Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

10 hours ago, Div said:

Čini se da, ipak, ima i straha i nervoze. Postoji realna šansa da izgube Beograd, to bi već bio ozbiljan udarac samopouzdanju

Postoji sansa da SPN+desnica imaju vecinu u BG ali ne postoji sansa da formiraju vlast.

Jedina sansa je da SPN ima samostalno vecinu sto nije realna opcija.

Edited by Zvezdarac
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, analiticar pripravnik said:

a dali je neko razmisljao o sloganu Dacica - " Premijer Srbije " ???

 nije li to mozda udica sa crvom i za opoziciju ??  jer kako idu istrazivanja SNS ima nesto ispod ili oko 40 %  a opozicija i leva i desna zajedno isto oko 40%

Dacicu nije nikakav blam i problem da promeni stranu ako zatreba

Dacic je previse zaglibio i sa SNSom i sa Rusima i za njega nema promene strane vise. Mislim da EU nece podrzati nikakvu opozicionu vladu koju i samo manjinski podrzava SPS. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, 40Wins said:

Dacic je previse zaglibio i sa SNSom i sa Rusima i za njega nema promene strane vise. Mislim da EU nece podrzati nikakvu opozicionu vladu koju i samo manjinski podrzava SPS. 


 Ne znam bas...   nekako ne verujem da se Dacic tek tako setio tog slogana . Suvise je on lukav i ljigav.  Preziveo je on i pad Milosevica, pa misli zasto ne bi preziveo i pad Vucica.  Nije se on tog slogana tek tako setio..
 A po istrazivanjima , on i dalje ima nekih stabilnih 10 % koje vec 2 decenije glasa za njega.
  Uostalom, Vucic ga je dosta ponizavao u zadnje vreme.
  Neku igru igra sigurno.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, 40Wins said:

Dacic je previse zaglibio i sa SNSom i sa Rusima i za njega nema promene strane vise. Mislim da EU nece podrzati nikakvu opozicionu vladu koju i samo manjinski podrzava SPS. 

 

Ne verujem da bi se pregojena briselska birokratija mnogo zabrinula kada do sada već nije, pošto ih kremaljski potrčko ionako nije mnogo zanimao. Možda su se najviše zabrinuli dok dok su podrigivali od ćevapa a Dačić rešio da im peva na uvce, ali to je ionako prošlo. Možda će zahtevati da mu ne daju mikrofon, što odgovara obema stranama, i biće sve u redu. Ionako su se već mnogo zabrinuli zbog mangupa u sopstvenim redovima iz panonske ravnice, pa su jedne noći, tako zabrinuti za ljudska prava, u nekom briselskom pabu rešili da zašvajsuju čepove za plastične flaše. Imaju oni i pametnija posla kojim će se baviti jer valjalo bi da se pobrinu i za pakovanja margarina, suhomesnatih proizvoda i sireva. Poznato je da kod njih cveta cveće, a da je još jedna članica dobila super-sega-mega-turbo evropsku vladu. Ivica se tu sasvim dobro uklapa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Zvezdarac said:

I na proslim izborima SPS je imao isti slogan i dobro su prosli sto se rezultata tice,mislim da je cist marketing u pitanju.

 

Jedino ako rezultat bude na klackalici, pa reši da ucenjuje, u šta sumnjam. Čak i da tako bude, verujem da je lakše staviti njega za premijera, naterati ga da potpiše šta treba, a onda ga poslati u političku penziju. Em je jeftinije nego da kupuju opoziciJonare, em je zgodno što mogu da ga se otarase.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

 

Jedino ako rezultat bude na klackalici, pa reši da ucenjuje, u šta sumnjam. Čak i da tako bude, verujem da je lakše staviti njega za premijera, naterati ga da potpiše šta treba, a onda ga poslati u političku penziju. Em je jeftinije nego da kupuju opoziciJonare, em je zgodno što mogu da ga se otarase.

 

rezultat ce verovatno biti na klackalici.  SNS vise tesko da moze imati mnogo vise od 40% ( istrazivanja pokazuju i ispod )  dok i opozicija i leva i desna zajedno takodje imaju tu oko 40%.  SPS sa klasicnih  10ak%.   Ostalo ide manjinama  a one ce uglavnom ici uz vlast , koja god ona bila.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Eddard said:

Au kakav ničim utemeljeni optimizam. Kakva bre crna klackalica, pocepaće ih Vučić ko svinja masa džak.

 

ne znam bas.  suvise toga se okrenulo protiv njega. atmosfera umnogome podseca na onu u leto 2000.  Makar onu iz 1996 kada su oslobodili gradove od SMrada.   Vucic , sem da uzasno pokrade,  nema vise apsolutnu vecinu. Apsolutni sunovrat mu krenuo nakon majskih masakra.  A i nesto pre toga.  Sve povlaci iznudjene poteze ( i uglavnom pogresne) . Sve vise poteze za golim i si(u)rovim nasiljem , kao ovo od neki dan u Bavanistu.  Na medjunarodnom planu se cini da ga vise niko ne hebava 3% .   Cak i brat Orban nema vise susrete sa njim kao nekada.  Strah u narodu sve vise popusta i sve vise mu se pruza otpor.  Problemi koje je 10 godina kamuflirao i sklanjao u orman su poceli da iskacu.  i to bezmalo svi odjedanput . Realno,  ako i parlamentarne i dobije , opozicija ce biti znatno brojnija nego  u predhodnom sazivu,  Beograd gubi , kolko vidim i Nis mu u ogromnom problemu ( pre banjske je morao 3 puta da ide u 7 dana tamo da vadi fleke od njegovih kadrova tamo ).  Pratim ove zajebante PUFovce iz Zrenjanina ( oni se kandiduju na lokalu) , da je SNSu i u Zrenjaninu klimavo. Jbg ljudi 20 godina nemaju vodu.  Svuda gde opozicija bude imala kvalitetnu kontrolu , ce biti za SNS veoma veoma klizavo.
   I najbitnije.  cini se da je izgubio podrsku onih koji su ga i doveli. Zapada.. 
     Ukoliko i ne padne sada,   neke gradove , Beograd,  a ne bi me cudilo i Vovodinu ( tako je bilo i 1996/7 ) gubi ..   A to je preduslov da neke sledece izbore izgubi .
    Pitanje je sad kolko je opozicija spremna na to da brani izborne rezultate, kolko je spremna na novi 5 oktobar jer ovaj ne verujem da ce tek tako priznati poraz...  mada ne bi me cudilo da i pobegne on , brat porodica u kinu ili gde vec imaju stek od nakradenog.  Sto bi po Srbiju bilo i najbezbolnije jer bez njega SNS je mrtva stranka

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

Au kakav ničim utemeljeni optimizam. Kakva bre crna klackalica, pocepaće ih Vučić ko svinja masa džak.

Biće kao na prošlim beogradskim izborima, opozicija će proglasiti da imaju većinu sa Boškom, Avetnicima, Milošem Francuzom, Mišom Vacićem, Šešeljem, Belim Preletačevićem, Mobutu Sese Sekoom, Čarls Mensonom i Fredijem Krugerom :cigar:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, analiticar pripravnik said:

 

rezultat ce verovatno biti na klackalici.  SNS vise tesko da moze imati mnogo vise od 40% ( istrazivanja pokazuju i ispod )  dok i opozicija i leva i desna zajedno takodje imaju tu oko 40%.  SPS sa klasicnih  10ak%.   Ostalo ide manjinama  a one ce uglavnom ici uz vlast , koja god ona bila.

 

Koja crna klackalica? Čak i istraživanja koja se objavljuju u nerežimskim medijima nisu optimistična, a oprezni su sa prognozama i kada je u pitanju Beograd. Ne znam kojom matematičkom vratolomijom bi to moglo da se izvede jer na izborima 40%+8% ≠ 48%. Naime, svi ispod cenzusa se proporcionalno prelivaju, plus tu su liste nacionalnih manjina, tako da u praksi to znači malo više od 50%.

 

Za Niš si se malo preračunao jer u Nišu neće biti lokalnih izbora.

 

Jedini način da bude klackalica bi bio da u narednih mesec dana AV prizna Kosovo, otvori sa Kurtijem kosovsku ambasadu na Terazijama, ubaci Srbiju u NATO, ukine SPC i ćirilicu, smanji plate u državnom sektoru za 80% i ukine penzije.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Koja crna klackalica? Čak i istraživanja koja se objavljuju u nerežimskim medijima nisu optimistična, a oprezni su sa prognozama i kada je u pitanju Beograd. Ne znam kojom matematičkom vratolomijom bi to moglo da se izvede jer na izborima 40%+8% ≠ 48%. Naime, svi ispod cenzusa se proporcionalno prelivaju, plus tu su liste nacionalnih manjina, tako da u praksi to znači malo više od 50%.

 

Za Niš si se malo preračunao jer u Nišu neće biti lokalnih izbora.

 

Jedini način da bude klackalica bi bio da u narednih mesec dana AV prizna Kosovo, otvori sa Kurtijem kosovsku ambasadu na Terazijama, ubaci Srbiju u NATO, ukine SPC i ćirilicu, smanji plate u državnom sektoru za 80% i ukine penzije.


Beograd je i predhodne imao 70000 glasova vise , nego su preletaci a i posle Djilas napravili tu klackalicu. Ne kazem da i sad to nije moguce ali.  Kolko znam ostavku je najavila i gradonacelnica Nisa. nek me isprave Nislije .
  Republicke jeste opozicija u vecoj razlici ali ni SNS nema 50%.  Manjine po pravilu idu u vladu  ma koja bila kad se vecina stvori.

Link to comment
Share on other sites

Jel vi mislite da Vucic gleda rezultate proslih izbora i ove prepusta slucaju, kako bude da bude? Pa vec curi u javnost koliko se promena prebivalista menja, prikupljanje kapilarnih glasova, popisivanje itd. Ne da ce Vucic imati vise nego prosle godine, nego ce i Beograd da mu bude manje sporan, Francuz i Zavrsnica mogu lagano da nastave da glume opoziciju, a smanjice im finansiranje taman tolko da vrati glasace sebe.

 

Moje predvidjanje za republiku:

SNS: 52%

DjilasSholakTepic: 25%

Girica: 10%

Bosko i Milica do 4%

Francuz 3%

 

Ostali sem manjina ispod cenzusa. 

 

Dok glavna lista prave opozicije ne skupi bar 100 mandata nece poceti nikakvo previranje i kao sto su ljudi vec rekli, dok je Orban u Madjarskoj nasi Madjari nece odstupati od podrske Vucicu, a oni su uvek na standardnih 5 mandata (bez Vranya) koji mogu mnogo da znace. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, analiticar pripravnik said:


Beograd je i predhodne imao 70000 glasova vise , nego su preletaci a i posle Djilas napravili tu klackalicu. Ne kazem da i sad to nije moguce ali.  Kolko znam ostavku je najavila i gradonacelnica Nisa. nek me isprave Nislije .
  Republicke jeste opozicija u vecoj razlici ali ni SNS nema 50%.  Manjine po pravilu idu u vladu  ma koja bila kad se vecina stvori.

 

To za 70 hiljada je smešan spin koji je započeo upravo drug Đido., a posle su se ućutali svi opoziciJonari. Doduše, u opoziciju se formalno može računati svako ko nije u vladajućoj koaliciji, a lepo reče Beonegro kako je do te računice došlo. Da su opoziciJonari, u smislu onoga što se naziva 'pravom' opozicijom to dobili, o tome bi pištali i vrištali od prvog dana sa sve protestima u paketu, ali su nešto ćutljivi. Izborni zakon je takav kakav jeste, na papiru su brojke jedno, u praksi drugo, a aminovali su ga sami opoziciJonari. To što neko na papiru ima 48% glasova u praksi znači malo više zbog onih koji ne pređu cenzus, al' jbg, to je što je. SNS ima negde oko trećine svih građana, što je odavno dokazano, al' jbg, mnogi neće da glasaju jer znaju s kim imaju posla. Ako ta trećina svih građana hoće SNS, takva je demokratija, nema tu šta da se uradi. A SNS zaista nije kriv što opoziciJonari nisu ni za... neću reći za šta jer ne bih da budem prost.

 

U pravu si za manjine, osim albanskih partija, koje jedine imaju cojones da kažu neke stvari.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

To za 70 hiljada je smešan spin koji je započeo upravo drug Đido., a posle su se ućutali svi opoziciJonari. Doduše, u opoziciju se formalno može računati svako ko nije u vladajućoj koaliciji, a lepo reče Beonegro kako je do te računice došlo. Da su opoziciJonari, u smislu onoga što se naziva 'pravom' opozicijom to dobili, o tome bi pištali i vrištali od prvog dana sa sve protestima u paketu, ali su nešto ćutljivi. Izborni zakon je takav kakav jeste, na papiru su brojke jedno, u praksi drugo, a aminovali su ga sami opoziciJonari. To što neko na papiru ima 48% glasova u praksi znači malo više zbog onih koji ne pređu cenzus, al' jbg, to je što je. SNS ima negde oko trećine svih građana, što je odavno dokazano, al' jbg, mnogi neće da glasaju jer znaju s kim imaju posla. Ako ta trećina svih građana hoće SNS, takva je demokratija, nema tu šta da se uradi. A SNS zaista nije kriv što opoziciJonari nisu ni za... neću reći za šta jer ne bih da budem prost.

 

U pravu si za manjine, osim albanskih partija, koje jedine imaju cojones da kažu neke stvari.

 

delimicno si u pravu za opoziciju.  Ali nekako se mnogo vise sveta diglo da aminuje apstinente.  te brojke 50% i slicno za SNS vazi samo ako je manja izlaznost.  Veca ih rusi. Kao sto je i Milosevica srusila.  Kako prvo 1996 tako i 2000te.. Ove javne licnosti iz "Proglasa" su se vise razmahali nego i opozicija.  Mozda i smisleno.  Ali bitno je da aminuju apstinente.
  Iskreno...  i ja bi verovatno 17 otisao na pecanje ( ako ne pada sneg 😄 ) da se ova pro-evropska opozicija nije ujedinila.  Mnoga istrazivanja pokazuju da su sa tim ujedinjenjem dobili znatno vise.  Bez toga tesko da bi u zbiru dostigli i 15% sa tim da deo i ne predje ceLziJus. Jos vecu izlaznost , referendumsku bi postigli da su svi iz opozicije stali na jednu referendumsku listu. Sa planom da samo sruse ovo zlo i naprave privremenu vladu.  A da ona kosmicka pitanja tipa EU- EAU,  NATO- Novi Moskovski pakt - ostave za neko post AVovosko vreme. 

   Sto se manjina tice...  nije to stvar samo u QQ..  Vec je rec o tome da manjine prilaze vladajucoj koaliciji ma koja bila iz razloga sto na taj nacin najbolje stite interese i pre svega prava svoje zajednice.  To imamo sa Srbima u Hrvatskoj, kamo srece da je tako ostalo i na Kosovu pa dobar deo ovih tenzija ne bi bilo dole.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, analiticar pripravnik said:


Beograd je i predhodne imao 70000 glasova vise , nego su preletaci a i posle Djilas napravili tu klackalicu. Ne kazem da i sad to nije moguce ali.  Kolko znam ostavku je najavila i gradonacelnica Nisa. nek me isprave Nislije .
  Republicke jeste opozicija u vecoj razlici ali ni SNS nema 50%.  Manjine po pravilu idu u vladu  ma koja bila kad se vecina stvori.

 

Neda Sotirovska fotelju bato....ima da je iznesu sa sve fotelju iz kancelarije. U NIšu, prema istraživanju SNS se kreće od 18-25% u zavisnosti od "istraživača".....kako god, katastrofalan im je rejting. Ali to ne možeš da preslikaš na republičke izbore...tu će biti razlike.

https://www.danas.rs/vesti/politika/sns-u-nisu-ima-podrsku-gradjana-od-samo-18-odsto-opozicioni-poslanik-tvrdi-da-je-imao-uvid-u-istrazivanje-funkcioneri-sns-kazu-da-je-rec-o-izmisljotini/

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, analiticar pripravnik said:

 

delimicno si u pravu za opoziciju.  Ali nekako se mnogo vise sveta diglo da aminuje apstinente.  te brojke 50% i slicno za SNS vazi samo ako je manja izlaznost.  Veca ih rusi. Kao sto je i Milosevica srusila.  Kako prvo 1996 tako i 2000te.. Ove javne licnosti iz "Proglasa" su se vise razmahali nego i opozicija.  Mozda i smisleno.  Ali bitno je da aminuju apstinente.
  Iskreno...  i ja bi verovatno 17 otisao na pecanje ( ako ne pada sneg 😄 ) da se ova pro-evropska opozicija nije ujedinila.  Mnoga istrazivanja pokazuju da su sa tim ujedinjenjem dobili znatno vise.  Bez toga tesko da bi u zbiru dostigli i 15% sa tim da deo i ne predje ceLziJus. Jos vecu izlaznost , referendumsku bi postigli da su svi iz opozicije stali na jednu referendumsku listu. Sa planom da samo sruse ovo zlo i naprave privremenu vladu.  A da ona kosmicka pitanja tipa EU- EAU,  NATO- Novi Moskovski pakt - ostave za neko post AVovosko vreme. 

   Sto se manjina tice...  nije to stvar samo u QQ..  Vec je rec o tome da manjine prilaze vladajucoj koaliciji ma koja bila iz razloga sto na taj nacin najbolje stite interese i pre svega prava svoje zajednice.  To imamo sa Srbima u Hrvatskoj, kamo srece da je tako ostalo i na Kosovu pa dobar deo ovih tenzija ne bi bilo dole.

 

Nebitan je broj izašlih ukoliko stranka X dobije 2,3%, stranka Y 1,7%, stranka Z 1,2% itd. jer to se preliva onome ko je dobio najviše glasova. A stranaka ima za izvoz. Lepa je ta priča o izlaznosti, ali od toga nema 'leba. Mnogi koji se presele u inostranstvo se uopšte ne registruju niti žele da se cimaju oko izbora jer im je skupo da vikendom jure konzultate, neki znamo s kim imamo posla, neki koji rade za strance se mnogo ne zanimaju za lokalne gluposti, pa se nabere. Ne znam šta znači 'aminovati birače', ali pretpostavljam da znači 'animirati', pa ću odgovoriti kao da to i piše. Nesposobne animir-dame su uspele da upropaste priliku da se iskažu tokom protesta, koji su se pretvorili u obične rekreacione šetnje, a broj ispunjenih zahteva je 0 (i slovima: nula). Obećavali su radikalizaciju, ali dobili su opadanje brojeva i zato su (pametno) rešili da se manu ćorava posla. Koliki kreteni treba da budu da ne shvataju suštinu – ako se šetaju van radnog vremena institucija protiv kojih se bune, te iste institucije zabole izvesni deo tela za te proteste, a još više ako se pred istima i ne pojave.

 

Slažem se sa tim istraživanjima jer je matematika jasna – 4.9%+3,1%+5%+2% = 15%, bez obzira na procenat, koji je svakako veći od cenzusa. Jedini problem je u tome što će podosta ljudi apstinirati jer im je sasvim svejedno da li će umesto lopova A doći lopov B. To što neki dreče, kmeče i vreče po Tnjiterima i Fezbucima ne znači da su u većini. Koliko se sećam, oni kvaziekolozi su izgubili čak i u pripizdinama koje navodno brane, ali to što seljake zabole uvo za kojekakve Tnjitere i Fezbuke zaista nije moj problem.

 

Pitanja EU, NATO i otklona od Kremlja jesu veoma važna jer mogu oni da se ne slože ili nekako dogovore oko zakona koji regulišu saobraćaj, pecanje ili prodaju povrća na pijaci, ali dok jednima odgovara civilizacija, a drugima vraćanje u kameno doba uz taktove Kaljinke, tu dogovora nema.

 

Kod ancionalnih manjina jesu u pitanju cojonoes. Evo u vladi ima predstavnika mađarske i hrvatske zajednice koje realno nemaju mnogo toga da traže za sebe, osim ako ih neko ne proganja. Ne znam šta su u poslednjih nekoliko godina ostvarili, a da je bitno. Voleo bih da me neko ispravi ako sam pogrešio. A tu su i manjine koje nemaju predstavnike u vlasti, osim ako nisu u vladajućim strankama, pri čemu mislim na Bugare, Vlahe, Slovake, Rumune, Rusine i sve ostale. Albanci su tu bar dosledni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, analiticar pripravnik said:

 

😄

   Sto se manjina tice...  nije to stvar samo u QQ..  Vec je rec o tome da manjine prilaze vladajucoj koaliciji ma koja bila iz razloga sto na taj nacin najbolje stite interese i pre svega prava svoje zajednice.  To imamo sa Srbima u Hrvatskoj, kamo srece da je tako ostalo i na Kosovu pa dobar deo ovih tenzija ne bi bilo dole.

Saradnja manjine sa vlastima uglavnom zavisi od volje vlasti, na Kosovu su Haradinaj i Thaqi sarađivali sa Radojičićem a Kurti je krenuo u obračun sa njim i sad nema saradnje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...