Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

25 minutes ago, Klotzen said:

Policija uzme IP kada ste nešto postovali, Pošalju zahtev vašem provajderu i oni su dužni da im daju taj podatak. Zaštita je da sakrijete IP sa nekim od programa koji to rade.

Ne verujem da možeš IP da sakriješ prilikom registracije. 

Link to comment
Share on other sites

  

Quote

„Инфраструктура железнице Србије“ завршила је реконструкцију деведесет километара пруге Пожаревац – Мајданпек [преко Кучева] 21. новембра 2018. године, у предвиђеном року и на време како је и планирано.
Након завршене реконструкције, пруга Пожаревац – Мајданпек оспособљена је за брзину од 80 километара на сат у путничком, односно 60 километара на сат у теретном железничком саобраћају, као и за осовинско оптерећење од 22 и по тона по осовини.

https://infrazs.rs/2018/11/zavrsena-rekonstrukcija-pruge-pozarevac-majdanpek/

 

 

Edited by erwin
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Klotzen said:

Policija uzme IP kada ste nešto postovali, Pošalju zahtev vašem provajderu i oni su dužni da im daju taj podatak. Zaštita je da sakrijete IP sa nekim od programa koji to rade.

Ja sam govorio o slucaju gde je provajder u inostranstvu, a za njih zahtev policije iz Srbije je beznacajan. U vecini zemalja za davanje necije IP adrese je potreban sudski nalog, to se ne izdaje zbog skrabanja na nekom forumu. Prilicno je jasno kako su u tom slucaju dosli do IP adresa, a posle je bilo lako.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, DJORDJE said:

Ja sam govorio o slucaju gde je provajder u inostranstvu, a za njih zahtev policije iz Srbije je beznacajan. U vecini zemalja za davanje necije IP adrese je potreban sudski nalog, to se ne izdaje zbog skrabanja na nekom forumu. Prilicno je jasno kako su u tom slucaju dosli do IP adresa, a posle je bilo lako.

 

Postoji KONVENCIJA O DOSTAVLJANJU U INOSTRANSTVU SUDSKIH I VANSUDSKIH AKATA U GRAĐANSKIM I TRGOVAČKIM STVARIMA...a pojednostabljeno evo tehnike:

https://www.mpravde.gov.rs/sr/tekst/826/zamolnice.php

 

Sve to vrlo dobro funkcioniše, čak je i ažurnost naših organa, za neverovati, na visokom nivou.

Link to comment
Share on other sites






Govedo brdsko...USB-u ta devojka tačno može unuka da bude. Biće organizovane "Jutkice" i kako je već sve to išlo. Gde će im duša..

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока


Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, JohnnyDragon said:

Inače zna li se šta se dešava sa ovim kabadahijom?

 

 

I dalje je direktor. Moji rodjaci potpadaju pod njegov vilajet, samo sto ima sve manje lekara i sestara. Prica mi rodjak da je zvao ceo dan da zakaze , a niko ne podize telefon. Ode u dom zdravlja a sestra mu kaze verujem, ali nemamo ljudi da odgovaraju na telefon. Zakazali mu kod oftamologa valjda za 10 meseci ili tako nesto. Sto bi neko trpeo to govedo kada moze da radi u inostranstvu za daleko veci novac i sa normalnim ljudima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DJORDJE said:

I dalje je direktor. Moji rodjaci potpadaju pod njegov vilajet, samo sto ima sve manje lekara i sestara. Prica mi rodjak da je zvao ceo dan da zakaze , a niko ne podize telefon. Ode u dom zdravlja a sestra mu kaze verujem, ali nemamo ljudi da odgovaraju na telefon. Zakazali mu kod oftamologa valjda za 10 meseci ili tako nesto. Sto bi neko trpeo to govedo kada moze da radi u inostranstvu za daleko veci novac i sa normalnim ljudima.

Ima centralni sistem zakazivanja, ja preko njih uglavnom brzo dobijem termin. Doktora nedostaje svuda a oftamologa i anesteziologa ponajvise. Ne menja tu nista posebno jedan direktor doma zdravlja to je nacionalni problem.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, DJORDJE said:

Ja sam govorio o slucaju gde je provajder u inostranstvu, a za njih zahtev policije iz Srbije je beznacajan. U vecini zemalja za davanje necije IP adrese je potreban sudski nalog, to se ne izdaje zbog skrabanja na nekom forumu. Prilicno je jasno kako su u tom slucaju dosli do IP adresa, a posle je bilo lako.

Bas tako sam i ja mislio.Mi sto zivimo u normalnim drzavama smo zasticeni od ovog tako jednostavnog nacina dolaska do podataka. Ja sam mislio da su vlasti kupile napredne aplikacije i programe  pracenja. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, koca popovic said:

Bas tako sam i ja mislio.Mi sto zivimo u normalnim drzavama smo zasticeni od ovog tako jednostavnog nacina dolaska do podataka. Ja sam mislio da su vlasti kupile napredne aplikacije i programe  pracenja. 

A kako misliš Kočo...???  Ako si se prijavio kao Koča Popović, svi treba da misle da si komandant na belom konju, ili da sam ja nedajBože Constantin Veliki i da se tu sve završava ? Vi što živite u nomalnim državama ponekad se ponašate kao da vam je krivo što i u ovoj državi s vremena na vreme, desi se i po nešto normalno. Ne znam čemu toliko čudjenje, pa normalno je da se u sudskom postupku zatraže i dobiju podaci o vlasniku nečijeg naloga. Zamisli da ja svakog dana lupetam kako ću da postavim bombu na niški aerodrom ? Normalno da će me policija skembati u roku od nekoliko sati. Nenormalno bi bilo da to ne urade.....

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

A kako misliš Kočo...???  Ako si se prijavio kao Koča Popović, svi treba da misle da si komandant na belom konju, ili da sam ja nedajBože Constantin Veliki i da se tu sve završava ? Vi što živite u nomalnim državama ponekad se ponašate kao da vam je krivo što i u ovoj državi s vremena na vreme, desi se i po nešto normalno. Ne znam čemu toliko čudjenje, pa normalno je da se u sudskom postupku zatraže i dobiju podaci o vlasniku nečijeg naloga. Zamisli da ja svakog dana lupetam kako ću da postavim bombu na niški aerodrom ? Normalno da će me policija skembati u roku od nekoliko sati. Nenormalno bi bilo da to ne urade.....

E jes vala ja se osjecam ko na bijelom konju. Ne znam kako si dosao do ove misli. A inace Koca  je bio veliki covjek. Ajde reci mi sta vam se desilo normalno u zadnje vrijeme. Hajde prosvjetli me majke ti. Morao sam ovako napisati kad ti meni ovako lijepo napisa. Cuj ja na bijelom konju.  Jebo te, jesi li ti normalan. Jos jednom   hajde reci mi sta se desilo normalno u drzavi Srbiji u zadnjih 10 godina.

Link to comment
Share on other sites

Prilog na N1 jutros: pretstavnik stanara kula Genex obavestava javnost da ce se u subotu odrzati protest stanara sa namerom da se spreci prodaja objekta za 380 e po kvadratu, da ga citiram: "Za tu cenu ne moze da se kupi kvadrat stana ni u Ukrajini". I onda referise sta su sve vec uradili, izmedju ostalog, kontaktirali su pretstavnike EU koji su se ovih dana muvali po Bg. Pratim ovu temu po inerciji, kao deo informativnih emisija, te kule su mi oduvek bile ekstremno ruzne i kvarile su vizuru Bg ali je bezocno koliko se na pokvaren, koruptivan nacin rastura imovina grada i stanara. Na snimcima iz unutrasnosti kula - sve je u manje vise operativnom stanju uz moj utisak da tamo, u napustenim kancelarijama, ima fantasticnih primera vrhunskog dizajna enterijera, namestaja koji sad vec ima muzejsku vrednost. 

I tako, skrecem vam paznju na ovu borbu stanara koji nam, napokon, demonstriraju gradjansku svest i potrebu da im sa da podrska jer rade to na pametan, pravno podrzan i dobrim idejama koncipiran nacin borbe protiv mafijske drzve.  

Edited by Pletilja
Link to comment
Share on other sites

Neki dan sam slušao čoveka, mislim da je iz arhitektonske struke, ne deluje mi da je na strani vlasti, a čovek tvrdi da ta kula, tržišno, ima vrednost manju nego što je zemljište na kojem se nalazi, jer niko nema interesa da je kupi, renovira, pa proda ili izdaje, previše bi koštalo, zgrada je energetski  neefikasna, nema parking prostor, loše instalacije, ventilacija, izolacija, kaže da je daleko efikasnija izolacija koja se postavlja na objekat spolja a ne kao na toj kuli, spolja beton, izolacija iznutra. Zgrada, i tako ružna, predstavlja simbol jednog vremena ali ne znam koliko je isplativo čuvati je, još manje koliko je isplativo rušiti je, mnogo ovoga što se sada gradi nije ništa lepše od tih silosa.
Nekada je barem na vrhu kula radio sat pa sam uvek znao koliko kasnim na posao, sad nije ni bitno, ne idem više na posao, znam koliko je sati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 Transparentnost Srbija objavljuje poraznu vest:

 

2kzczT4.png

https://www.facebook.com/Transparentnost.Srbija/posts/pfbid0MFYDeiEvt3roNL4X6unnTFeZzjhx8jyEsYbfNDhha8bvmur5AQjECDqiHhvvDoYal?__cft__[0]=AZVpue_g6b9kg5dY7CosR3OBYtikIhfckJ5bSKUabsHhIHuOl9s5cxk-RL2ZR_aTXZb6UM-r5qJppXU-f_JyLI6mWnabHntB2l0D5hi1BF9UQcR8MsXMmFyRukhBn6g7nbkAhkW9AWBONz-NI4lYtNee&__tn__=%2CO%2CP-R

 

Cela lista sa Danskom, Finskom, Novim Zelandom, Norveškom i Singapurom/Švedskom (dele 5. mesto) na prvih 5 pozicija.

https://www.transparency.org/en/cpi/2022

 

Tanjug besramno lažira činjenice i prenosi ga gomila medija:

Quote

Srbija je napredovala na svetskoj listi Indeksa percepcije korupcije Transparency International, pošto je pala za pet mesta, sa 96. na 101. poziciju, objavila je danas organizacije Transparentnost Srbija.

Lista Indeks percepcije korupcije se pravi tako da je prva pozicija najlošija.

Srbija na najznačajnijem globalnom rangiranju zemalja po percepciji korupcije u javnom sektoru ima indeks 36 od 100 mogućih i pala je za pet mesta na listi.

https://www.tanjug.rs/ekonomija/srbija/11427/srbija-poboljsala-mesto-na-svetskoj-listi-indeksa-percepcije-korupcije/vest

 

Edit: obrisali u međuvremenu, ali ostalo u Google kešu:

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:iMMyDxvCw7AJ:https://www.tanjug.rs/ekonomija/srbija/11427/srbija-poboljsala-mesto-na-svetskoj-listi-indeksa-percepcije-korupcije/vest&cd=1&hl=sr&ct=clnk&gl=rs

 

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...