Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

7 hours ago, Perkos2 said:

Prva i najveća glupost je slikati uskršnja jaja i postavljati ih po društvenim mrezama a tek farbati ih u razne boje i sa raznim motivima je idiotluk na kvadrat.

 

Ne pratim društvene mreže pa i ne primećujem to, ali pošto se odomaćolo pravilo da, ono čega nema na FB ili Instagramu, nije se ni dogodilo, jasno mi je šta se dešava. Davno, tokom osamdesetih, naglo je rastao broj vernika, mnogi iz moje generacije su se tada krstili, neki istovremeno i venčali i krstili decu, jednostavno, naošla je moda verništva i pravoslavlja, mene to nije zanimalo, moja deca su nekrštena, nisam venčan u crkvi, ali jesam bio kum na venčanju i krštenju, ne zbog vere nego zbog ljudi koji su mi bliski i dragi. Sve to mi nije mnogo ni smetalo, ne više od bilo kojeg drugog pomodarstva, ali je počelo da mi smeta kada sam videoi čuo da se slavi za inat Hrvatima, Muslimanima, Katolicima... Neka vide kako Srbin slavi slavu, neka crknu od muke kad vide da imam stotine gostiju na krštenju, na svim tim ceremonijama se mnogo više priča o prasetu, domaćoj rakiji kakve nema nigde na svetu, torto iod 25 jaja, nego što se pomene bog, mnogi i ne znaju šta je slava, kome je posvećena.

No, dobro, na volju im, meni sve to malo smeta, mislim da više smeta pravim vernicima, a tu ne ubrajam sveštenike, bar ne sve. Čuh neki dan jednu "pravu" vernicu, kaže svake godine posti na Veliki petak, volela bi da posti celu nedelju kao što treba ali ne može, ne reče zašto, a izgleda da ne zna koliko traje uskršnji post.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

SPC je najtolerantnija organizacija pošto nema stroga pravila koja mora da poštuju sveštenstvo i vernici. Svako ko se jednom prekrstio i prošao pored crkve moze da kaze da je vernik i da slavi, krsti se ili venča u crkvi. Kršten sam još kao dete u sad već zahvaljujuči yutubu čuvenoj crkvi u Podujevu međutim nikad nisam svoji religioznost iskazivao na javnim mestima. Moj dom i crkva su sasvim dovoljni.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

On 4/23/2022 at 12:26 PM, McLeod said:

kog kuma?

7778.jpg

ovaj tip..svadjao se sa jovanom Joksimovic pre nekih mesec dana..Djlasov kum, ne ucestvuje na izborima, inace, rusofil i desnicar, samo laje po svima,a ucestvovao u u stvaranju SNS..da li je stvarno Djilasov tajni covek, ne znam, ali, naporan je tip prilicno..

Link to comment
Share on other sites

Citam da se podigla prasina (i na Forumu se pise malo o tome) oko Konstraktine zvanicnetm fotografije za predstojeci Eurosong.

Ajde da kazemo da ona licno nije imala nista sa tim. Ajde da prihvatimo da ni RTS (jer ovo je zapravo njihova prezentacija) nije imao skrivenih namera,cak ni u smislu subverzivne provokacije ili igranja necim sto lici na jedan ratni simbol..(njihovo objasnjenje je da su ti stocici zapravo deo inventara kojeg redovno koriste u emisijama,u studijima).. opet mi iza svega toga nije jasna jedna stvar: Zasto to radimo? Zasto stalno guramo prst u oko nekome,a posebno jacima i vecima od nas?

I onda NATO/SAD/EU/UEFA/Eurosong..oni mesaju politiku u sport i kulturu,a ne mi..mi smo apoliticni. Pa kada nas,kao posledica ovakvog ponasanja,izbace odnekud, eleminisu iz nekih takmicenja - kmecimo kako nas svi mrze. To nam je,izgleda,i zvanicna spoljna politika,isproviciras pa onda kukas narednih pet generacija.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Drug Crni said:

Nema zajednicke konferencije za novinare nakon danasnje posete Karen Donfrid u Beogradu? U diplomatskom smislu to bi se moglo protumaciti kao - "rekli smo ti sta je trebalo,a ti imas rok od _ _ dana da izaberes opciju".


 

Ceniš da je vučler natrć*n? 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, FrediB said:

Ceniš da je vučler natrć*n? 

Bože dragi, ja se zaista nadam da jeste!

Deset-10- godina mi čekamo da ispuni to zapadu, ako je nešto obećao.

Pa hajde prijatelju ispuni, odjebi Ruse, pa da slavimo, makar bio i ON.

A ruku na srce, najmirniji smo ako on to uradi.

Da to uradi Ssp, Ds , Moramo, pa gorela bi zemlja . Najiskrenije se nadam da je došlo vreme 🥲🙏♥️

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

U diplomatiji se obraca paznja i na najmanju sitnicu,najsitniji detalj.

Meni je zapalo za oko kako se, u delu kominikea kojeg je objavio State Department,vidi razlika u terminologiji - prema Pristini je upotrebljen termin "encourage",dok je za posetu zvanicnom Beogradu upotrebljen termin "urge". Dakle,ostali partneri u regionu se "ohrabruju" da svoju spoljnu politiku usklade sa evropskom,dok ce prema Srbiji da se "urgira" na reformama koje ce omoguciti dalje evropske integracije,ali i sto brze postizanje sporazuma sa Kosovom o medjusobnom priznanju. Akcenat ce,ipak,biti na pitanju uvodjenju sankcija Ruskoj federaciji.
Zena nas vrlo dobro poznaje,dugo je vec u svojoj karijeri involvirana u desavanja na Balkanu i ocekuje se da ovde bude ostrija. Medjutim,bice tu i nekih ponuda...to je,jednostavno, americki stil..

Tako da..ocekujem pristup: Jaci stap/sladja sargarepa.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Drug Crni said:

U diplomatiji se obraca paznja i na najmanju sitnicu,najsitniji detalj.

Meni je zapalo za oko kako se, u delu kominikea kojeg je objavio State Department,vidi razlika u terminologiji - prema Pristini je upotrebljen termin "encourage",dok je za posetu zvanicnom Beogradu upotrebljen termin "urge". Dakle,ostali partneri u regionu se "ohrabruju" da svoju spoljnu politiku usklade sa evropskom,dok ce prema Srbiji da se "urgira" na reformama koje ce omoguciti dalje evropske integracije,ali i sto brze postizanje sporazuma sa Kosovom o medjusobnom priznanju. Akcenat ce,ipak,biti na pitanju uvodjenju sankcija Ruskoj federaciji.
Zena nas vrlo dobro poznaje,dugo je vec u svojoj karijeri involvirana u desavanja na Balkanu i ocekuje se da ovde bude ostrija. Medjutim,bice tu i nekih ponuda...to je,jednostavno, americki stil..

Tako da..ocekujem pristup: Jaci stap/sladja sargarepa.

Baš me zanima da li će čipuljićki pacov moći da vrda i dere se na nju ko što to radi Fajonki, fon Kramonki ili Bilčiku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Drug Crni said:

Citam da se podigla prasina (i na Forumu se pise malo o tome) oko Konstraktine zvanicnetm fotografije za predstojeci Eurosong.

Ajde da kazemo da ona licno nije imala nista sa tim. Ajde da prihvatimo da ni RTS (jer ovo je zapravo njihova prezentacija) nije imao skrivenih namera,cak ni u smislu subverzivne provokacije ili igranja necim sto lici na jedan ratni simbol..(njihovo objasnjenje je da su ti stocici zapravo deo inventara kojeg redovno koriste u emisijama,u studijima).. opet mi iza svega toga nije jasna jedna stvar: Zasto to radimo? Zasto stalno guramo prst u oko nekome,a posebno jacima i vecima od nas?

I onda NATO/SAD/EU/UEFA/Eurosong..oni mesaju politiku u sport i kulturu,a ne mi..mi smo apoliticni. Pa kada nas,kao posledica ovakvog ponasanja,izbace odnekud, eleminisu iz nekih takmicenja - kmecimo kako nas svi mrze. To nam je,izgleda,i zvanicna spoljna politika,isproviciras pa onda kukas narednih pet generacija.

Ja video i cini mi se drugacije, Z, a lavor gore crvenkast kao da je krvav tako da ako je bilo njene namere tu, pre je antiratna poruka. Crvena haljina. Isto kao sto u nastupu na bimu ima ukrajinsku zastavu u jednom trenutku.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Drug Crni said:

Citam da se podigla prasina (i na Forumu se pise malo o tome) oko Konstraktine zvanicnetm fotografije za predstojeci Eurosong.

Ajde da kazemo da ona licno nije imala nista sa tim. Ajde da prihvatimo da ni RTS (jer ovo je zapravo njihova prezentacija) nije imao skrivenih namera,cak ni u smislu subverzivne provokacije ili igranja necim sto lici na jedan ratni simbol..(njihovo objasnjenje je da su ti stocici zapravo deo inventara kojeg redovno koriste u emisijama,u studijima).. opet mi iza svega toga nije jasna jedna stvar: Zasto to radimo? Zasto stalno guramo prst u oko nekome,a posebno jacima i vecima od nas?

I onda NATO/SAD/EU/UEFA/Eurosong..oni mesaju politiku u sport i kulturu,a ne mi..mi smo apoliticni. Pa kada nas,kao posledica ovakvog ponasanja,izbace odnekud, eleminisu iz nekih takmicenja - kmecimo kako nas svi mrze. To nam je,izgleda,i zvanicna spoljna politika,isproviciras pa onda kukas narednih pet generacija.

Na koji simbol lici? 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

A ko je na ovom jajetu, Elizabet Batori? :lol_2:

Ko god da je, sledi diskvalifikacija ne samo nje, nego i Srbije za nekoliko narednih godina, a razni tutumraci, tutubani i cicibani širom Srbije će opet kukati "to je jer nas mrze što smo nebeski narod!!!!1". 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FrediB said:

Nego sa cim?

 

Sa podrskom Zambiji i Zimbabveu?

 

Imajuci u vidu njen "lik i delo", ako je imala neku nameru ovde, moze biti samo kritika rata. Crvena haljina i lavor izgleda krvavo. Ako gledamo tu simboliku. Jaja mogu da simbolizuju mir.

 

Ova desno mi lici na Elizabetu prvu. Sad sta je simbolika vezana za nju u ovom smislu ne znam, girl power, virgin queen, odbranila zemlju od spanske armade, doba prosvetiteljstva, umetnosti (najpre to) ali mi nije najjasnije. Ako ne gresim da je ona, slikala se ovako cesto, ali u tom dobu sve zene su se slikale ovako pa nisam siguran.

 

Naravno vrlo verovatno je ovo ucitavanje previse znacenja. Ako nije imala nameru da kritikuje rat (a i ako je imala), trebalo je da malo razmisli oko ovih stvari i kako bi moglo da izgleda.

 

Ima tri stocica kao fora trojstvo, to verujem da su hteli da urade.

 

Inace, necu da tvrdim nista decidirano jer je ne poznajem licno, ali znajuci ljude koji je znaju posredno, koji je slusaju odavno, ona niti je religiozna niti je zaladjena za Ruse, ako bih morao da se kladim na njene politicke ideje, verovatno bi bile NDM BGD fazon, imajuci u vidu da je vecina slicnih konceptualnih umetnika levo i ultra levo.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...