Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

4 hours ago, Perkos2 said:

I  ličnim primerom potvrdio to što si napisao, samo Srbin može procenjivati ceo jedan narod

Ništa on pogrešno nije, to smo mi-kad nam je stvarno bitan problem, litijašićemo po ulicama i menjati udžbenike...

Što bi se trcali na trivije....

 

Link to comment
Share on other sites

U kom svojstvu je to Tačerka rekla, jesu oni neki kućni prijatelji ?

 

Mađarska je tada tek ušla u NATO, vojska im je bila u haosu to se  gotovo sigurno nije desilo. Ali priča je zgodna za obojicu, ovaj naš da se odbrani od desničarskih napada što sarađuje sa njima a za Orbana da ispadne kao neko ko ne zarezuje zapad jer deo njegovih glasača voli to.

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, freethrow said:

Da, ali znaš ako mi 30 ili 40 godina dopuštamo ovakvim likovima da budu presudni, definitivno nismo bolji... Dokazuje se indukcijom.

 

Sasvim se slazem iako...

to bi bio primer nepotpune indukcije pa je onda i zakljucak ili sud delimicno tacan. 

Mislim da se decenijama zapravo dogadja ono sto narod i vecina istog zeli i ono sto ih stvarno veseli inace bi doslo do neke sveobuhvatnije revolucije a ne delimicne kao bunt protiv silovatelja, bunt protiv iskopavanja, bunt za vazduh, vodu i odu kuci i cekaju neke budale sa vlasti da im promene zivot. Od budala nesto ocekuju. Pa ko je onda budala?

 

To dokuzaje nepotpunu indukciju, jer ako pitas ove sto se bune protiv jedne jedine stvari u moru gadosti i uzasa koji se desavaju, da li im smetaju i ostale nepravde i pogresna vodjenja aktuelne politike, oni nece imati odgovor, kazace - ma ta `visoka` pitanja kosovo, rusija, eu, nato, pa to nije nas problem, mi samo hocemo nasu bedu da poboljsamo u nasem malom sokaku za ostalo nas bas briga, ili hocemo kanalizaciju u svom domu ...ili hocemo par evra

ili tako nesto usko zivotno....Takav je vecinski stav, veruju da mogu nesto da poboljsaju lokalno a da ih ne interesuju likovi ni njihova nedela koji ih svih onih decenija zaustavljaju u razvoju i to na svaki nacin i fizicki i mentalno...

 

E zato nije moguce resenje malog problema lokalnog nivoa bez resenja velikog na najvisem nivou. Volim putina mrzim eu i hocu da mi zivot bude svicarska - hocu vlast koja ce da se odupre zapadnim pretnjama i da resi moje licne poteskoce -takva je vecina. Suluda i nerealna a povrh svega - bezobrazna.

 

Onih pet posto o kojima ovde nije rec - pa kako ce pet posto da digne revoluciju dok se ne objedine oko nekih vecih ciljeva,

Tu je potrebna velika lukavost, ne znam tacno, mudrost, ali to ne postoji. Ne bih ni da polemisem da li postoji ili ne ako se gusi  vec`pri samom rodjenju`. I kada se to tako lepu ugusi onda je normalno da neko ludo stvorenje bude najlukaviji i najmudriji - nema se sa kim porediti...

 

Ovde je bilo reci i da Ceda i Canak rade za AVa, ali nikako da ih vidim kako ga izvode na pravi put, nikako da dobiju neka ministarska mesta, nesto da se pokazu....uguseni su. No, to je sigurno cena podrzavanja Ava, ono kao bogomoljka kad posle sexa pojede svog bogomoljca. Tako je AV posle s... pojeo ovu dvojicu. To prevodim one navode o podrzavanju.

 

AV vise deluje, kao usamljeni jahac talasa koga sa obale podrzava uspavani zombi narod koji ne zna ni da pliva

...Ne zna ni AV da pliva samo se pracaka u vodi dok zombiji navijaju....

 

ps. :lol_2: free, osim prve i po ili vise recenica nije ceo post bio odgovor tebi,

nego ne znam sta mi bi, kucala sam hvatajuci svoje misli u letu...jedva cekam da procitam sta sam napisala, mozda nisam uspela da docaram te misli...

 

Link to comment
Share on other sites

Beše ovde neki konsenzus da se ne prozivaju deca ili unuci za ono što su njihovi preci počinili, ako se ne varam to je bilo u slučaju porodice Kapičić kad je par nas pisalo da naslednici treba da vrate ono što je djed Jovo oteo po centru BG. 

Link to comment
Share on other sites

Izvukla sam deo kolumne A.K. iz danasa,  a deo se poklopio sa prethodnim postom na prethodnoj temi u kome sam pokusala da ukazem da zaista potoje oni koji navijaju da puki tresne bombu....jer kad puki opali, samo mrski zapadni neprijatelji ce da nestanu sa lica zemlje, a dobri putinoljpci dokazano prezivaljavaju i stvaraju svet po svojoj meri:

 

.....................I onda, da Putina nema, valjalo bi ga izmisliti.

Budimo iskreni prema sebi već jednom. Golemi deo javnosti u Srbiji jednostavno ne podnosi Zapad. Ne vidi Srbiju na Zapadu, ne želi demokratiju, ljudska prava, sekularizam, ženska i gej prava, ma kakvi, zlo i naopako. I zato je Putin ovde poput mesije.

Uzgred, postoji i određeni deo (mahom starijih i/ili slabije obrazovanih) građana Evrope kojima je takođe sve to moderno i liberalno – krajnje mrsko i odvratno. Ali, oni biološki izumiru. Dok se u Srbiji zalivaju. Duboko društvo Srbije već trideset godina čeka da se belosvetski poredak modernosti, multikulturalnosti i prosvetiteljstva sruši u svojoj dekadenciji, odnosno zlatu iz tepiha Nikolićeve alegorije.

Pa se onda radujemo svakoj krizi Sjedinjenih Država ili Evropske unije, i navijamo za svakog prokletog populistu i desničara kao da radi za našu stvar ili našu borbu.

Zatim, Putin je ispravno prepoznat i kao globalni simbol antiameričkog, antizapadnog i antimodernog političkog delovanja uopšte. A upravo su antizapadnjaštvo, antiamerikanizam i antimodernost sveprisutni u našem društvu.

Putin je amalgam nedemokratske politike i antizapadne kulture, što utešno miluje i ganglije i prepone naših sugrađana. :lol_2:

Srbija u Aziji je poput sociopolitičke utopije za poveći deo stanovnika Srbije – sve što bi želeli da budu, gde da pripadaju, kako bi društvo trebalo da izgleda, i o čemu vlažno sanjaju.

A kognitivna disonanca prema kojoj ipak radije odlaze da žive i rade na Zapadu je druga priča. Stotinu mu geopolitika, mnogi ljudi po srpskom „Fejsbuku“ iskreno navijaju za nuklearni rat, i za London, Pariz, Berlin i NJujork u ruševinama. Da sve ode dođavola, jer mi smo već tamo i čekamo.

 

U vezi bolda bih rekla da

me je i zacudilo da niste ovako nesto vec videli ili culi uzivo, nego se smejete sto trump mora da objasni...iskreno, zao mi je sto je bio trump, trebalo je neko kome se vise veruje da su ljudi teski ignoranti i bezobraznici u toj ignorantnosti

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Perkos2 said:

Beše ovde neki konsenzus da se ne prozivaju deca ili unuci za ono što su njihovi preci počinili, ako se ne varam to je bilo u slučaju porodice Kapičić kad je par nas pisalo da naslednici treba da vrate ono što je djed Jovo oteo po centru BG. 

E pa to ne moze biti ni slicno.  Ovo je kraljevska porodica i njima sleduju sve privilegije, a ovi drugi su banda crvena i prema tome.... dabome. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  

Quote

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas da Srbija za sada neće uvoditi sankcije Ruskoj Federaciji, sve dok šteta koja se nanosi Srbiji ne bude prevelika.

Vučić je istakao da Srbija nije nikome ništa dužna i da su oni kojima Srbija već 230 dana pod pritiscima ne uvodi sankcije, njoj uveli sankcije nakon tri dana bez pritisaka.
"Mi ovo ne činimo samo zbog povoljnije cene gasa ili podrške u Savetu bezbednosti (UN), već zbog medjunarodnog javnog prava i poštovanja sebe jer znamo šta su sankcije radile nama", rekao je Vučić.

Predsednik Srbije je najavio i da će buduća vlada možda doneti neke drugačije odluke, kao i da će on obavestiti gradjane ukoliko dodje do promene spoljne politike.

Takodje, Vučić je rekao da bez obzira šta mislili o politici EU prema Kosovu i Metohiji, i bez obzira što nismo srećni što je za Evropu suverenitet Ukrajine sveta stvar, a teritorijalni integritet Srbije važi ali bez Kosova, Srbija će nastaviti put ka EU.

"Nova vlada moraće da nastavi reforme na evropskom putu u okviru vladavine prava, na uskladjivanju viznih režima", rekao je Vučić.

On je ispričao da je postojao plan da Madjarska 1999. godine napadne Srbiju i da mu je Viktor Orban to potvrdio, jer je Madjarska to odbila. Vučić je taj primer naveo kao dokaz da nema prijateljstva, jer je, kako je rekao "Margaret Tačer rekla Orbanu da je razočarana što to nije učinjeno".

Kada je reč o Rusiji, zahvalan je, kažao je, što je u UN sprečena deklaracija o Srbiji kao genocidnoj državi, ali da kada je reč o sankcijama, Rusija je uvela Srbiji sankcije bez velikog otpora.

https://beta.rs/politika/169828-vucic-za-sada-necemo-uvoditi-sankcije-rusiji

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

Izvukla sam deo kolumne A.K. iz danasa...

Ja sam planirao celu da stavim, nego radim nešto drugo :classic_smile:

 

Srbija u Aziji?

 

Spoiler

Ko bi rekao da Tomislav Nikolić ima i sposobnost – proricanja sudbine? Nadnaravnu veštinu divinacije, predviđanja, pogađanja ili predskazanja?


„Jeste li nekad videli skupoceni persijski tepih, izatkan od zlata, ali koji ima samo jednu rupu? E pa, ta rupa u Evropskoj uniji, to ćemo biti mi!“, izjavio je Nikolić 2008.


Četrnaest godina kasnije, Tomino proročanstvo se ispunilo. Srbija je danas doslovno jedina evropska zemlja koja nije uvela sankcije agresorskoj Rusiji.


I, Evropski parlament je pozvao na suspenziju pristupnih pregovora sa Srbijom, te preispitivanje svih fondova EU za našu zemlju. Iako je ta suspenzija (de fakto) već na snazi, pošto u junu nije otvoren novi klaster u pristupnim pregovorima – upravo zbog neuvođenja sankcija Rusiji. To jest, zbog krajnje suprotne spoljne politike, ali i etike Republike Srbije u poređenju sa celom ujedinjenom Evropom i miroljubivim svetom. Vaistinu, rupa.


RUPA U EVROPSKOM TEPIHU: Međutim, i pre ruske agresije, još 2020, Srbija takođe nije otvorila nijedno pregovaračko poglavlje u procesu pristupanja EU.


S druge strane, naše državče je 2021. potpisalo „Sporazum o slobodnoj trgovini“ sa onom Evroazijskom unijom, koju čine Rusija, Belorusija, Jermenija, Kazahstan i Kirgistan.


Uzgred, Srbija je već jednom bila blokirana u procesu evrointegracija (zbog neizručivanja Ratka Mladića Hagu), i zbog čega je 2006. pala njena Vlada. A danas? Nikom ništa. Koga zaboli spolovilo ili nježnik. Mi usred NJujorka potpisujemo diplomatske sporazume sa Lavrovim, i gutamo boršč posle. Imamo i masovnu podršku za rusku agresiju, od režimskih medija, do masovnih protesta prozvanih litijama, sa mlataranjem ruskim zastavama i posterima sa Putinovim likom.


Dakle, pretvaranje evropske Srbije u azijski Srbistan započelo je mnogo pre nego što su ruski tenkovi (neuspešno) zakotrljani ka Kijevu. Biće da je Nikolić bio politički vizionar. Postajemo rupa na evropskom tepihu, ili rupa u evropskom društvenom i vrednosnom tkanju.


Ali, mnogi će tome aplaudirati i pišnuti firnajz od sreće. Ma jebeš Evropu! Dođavola sa Zapadom! Deder Srbistan! Zar „Aziju“ takođe ne čine izuzetne kulture i civilizacije (svakako i ruska)? A centralnoazijske republike, ili gradovi poput Taškenta, Astane, Kabula i Samarkanda, svojevremeno su činili osovinu globalne trgovine i razvoja, dok su zapadnoevropske države bile krajnje zaostale, beznačajne i bedne.


Jeste, ali u 7. i 8. veku nove ere. A ovde se ne radi o Dostojevskom, „Putevima svile“ ili (fantastičnoj) Aziji kao takvoj, već jedino o skupini krajnje autokratskih država i ruskih satelita. Da li smo ikada čuli za žalosno stanje demokratije, slobode i ljudskih prava u Rusiji i Belorusiji? Opozicionari i novinari se tamo truju i ubijaju, a demonstranti hapse i prebijaju. A isto je i u Kazahstanu i Kirgistanu.


Korupcija je sveprisutna, i politički pluralizam praktično ne postoji. Predsednik Kirgistana Japarov izabran je sa 79 odsto glasova na neslobodnim izborima, a Kazahstanom praktično vlada isti čovek, predsednik Nazarbajev, još od 1990. godine. Da li je to zaista društvo kojem (želimo da) pripadamo? Najzad, čak se i taj Kazahstan hrabro distancirao od Rusije, i od koje značajno zavisi. A šta mi čekamo, i zašto?


ANTIMODERNI DINOSAURUSI: Ko zna, možda nam je odgovor pred nosom. Šta ako je danas naše geopolitičko mesto zaista u – centralnoj Aziji? Ukoliko je to naše prirodno društveno stanište, odnosno habitus? A samo geografski usud nas je smestio u jugoistočnu Evropu?


Nevoljno i bez pitanja, i zbog čega smo konstantno frustrirani? Pa osećamo frojdovsku nelagodnost u (zapadnoj) kulturi? Mrsko okruženi državama-članicama „NATO“, i društvima koja se modernizuju i ubrzano transformišu, mater im?


Šta ako su osobe koje veruju u Srbiju na Zapadu samo Indijanci ili dinosaurusi koji izumiru? Pa ulaze u Evropsku uniju lično, i da se nikad ne vrate kući, krajnje nestrpljivi ili umorni od čekanja da tamo uđemo kao država i društvo?


Naprosto, šta ako mi danas zaista pripadamo Putinovoj Evroazijskoj uniji – kulturno, vrednosno, politički, ekonomski, društveno, seksualno?


Uostalom, zašto se u našem dubokom društvu toliko izbezumljeno i gotovo veleizdajnički obožava Vladimir Putin? U čemu je tačno kvaka sa tim čovekom? Šta on predstavlja i simbolizuje? I koga politički i erotski uzbuđuje?


Pa na „Kalemegdanu“, te „Niškoj“ ili „Petrovaradinskoj tvrđavi“, u suverenoj Srbiji, prodajemo suvenire, šolje i majice sa njegovim likom? A tačno nijednu sa likom Baraka Obame? Mandele? Lenona?


Već samo – Putin na konju, Putin u uniformi, Putin salutira, Putin prodorno gleda? Hvala „Okamovoj oštrici“, odgovor je banalan, koliko i očigledan. Antizapadne i antimoderne vrednosti Vladimira Putina postale su dominantna vrednosna matrica u Republici Srbiji. I zato se toliko dobro prodaju.


Zgodno je verovati u maligni uticaj ruske agenture i propagande, odnosno lažnih vesti u Srbiji. Ali, nemoguće je da je u pitanju samo to? Pogledajmo u ogledalo. Šta ako u našem društvu postoje spremnost, supstanca, ili plodno tle za ove i ovakve ideje?


Za antievropske, antiameričke, antimoderne, nedemokratske, duboko konzervativne i patrijarhalne svetonazore? Kao, na primer, za poglede na svet jednog neofašiste (i Putinovog intimusa) Aleksandra Dugina? Jer, da li se sećamo Dragoša Kalajića? Dobrice Ćosića, uostalom? Vladimir Putin se u Srbiji ispravno razume kao protivnik i neprijatelj modernog Zapada, i svega što taj Zapad predstavlja.


Kao tvorac nove pravoslavne autokratije i talibanštine. Nije naš Petar Petrović sa uplatnica baš toliko naivan, nišči duhom, niti ispranog mozga – on to dobro vidi, oseća i kapira. I onda, da Putina nema, valjalo bi ga izmisliti.


Budimo iskreni prema sebi već jednom. Golemi deo javnosti u Srbiji jednostavno ne podnosi Zapad. Ne vidi Srbiju na Zapadu, ne želi demokratiju, ljudska prava, sekularizam, ženska i gej prava, ma kakvi, zlo i naopako. I zato je Putin ovde poput mesije.


Uzgred, postoji i određeni deo (mahom starijih i/ili slabije obrazovanih) građana Evrope kojima je takođe sve to moderno i liberalno – krajnje mrsko i odvratno. Ali, oni biološki izumiru. Dok se u Srbiji zalivaju. Duboko društvo Srbije već trideset godina čeka da se belosvetski poredak modernosti, multikulturalnosti i prosvetiteljstva sruši u svojoj dekadenciji, odnosno zlatu iz tepiha Nikolićeve alegorije.


Pa se onda radujemo svakoj krizi Sjedinjenih Država ili Evropske unije, i navijamo za svakog prokletog populistu i desničara kao da radi za našu stvar ili našu borbu. A možda i radi? I, jutro će promeniti sve, samo da na vlast pristignu ekstremni desničari – naši ljudi, takoreći. Međutim, poput Đekne, Zapad još nije umro – a kad će ne znamo.


U TUĐEM VEKU: Dakle, otkud Srbija u Aziji? Putin ili agresorsko „Z“ na našim majicama na kratke rukave, te šoljama za neskafu? Vladimir Putin je ubedljivo najpopularniji političar u Srbiji zato što je on paradigma autokratskog i nedemokratskog vođe. Samovoljnog čvrstorukaša i lupača pesnicom o sto, a koji izabranima progovara mesijansko – „To ti je rešeno“.


Neopterećen institucijama, procedurama, vladavinom prava i sličnim pederskim drangulijama. Upravo to je modus operandi politike u Srbiji odvajkada, pa se precizno prepoznaje u Putinu.


Nivo demokratske političke kulture i političkog pluralizma ovde je oduvek bio kilav ili jedna „krhka vertikala“. Demokratija, parlamentarizam, slobodni izbori, politička opozicija, civilno društvo i slično – samo su prepreke ili nužno zlo. I bespotrebno komplikuju stvari, kvarno stojeći između vođe i naroda.


Zatim, Putin je ispravno prepoznat i kao globalni simbol antiameričkog, antizapadnog i antimodernog političkog delovanja uopšte. A upravo su antizapadnjaštvo, antiamerikanizam i antimodernost sveprisutni u našem društvu.


Putin je amalgam nedemokratske politike i antizapadne kulture, što utešno miluje i ganglije i prepone naših sugrađana. Srbija u Aziji je poput sociopolitičke utopije za poveći deo stanovnika Srbije – sve što bi želeli da budu, gde da pripadaju, kako bi društvo trebalo da izgleda, i o čemu vlažno sanjaju.


A kognitivna disonanca prema kojoj ipak radije odlaze da žive i rade na Zapadu je druga priča. Stotinu mu geopolitika, mnogi ljudi po srpskom „Fejsbuku“ iskreno navijaju za nuklearni rat, i za London, Pariz, Berlin i NJujork u ruševinama. Da sve ode dođavola, jer mi smo već tamo i čekamo.


Dakle, radi se o jednoj duboko konzervativnoj, apokaliptičnoj i nedemokratskoj supstanci našeg društva. U pitanju nisu nekakva genetika, niti usud našeg naroda (i narodnosti).


Već samo odsustvo istorijskog iskustva demokratije, te prava čoveka i građanina, još od Miloša i Pašića, preko Tita, sve do Miloševića i Vučića. Kako ono beše: „Dositej je u Srbiju doneo prosvetiteljstvo i krompir – a krompir se primio“.


A upravo zato je na političkom vođstvu da, umesto dodvoravanja niskim strastima nacije, najzad (pre)usmeri državu i društvo mimo linije manjeg otpora. Da skupi petlju i gurka građane u pravcu modernosti, transformacije i razvoja, umesto zapuštenog tavorenja i uživanja u sopstvenoj zaostalosti kao prednosti. U toploj i dubokoj rupi, „u tuđem veku“, i na samom dnu Evrope.


Ova kolumna je napisana Petog oktobra 2022. Ko bi rekao?

 

Eto, to je to. U principu čak i nije problem sto oni "nece u NATO", "nedaju" Kosovo, nece ovo, nece ono, tj jeste, ali to sve proizilazi iz glavnog i najveceg problema - oni odbijaju svaki uticaj i svaku vrednost evropske civilizacije. Njih to sve uopste ne zanima, svih tih 80+ % ili koliko ih je. Tu se ne razlikuju od onih npr u Avganistanu zbog kojih je taj projekat tamo i propao. I tamo su hteli da im Evropljani i Ameri pomognu oko infrastrukture i sličnih stvari, ali ih sve ovo ostalo što dolazi iz Evrope i USA ama baš uopšte nije interesovalo. Možda su od Pašića i srbskih popova prepisivali.  


E pa onda ovako. Ne znam zasto bi se neko normalan sa takvima i sa bilo cime "sto je njihovo" identifikovao, samo zbog toga sto se tu slucajno rodio. Evo ja sam ih na primer u startu odbacio, jos kad su izasli iz rupa, oko 1989. Upravo zbog toga iz kolumne.


Zatim, znaci konacno su pokazali sta su - oni su svi u zajednickom zlocinackom poduhvatu, svih tih 80+ %, u sta niko nije ni sumnjao ni za vakta "slobe slobode", jedino sto su se sad potpuno razotkrili, jer ranije nije bilo ludaka kao Putin koji bi ih na to podstakli. Onda su svi legitimna meta guženja svake vrste, i ne znam zasto kukaju i placu vec 23 godine sto ih je neko jednom lagano šutnuo u bulju, kad su svi bili u tome zbog cega su ritnuti, i jos su. Plus sad imaju priliku da vide šta stvarno znači kad nekoga mlate, prema tome, nema razloga da kukaju zbog onog laganog šuta. Smaraju i smešni su.


Takođe, ako je neko malo zbunjen, pa bi da pita "čekaj, znači svi u Evropi imaju pravo da izaberu da li hoće u NATO, EU itd, samo Srbi nemaju to pravo". Tako je, samo Srbi nemaju to pravo, zašto, pa zato što su samo Srbi rupa na tepihu Evrope, i još se hvale time, a niko neće pocepane tepihe, niti mu trebaju, zato što su takvi tepisi za u đubre. Samo Srbi nemaju to pravo zato što za ove ostale koji nisu u NATO ili EU itd nije važno da li su u tim organizacijama, zato što su oni potpuno integrisani u evropsku civilizaciju i poštuju i prihvataju vrednosti i način evropske civilizacije, neki i više od onih koji su u EU. Primeri Norveška, koja nije u EU, ali prihvata savremene uticaje i drustvene promene, vs Poljska i Mađarska, koje su u EU, ali neke od tih promena odbijaju. Dok Srbi odbijaju sve uticaje u vezi bilo čega, i u stvari hoće da budu pocepotina na tepihu, ama umesto toga, oni će biti pocepani, opet. To je uspeh! Samo napred!


I jedan primer koji sam juče čuo, meni je dobra ilustracija "svega što je njihovo". Strana firma, devojka primljena na probni rad, to joj je posle fakulteta prvi posao, i nije bila baš dobra i sad neće biti primljena za stalno. I sad, nikad nije prijatno nekome tako nešto saopštiti, i tu su bili devojka, HR firme, i taj sto je bio njen tim lider, a kazu da je generalno ekstremno nekultivisan, ono, tipičan primerak srbskog buzdovana, koji ima neku školu, ali je i dalje buzdovančina do koske. I sad saopštila ova što je HR devojci, a ovaj se ubacio kao "znaš, bila si prilično lenja" a ova HR se cimnula, i počela da mu daje očima znake i da ublažava takvu ekstremnu nekulturu, a ovaj kažu uopšte to nije primećivao, nego još par puta ponovio. Ekstremno divljaštvo.


Ne znam zašto ga ta što je HR odmah nije sasekla, možda i ona nije za taj posao, ali ja bih mu rekao odmah tu pred tom devojkom, slušaj, ni ti za ovaj posao nisi, da budeš tim lider, i ako samo još jednom tako nešto kažeš, letiš iz firme, i da ti objasnim nešto jer te očigledno nisu naučili. To što si govorio, to je ekstremna nekultura, i vređanje, ali dobro, nisi ti kriv, nego tvoje nasleđe, gde vam je glavna odlika ekstremno nepoštovanje drugoga, ali to je ekstremna nekultura, vređanje, i nešto potpuno neprimereno. To je anticivilizacija. Divljaštvo.


I još nešto, civilizacija je mesto gde na malom prostoru živi veliki broj jedinki koje inače da su u prirodi pa organizuju grupu, nikada ne bi izabrale da žive zajedno, i zato u civilizaciji postoje pravila. Ta pravila postoje zato što na primer, ako nekoga dovoljno uvrede, svako, ali ama baš svako je sposoban da ubije bilo koga. Oca, majku, sestru, brata, poznanika, prijatelja, nepoznatog, bilo koga. I zato nauči da se ponašaš civilizovano, i ne vređaj više ljude, odsrbi se, ili napusti firmu.


Lično aplaudiram tome da takvi kao taj i kao ovi o kojima je gornji citirani tekst nalete jednog dana na nekoga koga će dovoljno uvrediti. Očigledno su negativna sila u svemiru. A tu ih je 80+ %. I zato, koga zabole za njih. Sve što dobijaju, sve su zaslužili. Postoji red u univerzumu.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Tomislav Marković: Brate Putine, baci atomsku bombu, pa nek’ ide život!

 

Quote

Da li bi predsednik Rusije Vladimir Putin mogao da uradi nešto što bi razočaralo njegove obožavatelje u Srbiji ili ih nateralo da uskrate poverenje svom idolu? Teško. Masovno razumevanje ovdašnjih putinofila za postupke kremaljskog hazjajina odavno je prevazišlo sve granice bezumlja i besmisla.


Putin je ponovo zapretio da će upotrebiti nuklearno naoružanje, ali to na njegovu popularnost nije nimalo uticalo. Proglašavajući prisajedinjenje delova Ukrajine Rusiji, nakon lažnog referenduma, Putin je oštro zapretio svetu: “U slučaju bilo kakve pretnje teritorijalnoj celovitosti naše zemlje, sa ciljem da se zaštiti Rusija i naš narod, mi ćemo bezuslovno iskoristiti sva sredstva kojima raspolažemo. To nije blef”.


Pretnju je ponovio Putinov bliski saradnik Dmitrij Medvedev, samo još eksplicitnije. Lider Jedinstvene Rusije i zamenik sekretara Saveta za bezbednost, pojasnio je da će Moskva upotrebiti ceo svoj arsenal oružja, “uključujući i strateško nuklearno oružje“, zarad odbrane teritorija koje se budu priključile Rusiji. Ukoliko zapdni svet nastavi da pomaže Ukrajini, da njihovoj vojsci dostavlja oružje, Rusija prosto neće imati izbora, već će biti prinuđena da baci koju atomsku bombu.


SAD i druge zapadne države pomažu žrtvi ruske agresije, umesto da lepo puste rusku vojsku da ih sve potamani, osvoji i pretvori u Ruse, kao što je u Kremlju lepo planirano. Vladar Rusije nije računao da će se zapadne vlade ponašati ovako nekolegijalno, pa je spreman da im priredi jedan manji smak sveta. Uostalom, kakav je to svet koji ti ne dozvoljava da ubijaš i pljačkaš, koji pomaže slabijem, umesto da stoji sa strane i mirno posmatra kanibalističku orgiju? Ako se svet toliko izopačio, bolje je da ne postoji.


Putinovi propagandisti u udarnim televizijskim terminima dodatno razrađuju vođinu misao, pa jadikuju i gorke suze prolivaju što njihov gazda nije bacio nuklearnu bombu na London tokom sahrane kraljice Elizabete II, pa da pobije tu mrsku svetsku elitu jednim udarcem.


Nije im ovo prvi put da raspravljaju na temu uništenja evropskih gradova – to im je proteklih meseci bila omiljena zabava. Okupe se u TV studiju, pa meraklijski merkaju koliko minuta i sekundi treba nuklearnoj raketi da iz Rusije stigne do Berlina, Londona ili nekog drugog evropskog grada. Duševan neki svet, odmah se vidi da su to nadmoćni posednici široke slovenske duše i čuvari tradicionalnih vrednosti, za razliku od onih zapadnih bezdušnika koji gledaju samo materijalne interese, ne znaju za Boga i pripadaju dekadentnoj civilizaciji.


Širom sveta državnici, političari, diplomate, analitičari, novinari, naučnici, profesori i čitava javnost debatuju da li je moguć nuklearni rat svetskih razmera, da li Putin misli ozbiljno, da li će započeti katastrofu sa nesagledivim posledicama po ljudski rod. Duboka zabrinutost i strepnja nadnele su se nad čitav svet, sa ozbiljnim razlogom: pomahnitali kremaljski diktator kojem ljudski život vredi manje od kopejke jednostavno ima na raspolaganju čitav nuklearni arsenal. Čak i ako blefira i služi se nuklearnom ucenom kako bi uplašio zapadni svet i odvratio ga od pomoći Ukrajini, nikome ne može da bude svejedno, niko ne može da se oseća lagodno.


A šta se za to vreme događa u Srbiji? Ništa posebno. Sve teče po starom. Podrška Putinu ne jenjava, uprkos tome što u slučaju nuklearnog rata od Srbije ne bi ostao kamen na kamenu i što bismo kolektivno otišli na onaj svet.


Ministar spoljnih poslova Srbije Nikola Selaković i ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov usred Njujorka potpisuju nekakav protokolarni diplomatski dokument, ali javno, pred kamerama, kako bi gurnuli prst u oku celom svetu. Aleksandru Vučiću ne pada na pamet da uvede sankcije Rusiji, pa nek’ košta šta košta. Šta ga briga što ćemo imati problema u snabdevanju naftom, što će Srbija ostati izolovano ostrvo na evropskom kontinentu, što ćemo tonuti u izolaciju, bedu i jad.


Predsednik Narodne stranke Vuk Jeremić lukavo zahteva od Vučića da pošalje pismo Putinu i Si Đinpingu kojim bi od njih zatražio da iskoriste svoje pravo veta u Savetu bezbednosti UN-a ako pitanje članstva Kosova dođe na dnevni red. Idealan izbor saveznika – ni oni što su krajem 1944. godine išli u četnike nisu odabrali bolje i pametnije. Pitanje je da li je Jeremić to sam smislio ili mu je neko pomogao. Lider Dveri Boško Obradović litijaši po Beogradu, zalažući se za večno bratstvo između Srba i Rusa (do poslednje radioaktivne čestice srpskog bića).


Odavno je prestalo vreme iščuđavanja nad sumanutim, samoubilačkim, antisrpskim i praktično kvislinškim potezima srpskih političara koji podržavaju agresorsku i zločinačku Rusiju. Svi njihovi tobožnji razlozi odavno su postali providni, to su samo izgovori. Red je da se postavi pravo pitanje: šta svi oni duguju Putinovom režimu? Čime ih je Putin toliko zadužio da moraju da mu vraćaju radeći protiv budućnosti sopstvene zemlje i njenih građana? To je jedino što bi javnost trebalo da zanima povodom oslanjanja ovdašnjih političkih snaga na Kremlj – sve drugo su obične zaludice.


Problem je samo što je javnost većinski proputinovska i što ima beskrajno razumevanje za sve postupke svog predmeta obožavanja. Dugogodišnja proruska propaganda iz Vučićevih, a i nekih drugih medija urodila je plodom. A i javnost je prijemčiva za tu vrstu sadržaja, idealno im se nadovezuje na Miloševićevu propagandu iz devedesetih. Tako smo došli u situaciju da sveopšti odgovor na pretnje nuklearnim holokaustom, kolokvijalno rečeno, izgleda ovako: Brate Putine, baci atomsku bombu, pa nek’ ide život!

 

Među domaćim putinofilima vlada sumanuto uverenje da čak i u slučaju da ruski diktator pokrene svetski nuklearni rat, ne bi on za to bio kriv, već zli, pokvareni Zapad. Šta da radi čovek kad su ga priterali u ćošak, ne dozvoljavaju mu da slobodno ubija i ruši po Ukrajini, ništa mu drugo ne preostaje nego da nas sve lepo pretvori u radioaktivnu prašinu. Putin neće biti kriv šta god da uradi, što je bar dosledno razmišljanje. Ako već nije kriv što njegova vojska satire civile, sela i gradove – što bi bio kriv ako baci atomsku bombu?


Koliko god ovakva logika izgledala nadrealno i odlepljeno od logike i stvarnosti, ona je samo nastavak uobičajenog opravdavanja svakog zločina koji je počinio neko “naš”. Široka javnost je naviknuta da nalazi razumevanja za svakog dželata, da ga proglašava nevinim, a da okrivljuje žrtve i stradalnike. Nije kriv Ratko Mladić za genocid u Srebrenici (bila je to osveta), nisu krivi Slobodan Milošević i Radovan Karadžić za opsadu Sarajeva, za etnička čišćenja, konc-logore i jezive zločine (kad neko ubije svata na svadbi, onda mi moramo da pobijemo stotinak hiljada ljudi – da namirimo dug).


Ista logika se primenjuje i na mirnodopske zločine, pogotovo one u kojima stradaju žene. Nije kriv silovatelj, nego žrtva (nosila je kratku suknju); nije kriv muž za porodično nasilje, nego prebijena ili ubijena žena (izazivala je, provocirala, čak mu je ponekad odgovarala kad je vređa i verbalno zlostavlja). Ako je ovakva zlikovačka, saučesnička matrica uvrežena u svesti našeg sveta i polusveta, onda je sasvim logično da ni Putin neće biti kriv ako počne da nuklearnim raketama zasipa Ukrajinu i druge zemlje.


Kriv će biti Volodimir Zelenski jer brani svoju zemlju od okupatora, kriv će biti Džo Bajden jer pomaže okupiranima da se oslobode, krivi će biti evropski lideri koji šalju pomoć, krivi će biti svi koji se solidarišu sa žrtvama agresije. Ukratko – svi su krivi osim zločinca. I naši putinofili će nastaviti da ga opravdavaju do poslednjeg daha, makar njihov kumir pobio i njih, i njihovu decu, i sve njihove bližnje i daljnje.


Dvadeset godina su srpski nacionalisti čekali da se Rusija uzdigne, da Putin krene u rat protiv svetskog poretka, da prekomponuje svet i omogući im da se osvete za poraze u ratovima devedesetih, da pobiju i proteraju komšije, da konačno naprave to svoje Dušanovo carstvo zvano Velika Srbija. Mnogi od glasnogovornika ove mrziteljske ideologije zazivali su treći svetski rat, videći u njemu šansu za svoj zločinački projekat.


Kad se pokazalo da Rusija nije nikakva sila, da ne može ni jednu zemlju da osvoji, a kamoli da pokori Evropu i SAD – da stvori “ujedinjenu Evroaziju od Lisabona do Vladivostoka”, kako reče Dmitrij Medvedev – onda nije šteta ni da ceo svet propadne, da svi pocrkamo od udara nuklearnih projektila, radijacije i polarne zime koja bi zavladala planetom.


Zatvorili smo krug započet eksplozijom šovinizma krajem osamdesetih godina. Proces koji je počeo mržnjom prema najbližim susedima, prema onima koji su nam najsličniji na svetu – Bošnjacima, Hrvatima, Slovencima, Albancima – okončava se mržnjom prema čitavom svetu, samima sebi i životu.


Poklonici kulta smrti mrtvi hladni pišu da ovakav svet ne zaslužuje da postoji, “bolje i nuklearni rat nego globalistički pakao”, bolje nekoliko milijardi mrtvih nego život u lažnoj demokratiji gde moraš da tolerišeš LGBT populaciju (valjda je jedina prava demokratija u Putinovoj Rusiji gde je sloboda pridavljena), “bolje kraj nego mrcvarenje”. Smučio nam se ovakav svet, ponavljaju smrtoljupci i priželjkuju nestanak čovečanstva.


Uzaludno bi bilo podsećati dotične da postoji jednostavno rešenje za njihov problem. Kao što piše Borhes u jednoj od svojih poslednjih priča, razmatrajući opciju suicida: “Stoici naučavaju da se ne smijemo žaliti na život; vrata su tamnice otvorena”.


Njima je stalo do uništenja zlog sveta koji ne razumeju, a sopstveni nestanak doživljavaju kao kolateralnu štetu, kao žrtvu koju vredi podneti. Jer dekadentni zapadni svet u kojem ima mnogo više mogućnosti za lično ostvarenje i ispunjen život, totalnim uništenjem izgubiće neuporedivo više nego oni, ojađeni, nesrećni i beznadni, zarobljeni u kavezu koji su sami sebi sagradili.


Tako se najzad razotkrila istina nacionalističkog svetonazora u svojoj nenadmašnoj bedi: to je samo vapaj sitne duše, kivne i ozlojeđene na čitav svet, na sve bolje i više u čoveku, a pogotovo na domaće izdajnike koji odbijaju da im život prođe u resantimanu.


Uništenje čitavog sveta jedina je mogućnost za trijumf nesrećnog duha opljačkanosti na čije nas je mrakobesje pre više od pola veka upozoravao Radomir Konstantinović.

 

Ničim ih nije zadužio Putin pa se zato tako ponašaju. Oni su ludi.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Love 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Oni su ludi.

I pre 1914. i WWI su nazivali ''nemackarima'' ucene Srbe iz Vojvodine i Hrvatske koji su ovamo dolazili kao ucitelji i profesori. 

I pre 1914. i WWI je pasic uzivao astrnomsku popularnost iako je masovno huskao protiv reda, civilizacije i razvoja u svim sferama.

I pre 1914. i WWI su se plasili obrazovanja i bilo kakvih promena navika pradjedovskih jer su u njima videli ''unijacenje, katolicenje i odsrbljivanje''. 

 

Tako da nema govora o ''resentmanu zbog zapadnih zlocina nad Srbima''. 

 

Edited by FrediB
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, deez nuts. said:

Mirno da se stoji kad se spominje drug Jovo.

 

3 hours ago, Perkos2 said:

Ne samo crvena vec i banda ubica

 

Najjače je kako se jedni trigerujete kad se pomenu Karađorđevići, a drugi kad se pomene crvena bužoarzija. 😄

Hoće li vam dosaditi ikada, KPJ ne postoji 30 godina, a kraljevina 80.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AgroLaki said:

KPJ ne postoji 30 godina

Naravno da ne postoji, ali gomila ''antikomunista'' rusokolonaske orijentacije za sve nedace u Srbiji, pored standardnog ''zapada'' krivi pre svega upravo komuniste. 

Za njih su cak i radikalcine i dSS ''deca komunista'', sve zivo relativizuju u fazonu ''svi su isti''. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, AgroLaki said:

 

 

Najjače je kako se jedni trigerujete kad se pomenu Karađorđevići, a drugi kad se pomene crvena bužoarzija. 😄

Hoće li vam dosaditi ikada, KPJ ne postoji 30 godina, a kraljevina 80.

Ako ti verujes da se srpska služba i politika koju ona kontroliše oslobodila komunistučkih metoda to je tvoje pravo ali svakodnavnica nažalost pokazuje da su oni i dalje na toj liniji. Dovoljno je pogledati srpske medije, da li stvarno mislite da oni tamo veličaju putina zato što je mlad i lep ili što ih je služba "probudila".

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...