Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

2 hours ago, Drug Crni said:

Od početka avgusta ne idem..nemam ni ja odgovor zašto. Znam samo da mi opozicija nije kriva..ništa što je do nje me nije odvojilo od protesta. Odvojila me apatija i nezainteresovanost sugrađana,a koja je onda prešla na mene.

Da smo iole normalan narod,u Somboru bi neposredno nakon masakara u Beogradu i Mladenovcu,trg bio prepun besnih ljudi..a nas nikada nije bilo više od 300..

 

Nisu toliko krivi ni građani jer su naprosto uvideli da protesti u aktuelnom obliku nemaju nikakvog smisla. Pisao sam ranije i ovde, ali ponoviću – ako postoji problem sa nekom institucijom kao što je npr. REM, trebalo je otiči tamo u radno vreme kad su oni tamo. Ako postoji takav problem sa vladom, ista priča. Ono sa PTC-om je na trenutak uspelo, ali je i to prokockano. To što neko vikendom šeta pored zgrada u kojima nema nikoga je isto kao da se protest održava u bašti kafića ili još gore, u dnevnoj sobi. I sto ljudi koji se pojave ispred opštine u radno vreme će izvršiti veći pritisak na opštinare nego njih hiljadu petkom ili vikendom.

 

Opozicija jeste kriva, ali prvenstveno samoj sebi. Ako od maja nisu mogli da smisle ništa drugo sem bespredmetnih šetnji koje nemaju uticaj ni na koga, onda definitvno ne shvataju kako stvari funkcionišu. Ako im niko nije rekao da ovo nisu devedesete, da je tada bilo i studentskih i opozicionih protesta koji su trajali praktično ceo dan, onda ne znam o čemu pričamo. Koliki idioti treba da budu da ne vide da će se te šetnje ugasiti kao 1 od 5 miliona? Nisu građani krivi što ih je uhvatila apatija jer su videli da jedini politički akteri koji mogu da nešto promene nemaju ni grama mozga.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Don Dusko said:

 

 

Kad nema sendvica onda niko nece da prisustvuje tvom govoru.

 

Generalno, te prijavljene govore, nakon otvaranja, skoro da niko i ne sluša. Olaf Šolc je takodje govorio pred skoro praznom salom. Zelenski takodje, ali je njihova, ukrajinska TV 1+1, malo nafilovala snimak, pa ispada da je Zelenski govorio pred punom salom. Samo su zaboravikli da iseku deo u kojem se vidi da je Zelenski u publici, pa ispada da je sam sebi govrio....:s_w:

 

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Constantin said:

 

Generalno, te prijavljene govore, nakon otvaranja, skoro da niko i ne sluša. Olaf Šolc je takodje govorio pred skoro praznom salom. Zelenski takodje, ali je njihova, ukrajinska TV 1+1, malo nafilovala snimak, pa ispada da je Zelenski govorio pred punom salom. Samo su zaboravikli da iseku deo u kojem se vidi da je Zelenski u publici, pa ispada da je sam sebi govrio....:s_w:

 

 

giphy.gif

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, JohnnyDragon said:

Samo postojanje Lige nacija nikada nije imalo smisla.

A parizera nmg da slušaju ni ukućani vrv a ne daj Bože još neko sa strane. 

Saosecam sa ljudima koji žive u Srbiji. 

Nije vam lako.

Mislite na Ligu /Drustvo Naroda, pretecu UN?

Osnovana je nakon I Sv rata kao odgovor na njegovu surovost i pogubnost, po meni, izuzetan korak u uredjenju sveta. Ako se ne varam, prva medjunarodna konvencija koju je Liga donela ticala se regulisanja medjunarodnog postanskog saobracaja.Posle su usledile i druge, generisanje Medjunarodnog javnog i privrednog prava, vrhunac je Povelja UN iz 1945.  Da je bilo srece i pameti, UN bi zadrzale svoj znacaj i svet danas ne bi bio ovako nesrecno i neprijatno mesto za zivot. UNICEF, UNESCO, FAO, sve su to agencije pod pokroviteljstvom UN. I sve su izgubile znacaj jer "veliki" nisu mogli da se dogovore ko ce da placa struju i vodu u zgradi UN na Menhetnu.Paradoks nase civilizacije, ratovacemo za struju i vodu na planetarnom nivou a sve je pocelo od jedne zgrade na Menhetnu...

I zato se ne slazem sa vama da Liga nije imala smisla, kako stvari danas stoje, to je jedino pametno sto smo ikad uradili kao covecanstvo, sve ostalo je put u propast, kolektivnu.

 

Edited by Pletilja
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darko said:

Jel ovo stvarni screenshot ili neka parodija? 

Na kraju će Žvali ovaj naučnik-narkoman sa Pinka da dodje glave. A tako bi itrebalo da bude. Nije mi što dozvoljava ovakvim opskurnim javnim radnicama da se samoproglašavaju "kraljicama šera" nego što daje materijala raznim pičkopaćenicima da pomisle da su elita ovog društva. Koliko juče je Željko sa razvijenim američkim zastavama vitlao po prestonici,a sad "prozapadna opozicija" djavolski pakt....nadam se da se Hil samo nasmejao i da nije naseo na performans naučnika-narkomana....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Na kraju će Žvali ovaj naučnik-narkoman sa Pinka da dodje glave. A tako bi itrebalo da bude. Nije mi što dozvoljava ovakvim opskurnim javnim radnicama da se samoproglašavaju "kraljicama šera" nego što daje materijala raznim pičkopaćenicima da pomisle da su elita ovog društva. Koliko juče je Željko sa razvijenim američkim zastavama vitlao po prestonici,a sad "prozapadna opozicija" djavolski pakt....nadam se da se Hil samo nasmejao i da nije naseo na performans naučnika-narkomana....

A možda je mislila na SPS? :classic_wink: 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Darko said:

Jel ovo stvarni screenshot ili neka parodija? 

 

Najstvarniji mogući.

 

Ako neko nije ubeđen, evo sad sam vratio i na SBB-ovom Eonu i na Telekomovom Arena Cloudu i napravio slike s njihovim interfejsima.

 

Spoiler

 

9SnfDwD.jpg

 

 

idglwJM.jpg

 

 

Edited by erwin
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Constantin said:

Misliš na crveno-crnu koaliciju....ne...ona je lansirala i 'lebom je 'rani, a preko 'leba i pogaču dobija.

Zezam se, nema šanse da je mislila na njih. Mada bi bila mnogo bliže istini.

 

@erwin, hvala! Vidiš, to su ti najnovije statističke metode TV Pinka. Počinju od pažljivog odabira pitanja da se ne bi kojim slučajem dobila pogrešna slika o mišljenju publike, jer način na koji je postavljeno pitanje može da dovede do pogrešnog odgovora. Zavidim im na ovom nivou neutralnosti. Takođe, ne treba zaboraviti i izbor anketiranih, siguran sam da su TV Pink i gospođa Jeremić pokazali isti nivo neutralnosti što se tiče preseka populacije u Srbiji za odgovor na ovo pitanje. I na kraju, ne treba zabovariti cutting edge tehnologiju za prikupljanje podataka. Čudi me da se ove metode još nisu pojavile u nekom uglednom naučnom časopisu. Al dobro, zna se zašto - đavolji zapad ne miriše našu gospođu Jeremić. 

 

Mene samo zanima, ko gleda ovu kobilu (sem tebe, ali dobro, ti to radiš u naučne svrhe pa ti je oprošteno :classic_biggrin:)?

 

Sa izvinjenjem kobilama, ipak su one plemenite i korisne životinje.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

@Darko

 

Naravno da ne gledam, onu prvu sliku sa TV-om na zidu sam našao na Tviteru, samo sam proverio da nije fejk.

 

A gledaju mnogi, ovo ispod u citatu je doseg tj. reach te višesatne emisije, tj. procenjeni broj ljudi koji su odgledali makar delić od nekoliko minuta. Podaci su od pre 3 nedelje.

 

Quote

Novo vikend jutro – blizu 1.000.000 gledalaca

https://pink.rs/tv/529701/a-kako-drugacije-apsolutna-dominacija-na-pocetku-nove-sezone-televizija-pink-iz-dana-u-dan-pomera-granice-realnog-i-dalje-smo-ubedljivi-lider-po-g

 

A ovo je screenshot iz današnje emisije u 10:38, Nielsen joj je omogućio da ima tablet koji joj prikazuje rejtinge u realnom vremenu, koji kamermani povremeno zumiraju, naravno samo onda kad rezultati idu Pinku u prilog.

 

MArAdDD.jpg

 

Dakle, u tom trenutku Pink je bio najgledanija TV stanica u zemlji s udelom od 16,2% onih koji su u tom trenutku gledali televiziju, dok je RTS1 imao 15,4%, a svi ostali nacionalni kanali daleko manje.

 

Ceo screenshot:

 

Spoiler

CZ8JcUW.jpg

 

Edited by erwin
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Constantin said:

Uz malo umešnosti i mašte....i litae vinjaka...možeš i nju da pretvoriš u korisnu....i treba ti još emoji3596.pngemoji3596.pngemoji3596.pngemoji3596.pngemoji3596.png


IMG_20230923_135857.jpg

U pravu si. Izgubio bi vid, što bi njoj poboljšao status. 

 

1 hour ago, erwin said:

Naravno da ne gledam, onu prvu sliku sa TV-om na zidu sam našao na Tviteru, samo sam proverio da nije fejk.

Šta reći, ko da je screenshot iz Njuz.net. Tragikomedija.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...