Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

9 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Dakle umjesto da obezbjede dovoljno policije da stite ucesnike parade od poremecenih idiota sto bi vjesali sve sto je imalo drugacije od njih, oni otkazuju paradu jer "postoji opasnost sukoba dvije grupe". Pravoslavni talibani u punom sjaju, totalno ludilo i posrnuce drustva. 

Ne, ne otkazuju,ZABRANJUJU!!!

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Dakle umjesto da obezbjede dovoljno policije da stite ucesnike parade od poremecenih idiota sto bi vjesali sve sto je imalo drugacije od njih, oni otkazuju paradu jer "postoji opasnost sukoba dvije grupe". Pravoslavni talibani u punom sjaju, totalno ludilo i posrnuce drustva. 

 

Pa kad je glavni pop pre par dana pozvao na dzihad protiv lgbt i svega anitpravoslavnog. Bacio fatvu.

 

Sto pre Ukrajinci zavrse sa samaranjem fsb-a to bolje.

Edited by ras kass
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, McLeod said:

Sad cemo da vidimo sta ce oni da rade.

Šetaće. Verujem da već postoji i elegantno rešenje: sud dozvoli šetnju, oni ludaci 'zaborave' da se obrate sudu, AV kaže da nije on za to, al' ih je sud malo zeznuo. Tako će se bar malo oprati pred Zapadom, a ovim drugima će objasniti da su sudije bili lično Đilas i Šolak i rešena stvar.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Zabranili su ovu konkretnu rutu zbog bezbednosti i kontra-skupa koji je najavljen. Pa kontam da ce to zaobici drugom rutom koju mislim da vec imaju spremnu, a i zalice se Ustavnom sudu, po istom osnovu su do sad uvek dobijali pa ne verujem da odluka moze biti drugacija. Igrarija za narod.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Pletilja said:

"Bako, vikali su mi "Ukrajinac"......"

Juce mi se unuk, II razred osnovne skole, pozalio da su mu se drugari rugali na skolskom odmoru. Zbog mene, moje sasvim uzgredne opaske koju sam izrekla prosle nedelje, dok smo slagali nesto shareno a tv u offu emitovao vesti i slike sprzenih ukrajinskih gradova. Unuk me je pitao na cijoj sam strani pa sam rekla da sam na strani Ukrajine jer se brani od napadaca. Samo toliko, samo uzgred, u svojoj kuci, sa svojim detetom. I sad me to dete gleda zbunjeno i vidim da ocekuje odgovor, zasto je zbog mene dosao u nesklad sa drugovima iz skole, vazna mu je skola, vazni su mu drugovi, vazna sam mu i ja ali tu nesto nije u redu. Zbog mene je dete postalo bela vrana u svom jatu a morala sam da znam sta crne vrane rade onoj koja se razlikuje, gde mi je bila pamet?

U slagalici, 2 dana slazem pedalj neke morske teme....

 

 

Ma doučite ga da takve otera zna se gde, što nije obavezno, ali svakako da ih potpuno otkači kao glupe, i da ne kontaktira sa njima uopšte.

 

E zbog toga je moja sestra od strica lepo objasnila detetu kad su emigrirali u Nemacku, dete je imalo oko 6 godina, i sad kad su otisli, u pocetku kontaktirali sa drugaricom ovde preko Skype, i kad je ova odavde pitala kao "a zasto ste vi otisli u Nemacku", ova otuda odgovorila ono sto joj je majka rekla "zato što tamo žive neke budale" :lol_2:

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

...zahtevao sam da se Nacionalni prosvetni savet ponovo izjasni i da svoju stručnu ocenu o tome da li je takav program u skladu sa naučnim teorijama koje prihvataju i po kojima rade biološki fakulteti, da li se i kroz njih odražava nacionalni interes, i pre svega, da li je to u najboljem interesu po obrazovanje naše dece“, kazao je ministar Ružić.

Koje dece? Jel onih nekoliko hiljada, od kojih će pola zapaliti čim mogu?

1 minute ago, freethrow said:

Samo još jednom da pozdravim branioce SPC...

I naročito čkiljavog kobasičara koji neće još dugo.

 

E, a ovaj sa biologijom je do jaja. Što mu neko ne kaže, alo, care, oni su o tome na tik toku naučili jos pre 5, 6 godina, ne trebaš im ni ti ni tvoja naci-analna biologija, ha ha ha ha ha...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Malkolm Brogdon said:

 

Onoliko disfunkcionalnih porodica u disfunkcionalnom drustvu, onoliko nasilja u porodici i svega sto uz to ide i iz toga sledi ... trebalo je odavno da pocnu da se mole za svetinju braka i porodice ako im je vec do molitve i svetinje. Trebalo bi da im to neko sa nekim javnim mandatom to glasno kaze, barem u ime svih razumnih gradjana. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Helena said:

spacer.png

 

Poslednjih godina se trudim da se uzdržavam od komentarisanja ispada Srpske Pravoslavne Crkve, najpre zato što nisam učlanjena u tu organizaciju i smatram da to vi pripadnici treba prvo da rešite sami, zatim jer od nje ne očekujem ništa, a pogotovo ništa dobro i na kraju jer ne mogu da se razočaram u nešto što nikad nije skrivalo šta zapravo jeste.

Ipak se sad nešto mislim, više na nekom apstraktnom nivou: šta može osobu koja je na poziciji Patrijarha, dakle, ko Papa je, ko kraljica, ko Tito, ko Meril Strip, ko otac porodice u patrijarhatu, ko zaštičeni sustanar na doživotnom izdržavanju, ko član SANU ili Toni Soprano (nakon smrti majke i ujaka), ko Zevs da je, ili čak i najgori sudija američkog Ustavnog suda, ko Bajaga da je i redovni profesor Univerziteta (prtz), šta dakle može čoveka na poziciji doživotne i neupitane moći, sa koje niko ne može da ga smeni, da natera na ovakvu kolaboraciju sa zlom?

 

Šta mogu da mu urade generali iz Sinoda? Šta je leveridž najmračnijih struja inače mračne skupine maškara, da primoraju jednog, do sada manje-više pristojnog čoveka, da izađe i ponizi sebe tako što pristane da ćuti na razne Nikanore i odlikovanja za razne Šešelje, a progovori protiv nevinih ljudi i proglasi ih za zlo?

 

Šta može da ga natera na ovakvo posrnuće?

 

 

Razumem da je to sigurno većinski stav u menadžmentu, i da trpi pritiske, ali: šta će da mu bude ako kaže - neću? Neću da progonim progonjene, neću da stajem na stranu nasilnika, a protiv žrtve, neću da nevine krivim, a krivce da ne spominjem, neću da čitav jedan svet normalnih, običnih, ugroženih ljudi - klevećem da su zlo. Eto, neću. To da je rekao, šta bi moglo da mu bude? Da ga smene - ne mogu. Da dobije otkaz - isto ne. Šta je onda razlog ove strašne izdaje i posrnuća čoveka?

 

Ima dve mogućnosti:

1. ili je uvek mislio ovako kao sad, ali je lagao i krio se

2. ili je ucenjen nečim većim i od mene i od vas. Nema treće.

On odlično zna koliko LGBT ljudi ima među SPC vernicima. On još bolje zna da ti ljudi trpe nasilje, obespravljenost, poniženje, mržnju, svakojako zlo. On zna da seksualni identitet nije uvoz "Zapada", nije uvoz ni Istoka, ako ćemo pravo. LGBT identitet dolazi iznutra, on je deo čovekove prirode, neodvojiv, prirodan, imanentan i urođen. On zna da je u pitanju jedna toliko prirodna stvar, da je nemoguće racionalno objasniti otpor. On zna značaj kvir identiteta od antičke filozofije i svih civilizovanih društava, učio je da ceni pedera Platona, bre. Hoću da kažem, nije u pitanju Risto ili Filaret, svi mislimo da je ipak neki bolji tip.

 

Zašto onda ovo? Čemu demonstracija sile, okupljanje ološa da ti se mole protiv prava na život drugih ljudskih bića? Kako i zašto neko pristane na to? I da je SAMO prećutao arhiepiskope Udbaše, šibicare i švercere, seksualne manijake i bahate budale, klošare što tuđu decu koja su u pelenama vređaju, pedofile, probisvete, plaćenike i fašiste u sopstvenim redovima, naopako bi bilo, ali dobro, ljudi smo, nikog ne možeš da nateraš da ne bude kukavica, jeste sramno, ali i očekivano, nek ćuti kad nema snage. Ali na sve to, na sav taj sebični konformizam, na hibris ćutanja koji teško da je oprostiv, kad je konačno odlučio da progovori, odabrao je da nanese još veću nepravdu i bol.

 

 

Kakva neobjašnjiva stvar i kakav veličanstveni sebičluk, kakvo posrnuće čoveka i autoriteta, kakav sunovrat duha, taman i da nije poglavar što mora da nas podseća na ljubav i patnju Hrista Spasitelja, koji je odgovoran za jedinstvo svih jerarha, a ne samo najgorih među njima, taman da nije ništa od ovoga, ko može naći opravdanje za to? Sin Božiji stradao je i za ove ljude, nikada se nije odrekao bilo koga.

Koji autoritet podržan kakvom arogancijom neki, bilo koji, a pogotovo ovaj sluga Božiji, može sebi da dozvoli da prigrabi, pa da se danas, a u ime Spasitelja, svrsta na stanu nasilja i mržnje, a protiv ljubavi nevinih, koje naziva zlom? Meni je sve ovo toliko potresno da ću, od tuge, postati religiozna, zbog nepravde prema Hristu, što nas je sve, istorijski gledano, zadužio životom. I sopstvenom smrću.

 

https://nova.rs/kultura/srbljanovic-sta-je-razlog-strasne-izjave-i-posrnuca-patrijarha-porfirija/

 

Eh, Germana smeni Pavle onomad za zivota i isplivase zeloti na povrsinu nakon toga - ovo sad je posledica tog qrvanja sa drzavom.....

Nikad vise kvazivernika u crkvama, a nikad manje duha svetoga u istima.   :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

E baš to. Ona (Biljana Srbljanović) greši što govori o njima kao da su sveštenici i hrišćani, a takvi su odavno prestali da to budu. To su satanisti, oni više nisu hrišćani. Nema im više "bečkih konjušara", "staša", "balija" , "iptara" i ostalih, sa kim se nisu zakačili taj im nije napunio bulju, i sad su prešli na svoje sugrađane da prema njima šire mržnju i zlo.

 

Ja sam odrastao pored crkve. U dvorištu crkve smo igrali žmurke, i druge igre, tu smo se grudvali zimi, pop nam leti dozvoljavao da na onim dugačkim stolovima koje su imali ispred crkve igramo stoni tenis itd. Bio gospodin čovek, nosio šešir, odelo, kravatu, nije bio neki dripac. Otišao je u Ameriku tako otprilike kad je zlo izgmizalo, i tamo je bio sveštenik nije važno gde.

 

Sad se nedavno vratio, u penziji je. I njegova žena se čudom čudi, govori, šta je bre ovo sa ovima, ovo nije bilo dok smo mi ovde bili, niti u Americi ovoga ima. Govori o ovima što dođu do crkve pa onda vade neke marame da se umotavaju, krste se kao pomahnitali, nešto mašu rukama na ulazu u crkvu kao da seju nešto, kleče tamo, dodiruju čelom pod i generalno se ponašaju kao nenormalni.

 

Niti je to bilo dok su oni bili ovde, niti to ima u ograncima SPC u Americi. Ovo su sotonski nakoti ovde, oni više nisu hrišćani, ako su ikad i bili. A ove popurde koje su preuzele tu crkvu nisu sveštenici, jer da su sveštenici i hriščani oni bi ovim sumanutima objasnili kako to što oni rade nema veze sa hrišćanstvom, i propagirali bi toleranciju prema "grešnicima", nego su neki demoni u ljudskom obliku, koji samo umeju da šire mržnju i zlo i ni za šta drugo nisu sposobni.

 

Nacističko zlo će kad tad samo pasti, to tako ide, a onda im se svima komplet treba odužiti za sve tako nemilosrdnom marginalizacijom (vraćanjem na svoje mesto, u periferijske šupkove društva), da Tita prave od blata.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, freethrow said:

Samo još jednom da pozdravim branioce SPC...

Pridružujem se pozdravima, s tim da ću ja pozdraviti i RTS.

 

Gledala sam 3. dnevnik i ide otprilike ovako...:

-Vučić, mučenik

-napad na porodicu Mitrović iz Babinog Mosta, oštro reagovala pećka patrijaršija...

-otkazan Europrajd (i ovaj drugi) zbog bezbednosnih razloga

-premijerka govorila o ljudskim pravima, valda na Prajdu, jer je otkazana šetnja

 

I tek sad dolazi vest da je povećana minimalna cena rada...

 

Sve ovo su zgurali u nekih 8 minuta..

 

Potom ide deo o Elizabeti i pratećim događajima od nekih 6 minuta...

 

Odjava je bila hvala što nam verujete-

 

Urednica i čitačica je bila Milica Nedić.

 

Tog momenta mi je napamet pala crnogorska spikerka ili novinarka, zaboravila sam i izvinjavam se, koja je ustala i otišla  usred dnevnika rekavši da ona "ovo više ne može da čita" ili tako nešto slično..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bolje da je otkazu jer smo svakako dokazali da dobar deo ovog naroda blago receno lud.

 

Za ovo nema leka i kako je ovo nastalo sam Bog zna. Samo ponavljaju truo zapad, zivela Rusija i porodicne vrednosti.

 

Mislim, to nam je sto nam je..sa ovim ludacima na vlasti i ovcama koje ih prate mozemo samo da uzmemo kokice i da se smejemo. Realno boli me uvo za sve, besmisleno je nervirati se na sve ovo. 

 

Nek zive kako zive..bas gledam nekog ujakovog komsiju, oni su jos neki doktori nauka. Ljudi napravili tri kuce, dve za sinove i svi zive tu..basta im je tipa 5metara. Pitam ovog sina koji ce vam to..kaze on porodica je najbitnija....

 

Sad nagovaram ujaka da ih zazida nekako...

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

@Devil In My Pants na žalost ,u pravu si, to je što je .

Treba se pomiriti sa tim, kome se ne svjdja, pasoš, i izvolite....

To je jedina realnost, s život teče, i teče, psi laju, karavani prolaze....

To mišljenje nekih mizernih procenta normalnih ljudi predstavlja puko lajanje na zvezde...

Narod tako voli, to bira, to živi i moramo se pomiriti sa tim ili emigrirati ( ja sam recimo to uradio), trećeg nema , jer mentalitet.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...