Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

13 minutes ago, erwin said:

 

Vid' mi profe sa faksa. Moram da ga dodam na tviteru, izgleda da ima zanimljiv sadržaj. 
Inače nama je dovodio ove iz KRIKa na predavanje, ali sam ču od mlađih generacija da je dovodio i Đuku, pa me malo razočarao

Link to comment
Share on other sites

Gazela je prohodna ka starom delu grada, u smeru ka Novom Beogradu nema saobraćaja:
pfxD94t.jpg

 

Demonstranti su ispod jednog nadvožnjaka na novobeogradskoj strani u traci ka starom delu grada:
KortfxZ.jpg

 

Brankov most je prohodan:
9QylqU0.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Don Dusko said:

image.thumb.png.eadd8bcbc77b318b8face6a4b18a2d4d.png

 

Kako SNS mediji rade punom parom. Od broja protestanata pa do neprijatelja iz Hrvatske...I napadi na Patrijaha i usput velicanje Vodje.

Zasto sada kriti, nečega će biti. Kad dođe trenutak. A mackar v2.0 koji će se svakako pojaviti biće kolovođa tog hepeninga koji će biti kad tad.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, jedibojan said:

Ja recimo mislim da se zvala ovaj put prekombinovao. Do sada je na proteste reagovao povlacenjem i kakvim takvim smirivanjem tenzija i pustao ih da se ugase. Sa ovim mitingom ce samo dodatno ispizditi masu... Mislim da nije ocekivao ovoliku masovnost.

Mada ja sam veciti optimista

 

Kod mene u preduzeću matorci koji su do sad bili simpa prema vucicu jer će uskoro biti penzosi a neki vec jesu a on im je prodao priču da je penzionerska majka, prvi put ga baš pljuju.

 

Takođe ovaj kontra miting može ga dosta koštati jer sad sigurno mnogi ne bi išli na isti jer je totalno ludilo u pitanju ali moraju. Ako pak budu uskoro izbori nije nemoguće da zaokruže nekog drugog npr njega bi najviše urnisalo da još SNS glasova ode SPS poludeo bi. Nije nemoguće da bi  onemogućio novu vladu u nadi da će uspeti da glasače vrati na ponovljenim izborima plašeći ih svim i svačim ali to je vrlo teško tj realnije da sns osvoji još manje.

 

Ali on da dozvoli da njega gljivica ucenjuje je nemoguće. Tako da je vrlo moguće da je ovo početak kraja i iako zvuči horor bilo bi dobro da proba krvavo da brani vlast jer tad nema nevinih među njegovim podguznim muvama.

Edited by MeanMachine
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MeanMachine said:

Kod mene u preduzeću matorci koji su do sad bili simpa preko vucicu jer će uskoro biti penzosi a neki vec jesu a on im je prodao priču da je penzionerska majka, prvi put ga baš pljuju.

Ako nije tajna, sta ih je to isprovociralo? 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, FrediB said:

Ako nije tajna, sta ih je to isprovociralo? 

 

Celo handlovanje ovih masakra. A pogotovo ovaj kontra miting jer se sećaju SM kontra mitinga. Inače dobar deo tad SM nije gotivio pa to im stvara dodatnu odbojnost. A i oni koji su bili za SM smatraju da je taj a i ovaj teška glupost.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, medobrundo said:

Oko 60k ljudi, što je najveći politički skup u Srbiji u ovom veku 

Uz dužno poštovanje tom liku što se bavi procenama skupova, ali bio sam više puta na prepunoj Marakani i znam šta je 50ak hiljada ljudi i kako izgledaju ulice nakon završetka utakmice... Ovo danas je ubedljivo najveći broj ljudi koji sam video uživo. 

Čelo kolone prošlo Gazelu, možda je već i kolona stigla i do Sava Centra, a cela ulica Kneza Miloša je i dalje bila puna istom gustinom kao napred, sve do Londona, pa i Skupštine. 

Meni neverovatna brojka iskreno i tih 60k je izrazito malo za ovo što sam video na licu mesta. 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

N1 je javio da su blokirana oba smera kod NIS-ove pumpe, one s desne strane kad se pređe Gazela. Očigledno se po kamerama zaobilazi samo taj deo pošto saobraćaj po autoputu dublje na NBG, kao i na samoj Gazeli ide u oba smera.

 

Dakle, autoput je formalno blokiran, a u suštini su samo primorali ljude da siđu s autoputa pa da se ponovo popnu na njega nekoliko stotina metara kasnije.

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, DJ_Vasa said:

Ne znam za tadašnji broj onih koji su to pričali, ali koliko mi je poznato, oni i dalje vladaju. Ovi prvi čak imaju i sasvim dobar kontinuitet.

 

Ne vladaju i dalje nego su dosli na vlast 2012. godine. Ovaj SNS nije SRS iz 2000., to je sve najgore sto postoji u SRS, G17, DS, DSS, LDP i ostalim strankama, bukvalno cudoviste sa hiljadu lica, za svakoga ponesto.

 

No, kada vec pominjemo 2000. godinu samo sam zeleo da kazem da smo i tada mogli da kazemo da je bolje da ex komunisti ostanu na vlasti nego da dodju Vuk, Velja, Voja i Mladja, pa smo ovde skoro svi saglasni da su ova cetvorica bolja varijanta od Milosevica i Seselja.

 

23 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Da si živ i zdrav, što ozbiljno mislim, njegov režim će pasti, ali će se lako vratiti ako se formira neka levo-desna koalicija.

 

Ovo pricamo vec duze od pet godina, sve pasce pa pasce - pasce nekad (kad Vucic vise ne bude fizicki u stanju da vlada), ali ti u ovoj zemlji nemas garanciju da ces docekati penziju pa ako imas vise od 40 godina postoji solidna sansa da im nikada ne vidis ledja, a cak i ako si u tridesetima - dovoljno je samo da Vucic nastavi da vlada do svoje 70. godine, a nije da nije bilo takvih diktatora.

 

14 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Ima sigurno i dovoljno onih koji jesu pripadnici dotične crkve, ali nisu talibani i gade se popovskih svinjarija. To su oni što slave slavu, Uskrs i slično, ali slave iz tradicionalnih razloga, nikome to ne nameću i nikoga ne diraju. Nisu toliko zaslepljeni da ne vide kada je neko pokvaren ili lopurda, a umeju da razlikuju između institucije, učenja i pojedinca.

 

Mislis ateisti koji su kulturni pravoslavci?

 

Ne slazem se, imas ljudi koji iskreno veruju u ono sto propagira hriscanstvo i osudjuju ono sto radi vrh crkve. Imas i zadrte ex komuniste, sada nacionaliste koji su itekako za to da SPC bude bitan cinilac u drustvu, slave Bozic i Uskrs iz tradicionalnih razloga, ali ne veruju ni u jedno ucenje crkve.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, medobrundo said:

Oko 60k ljudi, što je najveći politički skup u Srbiji u ovom veku 

 

Nije najveci u ovom veku, ali jeste od 2012. 

 

Najveci problem opozicije je to sto na izborima veci deo ovih ljudi ne glasa. 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Najveci problem ljudi u Srbiji je sto nikako da shvate da Aleksandar Vucic i ekipa oko njega moraju da odu i da sa tim ne moze da bude kompromisa.

 

Ako se setimo prosle godine (kako vreme brzo prolazi?), koliko je ovde komentara bilo da je uzas sto su Dveri, DSS i Zavetnici dobili toliko, pa te zasluzuje Vucic da nas jase, pa "mi smo svi prsli, 75% glasa za desnicu i SNS/SPS". Naprotiv, sve te stranke nisu "gori od Vucica", "isti kao i Vucic", "u dogovoru sa Vucicem", oni predstavljaju sve glasace koji su istovremeno i antizapadno/antisisitemski/konzervativno orijentisani, a ne mogu ni da smisle Vucica i kompaniju. I kao takvi su sredstvo da se banda na vlasti srusi i mora se praviti sa njima direktni ili indirektni savez jer drugacije ne moze.

 

Vucic, SNS i sva ta ekipa su neograniceno alavi, neograniceno mocni i ne poznaju nikakve skrupule, to je ubedljivo najgora kombinacija koja moze da zadesi neku zemlju. Svako ko ovo ne uvidja je ili sam clan SNS/na njihovom platnom spisku/njihov glasac ili nema dodira sa svakodnevnicom u ovoj zemlji. Zato je onaj analiticar Milivojevic (valjda se tako zove) bukvalno mnogo vise glas anti-SNS glasaca od nesrecnog Djilasa koji se odjednom sad setio neke ideologije, izolovanosti zemlje, svrstavanje uz ove ili one, prosperiteta i plata. Jer, kako nekoga moze da zanimaju takve stvari ako si nemocan protiv ovakve vlasti, ne mozes im nista, samo da te unistavaju mentalno dok ti se smeju u lice i lazu te?

 

Koliko ce jos godina proci dok idioti u opozicionim strankama ne shvate da svako ko je protiv ove vlasti i misli da je Vucic stetocina i agresivan lik koji mora da ode mora da saradjuje sa drugima i da tek posle toga mozemo organizovati normalne izbore? Ja razumem da je onaj iz POKSa lazna opozicija, razumem da su zavetnici lazna opozicija, ali da je jedan Dragan Djilas isti kao i oni i peru Vucica "nije on tako los, ima i gorih", pa cemu onda da se nadamo, da i taj Djilas udje u vladu pa da Kurir i Informer cerece samo Jeremica? 

Edited by goldberg
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Helena said:

Po meni je bolje da vlast smeni opozicija sa ljudima poput Tepić i Aleksić, nikakve koalicije sa zavetnicima, dverima, obrazom i sličnima...

Neka se čeka duže, onako će biti i duže i bolnije.

 

Pre ce oni zajedno sa sns u vlast posle sledecih izbora.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...