Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Cim je Z92 na sav glas objavio sta je izbaceno znao sam da je svasta nesto i potpisano. Naravno da SNS pristaše neće biti izložene tekstu rezolucije, ali mislim da Vučić pizdi što je Zeleni objavio da se sastao sa njim. 

 

 

On 2/27/2024 at 5:42 PM, ras kass said:

 

Ovo je pre par dana najavio Djordje Koks Miketić. Ne znam da li je ovo izolovani slucaj ili su guzate birokrate i neizabrani komesari u Evropi poceli da razmisljaju da Srbija ne moze biti vise pouzdan partner sa stabilnim diktatorom. Ipak, kao sto vrv znaju, medijski pritisak je prevelik, Vucic je abnormalno popularan i mozda nema vise poente njega targetirati.

Mozda je ovo period iz Terminatora 3, kada Skynet ne salje vise Terminatora da ubije Dzona Konora, vec najbitnije vodje ispod njega i tako izmeni buducnost. Radojicic, Veselinovic i Tesic su od 2022. na listi sankcija, ako istargetiraju sve OKO Vucica koji imaju biznise i van Srbije, ili zavise od nekog uvoza i slicno, to moze napraviti solidan pritisak na Vucica. 

No videcemo. Svakako prija ocima da se vidi da je cupavi narkoman dobio packu. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Pa i nije baš mnogo. Prva tačka je u skladu sa nedavačkom politikom, a još na početku je javno rekao da podržava teritorijalni integritet Ukrajine. Iz ovog proističe i sadržaj prve tačke, samo što to nije ranije toliko eksplicitno govorio. Putleru ne smeta mali broj ukrajinskih izbeglica koji su ovde, a verujem i da ga zabole šta piše u deklaraciji dok se FSB ovde baškari kao kod kuće, dok se isporučuju protivnici režima i slično.

 

Verujem da je i potpis samo mrtvo slovo na papiru npr. kod tačke 11, gde se govori o borbi protiv dezinformisanja. Ne verujem da će Pink, Happy, PTC i ostali odjednom da prestanu sa prokremaljskim izveštavanjem.

 

Ukratko, ne verujem da će ova deklaracija imati ikakog uticaja na promenu politike. Ukrajina će i dalje dobijati nešto malo mrvica odavde u vidu humanitarne pomoći, a nosioci državne politike će nastaviti da igraju Kaljinku.

 

Mislim i da je nebitno što nekolicina budala troši tastaturu po Tnjiterima i FeZbucima jer su relevantni isto koliko i oni što ljušte pivo ispred podruma pića ili zadruge.

 

I naše sankcije Rusiji se mrtvo slovo na papiru od kog Rusiji neć biti ništa pa putin insistira da mu ih ne damo. Ovo je stvar politike na međunarodnom planu i svaka izjava ima težinu jer utiče na druge koji su u sličnoj poziciji kao Srbija.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DJ_Vasa said:

Ukrajina će i dalje dobijati nešto malo mrvica odavde u vidu humanitarne pomoći, a nosioci državne politike će nastaviti da igraju Kaljinku.

 

Dobija Ukrajina odavde osim mrvica humanitarne pomoći i lepu količinu artiljerijske i minobacačke municije i opreme iz Krušika i ostalih fabrika Namenske prozvodnje u Srbiji, a sve preko firmi iz poreskih rajeva nominalnog vlasnika Slobodana Tešića, a u stvarnosti Firera ovdašnjeg i njegovih kalauza.

 

Sve iz ljubavi, doduše ne prema Ukrajini već američkim dolarima, ali ljubav je ljubav. Toliko ih vole da ih ne dele ni sa kim, tako da je cela Namenska Srbije u teškim gubicima. "Ćuti, imaš posao, teče staž, šta bi da nemaš ništa?"

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, 40Wins said:

Ovo je pre par dana najavio Djordje Koks Miketić. Ne znam da li je ovo izolovani slucaj ili su guzate birokrate i neizabrani komesari u Evropi poceli da razmisljaju da Srbija ne moze biti vise pouzdan partner sa stabilnim diktatorom. Ipak, kao sto vrv znaju, medijski pritisak je prevelik, Vucic je abnormalno popularan i mozda nema vise poente njega targetirati.

 

Air Pink nije politička priča, već je u pitanju nešto drugo. Nezvanično se može čuti da je u pitanju muljanje sa tehničkim održavanjem i da su avioni leteli više nego što im je upisano u knjige. Mitrović je po svoj prilici navikao da i propise u avijaciji tretira kao i medijske, ali čim je u pitanju avijacija, koja je međunarodno regulisana, tu nema baš toliko igranja. Ako je tačno da su avioni leteli više nego što piše, to baš i nije isto kao i vraćanje kilometraže na polovnom autu, već je veoma opasna stvar. Ako je avion leteo XY sati, to znači da se mora izvršiti pregled i da se neki delovi moraju zameniti, a to košta. Dalje, avioni su opremljeni transponderom, uređajem koji ih locira dok su u vazduhu, a upravo zahvaljujući tome se o letenju pojedinačnog aviona može saznati i pomoću sajta Flightradar24. Ako o letovima nekog aviona lako može da sazna svako ko čačka telefon da bi to proverio, regulatorna tela to mogu još lakše. Nijedna država ne voli da na njenoj teritoriji padne avion niti da joj ugrožava vazdušni saobraćaj. Upravo zbog toga se može zabraniti letenje kompaniji koja ne održava avione po propisima.

 

15 minutes ago, Klotzen said:

I naše sankcije Rusiji se mrtvo slovo na papiru od kog Rusiji neć biti ništa pa putin insistira da mu ih ne damo. Ovo je stvar politike na međunarodnom planu i svaka izjava ima težinu jer utiče na druge koji su u sličnoj poziciji kao Srbija.

 

On to radi jer mu je korisno da ima bar nekog koga može smatrati saveznikom, ma koliko taj saveznik bio beznačajan. Čak i da se uvedu sankcije, efekat bi bio kao kad komarac ujede medveda.

2 minutes ago, Stiletto said:

 

Dobija Ukrajina odavde osim mrvica humanitarne pomoći i lepu količinu artiljerijske i minobacačke municije i opreme iz Krušika i ostalih fabrika Namenske prozvodnje u Srbiji, a sve preko firmi iz poreskih rajeva nominalnog vlasnika Slobodana Tešića, a u stvarnosti Firera ovdašnjeg i njegovih kalauza.

 

Sve iz ljubavi, doduše ne prema Ukrajini već američkim dolarima, ali ljubav je ljubav. Toliko ih vole da ih ne dele ni sa kim, tako da je cela Namenska Srbije u teškim gubicima. "Ćuti, imaš posao, teče staž, šta bi da nemaš ništa?"

 

Da, ali to je za dolare, dok se humanitarna pomoć ne naplaćuje. Bez tih dolara ne bi dobili ni praćke.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DJ_Vasa said:

 

On to radi.......

 

Ja sam nešto Vaso razmišljao i došao do zaključio da možda ne bi bilo loše da nas Rusi okupiraju. Prvo mi je bilo mučno i pri posli na takvo nešto, ali samo trenutak kasnije, setih se nečega i lice mi se razvuče u osmeh......

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Polivalentni Stevica said:

Vučić uopšte nije omiljen lik u Moskvi.

Nego velika većina njegovih glasača su rusofili,pa on priča priče o bratskim narodima i kako nikada nećemo uvesti sankcije Rusiji.

A ispod žita,nema čega nema.

 

...znaci uvesce sankcije, to si mislio? 

 

Kad malo razmotrimo ovo,  ko, kada i kako da bude omiljen ako je stalno u kukavickom procepu, tj, neutralan. Pa ne samo u moskvi vec nigde nije omiljen. Pritom sta za jednu rusiju znaci neki predsednik neke drzavice za koju jedva da su culi. I Putin je se jedva seca.....

 

...meni je zao AVa jer mora da kupuje ljubav, bas se rastuzih sada, ali sami ste krivi.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

8 minutes ago, Polivalentni Stevica said:

Vučić uopšte nije omiljen lik u Moskvi.

Nego velika većina njegovih glasača su rusofili,pa on priča priče o bratskim narodima i kako nikada nećemo uvesti sankcije Rusiji.

A ispod žita,nema čega nema.

 

Naravno, po meri Moskve bi bili Seselj idealno, zatim Boskic, Zavrsnica, Ruska stranka :D, ali kad iskljucimo ove nerealne opcije, mislim da bi bili jako zadovoljni sa duom Girica-Bajatovic.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Mama_mia said:

 

...znaci uvesce sankcije, to si mislio? 

 

Kad malo razmotrimo ovo,  ko, kada i kako da bude omiljen ako je stalno u kukavickom procepu, tj, neutralan. Pa ne samo u moskvi vec nigde nije omiljen. Pritom sta za jednu rusiju znaci neki predsednik neke drzavice za koju jedva da su culi. I Putin je se jedva seca.....

 

...meni je zao AVa jer mora da kupuje ljubav, bas se rastuzih sada, ali sami ste krivi.

Ma nisam na to mislio,nego što su gore pomenuli za prodaju oružja Ukrajini.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ćuta ih razvaljuje, ovo se verovatno ne sviđa svim glasačima opozicije ali od ovoga glasačima naprednjaka nije dobro kada vide kako ih ovaj ponižava, oni samo takav način komunikacije razumeju 🙂

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pre neki dan sam prosao kroz dobrički kraj. Majko mila, kako je sve prepuno smeća. Divlje deponije na svakom koraku, Toplica prepuna svega i svačega, nameštaj, bela tehnika, nekakve gume, kese, flaše.... Ono je tragično, ono retko gde da ima. Sve se guši u smeću. Sramota najveća.

Napaljene bizgove koji se busaju u grudi patriotske treba upregnuti, pa na čiscenje, skupljanje tog đubreta. Jebala vas palamudačina da je Srbija najlepša zemlja, jebala vas breskva!

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Žestoka borba ko će biti upamćen kao najveći "albanski sin" onaj što je proglasio nezavisnot, onaj što će proterati i zadnjeg Srbina ili onaj ko će im potpisati i priznati odvajanje od Srbije

Link to comment
Share on other sites

Kao što je i mirisalo parizer je "preporučio" da se ide na nove izbore u BG. Izvukao je koaliciju SPS-DS iz 2008. kao opravdanje, nije se loše toga setio, taman da dodatno ubije u pojam one koji su protiv njega a ne izlaze na izbore.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da mu je jasno da je njegova pozicija na zapadu neodrživa da je napravio vladu posle krađe izbora. Ovako će sada da proba da trguje sa zapadom  u smislu "Evo dajem BG izbore ponovo ali da me ne dirate na republičkom nivou".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li ima ikakve mogućnosti da se išta od "uslova" sa prethodnih izbora promeni, i da li opozicija treba uopšte da izađe da trči trku pod trenutnim "uslovima", veliko je pitanje 🤔

Link to comment
Share on other sites

Moraju da se organizuju i sprece upliv glasaca sa strane. Ako treba, blokade puteva i barikade. I da se vrte oko birackih mesta da sprece kupovinu glasova na dan izbora i bugarske vozove po cenu sukoba. Sve snimiti i uploadovati odmah.

 

Kontrolori na apsolutno svakom birackom mestu se podrazumevaju.

Edited by McLeod
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...