Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Just now, Drug Crni said:

Doteralitm su me dotle da na ovo moram da se nasmejem ^ (nije vise ni tuzno).
Ko je autor ovih srceparajucih redaka?
(i lazovinjskih)

 

Izvini, dodao sam deo gde kazem Kostunica, Kusta, Matija, lazni Vla i ekipa.

Ali tipujem da je ovaj otrov pisao Milos Jovanovic.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Očekuješ da se o sporazumu glasa u Skupštini? Ja nisam baš toliko optimista pošto bi se sporazumom i pogotovo formiranjem ZSO zauvek ukinula kontrola Srba na Kosovu a to AV nikako ne odgovara. Zato sam uveren da njegov sabrat Kurta neće nikako prihvatiti formiranje ZSO. Jedino rešenje je da ih veliki brat zatvori u neki "dejton" i natera da potpišu sve što im se baci na sto.
Ne znam kakva je procedura i da li će na kraju krajeva sve biti bačeno na referendum "operacija prezervativ"....iznosim svoj lični stav. Nisam zainteresovan za varijante "ne odgovara Kurti" "ne odgovara Murti". Generalno, mislim da je ovo dobar sporazum i ne mislim da je s njim sve gotovo, ali odlična osnova za primenu svih zakona u kojem će Srbi ma Kosovu biti relevantan činioc kosovskig ambijenta. Pozivanje na pravo, pravdu, istorijske činjenice ili bilo šta što negira sadašnje vreme i situaciju "na terenu" i kako se do toga došlo je čisto gubljenje vremena i energije.

edit: zaboravih, oko Skupštine...SNS ima većinu da izglasa sve, dovoljno je da ovaj sa pogledom iz "Leta iznad kukavičjeg gnezda", stisne zvono i to je to, izglasano. Ako se uopšte glasa..

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока


  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Olosh iz Junkovca said:

Ali tipujem da je ovaj otrov pisao Milos Jovanovic.

Jedan od najgorih i najodvratnijih licemera na politickoj sceni.

 

Zalaze se da mi ovde gulimo klot pasulj svaki dan, da se vratimo u 1992-93 ili tako nesto, da opet vadimo ausvajse ako hocemo da odemo negde van Srbije, dok on baca patriotske fore i forice iz udobnog stana u Parizu i s vremena na vreme sparta bez ikakvih dokumenata sirom Evrope. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Ne znam kakva je procedura i da li će na kraju krajeva sve biti bačeno na referendum "operacija prezervativ"....iznosim svoj lični stav. Nisam zainteresovan za varijante "ne odgovara Kurti" "ne odgovara Murti". Generalno, mislim da je ovo dobar sporazum i ne mislim da je s njim sve gotovo, ali odlična osnova za primenu svih zakona u kojem će Srbi ma Kosovu biti relevantan činioc kosovskig ambijenta. Pozivanje na pravo, pravdu, istorijske činjenice ili bilo šta što negira sadašnje vreme i situaciju "na terenu" i kako se do toga došlo je čisto gubljenje vremena i energije.

edit: zaboravih, oko Skupštine...SNS ima većinu da izglasa sve, dovoljno je da ovaj sa pogledom iz "Leta iznad kukavičjeg gnezda", stisne zvono i to je to, izglasano. Ako se uopšte glasa..

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 

Svaki sporazum je dobar ako je sporazum samo što u ovom slučaju nismo ni blizu sporazuma pošto ni jedna strana nije voljna da išta od napisanog i eventualno potpisanog sprovodi na terenu. Svako iz nekog svog razloga da ih sad nabrajam trebalo bi mi par sati sigurno. Imali smo pre 20+ te vrste sporazuma eto prvo mi na pamet pada Dejtonski pa nešto ne vidim da je na tim prostorima žlvot normalizovan. No bili su u ratnim godinama iscrpljeni i jedni i drugi a treći namireni "olujom" pa su potpisali ali stalno rovare da se to poništi i da svaka strana nametne svoju priču. Siguran sam da Srbi na Kosovu bolju ponudu od ZSO neće dobiti ali sam skoro pa siguran da je kosovska vlada neće formirati a čak i ako im je nametne Amerika na silu svakodnevno će je bušiti i minirati. Ko će to da kontroliše i koriguje ako dođe do izglasavanja ukidanja ZSO ta 5-6 godina? Mnogo je tu teških pitanja na koja nema odgovora zato dok sve nije javno i transparento uz punu obavezu Amerike da sprovodi sporazum ne treba ništa na brzaka. 

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/28/2023 at 5:26 PM, DJORDJE said:

Ja sam govorio o slucaju gde je provajder u inostranstvu, a za njih zahtev policije iz Srbije je beznacajan. U vecini zemalja za davanje necije IP adrese je potreban sudski nalog, to se ne izdaje zbog skrabanja na nekom forumu. Prilicno je jasno kako su u tom slucaju dosli do IP adresa, a posle je bilo lako.

Verovatno su dobili IP adrese od administratora koji je verovatno u Srbiji tako sto su ga nekako zastrasili ili nesto.

 

On 1/28/2023 at 9:05 AM, Constantin said:

Ne verujem da možeš IP da sakriješ prilikom registracije. 

Pa ne moras da krijes, nego mozes da se kacis na komsijski internet ili na neki slobodan, kao ovaj sto je opisao 😂

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, shonke said:

Kakvi debili...

Kompletnu tu kokošarsku bandu kao i one profesionalne peticionaše treba skinuti sa drzavne sise, da zarade za hleb, ako uopste umeju nesto da rade, pa onda posle neka brane sta hoće. Takvi su najveći zlotvori te teritorije, svi lezilebi sa onog spiska koji oni zovu "peticija" , i svi ovi iz teksta. Sreća pa je Basara bio u pravu kad je napisao da su jedine dve vlasti koje su te halucinacije ovih koji su navikli da vladaju peticijama kompletno ignorisu ona Đinđićeva, i ova Vučićeva.

 

Naravno da svi znaju ko je i šta Vučić, ali ako kao kvalitetan oportunista ima nameru da zaštiti svoje dupe da bi ostao na vlasti, pa se malo se ponaša razumno, treba to podržati.

 

Evo dobar tekst i normalan, što je u danasnje vreme retko (bolesne majmune u komentarima ignorisati, jer drugo se i ne očekuje od onih za koje je "pritisak" i "ultimatum" kad god ih neko tera da se ponašaju razumno, u vezi bilo čega):

 

Ибар као Рубикон

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Slovačka ima tri puta veći BDP po glavi stanovnika od nas. No ne idu tamo ljudi zbog neke astronomske plate nego prosto zato što se papiri lako sređuju. Koliko ja znam tamo retko ko zaradi preko 1000 evra od ovih naših što idu masovno po tim fabrikama.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Klotzen said:

Slovačka ima tri puta veći BDP po glavi stanovnika od nas. 

Naravno.

Zato se i cudim sto na onoj mapi SK bezi SRB svega 4000 i nesto € per capita. Ta mapa je teska glupost. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Klotzen said:

Slovačka ima tri puta veći BDP po glavi stanovnika od nas.

 

Po MMF-ovoj proceni imaju za 60% veći BDP po glavi od nas kad se gleda paritet kupovne moći: oni imaju 38,6 hiljada, a mi 24,1.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)_per_capita

 

Nominalno imaju 2,2x veći.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(nominal)_per_capita

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/330481/Novosadski-aktivisti-osnovali-Gradjanski-pokret-Bravo-Sacuvati-pluca-i-zaustaviti-betonizaciju-grada.html

 

Dobi i NS svoj "Ne davimo ...." . Uglavnom ok ekipa sa par ljudi za koje ne mogu da kažem ništa loše ali imam neke sumnje oko njihovih sposobnosti. Koliko čujem ova ekipa što je pobedila u mesnim zajednicama je tu a zbog njih definitivno vredi glasati za tu opciju, bar na gradskom nivou. Videćemo koliko će biti ozbiljni za pokrajinski i republički nivo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izgmizalo i zlikovče za čije vladavine je Kosovo proglasilo nezavisnost, a ono izvelo crnokošuljaše da pale radnje i maltretiraju građane u Beogradu. Još uvek nije dalo odgovor na poslaničko pitanje koje mu je tada postavio Nenad Čanak, jedan od dvojice pribranih govornika toga dana u skupštini:

 

 

 

I tačno je ono što je rekao Tolstoj da su sve udbaške peticije nesrećne na sličan način. Vi po tonu, stilu ili skupu potpisnika uopšte ne možete da razlučite da li se tu radi o naporu da se lice V.K. spasi svedočenja na suđenju za ubistvu Zorana Đinđića, ili o proglasu "Srbija je ugrožena" ili o proglasu "Ne kapitulaciji", itd.

 

 

A postizanje bilo kakvog sporazuma (čak njegova tehnička rešenja nisu toliko ni važna) koji bi građanima - pre svega Kosova ali i Srbije, Makedonije itd - pružio nekakvu dugoročniju političku i pravnu izvesnost kao osnovu za planiranje života u budućnosti na tom području bi bilo dobra i važna stvar. Ako opozicija želi bilo kakvo dobro Srbiji i Srbima trebalo bi da ga podrži.

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Nije ona ništa rekla što nije tačno.

Žena kaže da je kod nas uvek morao biti uticaj politike, i da su videli da ima uticaja na javnost pa su joj izlazili u susret.

Meni lično, mnogo bolje rešenje a i lekar od Lončara.I čovek i lekar.

Pogledajte celu emisiju, žalosno od koga nama zavisi zdravstvo kao zdravstvo i institucija.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, JohnnyDragon said:

Nije ona ništa rekla što nije tačno.

Žena kaže da je kod nas uvek morao biti uticaj politike, i da su videli da ima uticaja na javnost pa su joj izlazili u susret.

Meni lično, mnogo bolje rešenje a i lekar od Lončara.I čovek i lekar.

Pogledajte celu emisiju, žalosno od koga nama zavisi zdravstvo kao zdravstvo i institucija.

Lončarevi tretmani mi se čine bezbolnijim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...