Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

5 minutes ago, Constantin said:

Teško mi da izaberem. Meni je najveća Vjoša, ali s njom ne verujem da je razgovarao...
7e3702913546a935458972252ebcd2f0.jpg

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Diskreciono pravo, neces mnogo da pogrešiš

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FrediB said:

Nikako ne mogu zajedno (liberalna prozapadna) levica i (konzervativna proruska) desnica, cak i ako pred sobom imaju zajednickog neprijatelja kakav je vucic i sns. 

 

Tacno je to, ali nije tacno da je levica uvek prozapadna, a nije ni uvek liberalna.  Narocito konzervativna desnica nije proruska u vecini drzava u okruzenju - mi se ne smatramo normalnim drustvom, pa onda kod nas mogu da postoje i ovakve kombinacije. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Constantin said:

Teško mi da izaberem. Meni je najveća Vjoša, ali s njom ne verujem da je razgovarao...
7e3702913546a935458972252ebcd2f0.jpg

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

Da li figure mogu da se kupuju pojedinacno, ili mora sve ?

Koji je materijal izrade i da li mogu da se odvoje od postolja?

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vjosa Osmani je po necemu u pravu, a to je da srbendama nije mesto medju evropskim narodima, vec vise u Tunguziji, Sibiru ili Avganistanu. 
Vjoša Osmani je notorno glupa osoba...kao Džubox..ubaciš žeton i ona kenja "Mali Putin, mali Rusi"...okreneš "B" stranu...""Nelegalne strukture, Wagner"....a kad bi je pitali o Wagneru verovatno bi odgovorila kao Palma o Betovenu.
 
Mi Srbi nismo nalik mnogo evropskim narodima, pisao sam to i malo obrazložio, mi smo mali Amerikanci, ali ne bi pogrešio ni kad bi rekao da su Amerikanci mali Srbi. Istorijski, kulturološki, antropološki....naš put se zna.  Ne uvaljuj nas medju zemlje bivšeg Varšavskog bloka...nisi ti Toma Grobar, ti si pametan čovek, samo malo više rezigniran, a to je najpre zbog toga što si nestrpljiv....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Newcastle said:

Tacno je to, ali nije tacno da je levica uvek prozapadna, a nije ni uvek liberalna.

U Srbiji je uglavnom tako, sem SePSe ili vulinove kombi-stranke - mada su oni vise desnica vrednosti, levi centar rada iliti nacional-socijalisti. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, FrediB said:

Vjosa Osmani je po necemu u pravu, a to je da srbendama nije mesto medju evropskim narodima, vec vise u Tunguziji, Sibiru ili Avganistanu. 

 

Druže,pa Tunguzija je u Sibiru ... 😄

  • Like 4
  • Ha-ha 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da se čićVu istinski boji FSB-a, kako za sopstvenu bezbednost, tako i za neke druge akcije kojim mogu da nam začine čorbu, i na unutrašnjem planu, a i u okruženju, jer im je dozvolio (možda čak i sam pozvao) da puste korenje ovde i umešaju svih 10 prljavih prstiju u sve sfere ove zemlje. Mislim da je to jedini razlog zbog kojeg politiku prema Rusiji nije uskladio sa ostatkom Evrope kad je počeo RU vs UA rat.

Ne kupujem tu priču o njegovoj ideologiji koja više naginje ka istoku. Nema on formiran stav o tome. Više je kao ideološki kameleon...
Još manje verujem da odugovlači sa tim zbog bojazni da će izgubiti glasače zbog nepopularnog poteza. Pa svi znamo da većinski deo njegovih glasova dolazi kao plod ucena, koristoljubivosti, glasanja po inerciji i sl, dok je kod onog dela glasača koji mu zaista veruju odavno stekao status bezgrešnog, te da može da uradi ili izjavi bilo šta bez ikakvih posledica.
 

24 minutes ago, Constantin said:

Teško mi da izaberem. Meni je najveća Vjoša, ali s njom ne verujem da je razgovarao...
7e3702913546a935458972252ebcd2f0.jpg

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

 

Vidi našeg faraona, odma' iza pobratima Rame 🙂 

 

Nego, jedna nasumična misao koja mi pada na pamet kada posmatram ovu sliku...
Sve žene su se drugačije obukle, čak vidim par zanimljivih kombinacija, a odevna izdanja muškaraca kao gomila kopija bez originala. Jedna od prednosti kada si muško, ne možeš da promašiš sa odelom kada su formalne prilike u pitanju 😄 
Čujem malo metroseksualca u sebi kako negoduje, ali stvarno je bolje ovako. Treba ceniti simplifikovanost 😄 

Edited by RatzenStadt
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Olosh iz Junkovca said:

 

Da li figure mogu da se kupuju pojedinacno, ili mora sve ?

 

 

 

Kad bi moglo pojedinčno, ja bih kupio Vjošu...

2 minutes ago, RatzenStadt said:

Nego, jedna nasumična misao koja mi pada na pamet kada posmatram ovu sliku...
Sve žene su se drugačije obukle, čak vidim par zanimljivih kombinacija, a odevna izdanja muškaraca kao gomila kopija bez originala. 

Nešto moraš i da razumeš....Ova Von der Lajen...osim pantalona ne može drugo, ima upadljivo krive noge. Ova "domaćica" je sitnačka, mogla je da prodje i sa školskom uniformom, Talijanaka u talijanskom stilu, mislim da je najbolje obučena...i Vjošica, šta god da obuče lepa je...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ја то леве/десне стране и не користим у писању. Знам шта је ал немам навику да тако зовем стране. Мени је то Америка, ЕУ, Русија, Кина. Све четири стране су различиите. Једино што Америка и ЕУ су показали да су за сада бар прави савезници? БРИКС? Шта је то? Где је то? Које они имају циљеве? Да сјебу глобалисте Америку и ЕУ или само Америку? Јел се они боре за демократију више од ЕУ и Америке? Јел у њиховим државама тамо има више демократије него у ЕУ? Или је демократија зло а комунизам и социјализам боље опција? Где је то? Русија, Кина, Иран, Бразил, Северна Кореја? Јел су то алтернативе западу? 

 

Запад није савршен, да има мана има вала ихахај, али алтернативе су тачно које?

 

Још једно питање која је разлика између Вучићеве Србије и Путинове Русије? Без зајебанције интересује ме да ми неко предочи те разлике? Ја искрено сада у овом тренутку не могу да видим неку претерану разлику, осим што Русија има нуклеарке ал то је ваљда нешто друго. Мене занима начин владања, слобода у избору да ти то не утиче на живот обичних грађана? Али ето отворен сам да ми неко објасни аргументовано разлике између двојице? 

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

 

12 minutes ago, dzoneee said:

али алтернативе су тачно које?

Da dozivotno sede na milion stolica bez ikakvih posledica. 

12 minutes ago, dzoneee said:

 

Још једно питање која је разлика између Вучићеве Србије и Путинове Русије? Без зајебанције интересује ме да ми неко предочи те разлике? Ја искрено сада у овом тренутку не могу да видим неку претерану разлику, осим што Русија има нуклеарке ал то је ваљда нешто друго. Мене занима начин владања, слобода у избору да ти то не утиче на живот обичних грађана? Али ето отворен сам да ми неко објасни аргументовано разлике између двојице? 

Kratak odgovor - nema. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RatzenStadt said:

A da mi zatražimo reparaciju od Turaka zbog svih zlodela i štetnog uticaja koji se, eto, prožima i do 21-og veka, k'o što afroamerikanci već uveliko potražuju u SAD? 😄 

 

Razumem te, nemaš pojma koliko dobro.

 

Ja inače...

 

1.png

 

Ja kad iščitivam temu Vox Populi.

 

2.png

 

Znaci gruvamo te na Trampa, sad su mi neke stvari jasnije 😄

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Јел истина да ће деца убрзо да заврше школску годину због ове ситуације са Косовом? Нешто сам начуо да би сутра требало то званично да се објави? Док су медицински радници добили ратни план?

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, FrediB said:

''nije Vizantija vec istocno rimsko carstvo''

Pa ovo poslednje je istorijska činjenica. Vizantinci se sebe nisu zvali Vizantinicima vec Romejima (Rimljanima) odnosno istočnim rimskim carstvom. Ne vidim kakve to veze ima sa ostalim.

Quote

The first use of the term “Byzantine” to label the later years of the Roman Empire was in 1557, when the German historian Hieronymus Wolf published his work, Corpus Historiæ Byzantinæ, a collection of historical sources.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Pa ovo poslednje je istorijska činjenica. Vizantinci se sebe nisu zvali Vizantinicima vec Romejima (Rimljanima) odnosno istočnim rimskim carstvom. Ne vidim kakve to veze ima sa ostalim.

Poenta je da 95% Srbije brani i podrzava tu orijentalnu centralizovanu despotiju koja je jos u Srednjem veku odvojila Srbiju od Evrope kojoj bi po svemu trebala da pripada. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, FrediB said:

Poenta je da 95% Srbije brani i podrzava tu orijentalnu centralizovanu despotiju

 

Stara narodna izreka : Nas i Romeja trista miliona ...

 

11 minutes ago, FrediB said:

koja je jos u Srednjem veku odvojila Srbiju od Evrope kojoj bi po svemu trebala da pripada. 

 

 ... jer je u ostatku Evrope od VII do XV veka cvetala demokratija,tolerancija i razumevanje ...

 

 

 

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dzoneee said:

Знам да не можемо да будемо као нордијске државе или Ирска

 

Par informacija direktno od Iraca (sta su pricali pre desetak godina kad sam tamo bio). Oni su veci deo svoje istorije bili siromasni i ruralni. Kad ih osvajaci (Vikinzi, Englezi) nateraju u gradove, oni tamo odu. Kad odu osvajaci, oni se vrate u unutrasnjost. Njihova prica ima paralela sa nasom, kao i njihova brojnost. Ja zapravo mislim da je nas spas da uradimo ono sto su Irci u proteklih 20ak godina. Samo ako to ima ko da sprovede.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, FrediB said:

Poenta je da 95% Srbije brani i podrzava tu orijentalnu centralizovanu despotiju koja je jos u Srednjem veku odvojila Srbiju od Evrope kojoj bi po svemu trebala da pripada. 

Da, ali to nema veze sa istorijskom cinjenicom da oni sebe nisu zvali Vizantincima. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mare80 said:

jer je u ostatku Evrope od VII do XV veka cvetala demokratija,tolerancija i razumevanje ...

Postojali su slobodni gradovi kao uvod u razvoj koji je usledio. Vladari su se bojali plemica, a ne obrnuto. I naravno Magna Carta 1215. 

 

Takodje, zahvaljujuci univerzalizmu Crkve, u Evropi od Skandinavije do Malte i od Irske do Poljske i Hrvatske, postojao je latinski kao lingua franca i brzo sirenje bilo koje ideje i razvoja.

Srbija je ''zahvaljujuci'' predobrim romejcima vecito bila van evropskog razvoja, a svaki evropski uticaj je dolazio sa zakasnjenjem i nepotpuno.

Samim tim u Srbiji nikada nije mogla da se razvije panevropska svest kao u normalnim evropskim zemljama. 

 

Recimo viteskih turnira je ovde bilo tek od kraja 14. veka, a u Evropi ih je bilo jos u 13. veku. Samo jedan od primera. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...