Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts



Redom šta?
Jel to neki spisak za odstrel?
Ako jeste, dajte, ljudi, saberite se i pogledajte se u ogledalo. Po čemu ste vi, onda različiti od maloletnog Koste ili nešto starijeg Uroša?


Redom po listi članova ovako:
RB 1, aleksandar vučić - da vidimo šta si ti radio, gde si to radio, kome, zašto, koliko si imao pre 2012, koliko imaš sad, tvoja familija.
To iznosi po clanu tom i tom KZ toliko i toliko godina. Izvoli u padinjak.
rb 2 pera perić, da vidimo šta smo kod tebe imali, periću....
I tako dalje do poslednjeg člana.
Pa onda povezana lica a nisu na listi isto tako ko je sta imao, ko je sta pričao, radio...

E sad, sto bi rekli, lepota je u oku posmatrača pa ako su tebi liste za odstrel u glavi, tu je i tvoj problem. Ja nikakav odstrel nisam pominjao.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Potencijalno tržište od 14 miliona ljudi, brži protok robe i kapitala između država članica, a time bi se svake godine uštedelo više od 30 miliona sati prelaskom granica između ove tri zemlje. Procena je da će projekti Svetske banke uštedeti 3,2 milijarde dolara, od čega bi Srbija, prema rečima Vučića, uštedela najmanje 1,5 milijardi dolara. Da ne nabrajam mnogo, da ne izgleda baš sve idealno.
 
Mislim da je taj koncept "medjurešenje" za pristup EU i da ne može da šteti, a da je osnovni motiv slobodan protok ljudi , robe. Imali smo mi pristup u ogromnom ruskom tržištu, pa osim par desetina tona jabuka, a i to smo usrali pokušajem uvaljivanja nekvalitetbne robe, ništa više nismo postigli. Krajni benifit slobodnog protoka robe imaju gradjani, širokom ponudom, a onda i cenom, a to što će par velikih proizvodjača da vrišti i pišti, bolje bi im bilo da se prilagodjavaju i dogovor rade sa državom oko podsticaja proizvodnje. Jeste problem taj što država, odnosno pojedinci, više vole da investiraju u Continental i plate investitoru plate za ceo radni vek svih zaposlenih, ali rad tih genijalaca je sasvim drugi par opanaka.
Meni je takav koncept ok (ako pričamo o privredi i protoku ljudi i robe) ali ono što mene plaši je sporazum o slobodnoj trgovini sa kinom. To ako potpišu ugasili smo.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je takav koncept ok (ako pričamo o privredi i protoku ljudi i robe) ali ono što mene plaši je sporazum o slobodnoj trgovini sa kinom. To ako potpišu ugasili smo.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Ne znam, ta vrsta visoke politike i ekonomije je meni, uglavnom, nepoznata.

Šta mi možemo njim da ponudimo i koliko smo mi njima interesantni, kad nas ima ukupno kao predgradje Pekinga ?

Možemo svašta da kupujemo od njih, ali generalno malo smo tržište za njih, a oni nisu nešto duševni da nam poklanjaju.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Stiletto said:

Jebo ga petak. Ionako kolaps u saobraćaju u gradu, a još kad dovezu 500 autobusa sendvičara, biće pakao.

 

Ove budale iz opozicije bi mogle da se malo prisete lekcija iz devedesetih pa da ga malo troluju. Ako se planira da bude baš mnogo marve, ne bi bilo teško organizovati grupice sa transparentima tipa 'AV-a ne dajem, ali sendvič dajem', 'Hoćemo profesora Malog - studenti', 'Nek mi Jutka volka ženu dok za AV-a radim treću smenu', 'Dok je Šapić iz Nambije ima napredne Srbije' ili tako nešto. Fukaru treba ismejati, pa zatim ignorisati. Oni koji su svojevoljno došli na miting ionako neće ukapirati.

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Constantin said:

Ne znam, ta vrsta visoke politike i ekonomije je meni, uglavnom, nepoznata.

Šta mi možemo njim da ponudimo i koliko smo mi njima interesantni, kad nas ima ukupno kao predgradje Pekinga ?

Možemo svašta da kupujemo od njih, ali generalno malo smo tržište za njih, a oni nisu nešto duševni da nam poklanjaju.

 

Sporazum o slobodnoj trgovini sa Kinom je dalekosežna i fascinantna ludost koja se graniči sa nekim oblicima izdaje. Osim što bi manje više potpuno utulilo bilo kakvu preostalu proizvodnju u Srbiji, uspešno bi poremetilo i strane zapadne investitore. Sa druge strane ogromno prisustvo Kine kao "investitora" kroz projekte, kredite, a zapravo peračine i ispumpavanje para, bez kontrole države ili EU, bi nas samo dodatno ubrzano udaljilo od bilo kakve varijante dalekosežnog pristupa EU. Ima jedan tip Mađar koji se intenzivno bavi istraživanjem kineskog uticaja u regionu, sa akcentom na Mađarsku i Srbiju, ukoliko je nekome interesantno mogu da prokopam pa da okačim. Uslovno rečeno, recimo da je kineski ekonomski uticaj poželjan otprilike kao i politički ruski.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Sad bi bilo valjano analizirati železaru u Smederevu i kako nije mogla da se pokrene našim rukama, kako je US Steel digao ruke i šta sad rade Kinezi. Bilo bi potpuno jasno šta bi se dešavalo tada, u tom slučaju. Kao i Zi djin i Ling long....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ove budale iz opozicije bi mogle da se malo prisete lekcija iz devedesetih pa da ga malo troluju. Ako se planira da bude baš mnogo marve, ne bi bilo teško organizovati grupice sa transparentima tipa 'AV-a ne dajem, ali sendvič dajem', 'Hoćemo profesora Malog - studenti', 'Nek mi Jutka volka ženu dok za AV-a radim treću smenu', 'Dok je Šapić iz Nambije ima napredne Srbije' ili tako nešto. Fukaru treba ismejati, pa zatim ignorisati. Oni koji su svojevoljno došli na miting ionako neće ukapirati.

Sve se slažem, ali a) to treba da radi mahom omladina, a ona jednostavno nije uključena u politiku u dovoljnoj meri i b) pala bi opasna krv, mržnja je prevelika za podjebavanje

Tetka Dana predlaže ukidanje TikToka i ostalih društvenih mreža na mesec dana. Ja sam zaista fasciniran da u ovoj zemlji ne strada - ne nužno od pucanja - jedno soma i po ljudi dnevno kakve dijabole oni biraju za ministre. Očekujem Šapićev predlog da se uhapse kompijuteri i da se ukine kiseli krastavac na par meseci pa da vidimo onda.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, freethrow said:

 

Sporazum o slobodnoj trgovini sa Kinom je dalekosežna i fascinantna ludost koja se graniči sa nekim oblicima izdaje. Osim što bi manje više potpuno utulilo bilo kakvu preostalu proizvodnju u Srbiji, uspešno bi poremetilo i strane zapadne investitore. Sa druge strane ogromno prisustvo Kine kao "investitora" kroz projekte, kredite, a zapravo peračine i ispumpavanje para, bez kontrole države ili EU, bi nas samo dodatno ubrzano udaljilo od bilo kakve varijante dalekosežnog pristupa EU. Ima jedan tip Mađar koji se intenzivno bavi istraživanjem kineskog uticaja u regionu, sa akcentom na Mađarsku i Srbiju, ukoliko je nekome interesantno mogu da prokopam pa da okačim. Uslovno rečeno, recimo da je kineski ekonomski uticaj poželjan otprilike kao i politički ruski.

Ne slazem se, pcelari Sposa cekaju od prosle godine da drzava uredi papire da bi mogli da izvezu med u Kinu po normalnim cenama. Drzave Eu su pre 2 godine uzimale i placale 7.2 evra po kg (toliko dobija pcelar), ove godine, ne zele ni  nas (a nije do nas, nismo nista muljali, ne zele ni iz SLovenije, Madjarske itd). Tako da je jedina mogucnost za pcelare konkretno trziste sa Kinom i zemljama bliskog IStoka. Kinezi su izrazili zelju da kupe sve sto mozemo da ponudimo po odlicnim cenama, samo nas koci sto jos nisu utvrdili te sporazume. Tako da ono, kineski je jako pozeljan. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Helena said:

To sa najvećim skupom u istoriji je paralela sa Gazimestanom.

A znamo šta je bilo posle.

Ne može da bude isto, nemamo više sa kim da ratujemo osim sami sa sobom, epilog, tako treba. 

Kako znate i umete, sklonite negde srednjoškolce (ove mladje kod dede i babe, tetke, ujne,) skloni su da vire u svet odraslih, na njih treba paziti a vi, ako vam je dobro, onda ništa....

Pozivati na takav skup u ovom trenutku i sa takvom svrhom,sa takvim objašnjenjem je čisto ludilo, dijagnoza, bukvalno.

Oni gradjani koji do ovog trenutka nisu shvatili, razumeli, da je krv pobijenih na njegovim rukama i njegovih podrepaša, ti ne zaslužuju išta bolje nego njega za gazdu za kojeg če da izginu. I treba, tako su izabrali.

Edited by Pletilja
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pletilja said:

Pozivati na takav skup u ovom trenutku i sa takvom svrhom,sa takvim objašnjenjem je čisto ludilo, dijagnoza, bukvalno.

Ovo je inače bio običaj jednog čikice sa brčićima. On je redovno organizovao grandiozne mitinge članstva i simpatizera neposredno i uoči partijskih kongresa.

"On ne razgovara, on drži govore, kmeči kao baba o svojoj ugroženosti, preti samoubistvom. Oko sebe je okupio najgori malograđanski šljam, koji zna da može da profitira samo u takvom sistemu."

Tomas Man 1933.godine o Adolfu Hitleru.
A niste to pomislili?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Drug Crni said:

Ovo je inače bio običaj jednog čikice sa brčićima. On je redovno organizovao grandiozne mitinge članstva i simpatizera neposredno i uoči partijskih kongresa.

"On ne razgovara, on drži govore, kmeči kao baba o svojoj ugroženosti, preti samoubistvom. Oko sebe je okupio najgori malograđanski šljam, koji zna da može da profitira samo u takvom sistemu."

Tomas Man 1933.godine o Adolfu Hitleru.
A niste to pomislili?

 

A, o Hitleru?! 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Ovo je inače bio običaj jednog čikice sa brčićima. On je redovno organizovao grandiozne mitinge članstva i simpatizera neposredno i uoči partijskih kongresa.

"On ne razgovara, on drži govore, kmeči kao baba o svojoj ugroženosti, preti samoubistvom. Oko sebe je okupio najgori malograđanski šljam, koji zna da može da profitira samo u takvom sistemu."

Tomas Man 1933.godine o Adolfu Hitleru.
A niste to pomislili?

Jesam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...