Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

 

 

5 hours ago, uini said:

sta znam, tj ne umem da procenim.

likovi koji se razumeju su pricali za prosli protest cca 30k

 

mislim da je sada 50-60k minimum

ali opet kazem, nemam ja veze

 

Ima lik na fejsu koji se bukvalno profi bavi brojanjem ljudi na protestima, od 96 pa do današnjeg

 

Ima metode od procene povrsine x broj ljudi po m²

 

pa do brojanja protoka - meri vreme koliko minuta kolona prolazi pored njega i na svakih par minuta izbroji koliko ljudi prođe u minutu

 

Opoziciono nastrojen

 

Sve u svemu, kaže da je prošli protest bilo oko 15k ljudi ispred skupštine, a da je danas bilo 22-25k.

 

zvuči malo, ali i nije - ovo je do sada najveći opozicioni protest, a uglavnom su sve one urbane legende oko brojki tokom devedesetih i petog oktobra debelo precenjene

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:


Bolest ne bira.

Pa ovi se bukvalno smeju nad ubijenom decom i svim žrtvama prošle nedelje. 
Ja ovo stvarno ne mogu da razumem kako da razumem da i dalje postoje ljudi koji podržavaju njihov rad. 
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, stvarno mi više ništa nije jasno. Evo dok sam živio u Srbiji nisam izlazio na proteste, zadesili su me dok sam bio u BG COVID protesti koji su bili masovniji, međutim, mene kao nekog ekonomistu bi ovo sa inflacijom itekako diralo i teralo na protest. Došao sam u BG sada početkom meseca na 2 dana i zavrtelo mi se u glavi kada sam video cene. Odmah sam zvao neke od prijatelja da im kažem da se nadam da su im plate porasle, jer i sa jako dobrom platom od pre 2 godine danas u BG nemaš šta da tražiš, posebno ako si podstanar.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To sa cenama nekretnina je tek posebna vrsta ludosti. Ja stvarno ne razumem zasto bi neko po tim cenama kupovao bilo sta kad za iste pare moze da kupi nesto manje vise iste povrsine negde gde je civilizacija i nije rupa na karti koja izgleda kao da se na tu kartu golub posro, i nije mesto odbaceno i prezreno od svih, gde vecinu cine insekti koji 35 godina ponavljaju jedno isto ocekujuci drugaciji rezultat. To je provereno, evo i na forumu ima ko se selio.

 

4 hours ago, Pacino said:

Ja ovo stvarno ne mogu da razumem kako da razumem da i dalje postoje ljudi koji podržavaju njihov rad. 
 

Mozda je slika od ranije, nego ovo drugo, pa to nisu ljudi, nego insekti. Da su ljudi postojalo bi u njima makar zrnce svesti, makar kao kuče, a ono ni toga nema. Oni su kao insekti koji samo reaguju na trenutne nadražaje i promene u okolini, a onda posle dve sekunde se opet zalecu u staklo. Ocigledno za takve nije demokratija jer je nisu dostojni.

 

Npr, jedan od tih kretena neprekidno tuli kako su ovi dobri, eto, grade, pa kaze uzimaju kredite od Kine to je kaze dobro, mala je kamata, itd. Kreten par ekselans, nista ne razume, samo trosi resurse. Ima 86 godina, trosio penzioni fond 20 godina, ali drzeći, odrzava baštu sam, normalno hoda itd. Kazu, ali on je dobar komsija. E i zato su ih bombardovali.

 

U pravu sam bio sa onom temom negde "palancani su zlo". Nema veceg zla od palancana koje zanima samo ono sto ima u njihovu smrdljivu palanku, i da drze njonju u tudoj bulji, a oko na tuđem plotu, i sve ostalo odbijaju. Najveci gad u istoriji sveta su palancani. Za takve nije ni vazduh ali to je druga tema.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Geronimo said:

 

- starosna struktura: tuzna 😞 klinaca gotovo da nije bilo. Studenata tek nesto malo... Zaista puno starijih i cak bas starih.

 

Dosta govori o perspektivi Srbije, ali nije bolje ni na drugim mjestima.

Link to comment
Share on other sites

Dobro je da je protest bio masovan. Ja bih rekao 30-40k na osnovu mog višedecenijskog iskustva po protestima. Onaj miting od 2019. je bio negde blizu 30k ovde mi se čini da je bilo nešto više ljudi tako da je verovatno cifra između 30 i 40k. Govorim na osnovu slika ispred skupštine. Takođe Vučićev miting je imao između 60-70k priče o 150k su priče za malu decu.

 

Najvažnije je da ovakve stvari bude ljude iz "zimskog sna" jer još uvek čak i u BG ima dosta onih koji su u modu "resistance is futile" ili " bolje vučić od opozicije". Takođe ako sam dobro upućen desničari nisu pozivali na ovaj protest tako još sa njihovih 10-15k ovo bi bio ogroman protest za današnje uslove. Samo je šteta što nema TV sa nac.frek. da ovo prenese jer ono što će videti ljudi u pasivnijim krajevima koji ne koriste internet su slike sa Pinka na kojima su išle slike i video koje podupiru njihovu priču od 9000.

 

Ako sam dobro čuo neki biser iz vlasti je čak išao sa cifrom od 2000, jel još neko čuo to ? Ko je taj biser ?

 

A ono što Vučića i njegovu kamarilu najviše žulja i zbog čega idu te specijalke da se protest relativizuje je da je juče 90% ljudi koji su bili na protestu došlo tamo samo i svojom voljom, dok ja ne njegovim mitinzima 90% ljudi naterano ili plaćeno da dođe tamo.

 

Milivojević mi je vratio veru u DS, defintivno će mi na sledećim izborima DS predstavljati bitnu stavku na kojoj listi će biti. Mislim da je našao odličnu liniju da je u isto vreme i agresivan i uljudan. Bar meni prija takav vid nastupa.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Mene je po malo strah da ako protesti budu još masovniji, a sva je prilika da hoće, ili je bar to moja želja, kažem strah me je da će po oprabanom receptu Žvala da smisli neki incident na Severu Kosova. Da težište "krize" prebaci iz Beograda u Mitrovicu.Tamo je stanje poprilično zapaljivo, Kurti se trudi da tenzije budu na visokom nivou i eto frke dole.

Link to comment
Share on other sites

 
 
 
Ima lik na fejsu koji se bukvalno profi bavi brojanjem ljudi na protestima, od 96 pa do današnjeg
 
Ima metode od procene povrsine x broj ljudi po m²
 
pa do brojanja protoka - meri vreme koliko minuta kolona prolazi pored njega i na svakih par minuta izbroji koliko ljudi prođe u minutu
 
Opoziciono nastrojen
 
Sve u svemu, kaže da je prošli protest bilo oko 15k ljudi ispred skupštine, a da je danas bilo 22-25k.
 
zvuči malo, ali i nije - ovo je do sada najveći opozicioni protest, a uglavnom su sve one urbane legende oko brojki tokom devedesetih i petog oktobra debelo precenjene
5.10.00 zapravo niko ne zna koliko je ljudi bilo jer su se protestanti nalazili po celom gradu. Ono što je činjenica je da je ispred i u neposrednoj okolini savezne skupštine bilo nekoliko stotina hiljada ljudi. Nekoliko = od 2 do 5. Tolika količina ljudi na tom mestu nije bila nikad od kad ja pamtim (osim kad je tito umro a tad nisam bio tamo pa ne znam kako je to uživo izgledalo). Ni kad je onaj rekao da ne čuje ali da će da hapsi (Vlasija), ni kasnije. I pristup platou je bio gotovo nemoguć a ljudi su i na terazijama i u takovskoj i u parku i u bulevaru i u kneza miloša bili stisnuti na bar 4osobe/m2 ako ne i više. Skoro ceo taj dan sam bio tamo i to je bila neverovatna količina ljudi.
Da li je u pitanju bilo 300 hiljada ili 500 hiljada, to je svakako nebitno jer kad ti se pojavi bas taj broj protestanta džabe sve, gotov si, sem ako ne pobijes na stotine.
Svakako da smo skloni preuvelicavanju i da smo 96/97 stalno pričali kako je bilo po 50-100k na svakom protestu i šetnji ali su to bile mnogo manje brojke.
Ono što je karakteristično tada bilo je da se dosta ljudi pridruzivalo koloni tokom šetnje. Nije baš da su govori pre toga bili posebno inspirativni...
Moguće je da je i juče bilo tako.
Ja sam siguran da ce ovaj da skupi preko 100 hiljada za dva petka, dovuci će 700-800 autobusa što je 50-60 hiljada i u BG uvek može još toliko da natera da dodje a ima i debila koji će da dodju jer ga podržavaju svim srcem.


Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Mene je po malo strah da ako protesti budu još masovniji, a sva je prilika da hoće, ili je bar to moja želja, kažem strah me je da će po oprabanom receptu Žvala da smisli neki incident na Severu Kosova. Da težište "krize" prebaci iz Beograda u Mitrovicu.Tamo je stanje poprilično zapaljivo, Kurti se trudi da tenzije budu na visokom nivou i eto frke dole.

 

To bi mu bio čist autogol jer bi se podrška sa zapada istopila u sekundi. Vučić koji je otvoreno pro ruski opredeljen bi bio mnogo lakši za skidanje jer onda zapad više nema šta da kalkuliše i trguje sa njim. Zapad bi onda podržao opoziciju, verovatno i finansijski i onda bi opozicija bila mnogo vidljivija.

 

Poluge Vučića da ostane na vlasti :

 

1. Apsolutna kontrola medija

2. Podrška zapada

 

Sve ostalo zajedno ga nikada neće koštati koliko gubitak jedne od ove dve stvari.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio impresioniran kad je jedan radikal stavio LGBT osobu za premijera.

Smatrao sam to veoma hrabrim potezom u ovakvoj Srbiji i podrzavao sam to.

Nisam znao nista o Ani ali nije trebalo dugo da se pokaze njeno pravo lice.

A to je da nema lica. Da je jedna ljigava truleks krpa. Da joj je jedina osobina zbog koje je tu sto je LGBT i da samo to i radi, biva LGBT kad treba mahati pravima i slobodama pred  EU i US.

Sve ostalo, nivo bahatosti, nesposobnosti, poltronstva, nepotizma je medju prvih 10 u Srbiji.

Marijan Risticevic u odnosu na nju ima neki stav. Palma je ozbiljniji politicar.

Ovaj tuzni pokusaj duhovitosti je sublimirao sve njene supljine na jednom mestu i pustio sav njen SNS gnoj na twiter.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Klotzen said:

 

To bi mu bio čist autogol jer bi se podrška sa zapada istopila u sekundi. Vučić koji je otvoreno pro ruski opredeljen bi bio mnogo lakši za skidanje jer onda zapad više nema šta da kalkuliše i trguje sa njim. Zapad bi onda podržao opoziciju, verovatno i finansijski i onda bi opozicija bila mnogo vidljivija.

 

Poluge Vučića da ostane na vlasti :

 

1. Apsolutna kontrola medija

2. Podrška zapada

 

Sve ostalo zajedno ga nikada neće koštati koliko gubitak jedne od ove dve stvari.

Koji Zapad ? 

Ako misliš na briselske mastiljare, njihova reakcija bi bila...prvi dan ćutanje, eventualno pred kraj dana poziv obema stranama na uzdržanost, drugi dan bi osudli nasilje koje nije način rešavanja konflikata, nez konkretnog prozivanja krivca za krizu, onda nekakvi sastanci.....

Na prvi pogled, Vučić jeste "proruski" orijentisan, mada mislim da bi u roku od dve sekunde promenio dres, ukoliko mu to garntuje ostanak na vlasti. Što reče neko ovde na forumu, iskreno se plaše da ne uletimo u "kineski zagrljaj"...pa to će biti skoro izvesno ukoliko "Zapad" ne raguje adekvatno...on nema gde, a nema muda da sedne sa Amerikancima da konkretizuju dogovor. Tako ti je to, ko prvi devojci, njemu devojka i ako nismo neka udavača....

 

4 minutes ago, Clash said:

Ja sam bio impresioniran kad je jedan radikal stavio LGBT osobu za premijera.

Smatrao sam to veoma hrabrim potezom u ovakvoj Srbiji i podrzavao sam to.

Nisam znao nista o Ani ali nije trebalo dugo da se pokaze njeno pravo lice.

 

Kad ono....fikus.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:

 

 

Kad ono....fikus.

Brate fikus ima neku svrhu, vrsi fotosintezu.

Ovo je samo LGBT fikus koji sluzi da bude LGBT i trosi vazduh bez fotosinteze i bilo kakvog doprinosa.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Mene je po malo strah da ako protesti budu još masovniji, a sva je prilika da hoće, ili je bar to moja želja, kažem strah me je da će po oprabanom receptu Žvala da smisli neki incident na Severu Kosova. Da težište "krize" prebaci iz Beograda u Mitrovicu.Tamo je stanje poprilično zapaljivo, Kurti se trudi da tenzije budu na visokom nivou i eto frke dole.

Ovom je i meni palo na pamet, da ce krv u Bg i Mladenovcu pokušati da spere novom krvlju na Kosovu, praktično, on i nema alternativu onom užasu od prošle nedelje osim.......

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dosta govori o perspektivi Srbije, ali nije bolje ni na drugim mjestima.
Bas nam se perspektiva ostvarila nakon 96/97 i 00 kad je u protestima bilo mnogo više tada mladih...

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Constantin said:

Koji Zapad ? 

Ako misliš na briselske mastiljare, njihova reakcija bi bila...prvi dan ćutanje, eventualno pred kraj dana poziv obema stranama na uzdržanost, drugi dan bi osudli nasilje koje nije način rešavanja konflikata, nez konkretnog prozivanja krivca za krizu, onda nekakvi sastanci.....

Na prvi pogled, Vučić jeste "proruski" orijentisan, mada mislim da bi u roku od dve sekunde promenio dres, ukoliko mu to garntuje ostanak na vlasti. Što reče neko ovde na forumu, iskreno se plaše da ne uletimo u "kineski zagrljaj"...pa to će biti skoro izvesno ukoliko "Zapad" ne raguje adekvatno...on nema gde, a nema muda da sedne sa Amerikancima da konkretizuju dogovor. Tako ti je to, ko prvi devojci, njemu devojka i ako nismo neka udavača....

 

Kad ono....fikus.

 

"Briselske mastiljare" kontrolišu Srbiju. Prostim nagoveštajem da Srbiju treba bojkotovati, dakle ne treba ni sankcije da nam uvode, oni mogu da uruše našu ekonomiju. Vučić i Kurti bi davno organizovali terorističke akcije na Kosovu jer bi im obojici tako nešto savršeno odgovaralo ali ne smeju jer se u Briselu i Vašingtonu ne kopčaju na leđima i znaju da to može da se radi samo sa njihovom podrškom. Vučić kontroliše 99% Srba na Kosovu i tamo niko ništa ne može da organizuje bez Vučićevog znanja. Dakle taj film je nemoguć.

 

Ono što oni mogu da rade, bar za sada, jeste da zveckaju oružjem i glume neku odlučnost ali to je samo predstava za naivce.

 

Vučić nije proruski orijentisan. Vučić je oportunista koji ne preza ni od čega. On nema nikakvu ideologiju nego prosto gleda cifre istraživanja javnog mnjenja i predstavlja se javnosti tako da se to svidi većini ljudi. Da ima ideologiju bilo bi nemoguće da radi salto mortale koji mu je nažalost uspeo sa formiranjem naprdnjaka. No da bi mogao da se predstavi ovako kako se predstavlja mora da očuva podršku zapada (zbog ekonomije) i aposlutnu kontrolu medija da ne bi do javnosti dolazila drugačija mišljenja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vidis sta ova spodoba nepismena objavi, pa onda se nadju petnjakovici koji mrsomude da nece biti revanšizma.

Svaki opozicionar koji kaze da nece i ne sme biti revansizma bi sutra ušao u guzicu Vucica

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...