glasova. Kao da čitam komentare na kuriru j-bote.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 Niko ovde nije protiv slobode medija, naprotiv. Verujem da niko i ne negira da mediji imaju uticaj na formiranje javnog mnjenja. Ono sto ja tvrdim, a verujem i neki drugi, da mediji nisu presudni. I kada su mediji bili koliko toliko slobodni nije se formirala nikskva kritična masa "razumnomislećih" građana. 99,9999999% sam ubeđen da i sada postoji sloboda medija, u smislu da npr. nacionalne frekvencije imaju i normalni mediji da bi veĉina  "građana" i dalje informacije tražila na Pinku i Hepiju. 

A ako priĉamo o štampanim medijima, ko brani populusu da kupuje i čita Danas, Novu, Vreme i Nin umesto Informera, Kurira, Srpskog Telegrafa, Večernjih Novosti i Pečata?

Na jedan Danas proda se 30 Informera. Sprega izmedju medija i populusa je dvosmerna. Koliko god Pink, Hepi i Informer sluzili za zatupljivanje naroda oni istovremeno i odslikavaju ono što populus ŽELI da gleda i čita. Populus želi da veruje da su uvek krivi drugi ("kolektivni zapad", "gej lobi", "Soroš", "Iluminati",....), da nas svi mrze, itd. Oni ne žele da gledaju i čitaju istinu, a to je da ih niko ne mrzi već da su lenji, glupi, nesposobni i korumpirani i da zato polako pretvaraju Srbiju u kloaku Evrope.

  • Like 10
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Happy i Pink su samo dali gledaocima ono sto zele. Nisu oni natjerali narod da Parovi, Zadruga, Farma i slicna smeca budu najgledanija nego upravo vecinska populacija to zeli gledati. To ne vazi samo za Srbiju. Na YT pretragama su scene iz ovih mentalih otrova redovno medju najtrazenijim. Mediji su nazalost samo slika i prilika naroda koji zivi u nasem regionu. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, tomas.hokenberi said:

 Niko ovde nije protiv slobode medija, naprotiv. Verujem da niko i ne negira da mediji imaju uticaj na formiranje javnog mnjenja. Ono sto ja tvrdim, a verujem i neki drugi, da mediji nisu presudni. I kada su mediji bili koliko toliko slobodni nije se formirala nikskva kritična masa "razumnomislećih" građana. 99,9999999% sam ubeđen da i sada postoji sloboda medija, u smislu da npr. nacionalne frekvencije imaju i normalni mediji da bi veĉina  "građana" i dalje informacije tražila na Pinku i Hepiju. 

A ako priĉamo o štampanim medijima, ko brani populusu da kupuje i čita Danas, Novu, Vreme i Nin umesto Informera, Kurira, Srpskog Telegrafa, Večernjih Novosti i Pečata?

Na jedan Danas proda se 30 Informera. Sprega izmedju medija i populusa je dvosmerna. Koliko god Pink, Hepi i Informer sluzili za zatupljivanje naroda oni istovremeno i odslikavaju ono što populus ŽELI da gleda i čita. Populus želi da veruje da su uvek krivi drugi ("kolektivni zapad", "gej lobi", "Soroš", "Iluminati",....), da nas svi mrze, itd. Oni ne žele da gledaju i čitaju istinu, a to je da ih niko ne mrzi već da su lenji, glupi, nesposobni i korumpirani i da zato polako pretvaraju Srbiju u kloaku Evrope.

 

Sve i da se sutra rasformira SNS, da Pink počne da emituje samo klasičnu muziku i emisije o velikim svetskim naučnicima, da Happy pređe na naučno-popularni program i da se Informer transformiše u Politikin zabavnik, situacija bi bila ista. Na izborima bi pobedio onaj ko prodaje mitomaniju, burazerizam, skandiranje velikom Noletu i majčici RuSSiji, krsnu slavu, Božić & Uskrs sa plivanjem za krs' časni u paketu, EU & Ameri = pederi, plus mrski neprijatelji (ali može njihov novac), kme kme NATO nas je boNbardovao, HEDAMO KOSOBO, Mladić & Karadžić heroji, Era Ojdanić rulzzzz, ćirilica, nas svi mrze jer smo najbolji i tome slično. Nažalost, takva je i većina ponude na političkoj sceni, a zaista ne vidim kakav bi bio boljitak kada bi vlast formirali npr. Sunđer Bob Jeremy, Boškić Zveraš, Mica Avetnica, DSS v.2 passeport français, tamo neki Piks Poks i slični. Lepo neko reče na ovoj temi da AV gubi popularnost kada uradi nešto normalno, kao sada sa Kosovom. Zbog toga se i vesti o saradnji sa američkom vojskom provlače u dva reda i moraju se tražiti mikroskopom, a do prošle godine je učešće jednog voda na vojnoj paradi u Moskvi bilo praćeno kao da je u pitanju osvajanje novog kontinenta. Ovde i ostali državni organi dobijaju negativne poene kada zapravo rade svoj posao, pa policiju kritikuju kada im oduzima osnovno ljudsko pravo da voze bez pojasa ili čak još osnovnije pravo da voze pijani k'o letve. Onaj ko bi hteo da se bavi uljuđivanjem i civilizovanjem ne bi dobro prošao ni na kakvim izborima. Kada bi, hipotetički, ovde presadili samo evropske stranke neke normalne orijentacije, izlaznost na izbore bi bila manja od izlaznosti na jeftine ćevape od crkotine iz Lidla.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno.
Jer je 35.godina kontinuirane anti-zapadne kampanje koja poprima obrise histerije,učinilo svoje. Neprekidno se ispiraju mozgovi pričama o "zlom zapadu", neprestano se plasiraju razne "teorije zavere" koje su uvek uperene protiv nevinih Srba itd.
Bilo bi zanimljivo videti (hipotetički govorim) kako bi se plebs ponašao kada bi narednih 35.godina slušao i čitao hvalospeve o zapadu,kada bi isključivo bile isticane pozitivne strane demokratski uređenih društava,a paralelno se ukazivalo na slabosti,pogrešnosti i promašaje autokratskih.

Naravno,svestan sam da se i za ovu promenu treba izboriti. Kako? Priznajem da ni sam ne znam. Deluje jako teško,da ne kazem nikako.

Međutim,nije mentalitet..nije kultura ta koja nas je ovako unakazila. Unakazile su nas rđave uprave u poslednjih 200.godina. U dva veka nismo skupili više od 10-15 godina sveobuhvatne modernizacije drzave i društva.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

"Elita" nam ušuškana u kućne papuče i bade mantil i više se bavi neukim seljakom iz Donje Trnave nego što bi izašla iz zone konfora i pokušalamda edukuje tog seljaka i nametne mu avangardne ideje. U svojoj taštini još više mu prija kad pokaže prstom na tog neukog seljaka i sav ponosan kaže "Vidi njega krezubog, a vidi mene što sam pametan i lep". I toj tzv "eliti", samo na malo drugačiji način su isto "neki drugi krivi za sve". Znači...nije šija nego vrat. Dajte Rio Tintu da nam usere pola države, ali dobićemo pare za Promenade i Beograde na vodi...dajte više to Kocobo da nam ne uvedu vize, gde ćemo onda za Novu godinu i letovanje. Ko hebe 120 000 ljudi, smestićemo ih pored ovih 120 K koji su u prvoj turi već došli. Nisu bitni ari i hektari, već ljudi. Salonski filosofi, sve dok ste vi sami sebi dovoljni neka bahata budala će kupovati glasove u Gornjim Nedeljicama za dva litra zejtina i kilo šećera. I u Donjoj Trnavi. Vi se ne prodajete tako jeftino, vaša cena je veća.
 
Jbg...ne razumem se ja u politiku, a ni fudbal mi ne ide više tako dobro, ispašćemo iz lige. Moj doskorašnji direktor, koga sam pitao, i kome sam rekao,
kako misli da vodi klub, takav polupismen, me poslušao. Napustio je klub, sad je Ministar u Vladi kod čaleta i razmišlja da uvede sankcije Rusiji. 
 
Eto, bar nešto sam postigao. 
Nema više politike i fudbala za ovakve kao ja.
smiley2.gif
 
Elito, edukuj narod ili začepi.

Dragojlo Ljubisavljević, Donja Trnava.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Slobodni mediji među moralnim nakazama koje na njih tj na razotkrivanje raznih afera u njima ne reaguju ne znače ništa. U stvari moralne nakaze i kad vide i cuju o tim aferama oni stanu na stranu degenerika koji su u te afere umesani, a ne na stranu onoga što je ispravno. Retko odvratna stvorenja.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Imali smo delimično slobodne medije a sad ih nemamo uopšte a koliko čitam neki kažu da nam uopšte i ne trebaju slobodni mediji, ja poštujem mišljenja koja se iznose ali se ne mogu složiti sa takvim mišljenjem. Po celom svetu se ljudi bore za slobodu između ostalog i medijsku i to je nešto što je oduvek bilo prisutno. Ovde eto neka ostane isto da ne bi slučajno miloš ili milica dobili neki % više glasova. Kao da čitam komentare na kuriru j-bote.
Nisi očito razumeo sta sam hteo reći. Ne kažem da nam ne trebaju slobodni mediji u kontekstu da ne treba da postoje nego da oni nisu preduslov ni za kakvu promenu vlasti jer, kao što neko reče, kod nas treba da se promeni narod.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Generacije dece rođene za vreme i odmah posle Drugog svetskog rata su učene "Tito partija" i "Amerika i Engleska biće zemlja proleterska" pa je opet generaciju mog matorog, Vlade Džeta i Bobe Stefanovića, Baneta Bumbara mnogo više zanimala zapadna džez i rokenrol muzika sa Radio Luksemburga, a pored domaćih partizanština i Pastira Kostje i te kako su se gledali zapadni filmovi, pre svih američki i francuski. Moja generacija, rođena sedamdesetih, kad puste ruski film u osnovnoj školi gledali smo da pobegnemo kako znamo i umemo, narodnjake smo mogli da čujemo samo ako dok menjamo stanice naletimo na Poselo 202 ili odemo kod familije u unutrašnjost pa skontamo da tamo svi slušaju Radio Šabac ili Radio Valjevo i "želje, čestitke i pozdrave". Neko bio metalac, neko panker, neko šminker ali smo svi vukli kulturološki samo i jedino na Zapad. E onda su došle devedesete i dok smo mi pevali tiho Mir brate mir sve više ih je pevalo glasno Ko to kaže ko to laže. Deveti mart je bio poslednji udar kad je moja generacija mogla da prevali tas na vagi, ali nismo uspeli. Onda su pametni počeli da beže preko grane, a glupi su počeli da zauzimaju pozicije i tas se vo vjeki vjekov prevalio na njihovu stranu. Možeš današnjoj deci usađivati kod kuće u glavu sve kako treba, čim izađe u društvo koje većinski peva Ubi, zakolji... upadaju u procep ili da budu isti ili da budu izopšteni. Pametnija deca koja su se baksuzno rodila ovde će biti mudrija od svojih roditelja i zapaliti preko, gluplja će nastaviti tradiciju svojih očeva i majki i to je negativna povratna sprega za koju ne vidim način kako će se zaustaviti.

  • Like 11
  • Love 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Issey said:

 

To jeste možda najveći razlog što se njega tiče, ali propaganda na medijima pali samo tako. Ni ja nisam verovao, dok u bliskom okruženju nisam čuo komentare nekih situacija (bilo oko aktuelnih političkih događaja, korone ili rata u Ukrajini). Bukvalno preslikani stavovi i formirano mišljenje onako kako propaganda hoće. A ljudi sa završenim fakultetima, ne neki likovi sa 4 razreda osnovne.

 

Radi medijska blokada solidan posao. Pa pazi, svi diktatori su verovatno i kompleksaši, ali ne uvode cenzuru samo zbog toga. Ipak to ima nekog uticaja, iako je YT i sve ostalo na izvolte. Ali ne vredi, ljudi su lenji i slepi kod očiju, prate ono što su navikli godinama i neće da se menjaju. Gomila likova sa posla i u familiji i dalje kupuju Politiku i gledaju dnevnik RTSa... i to im uveliko formira mišljenje, pored one ideologije koju su usisali u sebe tokom godina, a to je uglavnom desničarenje i ruso(putino)filija...

 

Mi smo cini mi se vec pricali o ovome pre nekoliko godina, i ti si, kao i freethrow, malo ublazio misljenje 🙂

 

Ne slazemo se iskljucivo u delu da neka propaganda, bilo Hepi bilo Informer, bilo nesto nedefinisano, oblikuje javno mnjenje. To je, kao sto gore rece Stiletto, negativna povratna sprega koja decenijama kreira odredjeni narativ, sto nema veze s Vucicem. Vucic je samo sebe ispozicionirao u odnosu na to.

 

Ali je on i evropejac i Aco Srbine i NATO zlocini i nasi americki prijatelji moramo da saradjujemo, znaci totalna sizofrenija, ali kad to prolazi i niko da stavi prst na celo, kakvi su ti ljudi? Kakav je njihov kapacitet?

 

Opet da se vratim na pocetak, krupni i polarizujuci dogadjaji poput onih koje sam pomenuo nemaju veze sa propagandom. Pa ja u svom okruzenju imam one koji Vucica ne mogu da vide, nisu nesto ni srbocetnici, ali navijaju za Ruse u Ukrajini i veruje da su tamo nacisti i preobuceni nato vojnici koji ratuju protiv Rusije jer je ona trn u oku jelte, znaci skroz popusili tu pricu. Ali upravo je u tome stvar - oni su je popusili i popusili bi svaku debilnu pricu zato sto se oni vec tako osecaju.

 

Kao kad recimo naidjes na grupu ljudi koji su odavno zabrazdili u iluminati upravljaju svetom, mi smo siromasni jer svetske vodje hoce da nas potlace i slicno.

 

I ti sad kad njima kazes cene skacu jer je Soros napravio novu GMO kompaniju koja ima za cilj da unisti tradicionalnu poljoprivredu, to ce da se prosiri kao pozar. Ne treba ti Informer i Hepi. Oni su vec programirani da takve "informacije" upijaju kao sundjer.

 

Cak i kad ih ne bi nigde bilo, i niko im ne bi tako pametno otkrio svetske istine, oni bi to razbirali od ujutru do uvece ispred diskonta uz vruce jagodinsko pivo u ruci.

 

Jer je to njihov mentalni sklop.

 

Ali ovo nije prica sta je starije, kokoska ili jaje, bar ako stavimo sve ovo u kontekst vladavine SNSa. Ako stavimo u kontekst poslednjih nekoliko decenija, pa i vekova, trebala bi nam kompleksna drustveno-psiholoska analiza. Ali i s tim u vezi, mislim da je Stiletto na dobrom tragu.

 

Sto bi jedan nas ministar rekao i to je tako, jasno je da promena mora da dodje iznutra, odnosno odozdo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, McLeod said:

 

Mi smo cini mi se vec pricali o ovome pre nekoliko godina, i ti si, kao i freethrow, malo ublazio misljenje 🙂

 

Ne slazemo se iskljucivo u delu da neka propaganda, bilo Hepi bilo Informer, bilo nesto nedefinisano, oblikuje javno mnjenje. To je, kao sto gore rece Stiletto, negativna povratna sprega koja decenijama kreira odredjeni narativ, sto nema veze s Vucicem. Vucic je samo sebe ispozicionirao u odnosu na to.

 

Ali je on i evropejac i Aco Srbine i NATO zlocini i nasi americki prijatelji moramo da saradjujemo, znaci totalna sizofrenija, ali kad to prolazi i niko da stavi prst na celo, kakvi su ti ljudi? Kakav je njihov kapacitet?

 

Opet da se vratim na pocetak, krupni i polarizujuci dogadjaji poput onih koje sam pomenuo nemaju veze sa propagandom. Pa ja u svom okruzenju imam one koji Vucica ne mogu da vide, nisu nesto ni srbocetnici, ali navijaju za Ruse u Ukrajini i veruje da su tamo nacisti i preobuceni nato vojnici koji ratuju protiv Rusije jer je ona trn u oku jelte, znaci skroz popusili tu pricu. Ali upravo je u tome stvar - oni su je popusili i popusili bi svaku debilnu pricu zato sto se oni vec tako osecaju.

 

Kao kad recimo naidjes na grupu ljudi koji su odavno zabrazdili u iluminati upravljaju svetom, mi smo siromasni jer svetske vodje hoce da nas potlace i slicno.

 

I ti sad kad njima kazes cene skacu jer je Soros napravio novu GMO kompaniju koja ima za cilj da unisti tradicionalnu poljoprivredu, to ce da se prosiri kao pozar. Ne treba ti Informer i Hepi. Oni su vec programirani da takve "informacije" upijaju kao sundjer.

 

Cak i kad ih ne bi nigde bilo, i niko im ne bi tako pametno otkrio svetske istine, oni bi to razbirali od ujutru do uvece ispred diskonta uz vruce jagodinsko pivo u ruci.

 

Jer je to njihov mentalni sklop.

 

Ali ovo nije prica sta je starije, kokoska ili jaje, bar ako stavimo sve ovo u kontekst vladavine SNSa. Ako stavimo u kontekst poslednjih nekoliko decenija, pa i vekova, trebala bi nam kompleksna drustveno-psiholoska analiza. Ali i s tim u vezi, mislim da je Stiletto na dobrom tragu.

 

Sto bi jedan nas ministar rekao i to je tako, jasno je da promena mora da dodje iznutra, odnosno odozdo.

 

Podseti me ovaj post na jedan pasus iz 1984:


 

Spoiler

Težak fizički rad, briga o kući i deci, sitne svađe sa susedima, filmovi, fudbal, pivo i, iznad svega, kocka ispunjavali su njihov duhovni horizont. Držati ih pod kontrolom nije bilo teško. Među njima se uvek kretalo nekoliko agenata Policije misli, šireći lažne glasine i likvidirajući ono malo pojedinaca za koje se smatralo da mogu postati opasni; ali nije bilo ni pokušaja da se zadoje ideologijom Partije. Nije bilo poželjno da proli imaju čvrste političke poglede. Od njih se tražio jedino izvestan primitivni patriotizam na koji se moglo osloniti kad god bi zatrebalo privoleti ih na duže radno vreme ili smanjenje sledovanja. Čak i kad su postajali nezadovoljni, kao što se koji put dešavalo, njihovo nezadovoljstvo nije vodilo nikuda jer su ga, nemajući opštih predstava, mogli usredsrediti samo na sitne pojedinačne trzavice. Veća zla po pravilu nisu primećivali.

---

Od Člana Partije se zahteva da nema privatnog života, niti odmora od
entuzijazma. On treba da živi u stalnom besnilu mržnje prema stranim
neprijateljima i unutrašnjim izdajnicima, likovanja zbog pobeda i niskopoklonstva
pred moći i mudrošću Partije. Nezadovoljstvo stvoreno ovakvim golim životom bez
radosti smišljeno mu se okreće spoljnim ciljevima putem Dva minuta mržnje i
sličnim mehanizama, a razmišljanja koja bi eventualno mogla voditi skepsi ili
buntovništvu unapred mu ubija rano stečena unutrašnja disciplina. Prva i
najprostija faza te discipline, kojoj se mogu podučavati i mala deca, zove se, u
Novogovoru, zloustavljanje. Zloustavljanje znači sposobnost zaustavljanja, kao po
instinktu, na pragu bilo kakve opasne misli. Ona obuhvata umeće da se ne shvate
analogije, ne vide logičke greške, pogrešno razumeju i najjednostavniji argumenti
ako se suprostavljaju englsocu, i da se oseti nezainteresovanost ili odbojnost prema
svakom toku misli koje može povesti u pravcu jeresi. 

---

Dvomisao znači umeće da se u svesti istovremeno drže dva protivrečna verovanja, i da se prihvate oba. Partijski intelektualac zna u kom pravcu treba da menja svoje pamćenje; on je dakle svestan da izneverava stvarnost; ali primenom dvomisli on se isto tako uverava da stvarnost nije povređena. Ovaj proces mora biti svestan, inaĆe se ne može izvesti s dovoljnom preciznošću, ali isto tako mora biti i nesvestan, inače bi sa sobom nosio osećanje lažljivosti, dakle i krivice. Dvosmisao se nalazi u samom srcu englsoca, pošto je osnovni čin Partije upotreba svesne prevare, s tim što se zadržava ona čvrstina namere koja prati potpuno poštenje. Govoriti svesne laži, a iskreno verovati u njih, zaboravljati svaku činjenicu kad postane nezgodna, a onda, kad postane potrebna, izvući je iz zaborava za onoliko vremena koliko je potrebno, poricati postojanje objektivne stvarnosti a celo to vreme imati u vidu stvarnost koja biva poricana - sve to je neophodno potrebno.

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

 

Mi smo cini mi se vec pricali o ovome pre nekoliko godina, i ti si, kao i freethrow, malo ublazio misljenje 🙂

 

Jesmo, možda i više puta. Nisam samo "ublažio" mišljenje nego i promenio za mnoge stvari u koje sam, neću reći naivno, ali iz srca verovao što se tiče kapaciteta ovog naroda da nešto promeni. Ali su me ovi prethodni događaji, period korone, prošli izbori i rat u Ukrajini definitivno ubedili da su mi nade bile neosnovane. Toliko je loše stanje da definitivno stoji činjenica da stvari moraju da se menjaju odozdo.

 

Toliko sam ublažio mišljenje da sam počeo da se slažem čak i sa Puzigaćom u mnogim stvarima :classic_biggrin:, a nekada smo burno polemisali...

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Issey said:

 

 

 

Toliko sam ublažio mišljenje da sam počeo da se slažem čak i sa Puzigaćom u mnogim stvarima :classic_biggrin:, a nekada smo burno polemisali...

 

Sto se Puzigace tice, cenim da su to godine i godine "iskustva" 😄

 

Dobro bi bilo da ne dodjemo do Kinikovog nivoa samo hahaha

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, tomas.hokenberi said:

.........  Populus želi ............

 

Sve 5, normalna opservacija. U tekstu bih samo zamenio "populus" sa "plebs" -ako smo ucili isti latinski. No, to je vec "cetvorenje dlake."

 

Kao "dijasporac" (Amerikanac sa korenima iz Jugoslavije), mogu samo da kazem da volim Srbiju. Isto onako kako volim i indijanske rezervate u USA.

Zanimljivo mesto za posetu, zabavna etnografija, lep provod - ali ne bih hteo da zivim tamo.

Tu me smeta samo to sto tamo imam deo familije i neke prijatelje, znam kako zive i u cemu, a ogranicene su mi mogucnosti da im pomognem. Mojoj generaciji nema pomoci, a mladjima samo mogu da pomognem da isele.

 

Svestan sam da ovo izgleda pesimisticki i rezignirano, no verovatno ide uz godine - ja lepsu i bolju Srbiju sigurno necu doziveti...

 

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, zoran59 said:

Sve 5, normalna opservacija. U tekstu bih samo zamenio "populus" sa "plebs" -ako smo ucili isti latinski. No, to je vec "cetvorenje dlake."

 

Ja bih samo uneo jednu ispravku, a to je da umesto populus ili plebs treba upotrebiti pecus ili boves.

 

15 minutes ago, zoran59 said:

Kao "dijasporac" (Amerikanac sa korenima iz Jugoslavije), mogu samo da kazem da volim Srbiju. Isto onako kako volim i indijanske rezervate u USA.

Zanimljivo mesto za posetu, zabavna etnografija, lep provod - ali ne bih hteo da zivim tamo.

 

Jesi li mislio na rezervat u kome pokazuju vigvame ili tomahavke ili na rezervat gde vole Putlera? :classic_tongue:

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, shonke said:

Pa mi smo imali nešto slično 2000. godine i nije se dobro završilo tj znamo šta je na kraju bilo 12.3.2023.
OK, nije bilo toliko desnih i ludaka ali daleko od toga da je bila sjajna kombinacija.
I sta sad, ako kažem da mogu za neke od ove tri stranke, čak i da se stave na istu listu, treba da progutam ako uzmu kod sebe i one prve tri spodobe?
Pa cilj je dovesti nekog normalnijeg na vlast a ne ludake.

 

 

Kako nije? Da li smo imali slobodne izbore i demokratiju, koliko - toliko normalne politicare na vlasti, smenjivost vlasti? Mislim, zasto smo onda Milosevica zbacivali sa vlasti ako je sve svejedno?

 

I Obradovic i Jovanovic su normalniji od Vucica - tesko je naci nenormalnijeg politicara i uopste grupaciju od Vucica i SNS. To o cemu ti pricas (a bilo je i u drugim postovima) je sta bi bilo kada bi Obradovic uzeo 50% - pa onda bismo pricali o takvom scenariju, ali niko sirom Evrope ne zabranjuje razne stranke i pored toga sto imaju 10, 15 ili 20% na izborima.

U Finskoj je Perus dobila 20%, u Francuskoj RN dobio 89 poslanika (na vecinskim izborima), u Spaniji Vox ima 16%, videli smo svi sta je bilo u Italiji, za sta su ljudi glasali u UK i da ne nabrajam sad dalje. Ne znam, nekome svakako nije idealno da cuje ove ili one politicare ili da cita ove ili one stavove, ali to je nesto sto postoji svuda u Evropi. Pojave kao sto je Vucic postoje samo u Belorusiji, Rusiji i CG (do nedavno).

 

12 hours ago, tomas.hokenberi said:

Uz bivse Vučićeve medije koji i inače promovišu tu ideologiju bi već na sledećim izborima pokupili apsolutnu vlast. Na prvim sledećim izborima bi bivši birači SNS najvećim delom podržali zveri, zavetnike i slicne. Ili ti misliš da bi ta populacija mogla  da podrži nešto normalno?

 

Sta se podrazumeva pod normalno? Bilo sta sto nije desno?

 

Onda je odgovor - glasaci SNS su zapravo velikim delom bivsi glasaci Borisa Tadica i Mladjana Dinkica. Jednostavno, uzmemo da je SNS na izborima 2014. dobila 50%, da od tada stalno ima toliko procenata podrske, a da je 2012. SNS imao 25%, DSS 7%, SPS 16%, DS 23%, URS 6%, LDP 7%. Cetiri godine pre toga ZES ima 39% i LDP 6%. 

 

Glasaci SNS su zajednicki skup bivsih glasaca DS (onih koji glasaju za SNS jer smo "ekonomski tigar", "zato sto svi u Evropi cene rad naseg predsednika" i takve poruke) i SRS (oni kojima je Vucic i dalje srbenda i spasilac od zutih izdajnika). 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, shonke said:

Pa čekaj, imali smo slobodne medije. I na vlast je došao potpuni ludak, egomanijak i hohštapler kojeg je pola biračkog tela percipiralo kao nekog novog a on 20 godina pre toga ušao u vlast prvi put.

 

Ovo nije tacno.

 

SNS na izborima 2012. dobija samo 25%, to je polovina od polovine izbornog tela. Onda dolazi mig iz inostranstva da je vreme za Vucica, Dinkic koji ranije ocima nije mogao da ih gleda (a ni oni njega), ulaze u vlast sa njih, zatim krece ispiranje mozda i silovanje medija i rezultat za dve godine je:

 

SNS 48%, SPS 12%, Tadicev DS 6%, Djilasov DS 6%.

 

Dakle, dogovor u inostranstvu da SNS preuzima vlast, Tadicevo cepanje DS, Dinkicevo utapanje u SNS, nestanak i DSS i DS i URS kao relevantnih politickih faktora = SNS na 48%. Ovde je jasno da je SNS uzeo veliki deo birackog tela starog ZES, sto sve te pokusaje da samo gradjanska opcija izadje i magicno pokupi 50% cini uzaludnim.

 

Gradjanska Srbija danas je PSG, DS, SSP, SNS.

Nacionalisticka Srbija danas je NS, Dveri, DSS, SNS, SPS.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...