Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Покој души Данки Илић! 

 

Као вјерујући човјек, убијеђен сам да је на бољем мјесту, у загрљају анђела!

 

Ваљало би да покажемо достојанство и не отварамо разноразне теорије завјере. Због њене трагичне судбине, ако ни због чега другог.

 

  • Love 8
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da će ipak u pitanju biti duga robija: https://n1info.rs/vesti/osumnjicenima-za-ubistvo-male-danke-na-teret-se-stavlja-tesko-ubistvo-u-saizvrsilastvu/

 

U pitanju je član 114 KZ koji govori o teškom ubistvu: https://www.paragraf.rs/propisi/krivicni-zakonik-2019.html


 

Quote

 

Teško ubistvo

Član 114

(1) Zatvorom najmanje deset godina ili doživotnim zatvorom kazniće se:

...

9) ko liši života dete ili bremenitu ženu;

 

 

Tu je i član 33:

 

 

Quote

 

Saučesništvo u krivičnom delu

Saizvršilaštvo

Član 33

Ako više lica učestvovanjem u radnji izvršenja sa umišljajem ili iz nehata zajednički izvrše krivično delo, ili ostvarujući zajedničku odluku drugom radnjom sa umišljajem bitno doprinesu izvršenju krivičnog dela, svako od njih kazniće se kaznom propisanom za to delo.

 

 

Ovo samo potvrđuje da su događaji bili mnogo gori nego što je iko mogao da pretpostavi.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

da je policija "precesljala" teren za ovih 9 dana, da nije bilo podataka o vozilima koja su prosla tuda, da se apsolutno nista nije culo ni videlo, to je malo teze poverovati stvarno.

 

Koliko sam pročitao na Nova.rs, ovi dvojica su privedeni ranije, jer su očividci videli taj službeni auto da prolazi tom trasom u vreme nestanka deteta. Ali su pušteni, pa je onda forenzika pokazala da je dete bilo u tom autu, nakon čega su priznali zločin.

 

Znači, policija je radila posao, imali su informacije, ali ih nisu puštali u javnost. Logično je da se u toku istrage ne puštaju sve informacije u javnost, več samo kada to ide u prilog istrazi.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DJ_Vasa said:

Izgleda da će ipak u pitanju biti duga robija: https://n1info.rs/vesti/osumnjicenima-za-ubistvo-male-danke-na-teret-se-stavlja-tesko-ubistvo-u-saizvrsilastvu/

 

U pitanju je član 114 KZ koji govori o teškom ubistvu: https://www.paragraf.rs/propisi/krivicni-zakonik-2019.html


 

 

Tu je i član 33:

 

 

 

Ovo samo potvrđuje da su događaji bili mnogo gori nego što je iko mogao da pretpostavi.

 


Moze tuzilastvo da optuzi za sta hoce, ali ce na kraju sud odluciti nakon izvodjenja dokaza. Sud nije vezan pravnom kvalifikacijom tuzilastva. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, deez nuts. said:

Moze tuzilastvo da optuzi za sta hoce, ali ce na kraju sud odluciti nakon izvodjenja dokaza. Sud nije vezan pravnom kvalifikacijom tuzilastva. 

 

Znam, zato sam i napisao 'izgleda'. Znam i da tužilaštvo ume da napravi brljotinu kod takvih stvari, ali ne verujem da bi olako potezali član 114 da nemaju bar nekakav dokaz.

 

Ako je tačno da su dete udarili autom, zatim ga ubili i sakrili telo, koliko misliš da će dobiti?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Znam, zato sam i napisao 'izgleda'. Znam i da tužilaštvo ume da napravi brljotinu kod takvih stvari, ali ne verujem da bi olako potezali član 114 da nemaju bar nekakav dokaz.

 

Ako je tačno da su dete udarili autom, zatim ga ubili i sakrili telo, koliko misliš da će dobiti?


Dozivotnu, zbog pritiska javnosti. 

Link to comment
Share on other sites

Ova skrnava, sakata, korumpirana policija je ipak jedina odradila svoj posao kako treba.

Svi ostali, mediji, drustvene mreze, teoreticari zavera, zakljucno sa psihom na kraju su takodje bili u ocekivanim okvirima delovanja. Jadni i prejadni i mucni.

Nek ti je laka zemlja dete, da se nikome ne ponovi.

 

  • Like 23
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, berti said:

Nesto bih se zakleo da su ova dvojica clanovi sns.

 

Da li su članovi ne znam, ali da su minimum pouzdani glasači, u to sam ubeđen. Radnici u državnom preduzeću, pijani u po bela dana voze kroz naseljeno mesto, teški ne može nam niko ništa jači smo od sudbine mentalitet tako svojstven toj grupi živih bića. Ne mogu da ih nazovem ljudi, jednostavno ne mogu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

Izgleda da će ipak u pitanju biti duga robija: https://n1info.rs/vesti/osumnjicenima-za-ubistvo-male-danke-na-teret-se-stavlja-tesko-ubistvo-u-saizvrsilastvu/

 

U pitanju je član 114 KZ koji govori o teškom ubistvu: https://www.paragraf.rs/propisi/krivicni-zakonik-2019.html


 

 

Tu je i član 33:

 

 

 

Ovo samo potvrđuje da su događaji bili mnogo gori nego što je iko mogao da pretpostavi.

 

Ja se nadam da su oni kvalifikovali delo na osnovu dokaza a ne potrebe da se rulja zadovolji. Jer ako kvalifikuju delo na pogrešan način, ovi neće da leže ni dan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, berti said:

Dobice sta su zasluzili u zatvoru. Ko god je naudio deci, tamo je nadrljao.

 

Nznm bas. U Okruznom zatvoru u Novom Sadu, oni su jedini koji su izolovani od strane drugih zatvorenika - pedofili i silovatelji pre svih, upravo radi njihove bezbednosti, jer su u proslosti takvi prolazili kroz "deseti krug" Danteovog pakla kad su izmesani sa svima...

...sto jeste trulo na neki nacin. Zajedno vreme provode oni sto su tu jer nisu platili kartu za parking, sa onima koji su izvrsili najstrasnije zlocine, a seksualni prestupnici na neki nacin uzivaju visi nivo sigurnosti.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, RatzenStadt said:

 

Nznm bas. U Okruznom zatvoru u Novom Sadu, oni su jedini koji su izolovani od strane drugih zatvorenika - pedofili i silovatelji pre svih, upravo radi njihove bezbednosti, jer su u proslosti takvi prolazili kroz "deseti krug" Danteovog pakla kad su izmesani sa svima...

...sto jeste trulo na neki nacin. Zajedno vreme provode oni sto su tu jer nisu platili kartu za parking, sa onima koji su izvrsili najstrasnije zlocine, a seksualni prestupnici na neki nacin uzivaju visi nivo sigurnosti.

Nece ovi u Okruzni zatvor u Novom Sadu - pre ce u Nis ili Zabelu.

Link to comment
Share on other sites

Posle svega da porodica tuzi sve. Drzavu, medije, to jebeno komunalno preduzece...Sve. Jebenu drzavu koja je dozvolila sa se svakakve idiotarije pišu, da se porodica razvlaci, optuzuje. Jebenu drzavu ciji je predsednik bio ministar informisanja kada su kazne bile milion maraka, a sada se nudi da plati jebenom DJV smešne kazne.

A ova dvojica... Tako tipican primer sns izmeta. Rad u javnom preduzecu, alkoholisani na poslu, bahati, pogani. Moralne podriguše satkane od istog materijala kao i oni silni sendviči koje su jeli. Šteta sto se nisu zagrcnuli i udavili dok su ih nemilice ždrali od mitinga do mitinga. A u kuci sigurno neka ikona. Slave ljudi slavu sigurno. Pa bojite li se boga, ako ste neki vernici, đubrad jedna. Srbija, zemlja vernika.... Kakva zemlja, takvi vernici, takav patrijarh. Eno na štrandu sledi borba za "svetinje", spremni su za nove lokacije.

Danka je sada u drustvu devojke koju je zgazio Zeksov sin, u drustvu Stanike, dece iz Ribnikara, zrtava iz Dubone... Sve su to zrtve ove bagre na vlasti, ovog nakaradnog drustva, ovih sendvičara, crkvenih hohštaplera koje zabole dupe za njihovo stado, novinara, ćutologa. To su i zrtve svih nas kojima nekada nije bilo tesko da potegnu put na proteste, istrpe koji pendrek, a danas misle da je dovoljno da se šeruje ili lajkuje nešto .

Ko god kaze da ne treba revanšizam, neka pogleda u nebo. Odatle nas gledaju sve Danke, sve Stanike, sva deca Ribnikara i očekuju pravdu.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Kako je Gašić rekao, majka je sa decom došla u 13.10 sati u Banjsko polje, i da su se deca su igrala u dvorištu gde ih je ona fotografisala. U 13.22 je, kaže, shvatila je da Danke nema, a supruga je pozvala u 13.41 sat.

Quote


Kako kaže, kretanje njihovog vozila je zabeleženo na kameri ulice Radomira Putnika i ustanovljeno je da se iz sporedne ulice kretalo u 13.35, a kasnije je zabeleženo da se kod kapije kuće zaustavilo u 13.50 što se, kaže, poklapa sa vremenom nestanka male Danke.

- Vozilo u kome su bili S.J. i D.D. je ispred kapije bilo 2,5 minuta i, prema izjavi osumnjičenih, tu su stali zbog potrebe za toaletom. Potom, kada su krenuli, devojčicu su udarili na nekih 30 do 40 metara od mesta za zaustavljanje. Automobilom je upravljao osumnjičeni D.D., dok je S.J., koji je bio suvozač, izašao iz auta, otvorio vrata i telo devojčice, koja je bila bez svesti, prebacio zadnji deo vozila preko alata. Tokom vožnje dogovorili su se da telo deteta negde bace - rekao je Gašić.

 

 

Jel samo meni ovde ne štima da majka više od 30 minuta nije uspevala da nađe dete po dvorištu a dete je u 1352 bilo na 40ak metara od kapije? To je posla sata nakon što je majka primetila da je nema.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Naravno, samo što u ovom slučaju ja ne pričam o racionalnom razmišljanju. Ja sam bio svedok slučaja gde je dečko vraćajući se iz Grčke, pretičući kamion prešao na suprotnu stranu i udario u drugo vozilo, pobivši ljude u tom vozilu. Odležao je 22 meseca. Jel to dovoljno?

Nije, ali ako pogledas koliko dobijaju krimosi za klasicna ubistva, onda je mozda i previse.

Link to comment
Share on other sites

Velika tragedija, pretuzne vesti. 

 

Za ova dva ludaka nemam reci, to je posebno dno društva.

 

Ali ako je istina, da su ovako malo dete videli na ulici da se šeta samo, i da mu nisu prisli da pomognu, izvinite, ali i to nije normalno i samo po sebi je tužno.

 

Kao kada neki ludak udje u gradski prevoz i svi okrenu glavu.

 

Izgubilo se dobar dan i doviđenja, kao neko elementarno vaspitanje.

 

Tuga Božija šta se dogodilo i na kakav način.

 

Edited by BojanaCZV
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, shonke said:

 

Jel samo meni ovde ne štima da majka više od 30 minuta nije uspevala da nađe dete po dvorištu a dete je u 1352 bilo na 40ak metara od kapije? To je posla sata nakon što je majka primetila da je nema.

 

Mislim da je vreme da se manemo te nesrecne majke i sta je i kako radila i da li je mozda zaspala, ili morala u WC.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, shonke said:

 

Jel samo meni ovde ne štima da majka više od 30 minuta nije uspevala da nađe dete po dvorištu a dete je u 1352 bilo na 40ak metara od kapije? To je posla sata nakon što je majka primetila da je nema.

 

Ja bih uveo da se ovde komentarišu samo zvanični izveštaji policije a ne sve i  svašta iz "medija" . Naravno glavnom seronji ne verujem ništa, milion puts je slagao što da ne slaže još jednom.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...