Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

17 minutes ago, fancy said:

Uništiti Jeremića, Ludog Radula i Botu je dužnost i obaveza svakog normalnog čoveka. 

 

 


Ali onda kada se raspadaju ti opozicioni savezi, kada vade oci jedni drugima i kada 3-4% ostane ispod cenzusa nema kukanja.

18 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Da se nije Jeremić možda sam uništio?

 

Vuk Jeremić se javio Vučiću da pomogne, on oberučke prihvatio

 

Upravo je po ko zna koji put podsetio na to da mu je kremaljska agenda na srcu, da ga boli uvo za civilizovani svet i da mu je jedina opoziciona kvalifikacija to što je bio protiv režima, a sada je izgubio i ovo poslednje. On je opozicija zdravom razumu, i ničemu drugom.


U tom kontekstu u cemu je razlika izmedju Jeremica i Milosa Jovanovica ili nekog treceg desnicara. Svima mozes te epitete dodeliti. Sto se tice saradnje sa rezimom po pitanju ove rezolucije, nije li Djilas saradjiva iz mnogo partikularnijih interesa?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Unknown said:

...

U tom kontekstu u cemu je razlika izmedju Jeremica i Milosa Jovanovica ili nekog treceg desnicara. Svima mozes te epitete dodeliti. Sto se tice saradnje sa rezimom po pitanju ove rezolucije, nije li Djilas saradjiva iz mnogo partikularnijih interesa?

 

Ako ćemo formalno, razlika je u tome što su ostali formalno opozicija, bar ako se opozicija shvata kao svaka stranka koja se protivi vlasti.

 

Što se tiče Đilasa, em nije tema, em ga nisam spominjao, em me dotični ni najmanje ne zanima.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Unknown said:

U tom kontekstu u cemu je razlika izmedju Jeremica i Milosa Jovanovica ili nekog treceg desnicara. Svima mozes te epitete dodeliti. Sto se tice saradnje sa rezimom po pitanju ove rezolucije, nije li Djilas saradjiva iz mnogo partikularnijih interesa?

 

Razlika je u toime sto je Milos Jovanovic shvatio da se ono sto mislis i za sta se zalazes ne mora uvijek izgovoriti, ili se moze izgovoriti ali utisano u odnosu na ostale poruke... Inace, u pravu si, nema neke razlike u programima svih desnicara - sve iste tacke poslozene drugacijim redoslijedom - Rusija, Kosovo, SPC, Tramp...

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Problem je u delu izjave Bobana da se nada da bojkot nije projekat koji služi da se ove dve grupe proglase za jedinu opoziciju a da se svi ostali žigošu kao sluge režima to je inače teorija koja se gura od strane parizera i zbog toga je Đilas popizdeo na njega. Tu priču su gurali i 2020. Čini mi se čak da nije bio ni svestan u čemu je problem ili je to odlično odglumio. Mislim da on nije sa parizerom i da će objasniti tu svoju izjavu na nekom sledećem gostovanju.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Ako ćemo formalno, razlika je u tome što su ostali formalno opozicija, bar ako se opozicija shvata kao svaka stranka koja se protivi vlasti.

 

Što se tiče Đilasa, em nije tema, em ga nisam spominjao, em me dotični ni najmanje ne zanima.


Pitanje je bilo u cemu je razlika ako su obojicabdesnicari koji se loze na Rusiju.

 

I nije mi jasno po cemu Milos jeste opozicija, a Jeremic nije. Ako je to neki vid saradnje, najvise saradnje i to na licnom nivou imao je Djilas koji je prihvatio ulogu neformalnog lidera opozicije koju mu je AV dodelio. A ako hoces da idem dalje, Djilasov kandidat za gradonacelnika Bg je takodje saradjivao sa vlascu i to iz licnog interesa. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Unknown said:


Pitanje je bilo u cemu je razlika ako su obojicabdesnicari koji se loze na Rusiju.

 

I nije mi jasno po cemu Milos jeste opozicija, a Jeremic nije. Ako je to neki vid saradnje, najvise saradnje i to na licnom nivou imao je Djilas koji je prihvatio ulogu neformalnog lidera opozicije koju mu je AV dodelio. A ako hoces da idem dalje, Djilasov kandidat za gradonacelnika Bg je takodje saradjivao sa vlascu i to iz licnog interesa. 

 

A kada sam ja govorio suprotno?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Unknown said:


Pitanje je bilo u cemu je razlika ako su obojicabdesnicari koji se loze na Rusiju.

 

I nije mi jasno po cemu Milos jeste opozicija, a Jeremic nije. Ako je to neki vid saradnje, najvise saradnje i to na licnom nivou imao je Djilas koji je prihvatio ulogu neformalnog lidera opozicije koju mu je AV dodelio. A ako hoces da idem dalje, Djilasov kandidat za gradonacelnika Bg je takodje saradjivao sa vlascu i to iz licnog interesa. 

 

Evo da jos malo pojasnim - postoje velike razlike izmedju desnicara, i kada zastupaju iste stvari - imas ljude cije stavove nikada ne mozes prihvatiti ali koji se drze nekog svog pricipa i ponasaju se normalno i u skladu sa zakonom pri tome, i sa druge strane imas ove sto ih je kako se kod nas kaze "gladan k.... pravio" - halapljive kreature koje gaze preko sviju i svega za saku dolara - nekakvi Jovanovi, Djukanovici, Bakareci, Atlagici, Nestorovicevi bijednici - "ostvareni ljudi kojima nista ne treba" a koji su se skoro i bukvalno potukli i to pred kamerama radi par hiljada eura mjesecno...

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Nakon debakla na izborima Jeremicu jedino ostaje  borba za srBstvo pod Vucicevim barjakom, za sta ce dobiti medijsku promociju po SNS medijima. Alternativa mu je totalna anonimnost, jer je i kao koalicioni partner neinteresantan bilo kome. Onih 2,5 %  je dobio u decembru, da se danas glasa dobio bi koliko i Vuk Draskovic.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ja vise ne pišem o politici u Srb jer sam 101% siguran da će ovaj vladati do kraja života, i da to ljudi ( velika većina) zapravo zele .

Hvala Bogu, sa bezbedne udaljenosti po mene.

A ovim normalnim mučenicima mogu samo da dam moralnu podršku  , znam kako vam je 😞

Depresivno al jbg, tako vas zapalo...

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, JohnnyDragon said:

101% siguran da će ovaj vladati do kraja života,

...

Hvala Bogu, sa bezbedne udaljenosti po mene.

...

jbg, tako vas zapalo

 

Drago nam je zbog tebe.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, JohnnyDragon said:

Ja vise ne pišem o politici u Srb jer sam 101% siguran da će ovaj vladati do kraja života, i da to ljudi ( velika većina) zapravo zele .

Hvala Bogu, sa bezbedne udaljenosti po mene.

A ovim normalnim mučenicima mogu samo da dam moralnu podršku  , znam kako vam je 😞

Depresivno al jbg, tako vas zapalo...

Kako ne pises kad se javljas da ljudima u Srbiji kazes ko vas yebe?

Link to comment
Share on other sites

Vladace dok god je "faktor mira i stabilnosti", kao i onaj krvnik kome je ministrovao ispunjacajuci obecanje da ce se osvetiti Curuviji. Kad bude pusten niz vodu, proci ce kao Miki Rurk u Angel heart.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, berti said:

Vladace dok god je "faktor mira i stabilnosti", kao i onaj krvnik kome je ministrovao ispunjacajuci obecanje da ce se osvetiti Curuviji. Kad bude pusten niz vodu, proci ce kao Miki Rurk u Angel heart.

U Rumuniji i Bugarskoj gradjani izadju tri dana ( ali milion gradjana) na ulice i premijer ne samo da biva pustan niz vodu nego

neki idu i u apsu, a mi ocekujemo da nam neko drugi sredjuje i uredjuje zivote jer nemamo vremena da se bakcemo sami

takvim trivijama.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Selina said:

U Rumuniji i Bugarskoj gradjani izadju tri dana ( ali milion gradjana) na ulice i premijer ne samo da biva pustan niz vodu nego

neki idu i u apsu, a mi ocekujemo da nam neko drugi sredjuje i uredjuje zivote jer nemamo vremena da se bakcemo sami

takvim trivijama.

Nazalost, tako je.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Selina said:

U Rumuniji i Bugarskoj gradjani izadju tri dana ( ali milion gradjana) na ulice i premijer ne samo da biva pustan niz vodu nego

neki idu i u apsu, a mi ocekujemo da nam neko drugi sredjuje i uredjuje zivote jer nemamo vremena da se bakcemo sami

takvim trivijama.

 

E pa drugacije je to kod njih, njima strani mocnici ne postavljaju vladare kao Srbima. Srbin nije glasao  za Milosevica, kao sto sada ne glasa ni za Vucica, nego lepo Hil i Andjela ubace listice u kutije , a narod ni praziluk jeo ni praziluk mirisao. Ima tako da bude dokle god nam po ko zna koji put ne otmu Kosovo.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Molina23 said:

ne postoji osnov da kao takvi žele režim Putina i Sija u svojoj zemlji. Lično ih percipiram kao ljude koji Srbiju vide kao deo EU ali ne kao afro-azijsku prćiju za vađenje resursa nego neku češko-slovenačku demokratsku ligu 

To je, na zalost, samo tvoja projekcija i wishful thinking, jel mozes da zamislis nekog slovenackog/ceskog pro EU politicara da ne sme da zucne na ono sto Kinezi rade u Boru, Smederevu ili u Linglongu? Ili da upotno okrece glavu od Ruske agresije, stanja demokratskih procesa i, recimo, sudbine Navalnog? A oni upravo rade ono sto vecina naroda podrzava i gledaju da se tom vucicevsko/dacicevskom birackom telu nikako ne zamere. Sta je tu 'sustinska promena'? Pri tome ne bih imao nikakvih problema da ih vidim u opozicionom bloku koji hoce da srusi SNS vlast, ali ne kao nekog ko zagovara podele i svadju pre nego sto se padne ovaj rezim. Do tada svako soliranje meni previse lici da rade na 'daljinski upravljac' koji je kod ko zna koga u dzepu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, djura.net said:

To je, na zalost, samo tvoja projekcija i wishful thinking, jel mozes da zamislis nekog slovenackog/ceskog pro EU politicara da ne sme da zucne na ono sto Kinezi rade u Boru, Smederevu ili u Linglongu? Ili da upotno okrece glavu od Ruske agresije, stanja demokratskih procesa i, recimo, sudbine Navalnog? A oni upravo rade ono sto vecina naroda podrzava i gledaju da se tom vucicevsko/dacicevskom birackom telu nikako ne zamere. Sta je tu 'sustinska promena'? Pri tome ne bih imao nikakvih problema da ih vidim u opozicionom bloku koji hoce da srusi SNS vlast, ali ne kao nekog ko zagovara podele i svadju pre nego sto se padne ovaj rezim. Do tada svako soliranje meni previse lici da rade na 'daljinski upravljac' koji je kod ko zna koga u dzepu.

 

Mozda i nisu na neki daljinski, samo spontano nemaju hrabrosti da izguraju neke jace stavove. Razumem tu kalkulaciju. Nece da otudje apstinente koji su za nacionalnu stvar, ili vole nasu bracu, a racunaju da im za podrsku ovih drugih nije potrebno takvo izjasnjavanje. Ne cini ih bog zna kako interesantnim politicarima, samo su tako genericki 'novi'. Sto je isto ok.

Ja ipak cekam (ne radi glasanja, jer glasam svakako, nego u idejnom smislu) da poneko pokaze da razume biracko telo kojem se obraca, a koje nije vec  na njihovoj strani po automatizmu. Postoji i klasa dobrostojecih apstinenata koji nisu ni za koga, ali bi bili voljni da izadju na izbore ako bi ih neko pozitivno ubedio da veruju u promene. Cekam da se i njima neko obrati. Biti nov nije dovoljno (mozda ni nuzno).

Edited by handys
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dosta pljuvačine po Bobanu jedino nisam proverio da li je istinito da često gostuje po režimskim medijima u zadnje vreme ? Spominju se tanjug i informer. Ako je istina voleo bih da vidim neku od tih emisija da vidim kako se tamo ponaša.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Klotzen said:

Dosta pljuvačine po Bobanu jedino nisam proverio da li je istinito da često gostuje po režimskim medijima u zadnje vreme ? Spominju se tanjug i informer. Ako je istina voleo bih da vidim neku od tih emisija da vidim kako se tamo ponaša.

Pa dobro..TANJUG odnosno K1 znaju da pozovu u gostte ponekad i "drugu stranu". Pogotovu vikendom kada emisiju vode Komrakov i Ostojić. Komrakovu se ponekad nos ispravi od muke, kad Ostojić oplete po Putinu i Rusiji...za Informer baš nešto i ne verujem da je gostovao, ne ide mi....

Link to comment
Share on other sites

o kojoj hajci prica Savo Manojlovic? ima li neki link, neka naslovna strana, bilo sta da potkrepi tu pricu o 'hajci' u rangu informera ili pinka? ko je objavljivao privatne fotke i u kom kontekstu? znam da zvucim kao Kostunica, ali meni nista slicno nije 'iskocilo' ovih dana.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...