Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Meni Čale deluje kao neki android kome si učitao neke ljudske osobine (izuzimajući svakako sitnice poput empatije, smisla za humor, osećaja za stvarnost oko sebe i slično) od kojih su se najviše primile 2 glavne koje karakterišu svakog sns primata - slepo podaništvo i sposobnost laganja bez da se trepne.

  • Like 11
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

Meni Čale deluje kao neki android kome si učitao neke ljudske osobine (izuzimajući svakako sitnice poput empatije, smisla za humor, osećaja za stvarnost oko sebe i slično) od kojih su se najviše primile 2 glavne koje karakterišu svakog sns primata - slepo podaništvo i sposobnost laganja bez da se trepne.

i sposobnost raznih transakcija kojima povećava svoj konto, istina još nije stigal do  619 miliona ali ima vremena mlada je čale 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Chaos Is Me said:

Meni Čale deluje kao neki android kome si učitao neke ljudske osobine (izuzimajući svakako sitnice poput empatije, smisla za humor, osećaja za stvarnost oko sebe i slično) od kojih su se najviše primile 2 glavne koje karakterišu svakog sns primata - slepo podaništvo i sposobnost laganja bez da se trepne.

Uvek pričamo istinu gradjanima. Jedini je stav u ovom trenutku, stav našeg Saveta za nacionalnu bezbednost i Vlade, a to je da smo protiv uvođenja sankcija Rusiji kao i da poštujemo teritorijalni integriteta Ukrajine“, rekla je Brnabić, za Radio televiziju Srbije.

:classic_laugh: :classic_laugh: :classic_laugh:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

A vi se bas okomili na brnabicku...

 

Bolje da priznate da skidate kapu avu kako se okruzio kadrovima istog intelektualnog kapaciteta, ALI nizeg od svog....

 

Druga stvar, ne bi mi na kraj pameti palo kao vama da je brnaba premijer zbog svoje nevidjene pameti i vrsne strucnosti ili nesto slicno, jer trebalo bi da je jasno da je izbor pao na nju samo zato sto je to bio neki presedan - Veliki Vucic postavio Prvu gej premijerku u politickom historijatu srb.

 

...nece njeni`genijalni` ispadi da budu predmet za pamcenje vec ova prethodna cinjenica

 

Cela ekipa Mu je takva ...no ispada da je ana iz odakle bese  - gluplja od recimo Jorgobanke :lol_2:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

... vidis sada ce opet onaj krug koji se zove `zasto sankcije ma kakve sankcije nema potrebe da srb uvodi nista nikome posebno rusiji nista tipa sankcije`,

 

kao da je zaista rec o nebitnim srpskim sankcijama a ne o bitnom zaokretu i opredeljenju.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Mama_mia said:

... vidis sada ce opet onaj krug koji se zove `zasto sankcije ma kakve sankcije nema potrebe da srb uvodi nista nikome posebno rusiji nista tipa sankcije`,

 

kao da je zaista rec o nebitnim srpskim sankcijama a ne o bitnom zaokretu i opredeljenju.

 

Ovo je taman da vidimo ko hoće da sedi na dve stolice, a ko je iskreno za zapadne vrednosti. Vidim da se jedan stari kremaljski pajtos već preporučio da ode iz vlade:

 

Vulin: Rezolucija EP – najbolji način da Srbija shvati da joj nije mesto u EU

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zavrtanje loptica, treći deo:

 

Pozivi sve direktniji: Čemu Srbija može da se nada ako ne uvede sankcije Rusiji

 

Zavrtanje loptica, četvrti deo:

 

Berbok pisala Dodiku: Poštovanje institucija BiH važno za međunarodnu pomoć

 

Odlično je što je u paketu i onaj vrljavi medved. Još ako bi im odavde zavrnuli slavinu, bilo bi super da se time otkače dve muve jednim udarcem.

Link to comment
Share on other sites

Kakve veze ima to gde ja zivim i radim? Niko od nas ne zivi u Ukrajini pa komentarise dogadjaje u njoj. 

Neukusno je i jadno likovati nad cinom zavrtanja loptica predsedniku jedne male zemlje od strane svetske velesile samo zato sto je ona jaca. 

Ima jos zemalja koje nisu uvele sankcije Rusiji, pa im niko ne zavrce loptice. Nasli su nad jadnicima da se izivljavaju. Tim gestom daju primer svim ostalim liderima da cim osete da su od nekog jaci da mu oma lupe čvrgu i zavrnu loptice. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Милица said:

Kakve veze ima to gde ja zivim i radim? Niko od nas ne zivi u Ukrajini pa komentarise dogadjaje u njoj. 

Neukusno je i jadno likovati nad cinom zavrtanja loptica predsedniku jedne male zemlje od strane svetske velesile samo zato sto je ona jaca. 

Ima jos zemalja koje nisu uvele sankcije Rusiji, pa im niko ne zavrce loptice. Nasli su nad jadnicima da se izivljavaju. Tim gestom daju primer svim ostalim liderima da cim osete da su od nekog jaci da mu oma lupe čvrgu i zavrnu loptice. 

Jedno je kada neko ostrvce usred Tihog okeana ne uvodi sankcije, a drugo kada ne uvodi sankcije zemlja usred Evrope sa sve NATO a i EU susedima. 

 

A ako ti je žao "jadnog malog vučka", vodi ga slobodno kući. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Милица said:

Osim ostrvca u Tihom okeanu znas li ko sve jos nije uveo sankcije Rusiji, a bilo bi 100x delotvornije nego  Srpske. Sto njima ne zavrcu loptice? 

Nisu usred Evrope, prosto rečeno. 

Nego, što tebe brinu bilo kakve promene (tzv. "pritisci" na sns bandu)? 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Милица said:

Nije bitan Vucic vec jedna mala zemlja kojoj lupaju samare zato sto nije uradila nesto, a sto je totalno nebitno u ovom trenutku. 

To nisu nikakvi šamari, već odlična šansa da se ova zemlja konačno odveže od raspadajuće ruske strvine. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Милица said:

Neukusno je i jadno likovati nad cinom zavrtanja loptica predsedniku jedne male zemlje od strane svetske velesile samo zato sto je ona jaca. 

 

Naprotiv, toj maloj zemlji čija populacija podržava zločince kao npr. Mladića i Karadžića, negira Srebrenicu, a koja se ponaša kao da je ruska satrapija treba što više, jače i čvršće treba zavrtati sparušene loptice kokošarskog nacionalizma. Ako dotična teritorija hoće evropske pare, onda ima da igra kako joj se svira. EU nije uradila ni 1% onoga što može, a sad kad se ukazala prilika, treba to još više zatezati.

  • Like 10
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJ_Vasa said:

...toj maloj zemlji čija populacija podržava zločince kao npr. Mladića i Karadžića, negira Srebrenicu...

 

Donosis sud o citavoj populaciji na osnovu grupe debila koji brane tamo neki mural? Kakva je to generalizacija?!

 

Ili ima nesto zvanicno da sam propustio? Neko veliko istrazivanje sa veoma relevantnim uzorkom sirom Srbije ili mozda neki referendum ili je mozda vecina punoletnih gradjana glasala za politicku opciju koja u svom izlaganju pruza podrsku ratnim zlocincima i negiranje zlocina?

 

Ja nista od toga nisam primetio ali jesam primetio da je Srbija izrucila tog istog zlocinca Ratka Mladica (kao i mnoge druge) sudu u Hagu u kome je i osudjen i sluzi kaznu. Isto tako sam primetio i da je Srbija odnosno Narodna Skupstina usvojila Deklaraciju o Srebrenici u kojoj osudjuje zlocin koji se desio.

 

Pa jbg sad, mozda ovi sto nisu tada izlazili na izbore i podrzali vecinski te demokratkse stranke da formiraju vlast i da donesu ovakvu deklaraciju, mozda oni nisu ta vecina, jer kad izadje 60% ljudi i vlast se formira od 60% glasalih, to je tek nesto vise od trecine punoletne populacije koja zvanicno podrzava neku vlast, a mozda ove 2/3 su zapravo ti Mladico-ljupci?. Ali nisam primetio da postoji neka druga vecina koja se zali sto je ta deklaracija usvojena. A nisam primetio ni da je sadasnja vlast nesto lose po tom pitanju uradila osim sto je nesposobna da prekreci jedan jebeni mural i odrzava javni red i mir uprkos maloj grupi debila. 

 

Lako je generalizovati... tesko je drzati se istine. 😕 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Милица said:

Osim ostrvca u Tihom okeanu znas li ko sve jos nije uveo sankcije Rusiji, a bilo bi 100x delotvornije nego  Srpske. Sto njima ne zavrcu loptice? 


Zato sto te zemlje nisu kandidati za clanstvo u EU, pa samim tim nisu u poslednjih 15 godina dobile tri milijarde bespovratne pomoci od nje, plus investicije i finansiranje pojedinacnih projekata, plus svakovrsna poslovna, naucna i svaka druga saradnja na korist Srbije, a od cega EU nema nista, zato sto njihovi gradjani ne mogu da putuju u EU i u njoj rade bez viza …. Treba li jos neki razlog zbog kojeg Srbija ima obavezu da svoju spoljnu politiku uskladi sa spoljnom politikom EU, dok ostatak sveta tu obavezu nema?

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Милица said:

A u EU su svi uskladjeni po svim pitanjima? Izbacili su one clanice koje nisu priznale Kosovo? Zavrcu im loptice? Nas 20 godina zamlacuju sa sargarepom, a Ukrajinu ce da prime po hitnom postupku. Rumune i Bugare primili, a mi jos uvek nismo po volji... 

 

Sama si dala dobar primer. Pogledaj sta te neuskladjene zemlje rade kad je u pitanju nesto sto nije EU prioritet, a sta kad jeste. U potonjem slucaju progutaju zabu zbog mira u kuci, a kasnije kako ko hoce. Nema EU tako mnogo pravila kojima se treba povinovati, ali pametni lideri i njihovi biraci znaju da prepoznaju koje su to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kooineeperk said:

Donosis sud o citavoj populaciji na osnovu grupe debila koji brane tamo neki mural? Kakva je to generalizacija?!

 

Ne znam za Vasu, ali kod mene (koji sam inače žestok borac protiv vaskolikih generalizacija) je baš ta generalizacija koju napadaš iz, ček da vidim da li ću dobro da spelujem, Kojneperk kutka, zasnovana na zadnjih 30 i kusur godina aktivnog bivstvovanja na licu mesta o kome se ovde govori.

 

7 hours ago, Kooineeperk said:

Sadasnja vlast  ... nesposobna da prekreci jedan jebeni mural i odrzava javni red i mir uprkos maloj grupi debila.

 

Ah, problem je u jednom muralu?  A ne činjenica da su takvi murali, kao i murali raznih lokalnih krimosa i narkosa duhovna hrana koja se, u nedostatku bonova za hranu po Maksijima, servira po zidovima..? OK.

Sâma činjenica da se vlast zenta da to uradi dovoljno ozbiljno govori da su i oni svesni u kakvom smo mulju gde bi "sposobnost da se prekreči jedan jebeni mural" mogla opasno nepovoljno da utiče na popularnost iste, tj. vlasti. 

Nije to nesposobnost već čist pragmatizam.  Jbg, svako voli vlast. Fakat.

 

To je bilo jasno i onima pre njih i otud konstantno flertovanje sa nacionalizmom / religijom / (...svim onim što hirurški precizno odvaja Srbiju od civilizovanog sveta <- ko hoće da me prijavi, evo ovo je bilo baš zgodno za report) i odlaganje konačnog sukoba sa nasleđem 8. sednice i nazivanje stvari pravim imenima, od SAO qrac-palac, Sarajeva, Dubrovnika, preko Srebrenice do Kosova i konačno do svaljivanja svih problema na "NATO i sankcije" i večito ulizivanje nekoj majci Rusiji...  jer... ako bi se zaronilo do fundamenta otkrio bi se sav jebeni trulež koji je u pozadini mozgova većine u naciji koja je svoje najveće egzaltacije doživela:

  1. Bacajući cveće na tenkove koji su išli ka Vukovaru i granatiranje Dubrovnika i Sarajeva
  2. Rušenjem WTC 11.9.2001 (i svakim kasnijim teroristićkim aktom sa ljudskim žrtvama u zapadnoj Evropi 2000ih)
  3. Agresijom Rusije (koja je takvima ovde kao u onom dečjem"moj tata je najjači i razvaliće tvog, ček samo da dođe") na Ukrajinu

Ali nema veze, rado ću sve ovo što napisah javno da poreknem i srećan da prošetam sa svakim od "Srbi su super i u biti okrenuti kulturi i napretku, mala grupa debila koja crta Mladića samo kvari sreću"  ekipe bos, poljem tratinčica pevajući "San Francisco" Scott McKenzie-ja, a ako treba staviću i cveće u kosu... - onog trenutka kada Srbija prestane da sedi na dve stolice i kad "nesposobna vlast" konačno postane sposobna da tepih višedecnijskih zabluda jednostavno izvuče ispod onih koji na njemu stoje.

 

Hallelujah.

Hvala na pažnji.

 

Edited by fancy
  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...