Jump to content

KK Budućnost


goldberg

Recommended Posts

Tri dobre cetvrtine i onda uzasno vodjenje meca od strane Zakelja u poslednjih 10 minuta. Petorka u kojoj su Magee i Grbovic na 2 i 3 niti moze nesto organizovati u napadu niti moze ista odbraniti.

 

I pored toga ovi u zutim dresovima su se drzali samo pogodjenim trojkama. I onda promase za 2, i dokazani choker Wright dva puta pokusava da se proslavi i oba puta ne bude ni blizu. Na kraju su i zasluzili da ih prosecna grupa Amerikanaca + onaj Toliopoulos pobede na onakav nacin.

 

Ovo jos i dobro izgleda kako je izgledalo u ranijim mecevima, ali sve je to uzalud kada se ekipa pogubi cim protivnik pocne da igra bolje u odbrani i napadu. Jedino ako se Freeman iz povrede vrati kao neki suter ubica, ako to nije slucaj, ova sezona je gotova, sa ili bez prolaza u PO.

Link to comment
Share on other sites

Lagano Turk Telekom protiv GC do 6-9. Nema ovde vise mnogo nade:

 

Aris (7-8): Bourg, Ulm, Trento

Trento (7-8): Cluj, Buducnost, Aris

-------------

Turk Telekom (6-9): Lietkabelis, Bourg, Slask

Buducnost (6-9): Ulm, Trento, GC

 

Tek sad se vidi koliku je strasnu stetu nanelo ono majmunisanje protiv Turk Telekoma kod kuce. Oni sad moraju da izgube neki od tri meca u kojem su favoriti da bi Buducnost bila sa 3/3 ispred njih.

 

Sa 3/3 imamo: Buducnost 9, Turk Telekom mora da izgubi bar jedan mec ili Aris mora da izgubi dva meca. A ovo je tek teska varijanta u kojoj je svaka utakmica biti ili ne biti.

 

Sa 2/3 je jos gore, jedino da dobiju Trento 10 razlike, pa da Trento dobije Aris u gostima.

 

Bas ih je ukanalio Mijovic i njegova selekcija, ono je horor. Williams, Makondou, oba pleja koji se samo zalecu pod kos i igraju u tranziciji, Kuridza, Popovic, Grbovic... I ovo sada poboljsanje je samo rezultat dovodjenja Tanaskovica, Ferrella i Kamenjasa.

 

Ozbiljna blamaza ce biti ako se iz ovakve grupe uspe ispasti. U tom slucaju bi trebalo otpustiti sve igrace koji ne ostaju i sledece sezone, a ne glumiti i lagati kako ima neke sanse protiv BG projekata u ABA ligi - jer, nema.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nemam_ti_kad said:

Podigli smo igru ali opet se gubimo...mada jebes sve, kad sam cuo za Miloja nije mi utakmica bila primarna. I dalje ne vjerujem

Nedje pocetkom 4/4 vidjeh Vlada na klupu kako se za glavu hvata, pa skapirah da im je mozda neko tokom meca rekao, posle toga se ugasise ne znam dadose li 10p u 4/4. Mada nekako ni zaboljelo me nije ovakav poraz jer sam jednostavno otupio nakon vijesti o Miloju.

Link to comment
Share on other sites

Mogao bi klub protiv Ulma na dostojanstven nacin da se oprosti od svog bivseg igraca i trenera.

 

Nadam se da ce biti puna hala, da i navijaci iskoriste priliku da mu upute poslednji pozdrav.

 

Kao neko ko vec dosta dugo prati kosarku u regionu, ostala mi je u secanju dominacija u ABA ligi dok je nosio plavi dres, kasnije i crni (ili beli) sa oznakom MB pivare.

Link to comment
Share on other sites

Evo za promjenu nekih malo pozitivnijih impulsa, konacno je dojam da se ekipa dize,jucerasnja utakmica je prva u sezoni u kojoj se igralo 40 min i bila je kontrola od pocetka do kraja,lijepo je bilo vidjeti da i na plus 30 igraci se bacaju za loptu,i to stranci,bas se vidjela dobra energija.
Vjerujem u ovog trenera,vjerovatno cemo ispast u Evropi ali zato u ABA ocekujem da u svim susretima sa blizancima budemo ravnopravan rival, sve ispod toga smatracu za neuspjeh.
 

Link to comment
Share on other sites

Prvo , mislim da smo se na dostojanstven način oprostili od Miloja. Meni je bilo bas emotivno jer sam ga itekako zapamtio kao naseg igraca u periodu kada smo dominirali Jugoslavijom tri godine za redom. 

https://www.vijesti.me/sport/kosarka/691089/vece-emocija-u-podgorici-puna-moraca-se-oprostila-od-dejana-milojevica

 

 

Sto se tiče meča, ja nemam više kratkih objasnjenja a ne mogu sada da pisem eseje. Mi toliko useremo sve ove sezone i toliko se trudimo da izgubimo da ako postoji mogućnost da lopta ispadne iz ruku, klizne niz nogu, da promasis pas, da ti protivnik izvuce loptu iz ruku,da se pokliznes na skok i poklonis ciste poene uz faul...mi cemo sigurno uraditi to...toliko smo baksuzi i toliko se desavaju lose stvari, da vjerujem da stvarno da ima sanse da osvojimo Aba ligu, jer nemoguce da to potraje bas do kraja sezone u picku materinu...to su zakoni prirode

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/20/2024 at 11:39 AM, Lovcenac 73 said:

Evo za promjenu nekih malo pozitivnijih impulsa, konacno je dojam da se ekipa dize,jucerasnja utakmica je prva u sezoni u kojoj se igralo 40 min i bila je kontrola od pocetka do kraja,lijepo je bilo vidjeti da i na plus 30 igraci se bacaju za loptu,i to stranci,bas se vidjela dobra energija.
Vjerujem u ovog trenera,vjerovatno cemo ispast u Evropi ali zato u ABA ocekujem da u svim susretima sa blizancima budemo ravnopravan rival, sve ispod toga smatracu za neuspjeh.
 

 

18 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Prvo , mislim da smo se na dostojanstven način oprostili od Miloja. Meni je bilo bas emotivno jer sam ga itekako zapamtio kao naseg igraca u periodu kada smo dominirali Jugoslavijom tri godine za redom. 

https://www.vijesti.me/sport/kosarka/691089/vece-emocija-u-podgorici-puna-moraca-se-oprostila-od-dejana-milojevica

 

 

Sto se tiče meča, ja nemam više kratkih objasnjenja a ne mogu sada da pisem eseje. Mi toliko useremo sve ove sezone i toliko se trudimo da izgubimo da ako postoji mogućnost da lopta ispadne iz ruku, klizne niz nogu, da promasis pas, da ti protivnik izvuce loptu iz ruku,da se pokliznes na skok i poklonis ciste poene uz faul...mi cemo sigurno uraditi to...toliko smo baksuzi i toliko se desavaju lose stvari, da vjerujem da stvarno da ima sanse da osvojimo Aba ligu, jer nemoguce da to potraje bas do kraja sezone u picku materinu...to su zakoni prirode

 

 

Ovo sto se desava na mecevima Buducnosti je sve samo ne baksuzluk - pola tima deluje kao da ih ne zanima rezultat, uzimaju teske suteve, ne postoji koncentracija u napadu, nema koncentracije u skoku, bukvalno nista.

 

Izvinite, ali ako jedan Ulm bez dva bitna igraca, sa klupom punom juniora i anonimusa uspe da usred PG vodi 64:50, pa to nije baksuzluk - to je sramota. I to se desava vec trecu godinu zaredom, vec trecu godinu zaredom Buducnost ne moze nikoga da dobije ni na svom terenu sa 10+ razlike. Muce se sa prosekom proseka EC, gube 15 razlike kod kuce od ekipe koja je izgubila 4 meca zaredom.

 

Ovo pominjanje ABA lige je, izvinjavam se jos jednom - smesno. To kao da je djak koji ima 2 iz likovnog rekao majci da ce sad da zapne i dobije 5 iz matematike. A iz likovnog samo treba da nesto nekako nacrta i dobice 4. Eto, to tako zvucu. Svi ovi Arisi, Ulmovi, Bourgovi, Clujovi i ostale zveri od timova ne bi mogli ni poluvreme da se nose sa Fenerbahceom i Efesom iz Srbije.

 

Umesto sto se sada pominje ABA liga i sto se lazu ljudi da ce "evo sad" da odigraju nenormalno dobro u PO protiv dva kluba sa 30+ miliona evra potrosenih u ovoj sezoni, treba lepo OTPUSTITI sve igrace na koje se ne racuna u narednoj sezoni, dati sansu nekim mladjim igracima, pasti na sto gore mesto u ABA ligi i pripremati se za sledecu sezonu. A tu, ili ce se ici na prvo mesto u grupi ili da se budzet svede na ono sto imaju Mornar i Igokea.

 

Ova Buducnost (Cedevitu ne pominjem, oni imaju ogranicen budzet i ne trose ni cent preko toga, nisu im bitni rezultati) je bukvalno isto sto i opozicija u Srbiji - stalno se najavljuju bolji dani, neke pobede, stalno ovo ili ono, a stalno em sto je isti rezultat, em sto se niko ne potresa. Bitno je dobiti tih 20+%, odnosno bitno je biti 3. u ABA i uci u 1/8 finala EC - samo sto lezernije igrati, a pobede ako dodju dodju, ako ne, pa nista, ionako se zna ko treba da igra u finalu i da igra EL.

 

Ova sezona ce uci u istoriji kao NAJVECA SRAMOTA u istoriji neke ekipe u ABA ligi ako se mere ulaganja i ostvareno. U smesno lakoj grupi sa jednim Bourgom na 1. mestu imati 6-10 pa treba biti umetnik pa to ostvariti. To bi ostvarila i Cedevita nego su oni morali da igraju sa Londonom (koji je dobar tim), Parizom (vrhunski tim), Besiktasom koji je mnogo bolji od TT, Joventutom, Prometeyem koji je bolji od nekakvih Arisa i Ulmova i tako dalje.

 

Dajte vise da se ne lazemo, jednostavne stvari su u pitanju - ako te Ulmovi i Turk Telekomi deru 10+ razlike to znaci da si se ili vukao na terenu kao kisna glista nakon kise ili da trener ne ume da nacrta nijednu akciju.

Link to comment
Share on other sites

Ti stvarno mislis da su Ulm i TT neke sprdacine od ekipe. Stvarno mislis da je nas budzet veci od većine EK ekipa....to su klubovi koji rade i stvaraju,koji napreduju iz godine u godinu....analiziraj malo sastave timova....To je sport. O kakvim tragedijama pričaš. Ko je taj koji zna sta ce biti i kako ce biti? O kakvoj sramoti pricas. Ko su Slavkovic,Pop, Ilic, Kuridza, Makundu u evropskoj kosarci trenutno...ko je Brendon Pol u Evropskoj kosarci trenutno, pa Ulm ga nije produžio,nije mu ni dao ponudu na kraju prošle sezone....neuspjeh jeste ali sramota nije. 

 

Neuspjeh jeste i ogledalo je rada kluba. Kontrola stete, odgovornost u upravi ne postoji...poslo je sve u losem smjeru i taj brod nema ko da zaustavi...ali to su stvari koje se desavaju u sport jbt...

 

Evo Ulm na primjer, sa njima igramo skoro svake sezone...ja sam svjedok koliko je taj klub napredovao...mi smo sa njima u pocetku imali 3-0 skor i oni su bili u rangu mornara ...oni toliko pametno rade godinama , sada je skor 3-4 i aktuelni su prvaci Njemačke. Oni su organizacioni i kvalitetom iznad nas za 30% sigurno. 

 

Losa je sezona to niko ne spori samo moramo biti realni.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Ti stvarno mislis da su Ulm i TT neke sprdacine od ekipe.

Stvarno mislis da je nas budzet veci od većine EK ekipa....to su klubovi koji rade i stvaraju,koji napreduju iz godine u godinu....analiziraj malo sastave timova....To je sport. O kakvim tragedijama pričaš. Ko je taj koji zna sta ce biti i kako ce biti? O kakvoj sramoti pricas. Ko su Slavkovic,Pop, Ilic, Kuridza, Makundu u evropskoj kosarci trenutno...ko je Brendon Pol u Evropskoj kosarci trenutno, pa Ulm ga nije produžio,nije mu ni dao ponudu na kraju prošle sezone....neuspjeh jeste ali sramota nije. 

 

Neuspjeh jeste i ogledalo je rada kluba. Kontrola stete, odgovornost u upravi ne postoji...poslo je sve u losem smjeru i taj brod nema ko da zaustavi...ali to su stvari koje se desavaju u sport jbt...

 

Evo Ulm na primjer, sa njima igramo skoro svake sezone...ja sam svjedok koliko je taj klub napredovao...mi smo sa njima u pocetku imali 3-0 skor i oni su bili u rangu mornara ...oni toliko pametno rade godinama , sada je skor 3-4 i aktuelni su prvaci Njemačke. Oni su organizacioni i kvalitetom iznad nas za 30% sigurno. 

 

Losa je sezona to niko ne spori samo moramo biti realni.

 

Druga petorka Ulma na danasnjem mecu: Dadiet (2005. godiste), Jensen (2004. godiste), Bretzel (3. centar, drugi je povredjen) i De Paula, ostali nisu igrali.

 

Druga petorka TT na mecu koji su dobili 23 razlike: Yagmur (1987. godiste, bez ucinka u sezoni) i Ulubay, ostali igrali 4, 2, 1 minut ili nisu igrali.

 

Druga petorka Buducnosti: Ferrell, Jones, Popovic, Grbovic i Slavkovic. Ti stvarno mislis da ovi Turci ne igraju u TT jer ih trener mrzi? Pa ne, nego su na nivou Grbovica i Ilica, mozda i gori.

 

Hajde da prestanemo da trazimo opravdanja za ekipu koja je kupila dva strana pleja i centra (podseti me ko je drugi centar u TT i Ulmu?), kojoj najskuplji igrac ni ne igra i ceka se da dodje CG kup da zaigra, koja ima jedno 12 igraca sa iskustvom igranja bar ABA kosarke.

 

To sto pominjes da Ulm nije produzio Paula - taj Ulm je morao da pravi novu ekipu, nisu produzili ni dos Santosa ni Cabocla. Mislis da je Figueroa bolji igrac od Paula? Mislis da su neki De Paula ili Jalow igracine? Mislis da bi ovaj Kleipesz pogadjao ono sto Magee promasuje?

Buducnost je ove sezone u vrhu svoje grupe sto se tice budzeta, imaju najveci budzet jos od EL sezone. Sam Bokan je govorio o prva dva mesta u grupi i polufinalu jer zna da je ulozeno mnogo novca, kad ono ne, sta ce ti toliko skupih stranaca, mozes i sa tri stranca i dva krstena domaca igraca da razvalis u PG sa 23 razlike.

 

Stvarno je bilo dosta sprdanja i glumljenja kosarkaskog kluba. Pa to sto se ostvaruje, ta vecna 1/8 finala i 3. mesto u ABA, pa to je mogla i ovogodisnja Igokea sa jednim strancem, Jeremicem, Z. Nikolicem i Josilom da ostvari, a kosta mnogo manje. Oni bi i bili treci u ABA da se nisu raspali nakon 13. kola.

 

Nekada su klubovi iz ABA lige rutinski ulazili u polufinale - Hemofarm ima 3 polufinala, FMP 2, KKCZ bez najboljeg igraca jedno. Sad je cilj da se vecno igra EC i da se vecno slavi ako se udje u 1/8 finala. Super, zato je vreme da se vise ne daju pare na te gluposti nego proizvodnja mladih talenata, igranje ABA lige kao Mega, FIBA EC i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Da nekada su klubovi iz regiona bili u boljem položaju jer su radili pametnije ali vec odavno nije tako. Ne stvaramo nista. Pa mi necemo tj ne mozemo da uzmemo Zvoneta Ivisica nego ga pustimo da se tale menadzer i ko zna ko jos i da uzmu pare od kentakija sa dodatnom klauzulom u slucaju NBA. Nego uzimamo slavkovica iz sc-a. Isto to se desava i blizancima u manjim ili većim razmjerama kao npr sa Topicem, pa posle sanacija stete i vraću ga. 

Nekada su klubovi odavde rutinski ulazili u 1/2 EK ili nekog takmicenja ali nisu u kontinuitetu nego su stvarali pa posle par godina stvore nesto i ide uspjeh. 

 

Periodicno ponavljam neke svoje stavove kako bih ja radio da sam na nečijem mjestu i ne branim ja ovo sto se desava zadnjih par sezona,to je valjda jasno.

 

Samo moram da primijetimo da su drugi evropski klubovi u velikom napretku sto se tiče stvaranja ekipa. Rade pametnije. I taj Aris koji mozda sluzi za sprdacinu odje, itekako zna da igra, i to sam pisao da sam bio oduševljen njihovom igrom. I dobi nas kosem u posljednjoj sekundi posle 30 min naseg vodstva. To su sitnice koje uredjuju sezonu.

Kluz je ove sezone uradio i radi sjajne stvari. Kliknuli su. Iznad nas su. Nije lako priznati ali tako je. A opet nas je i splet okololnosti i sve sto se lose desavalo pa i losa sreca smjestila na mjesto koje zaslužujemo ali iz aviona se vidjelo da realno to moze dosta bolje. Jednostavno kada se desi milion losih sitnica, kada kola krenu nizbrdo...nema vise nazad. 

 

Izgubili smo tuce neizvjesnih završnica. Da smo ih dobili uz istu ovakvu igru pricali bi drugačije.

 

Nismo umjeli da ukrademo pobjedu kad smo losi, a olako smo poklanjali pobjede kad smo ih imali u rukama i tu otprilike staje cijeli rezime. Kao da smo se trudili da useremo stvari. 

 

Edited by Nemam_ti_kad
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nemam_ti_kad said:

Da nekada su klubovi iz regiona bili u boljem položaju jer su radili pametnije ali vec odavno nije tako. Ne stvaramo nista. Pa mi necemo tj ne mozemo da uzmemo Zvoneta Ivisica nego ga pustimo da se tale menadzer i ko zna ko jos i da uzmu pare od kentakija sa dodatnom klauzulom u slucaju NBA. Nego uzimamo slavkovica iz sc-a. Isto to se desava i blizancima u manjim ili većim razmjerama kao npr sa Topicem, pa posle sanacija stete i vraću ga. 

Nekada su klubovi odavde rutinski ulazili u 1/2 EK ili nekog takmicenja ali nisu u kontinuitetu nego su stvarali pa posle par godina stvore nesto i ide uspjeh. 

 

Periodicno ponavljam neke svoje stavove kako bih ja radio da sam na nečijem mjestu i ne branim ja ovo sto se desava zadnjih par sezona,to je valjda jasno.

 

Bravo, u tome i lezi ceo problem! Imas SC Derby i sve sto uzmes iz tog kluba su Slavkovic i Kamenjas.

 

Just now, Nemam_ti_kad said:

Samo moram da primijetimo da su drugi evropski klubovi u velikom napretku sto se tiče stvaranja ekipa. Rade pametnije. I taj Aris koji mozda sluzi za sprdacinu odje, itekako zna da igra, i to sam pisao da sam bio oduševljen njihovom igrom. I dobi nas kosem u posljednjoj sekundi posle 30 min naseg vodstva. To su sitnice koje uredjuju sezonu.

Kluz je ove sezone uradio i radi sjajne stvari. Kliknuli su. Iznad nas su. Nije lako priznati ali tako je. A opet nas je i splet okololnosti i sve sto se lose desavalo pa i losa sreca smjestila na mjesto koje zaslužujemo ali iz aviona se vidjelo da realno to moze dosta bolje. Jednostavno kada se desi milion losih sitnica, kada kola krenu nizbrdo...nema vise nazad. 

 

Nismo umjeli da ukrademo pobjedu kad smo losi, a olako smo poklanjali pobjede kad smo ih imali u rukama i tu otprilike staje cijeli rezime. Kao da smo se trudili da useremo stvari. 

 

 

O tome i pricam.

 

Pogledaj Turk Telekom i prosle sezone - prva petorka Taylor, Grant, Bouteille, Sestina, Jones. Druga petorka Yilmaz, matori Yagmur, Oncel, Demir, matori Erden.  Dakle, ova druga petorka i ovi ostali igraci su jednostavno losi, ali malo igraju i samo pomazu da se starteri odmore i nastavljaju da trpaju.

 

Pogledaj sad Buducnost - prvi plej losiji od prvog iz TT, drugi zmaj u odnosu na Yagmura. Mihailovic je bolji igrac od Oncela, ali prvi bek preskace pola sezone jer nije bitno. Pa kako nije bitno, zamisli da je Fener cekao Neta sest meseci? Drugi centar - Jones je dosta bolji igrac od penzionera Erdena. Pa onda Magee i neki Guler koji i ne igra i tako dalje.

 

Jednostavno ili ces trositi 15 miliona evra i imati zveri na klupi (tipa Ivanovic, Trinchieri, Obradovic, Sfairopoulos) ili moras da igras uigrano, koncentrisano, sa zeljom da uspes. Ni Buducnost ni Cedevita ne rade ni jedno ni drugo nego su kao likovi koji bi da idu na zimovanje, plate solidnu cifru, ali ne kupe skije, nego se spustaju na klisku.

 

Mislim, kao neko ko vec dosta dugo prati regionalnu kosarku kada neki klub sa ovih prostora ulozi ozbiljan novac i prica o EC i ABA ligi, pa daj neku promenu, daj polufinale EC bar jedne sezone, daj se bori za tu EL ne zato da bi tamo igrao nego da bi imali ravnopravnije duele u ABA ligi.

 

Ovako, sta da gledamo, da pricamo o polufinalu ABA lige, a prosle sezone 80 razlike u dva meca - pa ko to zeli da gleda? A bilo je 80 razlike jer je ta ista Buducnost cele sezone lagano gubila od Pariza sa 7 seniora, Promitheasa, Gran Canarie, Turk Telekoma...

Link to comment
Share on other sites

Nakon 16. kola situacija je sledeca:

 

5. Aris 7-9

6. Trento 7-9

-------------------

7. Turk Telekom 7-9

8. Buducnost 6-10

 

Jedini dobar rezultat za Buducnost u moru losih bio je poraz mocnog Arisa od Bourga, tako da ekipa iz Francuske prakticno vec neko vreme drzi glavu iznad vode Podgoricanima (igrali u PG bez Browna koji je vazan igrac). U slucaju obe pobede Buducnosti, svakako bi zavrsili ispred Trenta, ali morao bi i Aris da izgubi oba meca ili da Turk Telekom izgubi oba meca.

 

No, to je sve nebitno, ni Ulm ni Cluj ni Bourg nisu igrali sa 100% u Podgorici, a Turk Telekom i Ulm sa po 5+1 igracem (ako ne racunamo juniore i likove sa po 2,3 poena po mecu) su u trecoj cetvrtini sticali po 15 poena prednosti sto je prosto nedopustivo. I kako onda ocekivati da tako flegmaticna i mlohava ekipa moze da dobije dva jaka rivala u gostima? A ako ce 1/8 finala da se proglasava kao nekakav uspeh, onda je dobro sto se nece igrati ta 1/8 finala. Dosta je vise slavljenja pobeda nad dosta losijim rivalima kao nekakav podvig, a u celoj sezoni ekipa ima samo 2 pobede nad iole jacim rivalima (u ABA to su jos Cedevita Olimpija i kompletna Igokea, u EC to su sva gostovanja osim Litvanije i Poljske i mecevi kod kuce protiv Bourga, Cluja, GC i Ulma).

 

No, nista od ovoga nije ni bitno jer onaj ko je sastavljao ovako uzasnu ekipu nece odgovarati (sumnjam da je Mijovic imao punu slobodu da bira igrace). Kako neko moze da dovede dva pleja sa potpuno istim karaktistikama (i na njih potrosi 500-600 hiljada evra)? Kako je moguce da se dovede bek suter kao glavni napadac ekipe, on se povredi i ne dovodi se zamena nego se taj Freeman vraca sada kada je sve u EC gotovo, za CG ligu i nebitne meceve u ABA ligi gde ni on ne moze da donese finale? Kako je moguce da vec trecu sezonu u ekipi nema cetvorke koja je dobar suter za tri poena, nego se stalno dovode kamenjari kao sto su Makondou, O'Brien, White, Kuridza, Tanaskovic... Zasto se nije doveo neki dobar centar da mu zamena bude Kamenjas, nego dvojica polovnih? Najvaznije pitanje, kako je moguce da 90% igraca u Buducnosti igra mnogo losije nego u prethodnim timovima?

 

Ne moze tu da se krivi Zakelj - on je sve pokusao, udaljio Makondoua na tribine, izbacio Williamsa, najurio Rossa, doveo Tanaskovica da ne bi navijaci gledali cirkus sa MJK od 37 godina na 4. On svaki put prica o disciplini igraca i nista ne vredi - Paulu je stalo samo da sutne sa 8 metara, Wright se zabija i gubi lopte u zavrsnicama kao da igra za protivnika, Makoundou je TO masina, Grbovic ima kriminalan sut. Realno, da nije Mihailovic podigrao formu i da nisu dovedeni Tanaskovic i Kamenjas koji su odlicni kao izmene, bilo bi ovo jos i gore.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Iskoristicu sliku od kolega iz drugih tabora [emoji16]

Kad bi nas usralo da prodjemo u EC...
Prvo poluvrijeme veoma lijepo, u drugo smo se glupirali povremeno na nas stari dobri nacin, ali u sustini fin mec541c46fd-f1f4-4541-99af-51855bfa64d2-ovde-nema-bodeva-transparent-preview.jpg

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bitna pobjeda za nas,sve ono sto pricam citave sezone,imamo napadackih mana,nedostatak talenta cistog,ali smo fizicki brutalni i ekipa ima muda.
Za mene ocekivana pobjeda poslije duplog kola EL ali bas imponuje nacin na koji pobjedjujemo u poslednje vrijeme,karakter trenera koji je takmicar se prenosi i na ekipu,
odmah mi se svidjela njegova najava utakmice gdje covjek kaze da u ovom trenutku mozemo da pariramo Zvezdi,da idemo na pobjedu,vec vidim kako bi to Dzile ili Vlada Jovanovic krenuli da vazdizu rivala i da pricaju kako cemo probati da se prikazemo kao dostojan rival i bla bla...
Jos kad bi nas Poljaci obradovali sjutra pa da u srijedu gori sala.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na čestitkama. Iskoristili smo momenat i sansu koja se pružila. Mislim i na to sto je u interesu kkcz da se kkb i kkp pokomate u 1/2 aba a naročito ako kkb bude imala prednost domaćeg terena. Racunaju da bi tu eventualno kkb imala neku sansu i vjerujem da je ovo veceras daleko od najboljeg performansa kkcz. I da bi u eventualnom finalu kad se podignu ulozi i upali Masina kkb bila lak zalogaj. Svakako cekamo iz prikrajka pa sto bude.

 

Meni je jasno da su obje ekipe blizanaca bas mnogo iznad nas naročito kad počne ono pravo i PO medjutim sportski je nadati se

Edited by Nemam_ti_kad
Link to comment
Share on other sites

Nisam pisao nekoliko dana.

 

Prvo EC - zasluzeno je Buducnost dosla na korak od eliminacije. Imali su sansu prvo u Solunu, pa onda i protiv Ulma i idiotski ostali bez pobeda u oba meca. Na kraju su tu gde i treba da budu - 6:0 protiv tri najlosije ekipe u grupi (Trento, Lietkabelis, Slask), 1:10 protiv svih ostalih ekipa.

 

Nema ovde za cim da se zali - ambicije svakako nisu bile samo prolazak u PO, nego plasman u bar polufinale ovog takmicenja, a to se ne moze preko Londona i Bourga u gostima ako su i Aris i Turk Telekom preveliki zalogaj.

 

Sto se tice pobede nad KK Crvena zvezda - videla se bolja igra, zelja igraca, znalo se da gosti nemaju ni motiva ni energije i odigran je dobar mec. Zakelj je prvi trener posle dugo vremena koji je uveo neke dobre stvari u igri ekipe i mora mu se dati sansa i isti ovakav budzet i u narednoj sezoni u EC.

 

Cestitka igracima i treneru na velikoj pobedi, a prekosutra je vreme i da Gran Canaria padne za kraj sezone u EC (osim ako se ne desi cudo).

Link to comment
Share on other sites

Na kraju, ubedljiva pobeda nad ekipom koja nikada nije lezala Buducnosti.

 

Moze da se kaze da je ova, 2024. godina prva nakon dve uzasne (2022. i 2023.) u kojoj je odnos prema igri i sama igra bila na nekom pristojnom nivou. Nije to i dalje igra u skladu sa ulozenim sredstvima, nije to ni dalje dovoljno za neko polufinale EC ili finale ABA sto bi bio neki iskorak, ali u odnosu na 73:96 protiv TT kod kuce ili 70:97 protiv GC u gostima pomak je ocigledan.

 

Naravno, tesko da bi Buducnost mogla da uradi nesto vise u PO, sistem je takav da vise nema otaljavanja posla u grupi, onda padne iznenadjenje protiv 6. i igra se protiv 8. iz druge grupe jer su i oni iznenadili 1. na tabeli. Sada se sigurno igra protiv 1. u 1/4 finalu i to u gostima.

 

Ono sto je, takodje, zanimljivo jeste i opadanje broja pobeda u ovom sistemu - 2021/2022 je bilo 10:8, pa 9:9 prosle sezone i onda 8:10 ove. Da bi se prekinulo sa takvim rezultatima koji su vise nego skromni, potrebno je zadrzati kostur ekipe, dovesti 6-7 domacih/regionalnih igraca + 3-4 stranca koji ce donositi kvalitet, a ne da prosecni stranci budu i prva petorka i prva opcija sa klupe.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Opet losa igra u "Moraci" i opet nekako izborena pobeda protiv ekipe koja nije ni bleda senka samih sebe iz prvog dela sezone (izgubili od Partizana i Cedevite kombinovano sa 78 razlike).

 

Nije igrao Mihailovic zbog povrede, ali bi Zakelj morao malo da rascisti tu guzvu na pozicijama 2 i 3 gde za minute konkurisu cak sestorica igraca (Freeman, Paul, Magee, Popovic, Mihailovic i Slavkovic).

 

Da nije bilo Ferrella Buducnost bi ovo izgubila, sto bi bila bas bruka. Wright onako, jos jedna njegova prosek partija, nista posebno.

 

Freeman bi morao da znacajno digne formu i treba mu dati sto vise minuta. On moze da bude taj faktor X kad bude najvaznije - protiv Partizana u PG. Paul je sve manje na terenu i deluje da ga Zakelj ne vidi kao bitnog clana ekipe. Prednost imaju njegovi vojnici Magee i Slavkovic. Popovic pristojna partija, ali ne moze on da ima mnogo minuta u bitnim mecevima.

 

Sto se visokih igraca tice, Makondou jos jedna bleda partija, Tanaskovic je imao dobrih momenata, Jones standardno dobro iskace u odbrani, ali je Kamenjas nastavio tamo gde je stao - ukljucujuci tu i dva pogodjena slobodna bacanja na 74:73!

 

Pise se 8/8 u drugom delu sezone, sledi gostovanje u Ljubljani, pa Borac dolazi u PG, pa onda gostovanje u Zelezniku. Na ta tri meca dozvoljen je najvise jedan poraz, a onda ide poslastica, mec za drugo mesto na tabeli sa Partizanom, posle ko zna koliko vremena (mislim da je proslo tri godine od kad je Buducnost bila u TOP2 lige).

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
On 1/23/2024 at 11:36 PM, Nemam_ti_kad said:

Ti stvarno mislis da su Ulm i TT neke sprdacine od ekipe. Stvarno mislis da je nas budzet veci od većine EK ekipa....to su klubovi koji rade i stvaraju,koji napreduju iz godine u godinu....analiziraj malo sastave timova....To je sport.

 

Eto, @Nemam_ti_kad, pogledaj malo rezultate osmine finala EC, pa vidi gde su to i Ulm i Aris i Turk Telekom.

 

Prve je Joventut rutinski izbacio, bili su bolji sa jedno 20 razlike, Ulm 2 minuta pre kraja prisao na -10 i to je to. Turk Telekom razbijen u Londonu, Aris ponizen od strane Prometeya.

 

Buducnost je jednostavno imala novac i za kvalitetnu prvu petorku i za rezerve, doveli su ove sezone i Ferrella i Freemana i Paula koji su odlicno igrali prosle sezone (i odlicni su igraci), imaju jedno 6-7 stranaca od kojih nijedan nije los igrac tipa Bootha prosle sezone. Ulm je razvojna ekipa, sa petorkom Nunez (mladi talenat) - Klepeisz (Austrijanac koji zna da sutira i to je to) - Figueroa - Jallow - Williams, na klupi imaju samo neiskusne igrace koji ne prave razliku u EC. TT su pet stranaca + Ulubay + Saybir, ostali ne bi mogli da igraju ni u Zadru.

 

Tacno je da se Buducnost stabilizovala krajem januara, ali to je zbog dolaska novog trenera koji je dobio dva kvalitetna domaca igraca (umesto cirkusanta na 5 i penzionera na 4), ali nista od ovoga ne bi bilo da je ostao Ross (koji ne pravi razliku) umesto Ferrella + vratio se i Freeman. Opet, to sve kosta, Tanaskovic kosta, Ferrell ne igra za sicu, Freeman je odlican suter pa ni on ne igra za sicu.

 

Realno, Buducnost je klub taman za regionalne okvire i to je to. Da ZvePar duo ne probija granice ludila poslednje dve sezone sigurno bi Buducnost mogla da zabelezi jos jedno finale. Zato su sve sezone u Evropi do sada bile bedne i slicne (ma koliko se ulagalo), evo sada nikad vise novca, nikad laksa grupa, moralo je da se bori za prva dva mesta, a ono ambicije opet neka bedna osmina finala.

 

Sezonu moze da spase samo senzacionalan ulazak u finale ABA lige, jer je van prva cetiri nemoguce ispasti (pogledajmo ko je ispod Buducnosti - Cedevita kojoj igraci beze u sred sezone, Igokea sa otvorenim ugovorima, Zadar ciji ceo tim prima manje od Ferrella, filijala Buducnosti, juniorski tim najpoznatijeg menadzera). Eto, sad imaju celu nedelju da se pripremaju, KKP ce biti zauzet grcevitom borbom za ulazak u TOP8, neka barem na svom terenu pokazu da sva ulaganja nisu bila zbog pobeda nad Megama, Krkama, Splitovima, Slaskovima i Mornarima.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Pa @goldberg generalno si u pravu za dosta stvari, pokazalo se sto se znalo i u zrijebu da je druga grupa kvalitetnija ali to ne umanjuje moje misljenje da je Ulm stabilan evropski klub koji uglavnom napreduje, TT je imao dosta organizacionih pehova. Isto tako ne umanjuje nas neuspjeh u EK. Nazalost kvalitet igre smo podigli kasno i to je neuspjeh. Pamet u glavu pa mozda nekad nesto odradio i pametnije i dugoročnije.

 

Sto se aba tiče tu smo bas da izigravamo kao neku opasnost za blizance ali svi znamo i da budemo drugi (sto je mala vjerovatnoca) nema sanse da igramo finale. Ili su sanse vrlo male. Da se ne zavaravamo, nismo djeca. Sto zbog ogromne razlike u kvalitetu a taj segment na terenu je jedan od segmenata koji utiču na ukupan rezultat.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nemam_ti_kad said:

Pa @goldberg generalno si u pravu za dosta stvari, pokazalo se sto se znalo i u zrijebu da je druga grupa kvalitetnija ali to ne umanjuje moje misljenje da je Ulm stabilan evropski klub koji uglavnom napreduje, TT je imao dosta organizacionih pehova. Isto tako ne umanjuje nas neuspjeh u EK. Nazalost kvalitet igre smo podigli kasno i to je neuspjeh. Pamet u glavu pa mozda nekad nesto odradio i pametnije i dugoročnije.

 

Sto se aba tiče tu smo bas da izigravamo kao neku opasnost za blizance ali svi znamo i da budemo drugi (sto je mala vjerovatnoca) nema sanse da igramo finale. Ili su sanse vrlo male. Da se ne zavaravamo, nismo djeca. Sto zbog ogromne razlike u kvalitetu a taj segment na terenu je jedan od segmenata koji utiču na ukupan rezultat.

 

U ovome i jeste poenta - ako nema sansi za neke vece uspehe od toga da se bude ispred Slaska, Lietkabelisa, Zadra, Cedevite i Igokee, onda ne vidim ni svrhu za ovakva ulaganja, a ne vidim ni svrhu igranja ABA lige dok god KKCZ i KKP imaju ovakve budzete koje imaju.

 

EC je ne samo sansa da se ostvari uspeh (cak i Bokan je rekao da je cilj polufinale u kojem Buducnost nikada nije bila), tako da je manje - vise bilo svejedno da li ce oni na kraju zavrsiti kao 5., 6. ili 8. na tabeli. Zapravo je i bolje sto su odmah ispali umesto da slusamo izjave o borbi u 1/8 finala, a onda dodje London i raznese ih 20 razlike.

 

Poslednja sezona u kojoj je Buducnost zapravo imala pristojan rezultat bila je ona nakon korone, 2020/21. Nekako su se plasirali u cetvrtfinale i da se prosao Monaco, Gran Canaria bi se docekala sa prednoscu domaceg terena. To jeste bio tezak poraz, ali pristojan, na jednu loptu. Onda je dosla 2022., ostvaren je dobar rezultat od 6-2 i nakon toga imamo dve horor godine u kojoj su, redom, Ulm, Venezia, Bourg, Hamburg Towers, Turk Telekom, Gran Canaria, pa opet Turk Telekom lagano dobijali u PG, da ne pominjemo sada uzasan ucinak na gostovanjima i bruke protiv Arisa i Bourga.

 

Sve je to posledica stalnog menjanja ekipe, bacanja novca u bunar, cekanja da prodje sezona pa da se angazuje skupo pojacanje i nepostojanje sistema. Treba zadrzati Zakelja i ovu njegovu grupu koju poznaje (Kamenjas, Magee, Slavkovic + Tanaskovic), dovesti jos 2-3 dobra igraca iz ABA klubova i 2-3 stranca koji ce biti nosioci igre i onda napraviti od Morace pravi domaci teren, a ne sprdnju u kojoj ce svaki prosek EC da se izivljavava.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...