Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

2 hours ago, Klotzen said:

Dosta pljuvačine po Bobanu jedino nisam proverio da li je istinito da često gostuje po režimskim medijima u zadnje vreme ? Spominju se tanjug i informer. Ako je istina voleo bih da vidim neku od tih emisija da vidim kako se tamo ponaša.

 

Gostuje na kurir TVu i izdominira nad rezimskim botovima. Izrazito antirezimski nastupa.

 

 

 

Ima I boljih emisija gde je daleko ostriji, al naletoh na ovu.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, ras kass said:

 

Gostuje na kurir TVu i izdominira nad rezimskim botovima. Izrazito antirezimski nastupa.

 

 

 

Ima I boljih emisija gde je daleko ostriji, al naletoh na ovu.

 

 

 

Kakav je smrdljivko ovaj prozukli ćelavi. Krene ujutru od Punka, preko Happy-a, Prvu TV i završi kod Joksimovićke. Težak bot.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Koca Popovic said:

Nemoj da si takav , covjek je 100% u pravu. Neka vam je bog u pomoc (u boga ne vjerujem).

Od nas je i Bog digao ruke odavno - da probamo sa onom "rogatom" stranom?

Kod njega je,  barem, grejanje garantovano...

:classic_biggrin:

Edited by Kronostime
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Čini se kako je ovde svakome najlakše da ožeži po Đilasu.
Vlasti da ga satanizuje. Neutralcima da ga prozovu Oskarovim trojancem. Dobronamernima da ga kritikuju jer nema plan.

I deluje da nema plan.
To ne čudi.

Svi smo mi (malo ili više stariji) ponikli iz opozicije Miloševiću,kada nas je svet podržavao. Moralno,politički i konkretno.
Sada svet podržava Vučića i mi ne umemo da se snađemo.
Od Angele Merkel,preko Hila do Makrona..interesi koji podsećaju na neokolonijalne definišu odnos Zapada prema Srbiji *.

Konstruktivan oko Kosova, podatan oko pitanja litijuma,nukl.agende,spreman za razne poslovne aranžmane koruptivnog karaktera, Vučić im je idealan partner. Sa mnogo putera na glavi i soli na repu.
Onda dođe Boban Savo ili neki Prelević i kažu: Šta hoćete,jadnici,uzmite to malo mrvica sa Vučićevog stola i ćutite. I to vam je mnogo. Uzmite svoj deo,svoju apanažu, izdajte nasleđen tetkin stan na dan,uzmite odborničko mesto i poslaničku platu i ne talasajte.

Mi smo pred izborom - da li ćemo da prihvatimo život u Vučićevoj Srbiji kao trajno rešenje.
U sistemu koji ruši,gazi i mrvi sve što je vredno da bi nametnuo svoje - beton,drogu,nasilje... Počinjemo da shvatamo da ono što je zvučalo kao fraza sada počinje da se obistinjuje:oni će ovo braniti krvlju. Tolike napljačkane milijarde,toliki zločini i zloupotrebe - neće se rasplesti tek tako.

Ako nećemo da živimo u Vučićevoj Srbiji i ako oni neće dati vlast bez krvi,to znači da mi moramo da pređemo Rubikon. Onaj koji ni sam Đilas očito nije spreman da pređe. To je jedan od mojih problema kojeg imam sa Draganom. Opoziciji treba hrabar i otresit lider. Ne vođa,već lider.

Nama treba hrabrosti.
Ne da se izborimo za nešto veliko već samo za jednu normalnost. Ili ćemo,zabrinuti za sopstvenu bezbednost,izabrati njihovu Srbiju kao trajnu sudbinu za nas i našu decu. Uz punu svest da protiv sebe imamo jedan pomahnitali režim.

*krivicu za ovakvo stanje stavljam prvenstveno na nas



 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Drug Crni said:

Svi smo mi (malo ili više stariji) ponikli iz opozicije Miloševiću,kada nas je svet podržavao. Moralno,politički i konkretno.
Sada svet podržava Vučića i mi ne umemo da se snađemo.
Od Angele Merkel,preko Hila do Makrona..interesi koji podsećaju na neokolonijalne definišu odnos Zapada prema Srbiji *.

*krivicu za ovakvo stanje stavljam prvenstveno na nas

 

Kako je ovo moguće? Ne može odgovornost sa kolonijalnih sila da se pomera na njihove interesne sfere.

 

Imperijalističke sile su i tada postupale u skladu sa svojim interesima, kao što čine i sada. Nisu podržale obaranje Miloševića zbog naroda već zato što im je to bilo u interesu. Sada im je, pak, Vučić u interesu. 

 

Mali off topic, konačno sam našla klip koji opisuje viđenje mog političkog opredeljenja od strane forumaša:

 

Spoiler

 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Tako što se mi sami stavljamo u tu poziciju..jer nikada nismo napustili politiku samoizolacionizma. Ne smeta nam što smo daleka periferija kontinenta. Nećemo u EU,nećemo u NATO..čuveno oslanjanje na sopstvene snage..tobožnja vonjo-politička neutralnost koja je puzajuća kapitulacija pred jednom "bratskom" državom.

Ja privatno imam jedan moto (jedan od) a on glasi: ono si kako mi se predstaviš. Vrlo je slično i u politici. Mi se Zapadu predstavljamo na način da budemo destinacija jeftine radne snage, lakog provoda i potencijalne deponije..gde su zakoni relativna stvar.

Eto tako (mislim)

I ne bih više ni reč na ovu temu;indikativno je da ti je od celog posta samo ovaj deo bitan. Post nije o tome.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Drug Crni said:

Ja privatno imam jedan moto (jedan od) a on glasi: ono si kako mi se predstaviš. Vrlo je slično i u politici. Mi se Zapadu predstavljamo na način da budemo destinacija jeftine radne snage, lakog provoda i potencijalne deponije..gde su zakoni relativna stvar.

 

Pa nije to samo politika, već mentalitet. Onih koji vole da zaobilaze zakone ima mnogo više nego glasača pozicije i opozicije u paketu. Neko će da uloži jednu crvenu da ga čika policajac ne bi kaznio za nevezan pojas, neko će da učiteljici kupi parfem da bi mu mladunče dobilo peticu, neko će da tutne doktoru viski da bi radio svoj posao, a neko da krade spajalice i papir iz kancelarije da ne bi morao da ih kupi. Sve je to kopirano u vlasti, samo u mnogo većoj vrednosti.

 

A ne znam ko očekuje da mu iko sa strane uvede demokratiju. Grci izlaze na ulice i kad im je giros previše hladan, Rumuni kad čuju za korupciju, a krajnji domet opozicije su rekreativne šetnje ili eventualno peticije koje mogu da se okače mačku o rep. Kad se sete da organizuju masovne proteste zbog povećanja cene goriva ili nečeg sličnog, pa blokiraju rafinerije i pumpe, onda može da se priča o nečemu.

 

Nije ni drug Đido nešto mnogo bitan u celoj priči. On je samo jedan od prosečnih balkanskih politikanata, kao i ostala ekipa sa kojom radi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

karikatura na plakatu je veoma ilustrativna i jasna svakom ko je iole upucen u 'problematiku'. sa te strane nemam problem, ali ova zelja da podeli opoziciju u ovom i ovakvom momentu mi budi i sumnju i strepnju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Plakat nema veze sa tim što je Hil iz SAD-a nego zato što je uz Harčenka jedini čestitao Parizeru pobedu. Savo je u pravu da taj Hil sada bude posmatrač na pregovorima za bolje uslove za izbore jeste licemerno. Trebali su onda i Harčenka da zovu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dule Vujosevic ladno treba da bude prvi strateg opozicije sa svojom čuvenom izjavom da realnost nije nesto na sta se mi obaziremo.

Pa braco draga opoziciona, nije uopšte komplikovano.

Realnost je ona Čerčilova, bolu nas kurci, nećemo mi živeti tamo.

Od toga treba da krenete.

 

Isli ste da tražite poboljšanje uslova za izbore od Zapada a sad napušavate Hila i EU predstavnike?! WTF?

Šta hoćete, da urade prljavi posao za vas, zavrnu uši Vučiću a vi da trijumfalno neukaljanog obraza pred patriotskom Srbijom umarširate kao oslobodioci Beograda?

Da Psiho sam od sebe odustane od svih prednosti koje ima i da napravi izbornu proceduru kakva odgovara opoziciji samo zato jer ste vi to trazili? Aha, sve trči da to uradi.

Znaju i Hill i EU šta sve Psiho radi bolje i od opozicije i očito ga puštaju jer vidi pod Čerčil.  Zato bi Djilassolakćuta and co. mogli da probaju da prilagode svoje delovanje realnosti na terenu i na osnovu toga vide šta čemo i kako ćemo.

Šetnje i protesti su bili ok ali nemojmo od toga praviti Cersku bitku, pogotovo jer se najveci deo te energije i revolta rasplinuo i izgubio .

Znači umesto da se uhvati ovaj momentum kada je Psiho uhvaćen u makaze i čini stvari koje nas izvlače iz smrtonosnog bratskog zagrljaja Rusije mi guramo prst u oko EU i USA.

Psiho kupuje Raffale koji su iskljucivo politicki potez, protiv koga mi možemo ratovati sa deset aviona? Dovodi na pregovore sa opozicijom US ambasadora a ne ovog KGB agenta.

Idealna prilika da se udaljavamo od jebenog Putina, ali ne, mi smo demokratske veličine i nismo mi kolonija. Pa nego šta smo nego kolonija, kao 90% malih država u svetu, samo je stvar koliko znaš da se igraš samostalno u svom dvorištu.

 

Jedino ako je poenta samo da se bude Vučko umesto Vučka a budučnosti srpske brod nek pluta sam od sebe pa u koju obalu udari, aj ga jebi šta ima veze.

  

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Plakat nema veze sa tim što je Hil iz SAD-a nego zato što je uz Harčenka jedini čestitao Parizeru pobedu. Savo je u pravu da taj Hil sada bude posmatrač na pregovorima za bolje uslove za izbore jeste licemerno. Trebali su onda i Harčenka da zovu.

 

On je ambasador SAD, tj. institucija, a ne samo neko ko se zove Kristofer, preziva Hil i ima američko državljanstvo. A još je nacrtan i sa američkom zastavom u paketu da podseća na figuru Uncle Sama. Za diplomatiju su spretni koliko i slon u staklarskoj radnji.

 

Hajde da su nacrtali Bezosa, logotip Windowsa, Rio Tinta ili nešto slično, njih kritikuju i tamo, ali ako hoćeš da organizuješ proteste protiv neke kompanije, nema potrebe da ih predstavljaš kao antiameričke, osim ako i sam nisi antiameričkog raspoloženja. Mogu i da se kladim da će im protesti biti posećeni manje nego prosečan kafić.

 

A te bajke da SAD ili EU drže SNS na vlasti mogu da okače mačku o rep. Nije mi poznato da je neko uvozio glasače iz Los Anđelesa ili Frankfurta niti da su Šolc, Makron i Bajden brojali glasove. Glasovi su se prodavali za sendvič. O čemu mi onda pričamo?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJ_Vasa said:

 

 

A te bajke da SAD ili EU drže SNS na vlasti mogu da okače mačku o rep. Nije mi poznato da je neko uvozio glasače iz Los Anđelesa ili Frankfurta niti da su Šolc, Makron i Bajden brojali glasove. Glasovi su se prodavali za sendvič. O čemu mi onda pričamo?

 A musterije su roditelji ove dece:

 

U trogodišnjim srednjim školama i do 95 odsto funkcionalno nepismenih đaka: Alarmantni podaci PISA istraživanja

Podsetimo, prema rezultatima poslednjeg ciklusa PISA studije, 43 odsto učenika iz Srbije nalazi se ispod nivoa funkcionalne pismenosti, a takvih je 36 odsto u čitalačkoj pismenosti i 35 procenata u naučnoj pismenosti. U OECD zemljama u ovim grupama se nalazi između 24 i 31 odsto učenika.

 

Po Evropi  politika , ali i javno mnjenje vodi silne diskusije oko PISA rezultata, u Srbiji ljudi i ne znaju da tako nesto i postoji.

Pominjanje ovih trogodisnjih skola samo odvlaci paznju od stvarne katastrofe i gimnazjalaca jer se ispituju deca od 15 godina koja su

tek dosla u srednje skole, znaci radi se o znanju iz osmogodisnjih obaveznih skola.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Clash said:

 

Psiho kupuje Raffale koji su iskljucivo politicki potez, protiv koga mi možemo ratovati sa deset aviona?

Tačno 12....da izuzmemo članstvo u NATO i implikacije....protiv Bugara npr. :smiley2:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Constantin said:

Tačno 12....da izuzmemo članstvo u NATO i implikacije....protiv Bugara npr. :smiley2:

Onomad je baljezgao da ce sam da sedne u avion i odleti po respiratore.Sada se  ocekuje  da sedne u rafal i obrne neki krug.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, berti said:

Aj se kladimo da ce da sedne u taj avion

Cuj sedne, provoza se, uradi mali servis, objasni pilotima kako da prave luping, pozove sve nase bake i deke da masu avionima, i najbitnije od svega objasni da hrvacki Rafali imaju manje kubika od nasih i da su nasi TDI sa crvenim I a njihovi nisu.

Edited by Clash
  • Thanks 1
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

Teoretski mi možemo da budemo u ratu sa NATO državom a da nismo u ratu sa savezom. NATO nema obavezu da učestvuje u ratu ako nas napadne neka članica. Recimo vidimo neuračunljivu osobu u Mađarskoj na vlasti, mogli bi i u Albaniji takvi da dođu na vlast. Turska jer recimo napala Siriju i Libiju ali je NATO nije podržao u tome, dakle te stvari jesu moguće.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJ_Vasa said:

Nije mi poznato da je neko uvozio glasače iz Los Anđelesa ili Frankfurta niti da su Šolc, Makron i Bajden brojali glasove. Glasovi su se prodavali za sendvič. O čemu mi onda pričamo?

Exactly.

Pisao sam i neposredno nakon 17.12...meni nije najveći problem zloupotreba nadležnosti i kršenje zakona državnih organa..najveći problem je lakoća sa kojom su građani Srbije i komšije iz jednog entiteta BiH,na dobrovoljnoj bazi i svojom voljom, lakotno uzeli učešće u tome..kao da je to neka najnormalnija stvar uzeti učešće u takvoj zloupotrebi prava i masovnoj prevari..ono - ne trepnuvši.

Baš ogromno moralno posrnuće jednog tzv.naroda.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Inače,pročitah nacrt rezolucije o genocidu u Srbrenici.
Nigde,nijednim slovom ne piše da je srpski narod genocidan niti da je Srbija odgovorna..nigde se i ne pominje srpski narod niti Srbija..ni slovca o tome nema.

Jedino se kaže (ne eksplicitno) da nema više "Mladić heroj"(tačka 3)..samo toliko..zašta nije ni potrebna nikakva rezolucija već elementarna pamet..jbg..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Drug Crni said:

Inače,pročitah nacrt rezolucije o genocidu u Srbrenici.
Nigde,nijednim slovom ne piše da je srpski narod genocidan niti da je Srbija odgovorna..nigde se i ne pominje srpski narod niti Srbija..ni slovca o tome nema.

Jedino se kaže (ne eksplicitno) da nema više "Mladić heroj"(tačka 3)..samo toliko..zašta nije ni potrebna nikakva rezolucija već elementarna pamet..jbg..

Gde može da se vidi, odnosno pročita ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Teoretski mi možemo da budemo u ratu sa NATO državom a da nismo u ratu sa savezom. NATO nema obavezu da učestvuje u ratu ako nas napadne neka članica. Recimo vidimo neuračunljivu osobu u Mađarskoj na vlasti, mogli bi i u Albaniji takvi da dođu na vlast. Turska jer recimo napala Siriju i Libiju ali je NATO nije podržao u tome, dakle te stvari jesu moguće.

Teoretski mi nismo bili u ratu sa Nato paktom ali smo ga zato prakticno pobedili i oni su to potpisali u Kumanovu.

Aj dobro, nismo ih ono bas pobedili ali je bilo nereseno najmanje.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...