Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

On 8/15/2022 at 4:55 PM, Drug Crni said:

Razlika Srbija / SAD

 

Ovde policija mora da obezbeđuje Prajd i čuva učesnike (da ne budu linčovani) od razularene mase "čuvara porodičnih vrednosti", a ustvari nacoša,dok se zločinci, kriminalci i ubice, ne samo slobodno šetaju oko nas, već su i viđeniji gosti po naci televizijama 

U Americi policija mora da obezbeđuje skupove naci ološa i zaštiti ih od reakcija normalnih ljudi. 

 

Jednostavno 

 

Znaci, razlika je u tome sto se u Srbiji naziv "naci olos" odnosi na sve konzervativce, dok se u USA taj naziv odnosi samo na KKK i Americku nacisticku partiju?

 

Sustina je da je parada bila odrzavana vec godinama bez ikakvih reakcija, sto znaci da je to politicko pitanje koje vlast zloupotrebljava. U USA itekako ima mnogo ekstremnih konzervativaca, razlika izmedju njih i nas je u tome sto su oni dosledno konzervativni po mnogo drugih pitanja, dok se ovde crvene lampice pale samo kada je u pitanju gej populacija.

 

On 8/15/2022 at 8:30 PM, tomas.hokenberi said:

Da li si ti ikada video upitnik u vezi veroispovesti kod naseg popisa?

Ne postoji pitanje "da li ste spiritiualni"? Vec stavka "Veroispovest" gde se  ocekuje odgovor "Pravoslavlje", "Islam", "Budista", "Ateista", "Agnostik", ..., "Drugo". Ovaj "spiritualizam" verovatno potpada pod drugo.

 

Taj upitnik je slican upitniku koji se koristi u drugim zemljama Evrope, pa zato u nekoj Holandiji, Svedskoj ili Estoniji postoji znacajni deo populacije koji je obuhvacen pod pojmom "Irreligion", iako se samo manji deo takvih izjasnjavaju kao ateisti. 

 

On 8/15/2022 at 8:30 PM, tomas.hokenberi said:

Btw,  a sta bi to bio izvan "prostih zakona fizike"? I zasto "prostih"?

 

Sve sto nije uredjeno zakonima fizike koji su nam poznati.

 

On 8/15/2022 at 11:08 PM, Milenko Puzigaca said:

Ala im je interes, da sve vise i vise propadaju, narocito nematerijalno, kao oni talibani na slici iz crkve koju je postavio fancy, ili onaj potpuni ludak iz komentara koji je postavila Dame Tame, svaka im cast.

 

Nacionalizam i nacionalne drzave postoje sirom Evrope i gotovo sve su dobile ime po vecinskoj naciji (recimo, Poljska je zemlja u kojoj zive Poljaci, dok su Belgijanci svi koji zive u drzavi koja se zove Belgija). Ja stvarno ne shvatam zasto bi uopste postojali ovakvi nazivi drzava ako cemo da ukidamo bilo kakav znacaj nacija. Sto znaci da treba poci od toga.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa niko im to ne brani, nego oni hoce da zabrane drugima da ih boli paja za sve sto je nacionalno, i da budu svi kao oni, pozivajuci se na to sto su navodno "vecina" a to se zove majorizacija, sto je eufemizam za fašizam. Takve ako postanu nasilni treba nemilosrdno bombardovati ako su u Evropi. Ako hoće da to izbegnu, neka se pridruze NATO, kao Poljska, pa onda neka budu konzervativni, ali jevropski konzervativni, a ne kao sada drugačije slučajnoevropejski, kao divljaci, silovatelji, i teroristi

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

Pa onda, odakle njima ideja da neko ne gleda na njihove "jade" i ostale džiberske gadosti koje su navukli u gradove od devedesetih do sada isto onako kako oni gledaju na razne civilizacijske manifestacije, i slično što ima veze sa razvijenim svetom, i 21 vekom. Možda bi neko hteo da se zabrane i otkažu svi njihovi džiberizmi, a znajući njih i kakvi su drljavi, siguran sam da bi se našao neki zakon koji krše i na osnovu koga bi sve to moglo da se otkaže i zabrani, ili bar poprilično ometa.

 

To isto važi za onaj fatalizam Div što je rekao, ono, ko će ih tuziti i ko ce im suditi i to. Nije to baš tako. Oni najviše mrze kad im se podnese nešto pismeno, jer onda to moraju onda da obrađuju po zakonu, i jedino što mogu je da i to kriju dok ne zastari kao u slucaju pedofila pahomija. Krivicnu prijavu može da podnese svako, i ono sto treba, to je da neko ko ume sastavi krivicnu prijavu protiv popa, i da je objavi na internetu, da bi ko hoće mogao da je skine, odštampa i pošalje, pa da se malčice zatrpaju sudovi i policijske stanice tom prijavom.

 

Slično važi i za onoga iz informera što je širio lažne vesti da je otkazan prajd. A ako mu je do toga da se ne skreće tema na nebitne stvari kao sto je prajd dok gori Hilandar, tj "dok je na Kosovu moguća eskalacija" (zabole nekoga, hajde, samo napred, neki to i čekaju, i glancaju tomahavke) to je bar lako - on i kompanjoni mu neka ne kenjaju više o tome, nego neka se prave da ne postoji, kao sto su se pravili da ne postoji ona zlokobna "litija" mračnjaka i sumanutih, kao što je onaj govornik iz videa od pre par strana, i gotovo. 

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, AgroLaki said:

Pa i u Srbiji se odrzavao bez problema od kad je Vucic na vlasti, znaci 10 godina, jer je on kontrolisao navijace, sad hoce da sacuva svaki promil rejtinga, treba EU da mu zavrne fondove, ali to ce se desiti nikad, jer lik izgleda ima tajne snimke svih EU zvanicnika, nemam drugo objasnjenje.

Ma nije to, nego je ovo ovde za niih nebitno, i nemaju nikakav razlog da trose energiju i vreme na smenjivanje nekog Vucica u nekoj tamo Srbiji, sve dok tu ne počnu da lome, što neće biti, jer i oni to znaju. Čak ima i snimak kad je bilo ono nesto u skupstini ili negde, neka tuča poslanika ili nešto, kad je Vulin govorio kao "smirite se, zar ne vidite sta je svuda oko nas, a oni jedva cekaju da ovde izbije neki haos, pa da ulete".

Link to comment
Share on other sites

Kojim drogama je uspeo da poveže prajd i Kosovo i opet homoseksualce?

Što se pak naci ološa tiče, što je neko spomenuo, to SPC jeste.

Ne može niko da ima onakve javne istupe, a da se njegov šef javno ne izjasni povodom toga i ne to  osudi.

 

 

Druga stvar, kad SPC priča o svetinjama, ona priča o materijalnim dobrima-otud i sukob sa CG i svima ostalima.

Pričati o veri, a razmišljti o novcu, to je baš hrišćanski.

 

Veronauk (je hrvatska reč i mnogo je bolja od veronaukA) treba izbaciti iz škola.

Ko želi, slobodan je u crkvu/džamiju/sinagogu...

Edited by Helena
  • Like 7
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Helena said:

Ono u Beogradu je bilo JE ZI VO..

Najslađi su komentatori i to gradžanistički, u gradžanskim listovima. Stalno se i oni pozivaju na nekakvu "većinu" i teraju u Ameriku one "koji misle da manjina treba da ima veća prava nego većina". Mada ne znam na koja to veća prava misle, ali očigledno oni smatraju da je mrska zločinačka Amerika, gde navodno po njima manjina ima veća prava nego većina, nešto negativno :krstipd4: 

 

Citiram Šeldona Kupera: "neću da kažem kako bi sve starije građane koji ne žele da nauče da se služe novim tehnologijama trebalo tući, ali nekoliko njih bismo mogli, za primer". Tj, kad se danas - sutra pojavi reformator Pol Pot, pa takve silovatelje i fašiste krene da prevaspitava...

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Helena said:

Kojim drogama je uspeo da poveže prajd i Kosovo i opet homoseksualce?

Što se pak naci ološa tiče, što je neko spomenuo, to SPC jeste.

Ne može niko da ima onakve javne istupe, a da se njegov šef javno ne izjasni povodom toga i ne to  osudi.

 

 

Druga stvar, kad SPC priča o svetinjama, ona priča o materijalnim dobrima-otud i sukob sa CG i svima ostalima.

Pričati o veri, a razmišljti o novcu, to je baš hrišćanski.

 

Veronauk (je hrvatska reč i mnogo je bolja od veronaukA) treba izbaciti iz škola.

Ko želi, slobodan je u crkvu/džamiju/sinagogu...

Ti ono baš mrziš SPC?  Mrznja nije dobra, uništiće ti mozak.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Perkos2 said:

Ti ono baš mrziš SPC?  Mrznja nije dobra, uništiće ti mozak.

Što bih ja voljela kriminalnu organizaciju koja mrzi mene 2000 godina?

 

Drugu rečenicu izvoli poslati Nikanoru i Porfiriju, ja nisam nikog pozivala na ubistva.

I ne obraćaj mi se tako.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Helena said:

Što bih ja voljela kriminalnu organizaciju koja mrzi mene 2000 godina?

 

Drugu rečenicu izvoli poslati Nikanoru i Porfiriju, ja nisam nikog pozivala na ubistva.

I ne obraćaj mi se tako.

Prem svecu i tropar, ako ideš đonom očekuj da dobiješ adekvatan odgovor na prljavu igru. Kad budu pisali ovde Nikanor i sveštenici takođe će dobiti adekvatan odgovor. Ovde iznosiš teške optužbe kao da  će nekog to ovde pogoditi.     Nije ovo forum gde obitavaju klerofašisti već pristojan svet pa bi trebalo to da poštuješ.

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, goldberg said:

Taj upitnik je slican upitniku koji se koristi u drugim zemljama Evrope, pa zato u nekoj Holandiji, Svedskoj ili Estoniji postoji znacajni deo populacije koji je obuhvacen pod pojmom "Irreligion", iako se samo manji deo takvih izjasnjavaju kao ateisti.  [...]

 

Nacionalizam i nacionalne drzave postoje sirom Evrope i gotovo sve su dobile ime po vecinskoj naciji (recimo, Poljska je zemlja u kojoj zive Poljaci, dok su Belgijanci svi koji zive u drzavi koja se zove Belgija). Ja stvarno ne shvatam zasto bi uopste postojali ovakvi nazivi drzava ako cemo da ukidamo bilo kakav znacaj nacija. Sto znaci da treba poci od toga.

 

Bold 1: Ma kakvi! Religija je privatna stvar i o tome se ne pita u iole razvijenim zemljama, to je odavno prevazidjeno. Osnovna svrha popisa je da opise karakteristike stanovnistva u smislu njegove strukture. Na popisima se, primera radi, prikupljaju podaci o starosnoj i polnoj strukturi stanovnista, uslovivma zivota, obrazovnoj strukturi, stanovanju/vrsti domacinstava, samcima i porodicama (broj dece i sl.), ekonomskim aktivnostima, poslu, migracijama i sl. Samo se kaze da je potpuno nerelevantno da li se i kom bogu klanjas - kakvu funkciju bi ta informacija imala u popisu stanovnsitva u jednoj modernoj sekularnoj drzavi? Za Estoniju ne znam, ali u Svedskoj je poslednji popis bio pre vise od 30 godina zato sto te podatke imaju i bez kucanja na vrata. Tako je i u Finskoj. A evo ti poslednji popis stanovnika u Holandiji (2011) pa vidi koje podatke prikupljaju.

 

Bold 2: Nacije i nacionalne drzave postoje sirom Evrope.  Sledstveno, nacionalnost je vezana za pripadnost drzavi a ne za etnicku pripadnost u veku u kome zivimo. Iz toga sledi razlika izmedju nacionalne drzave i nacionalisticke drzave. Dakle, nacionalnost i nacionalizam nisu sinonimi, a to je nesto sto prevazilazi sposobnost poimanja kriticne mase u Srbiji. Treba pre svega poci od toga. 

 

Edited by Cyber
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Perkos2 said:

Prem svecu i tropar, ako ideš đonom očekuj da dobiješ adekvatan odgovor na prljavu igru. Kad budu pisali ovde Nikanor i sveštenici takođe će dobiti adekvatan odgovor. Ovde iznosiš teške optužbe kao da  će nekog to ovde pogoditi.     Nije ovo forum gde obitavaju klerofašisti već pristojan svet pa bi trebalo to da poštuješ.

Tebe je vidim pogodilo.

I kako sam ja to išla đonom na tebe?

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Helena said:

Tebe je vidim pogodilo.

I kako sam ja to išla đonom na tebe?

 

Mene ne pogađa već sam objasnio ovde pojedinima da nisam Srbin već da imam srpsko državljanstvo. Isto bi reagaova i da se pisalo o bilo kojoj drugoj religiji. Samo trazim pristojnost, nije to tako teško ispoštovati. Mnogo toga se može zameriti SPC i normalno o tome pisati a ne odmah nacisti. Samo apelujem da razmisliš pre nego otkucaš tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

Helena, to ti je čuvena mantra kako eto religija i crkva a priori zahtevaju nekakvo poštovanje tuđih uverenja,  dok pritom sami ne poštuju tuđa, već ih, negde manje, negde više, zavisno od doba i stepena razvoja te religije, proganjaju do istrebljenja. Takvo uverenje, dragi perkose, zaslužuje samo najobičniji prezir. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Helena said:

Što bih ja voljela kriminalnu organizaciju koja mrzi mene 2000 godina?

 

Drugu rečenicu izvoli poslati Nikanoru i Porfiriju, ja nisam nikog pozivala na ubistva.

I ne obraćaj mi se tako.

 

Ово је тешка оптужба и вређа мене као верника, надам се да ће модерација адекватно санкцинисати овакво писање. 

  • Love 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Perkos2 said:

Mene ne pogađa već sam objasnio ovde pojedinima da nisam Srbin već da imam srpsko državljanstvo. Isto bi reagaova i da se pisalo o bilo kojoj drugoj religiji. Samo trazim pristojnost, nije to tako teško ispoštovati. Mnogo toga se može zameriti SPC i normalno o tome pisati a ne odmah nacisti. Samo apelujem da razmisliš pre nego otkucaš tako nešto.

Pročitala sam svoj post par puta i onda opet poslušala Nikanora..

 

Ostajem pri napisanom.

 

Ako ti je lakše, isto osjećam i za RKC, i da ostanem na hrišćanstvu, pošto sam bila u Hrvatskoj i slušala Bozanića kako suče kad je bila Vela gospa, a kako je već dobio po ušima, svaka druga rečenica je  bila Kako sveti otac Franja kaže...

A Ti pristojnost tražiš, ali je ne daješ, već mi se podsmešljivo obraćaš sa mržnja radi to i to.

 

Pa neće da može....

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Дејо said:

 

Ово је тешка оптужба и вређа мене као верника, надам се да ће модерација адекватно санкцинисати овакво писање. 

A zamisli kako vrelđa mene i tvoje-majku, ženu, sestru, ćerku, ne znam koga imaš-kad smo 2000 godina nečiste, manje vredne, manje pametne...

 

I živo me zanima kako ste perkos i ti reagovali na gadosti izrečene od Nikanora?

Jel onda nisi bio uvređen kao vjernik?

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Helena said:

Pročitala sam svoj post par puta i onda opet poslušala Nikanora..

 

Ostajem pri napisanom.

 

Ako ti je lakše, isto osjećam i za RKC, i da ostanem na hrišćanstvu, pošto sam bila u Hrvatskoj i slušala Bozanića kako suče kad je bila Vela gospa, a kako je već dobio po ušima, svaka druga rečenica je  bila Kako sveti otac Franja kaže...

A Ti pristojnost tražiš, ali je ne daješ, već mi se podsmešljivo obraćaš sa mržnja radi to i to.

 

Pa neće da može....

 

 

Polaziš iz nekog svog rova i tu nastaje nerazumevanje pošto ne želiš da prihvatiš da se kritika može i pristojno napisati. Pomalo ličiš na ove navijače koji pišu na forumu i odmah kad neko ne podrzava njihov način izražavanja na forumu kazù " ovaj je protivnik, neprijatelj, izdajnik". Ti mene bez ikakakvih saznanja trpaš u vernike, simpatizere SPC i odmah imaš negativan stav šta god da napišem a sve se svodi samo na moju kritiku upoređenja SPC sa nacistima, ovo drugo neću ni da pominjem. Očito ne želiš ni da razmisliš o napisanom što je naravno tvoje pravo. Onda očekuj i adekvatne odgovore, prijavio sam tvoj komentar iako znam da po onij čuvenoj "ja imam pušku" neće biti neke reakcije. Ali moramo se truditi da održimo pristojnost na ovom forumu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

45 minutes ago, Дејо said:

Ово је тешка оптужба и вређа мене као верника, надам се да ће модерација адекватно санкцинисати овакво писање. 

 

Nisam fan moderacije na ovom PDF-u, ali srećom još uvek nisu počeli da sankcionišu navođenje činjenica. Da ne kažem hvala Bogu...

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Polaziš iz nekog svog rova i tu nastaje nerazumevanje pošto ne želiš da prihvatiš da se kritika može i pristojno napisati. Pomalo ličiš na ove navijače koji pišu na forumu i odmah kad neko ne podrzava njihov način izražavanja na forumu kazù " ovaj je protivnik, neprijatelj, izdajnik". Ti mene bez ikakakvih saznanja trpaš u vernike, simpatizere SPC i odmah imaš negativan stav šta god da napišem a sve se svodi samo na moju kritiku upoređenja SPC sa nacistima, ovo drugo neću ni da pominjem. Očito ne želiš ni da razmisliš o napisanom što je naravno tvoje pravo. Onda očekuj i adekvatne odgovore, prijavio sam tvoj komentar iako znam da po onij čuvenoj "ja imam pušku" neće biti neke reakcije. Ali moramo se truditi da održimo pristojnost na ovom forumu.

Da ja uprostim to tvoje prevaspitonije-hteo si da mi se narugaš, al si se ti uvredio. 

 

O Nikanoru ni reč.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Helena said:

Da ja uprostim to tvoje prevaspitonije-hteo si da mi se narugaš, al si se ti uvredio. 

 

O Nikanoru ni reč.

Na pitanje se ne odgovara podmetanjem to je osnov za dobru komunikaciju. Ovo ti je novi pokušaj i opet će propasti pošto ovo nije! sastanak komunističke partije gde svi mora da daju podršku drugu Titu. A samo jedan mali detalj bi rešio celu polemiku, da obrišeš ono o nacistima. Ne priliči ti to svakako!

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...