Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

2 hours ago, Constantin said:

Ono je "Beli andjeo" čini mi se, nego se neko igrao sa fotkom
 

Cenim da će NS osvojiti više od Divovih procenjenih 2%...i da je tih 5.6 % na aastalu, ključnih za sektu, zato ga i "gadjaju"...

 

 Svi mi znamo da Jeremic tesko da moze da nesto osvoji.  Medjutim meni se cini da je u nazadnom taboru toliki strah, tolika paranoja ,  da bukvalno sve napadaju sa svim sto mogu.
 
  Negde je bilo da je Seselj jos tamo na samom pocetku zla, ucio Vucica da se vlast mora osvojiti svim sredstvima i dozvoljenim i ne dozvoljenim.  A kad se vlast osvoji  ona se mora cuvati takodje svim tim , pa i jos gorim sredstvima.

   Ja iskreno ne vidim kako bi Vucic mogao na miran nacin predati vlast. Osim ako ne dodje do masovnog preleta na novu pobednicku stranu i urusavanje celokupnog njihovog sistema.  Tako nesto je radio i Milosevic pa mu se sistem urusio.  Setimo se slanja crvenih beretki na narod koji se zavrsio preletanjem.
    E sad..   na duzi rok je veoma diskutabilno dali je bolje da dodje do nekog prolivanja krvi tipa Rumunskog scenaria pa da se sa zlom zauvek presece  ili dati neke ustupke da se spreci krvoprolice ali onda na duzi rok ostane to neko seme zla koje ce prvom prilikom da ponovo nikne (  12 mart 2003 )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vrlo je moguće da, ako i kada izgubi izbore, SNS neće mirno predati vlast i da će morati  da dođe do neke vrste "Rumunskog scennarija". Samo uzimajući u obzir stepen integracije kriminalnih klanova sa SNS vlastima i korumpiranost "bezbednosnih struktura" da bi takav scenario bio krvaviji u Srbiji nego u Rumuniji. U Rumuniji je uz Čaušeskua ostala samo Sekuritatea, dok je se vojska, pa čak i "obićna" policija, stavila na stranu naroda. Kod nas teško mogu da zamislim pripadnike MUP Srbije da štite građane i  zakon a ne "vođu".

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tomas.hokenberi said:

Vrlo je moguće da, ako i kada izgubi izbore, SNS neće mirno predati vlast i da će morati  da dođe do neke vrste "Rumunskog scennarija". Samo uzimajući u obzir stepen integracije kriminalnih klanova sa SNS vlastima i korumpiranost "bezbednosnih struktura" da bi takav scenario bio krvaviji u Srbiji nego u Rumuniji. U Rumuniji je uz Čaušeskua ostala samo Sekuritatea, dok je se vojska, pa čak i "obićna" policija, stavila na stranu naroda. Kod nas teško mogu da zamislim pripadnike MUP Srbije da štite građane i  zakon a ne "vođu".

 

pa da, i kada izgube izbore to ce biti poricanje, oni tako funkcionisu kroz poricanje....mozda je rumunjski scenario previse nezan i fer, zato mozda isprobati scenario spanskih konkvistadora?

 

...Ali. Revolucija mora da ima podrsku sveta .....ili bar Avovu. :wink2: Recimo AV kaze mupu srbije - mene mozete ali narod i batu gasica vam ne dam! 

 

 

 

 

Edited by Mama_mia
v
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tomas.hokenberi said:

Vrlo je moguće da, ako i kada izgubi izbore, SNS neće mirno predati vlast i da će morati  da dođe do neke vrste "Rumunskog scennarija". Samo uzimajući u obzir stepen integracije kriminalnih klanova sa SNS vlastima i korumpiranost "bezbednosnih struktura" da bi takav scenario bio krvaviji u Srbiji nego u Rumuniji. U Rumuniji je uz Čaušeskua ostala samo Sekuritatea, dok je se vojska, pa čak i "obićna" policija, stavila na stranu naroda. Kod nas teško mogu da zamislim pripadnike MUP Srbije da štite građane i  zakon a ne "vođu".

 

tako smo za policiju mislili i 5og oktobra pa je presla uz narod kada su videli kolko je bilo naroda.  za vojsku znamo svi da nece.  ali sad je moguce da ce ovi batinasi biti problem jer znaju da su i oni u problemu. 
 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Dusko said:

Iz aviona se vidi da je fejk. :D

 

Vidi se i iz autobusa :default_coffee:

 

Mislim, svako se vozi čim može :classic_tongue:

 

E, da, videh pre neki dan urađenu tablicu za kola, nije prava, ali izgleda ko prava čovek je drži iza naslona zadnjeg sedišta... Dakle, sve ful, ima baš sve ko prava, a na njoj:

 

Spoiler

PA 🇷🇸 RIZER

 

:lol_2:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, analiticar pripravnik said:

 

tako smo za policiju mislili i 5og oktobra pa je presla uz narod kada su videli kolko je bilo naroda.  za vojsku znamo svi da nece.  ali sad je moguce da ce ovi batinasi biti problem jer znaju da su i oni u problemu. 
 

Ne bih rekao da su presli na stranu naroda, jednostavno su odbili da pucaju u narod , pre svega bojeci se za svoje dupe. Ako se podigne kriticna masa represivni aparat najcesce otkazuje poslusnost kako bi sacuvao sebe za neka bolja vremena, to se desilo u SSSR-u ali i u Srbiji. Pustili su Milosevica niz vodu, pregrupisali se i instalirali u nove strukture.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, DJORDJE said:

Ne bih rekao da su presli na stranu naroda, jednostavno su odbili da pucaju u narod , pre svega bojeci se za svoje dupe. Ako se podigne kriticna masa represivni aparat najcesce otkazuje poslusnost kako bi sacuvao sebe za neka bolja vremena, to se desilo u SSSR-u ali i u Srbiji. Pustili su Milosevica niz vodu, pregrupisali se i instalirali u nove strukture.

 

recimo to i tako.  A vojska je ipak druga prica. A i nije bas mala stvar razvuci rafal iz kalasnjikova po svom narodu. to bas bas treba da si zagrezao da to uradis.
 
 To je ono sto kazem. kriticna masa rusi rezim

Link to comment
Share on other sites

Upravo čitam da je govedo iz Informera udarilo automobilom devojku na pešačkom prelazu. Baš me zanima šta će biti na sudu, a imam dve prognoze:

a) prvo će se „razboleti” sudija, zatim advokat odbrane, a zatim i osumnjičeni, pa će se predmet izgubiti u nekoj fioci dok ne zastari

b) ustanoviće se da je devojka sama iskočila pred auto jer su joj tako rekli Đilas i Šolak i da se to desilo na mračnom auto-putu gde ne postoje pešački prelazi.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, tomas.hokenberi said:

Gospodja(ica) "Olgica Rajković" je aktivni SNS bot na "X" sa puno sličnih uradaka.

 

 

 

Preciznije, radi se o trolu tkz zabrinutom trolu. Zadatak je da tovari obe strane ali znatno vise jednu, pri tome eto on je zabrinut sto ta druga strana je toliko losa, a da ne bi bio providan nije u fazonu "jbg moramo glasati za rezim kad su opoziciji jos veci izdajnici".

 

Inace fotka naravno nije trolova vec po pretrazi radi se o nekoj Ruskinji (ima par ruskinja koje bas lice na ovu kad se odradi pretraga fotke).

 

Namerno postave neku privlacnu zensku da bi bili vidljiviji. Ovo je bas cesto kod sns trolova i botova.

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

Upravo čitam da je govedo iz Informera udarilo automobilom devojku na pešačkom prelazu. Baš me zanima šta će biti na sudu, a imam dve prognoze:

a) prvo će se „razboleti” sudija, zatim advokat odbrane, a zatim i osumnjičeni, pa će se predmet izgubiti u nekoj fioci dok ne zastari

b) ustanoviće se da je devojka sama iskočila pred auto jer su joj tako rekli Đilas i Šolak i da se to desilo na mračnom auto-putu gde ne postoje pešački prelazi.

 

Da dodam c). Aj u 100 marke da je prvo pomislio kad ju je udario: 'ajao, kako ce ovo da utice na precednika?'

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, tomas.hokenberi said:

Problem je, nažalost, što te kritične mase za rušenje režima nema.

Nece je ni biti dokle god ekonomija ne dodje skoro do potpunog kolapsa , ili neko sa strane  ponovo organizuje opoziciju. Narod kao narod se pokazao kao vrlo otporan na gazenje od strane vlasti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nece je ni biti dokle god ekonomija ne dodje skoro do potpunog kolapsa , ili neko sa strane  ponovo organizuje opoziciju. Narod kao narod se pokazao kao vrlo otporan na gazenje od strane vlasti.

Pa ni tada nije izvesno da ce tkz “narod” moci ili hteti da nesto promeni. Secas se katastrofe 90-ih, smrad je i pored kradje dobijao najvise glasova. Babe i dede su stajale u redovima od 4 ujutru, da bi se dokopale litra mleka, za unuke ili za sebe. Vecina tih je bila uverena da je za njihov jad bio kriv zapad, pa i danas prolazi ta prica.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, DJ_Vasa said:

Upravo čitam da je govedo iz Informera udarilo automobilom devojku na pešačkom prelazu. Baš me zanima šta će biti na sudu, a imam dve prognoze:

a) prvo će se „razboleti” sudija, zatim advokat odbrane, a zatim i osumnjičeni, pa će se predmet izgubiti u nekoj fioci dok ne zastari

b) ustanoviće se da je devojka sama iskočila pred auto jer su joj tako rekli Đilas i Šolak i da se to desilo na mračnom auto-putu gde ne postoje pešački prelazi.

 

   njihovi mediji su preneli njegovo priznanje tog dogadjaja, sad jutros stizu snimci da je bilo ono " znas ko sam ja ? " ..  verovatno je prvo to bilo ali je posle stigao "nalog odozgo" da se smiri.  verovatno je i devojci morao "da tutne nesto" da ne talasa.


generalno...  od kako je krenula najava izbora  i raspisivanje,  nasilje se mnogostruko umnozilo.  Blokada paora, pretnje u Kikindi,  evo citamo pretnje postarima sa BIAom.  ovoliko nasilja i pretnji nije bilo do sada do ovih izbora.  A i ranije sto je bilo nasilja za izbore se nije toliko culo kao sad.  Situacija je izuzetno napeta i mogu reci i referendumska.   Sve vise se stice utisak da su ovi izbori  ili mi ili oni.  Previse toga se i ukljucilo da probudi one koji ne glasaju redovno.  Omasovljavanje oslobadja straha i one prestrasene..  Mislim da ce ovi izbori biti zaista odlucujuci.  Mozda ne za 100% pad , ali priprema za ubrzani pad sigurno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, analiticar pripravnik said:

 

   njihovi mediji su preneli njegovo priznanje tog dogadjaja, sad jutros stizu snimci da je bilo ono " znas ko sam ja ? " ..  verovatno je prvo to bilo ali je posle stigao "nalog odozgo" da se smiri.  verovatno je i devojci morao "da tutne nesto" da ne talasa.


generalno...  od kako je krenula najava izbora  i raspisivanje,  nasilje se mnogostruko umnozilo.  Blokada paora, pretnje u Kikindi,  evo citamo pretnje postarima sa BIAom.  ovoliko nasilja i pretnji nije bilo do sada do ovih izbora.  A i ranije sto je bilo nasilja za izbore se nije toliko culo kao sad.  Situacija je izuzetno napeta i mogu reci i referendumska.   Sve vise se stice utisak da su ovi izbori  ili mi ili oni.  Previse toga se i ukljucilo da probudi one koji ne glasaju redovno.  Omasovljavanje oslobadja straha i one prestrasene..  Mislim da ce ovi izbori biti zaista odlucujuci.  Mozda ne za 100% pad , ali priprema za ubrzani pad sigurno

 

Ma neće se ništa desiti na ovim izborima. I na prethodnim je bilo isto, opoziciJonari su izjavljivali kako samo što nisu pobedili, SNS pada koliko sutra, kad ono – ćorak. Posle toga su kmečali nekoliko dana, pa se tresla gora, a rodio se miš. Spominjali su i 'dokaze' o izbornoj krađi, ali ih za razliku od devedesetih ovog puta nisu imali. Da jesu, ne bi se ućutali odmah posle izbora.

 

Isto tako će biti i sada. Već su kmečali kako će da radikalizuju proteste ako im se ne ispune zahtevi, ali od radikalizacije smo videli samo promenu trase rekreativnih šetnji. Kad se bolje pogleda, ionako se čini da im i nije stalo da osvoje vlast kako bi se upravo režim konačno otarasio Kosova da bi na konto toga bar nešto pokušali u sledećem izvlačenju, koje će se desiti kada to bude zaboravljeno i kada nastup bitniji problemi kao što su Evrovizija, olimpijade, mundijali i slično. Možda je takva atmosfera po tim Tnjiterima i FeZbucima jer je nastupilo hladnije vreme pa se lakše trabunja po tastaturi nego po kafanama, ali to je nebitno. Ionako posle izbora slede slave, božići, nove godine i ostali krkanluci, ide se na skijanje i tako to, pa tada nastupa mrtva sezona.

 

Možda će imati više sreće u sledećem izvlačenju, ali za to se treba pripremati na vreme i malo pametnije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Djubre ce da prodje jos lakse nego sin Zeljka Mitrovica. Ovaj bar formalno kao imao nanogicu, ovaj nece ni to. Jos jedno u nizu PA ŠTA. I toliko. Ako su mu i radili test na alkohol i kokain, to je sklonjeno i sačiniće novi koji je negativan.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Ma neće se ništa desiti na ovim izborima. I na prethodnim je bilo isto, opoziciJonari su izjavljivali kako samo što nisu pobedili, SNS pada koliko sutra, kad ono – ćorak. Posle toga su kmečali nekoliko dana, pa se tresla gora, a rodio se miš. Spominjali su i 'dokaze' o izbornoj krađi, ali ih za razliku od devedesetih ovog puta nisu imali. Da jesu, ne bi se ućutali odmah posle izbora.

 

Isto tako će biti i sada. Već su kmečali kako će da radikalizuju proteste ako im se ne ispune zahtevi, ali od radikalizacije smo videli samo promenu trase rekreativnih šetnji. Kad se bolje pogleda, ionako se čini da im i nije stalo da osvoje vlast kako bi se upravo režim konačno otarasio Kosova da bi na konto toga bar nešto pokušali u sledećem izvlačenju, koje će se desiti kada to bude zaboravljeno i kada nastup bitniji problemi kao što su Evrovizija, olimpijade, mundijali i slično. Možda je takva atmosfera po tim Tnjiterima i FeZbucima jer je nastupilo hladnije vreme pa se lakše trabunja po tastaturi nego po kafanama, ali to je nebitno. Ionako posle izbora slede slave, božići, nove godine i ostali krkanluci, ide se na skijanje i tako to, pa tada nastupa mrtva sezona.

 

Možda će imati više sreće u sledećem izvlačenju, ali za to se treba pripremati na vreme i malo pametnije.

 

  Samo ne znam dali je iko svestan da je pitanje dali ce biti " sledeceg puta"  ?   Devastacija svega je u takvim razmerama da je pitanje ako bi i sad bili sklonjeni , dali za ovu zemlju ima spasa.  Generalno, dali i opozicija ima kapacitete da se nosi sa onim sta ce zateci.  Da podsetim  nakon 5 oktobra 2000 , tadasnja nova vlast je zatekla praznu kasu NBS, naravno sve devastirano i opustoseno sto ratovima i sankcijama sto i pljackom.   Sad je to pustosenje jos izrazenije i bez ratova i sankcija.
  Ukoliko SNS opstane , ovo ce definitivno postati neka Meksicka mafijaska vukojebina.  Gde ce verovatno zaista Vucic i njegovi davati penzije i pomoc jer od drzavnog nece biti nista.  A nije iskljuceno da cemo postati  i mesecev krater kada nam izbuse kopovima i rudnicima uzduz i popreko sve.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, analiticar pripravnik said:

 

  Samo ne znam dali je iko svestan da je pitanje dali ce biti " sledeceg puta"  ?   Devastacija svega je u takvim razmerama da je pitanje ako bi i sad bili sklonjeni , dali za ovu zemlju ima spasa.  Generalno, dali i opozicija ima kapacitete da se nosi sa onim sta ce zateci.  Da podsetim  nakon 5 oktobra 2000 , tadasnja nova vlast je zatekla praznu kasu NBS, naravno sve devastirano i opustoseno sto ratovima i sankcijama sto i pljackom.   Sad je to pustosenje jos izrazenije i bez ratova i sankcija.
  Ukoliko SNS opstane , ovo ce definitivno postati neka Meksicka mafijaska vukojebina.  Gde ce verovatno zaista Vucic i njegovi davati penzije i pomoc jer od drzavnog nece biti nista.  A nije iskljuceno da cemo postati  i mesecev krater kada nam izbuse kopovima i rudnicima uzduz i popreko sve.

 

Sledećeg puta za šta? Ako se Kosovo konačno skine sa dnevnog reda, ekipa Desanke Šakić će ostati bez glavnog aduta i samim tim neće moći više da zagađuje. Ne verujem ni da će zateći veći problem sa budžetom, koji je po njihovom odlasku sa vlasti bio opterećen neopravdanim povećanjem penzija, a kada bi došla na vlast, bilo bi dovoljno da pootpušta gomilu nepotrebnih novozaposlenih partijskih kadrova koji ionako ništa ne rade osim što ispijaju kafe. Jeste da privreda nije baš u rangu sa skandinavskom, ali nije baš ni kao u Burkini Faso. I neće se ništa desiti i ukoliko se otvori nekoliko rudnika u nekim polunastanjenim vukojebinama. Bora i Majdanpeka se u novijoj istoriji setio još Miloš Obrenović, ali nisam primetio neke ozbiljnije akcije da se zatvore. Ukoliko se sa njima nije stvorio uslov za onu famoznu Tarabićevu šljivu, ne verujem da će to biti slučaj ni za neke vukojebine koje niko do juče nije umeo da nađe ni na karti. Od ukidanja projekata ionako nema ništa jer zna se šta su državni ugovori i da su odštete povelike, a to što neki misle da je dovoljno samo da dobiju vlast kako bi se sve obrisalo kao gumicom je samo iluzija ili žvaka za glasače.

 

Ja čak i prognoziram pobedu opozicije na izborima koji će se desiti posle ovih, ali ne i neke suštinske promene.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...