Jump to content

KK Budućnost


goldberg

Recommended Posts

Mislim da je glavni problem ove pogubljenosti u potonjih par godina Bokanova kompleks priroda dje ti hoces na silu da se macujes sa ovim nenormalnim stvarima koje rade CZV i KKP a to je jednostavno nemoguce,pa se onda srlja iz greske u gresku,dovodi se buljuk Amerikanaca i tako svaki put,umjesto da se drzi neki svoj princip,dobra domaca osnova,plus region plus 2,3 Amerikanca koji stvarno neku razliku mogu da naprave,ovako ti hoces da se trkas sa sprinterima koji su na steroidima,ne ide,a i to njihovo ce trajati jos godinu,dvije max i onda se to vraca otprilike na neke stare nivoe,za to vrijeme dok su oni glumili bahate pijane milionere ti si mogao da napravis neku bazu pa po cijenu toga da jedne godine i ne budes u top3 ABA,mos mislit velike stete,ovako i kada to ludilo populizma preko sporta u Srbiji stane ti opet neces imate nikakvu prednost.

Edited by Lovcenac MNE
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nema od ovog nista - samo glumljenje nekakve opozicije vecitim konkurentima za titulu KLS, ABA, evo sad se pokusava i u EL i pravljenje sprdnje od sebe.

 

Svakome ko je malo ispratio ABA ligu je jasno da je jedini nacin da se ponovo udje u trku za ABA titulu presecanje dotoka desetine miliona evra konkurenciji, a to znaci i da se pokusa prolaz u finale EC. Umesto toga, Buducnost ne da ne moze da ni pridje finalu EC, nego im je veliki uspeh ako se plasiraju u PO u kojem budu rutinski isamarani od strane bilo kog protivnika, bio to Ulm ili Andorra iil neko treci.

 

Mozemo pricati sta hocemo o KKP, pa i o KKCZ ove sezone, ali oni igraju u neuporedivo jacoj konkurenciji i njihovi mecevi su ultrazanimljivi, kako za one koji ih podrzavaju, tako i za nas druge koji navijamo protiv njih. KKCZ mozda ima 5-9, ali oni su mogli da dobiju na sva tri gostovanja u Spaniji, mogli su da dobiju Monaco, vodili su do samog kraja protiv Zalgirisa, bili u igri u Pireju i protiv Partizana. Mozda su samo mecevi protiv ekipa iz Italije tu bili bas razocaravajuce losi.

 

Buducnost je jedan smesan tim u kojem svako vuce na svoju stranu, igraci se pogube kada nalete na protivnika resenog da ih dobije, svaki egal mec se pretvara u serije protivnika, treneri na konferencijama se pretvaraju u politicare koji obecavaju bolje sutra, a Bokan sipa li sipa, kao da je otkrio naftu i samo baca u bunar. Buducnost u ovom trenutku placa trojicu stranaca koji uopste ne ulaze u igru, to je mozda citav budzet Zadra ili Cibone.

 

Evo sad im je Partizan ocitao lekciju tako sto su se odmarali dok su ih lagano drzali na 10-15 razlike. I onda neko kaze kako je cilj da se u PO pokusa nesto protiv takvih timova - ma ne moze se protiv takvih pojava nista, nego se u EC ocekuje neki rezultat, neki pokusaj borbe, a ne statiranje i glumljenje idiota kojima se svi koji ih gledaju smeju.

Link to comment
Share on other sites

Zakelj isto kao i Mijovic, kaze "bolje smo igrali nego protiv Turk Telekoma".

 

Treba neko da ga obavesti da Partizan igra dva meca u EL u sledecoj nedelji, da su dva dana pred mec igrali u Kaunasu i da su uspeli i da se odmore i da lagano dobiju preko 10 razlike. Ponizavajuce je ono bilo gledati i postavlja se pitanje kada ce to Buducnost konacno odigrati neki kvalitetan mec - do sada smo imali 2 OK meca protiv Trenta i Lietkabelisa i 7 uzasnih, u ABA smo imali OK mec na gostovanju u Cacku i 4 uzasne igre i 4 poraza (+ Mega i FMP koji su isto bili grozni za gledanje). Toliki je novac ulozen u igrace da bi oni rutinski pobedjivali samo Split, Krku, Cibonu, Slask i Lietkabelis. To je mogao da uradi i SC Derby sa ovim sastavom.

Link to comment
Share on other sites

Nije utakmica sa KKP neko mjerilo, to je napadacki najtalentovanija ekipa uz Real Madrid u EL,jednostavno je razlika u klasi prevelika.
Nismo se usrali,energetski smo bili dobri, parirali u skoku i tranziciji,razlog za poraz je cisto kosarkaski,oni mogu da ubace vise jednostavno i tu ne moze da se parira,jos su sada u dobrom momentumu a mi u losem i ovdje  zaista nisam imao nikakva ocekivanja.
Ovo je ono sto se tice utiska vezanog samo za ovaj mec,sto se sire slike tice,nedostataka pravca i cilja tu se apsolutno slazem sa @goldberg
 

Link to comment
Share on other sites

Kao sto sam i pisao ranije od dolaska ferela tj nacina na koji je doveden za mene je sezona gotova i jedva cekam njen kraj. Kao neko ko je vec 30+ godina na utakmicama i u Morači, mislim da znam kako disemo i znam nas u dusu. 

 

Prvo za ljude sa foruma da objasnim odnos izmedju kkb i SC, je takav da je prve dvije sezone SC imao premije ako dobiju kkb. Mislim da nijednu utakmicu nisu spustili gas protiv nas. Ali ok, uzimamo njihove igrace i trenere, na neki način su filijala ali je odnos na mecevima posten.

 

E sad, ja se zaista stidim nacinom na koji nas klub funkcioniše. Nas je titula u aba vise kostala dobrog mentaliteta nego sto nam ista donijela. Klub je postao neprepoznatljiv. Izgubili smo gen koji nas krasio. Jaka domaca osnova i skoro neosvojivi domaci teren. 

 

Ljudi u sportskom sektoru nemaju nikakvu odgovornost za poteze koje vuku. Umjesto da smo nakon izgubljenog zadnjeg finala sa kkcz i odlaska dzonija Ivanovića kao simbola kluba i grada smanjili gas , probali da formiramo mladju ekipu, da zavrtimo opet, da opet izadje neka dobra generacija , mi lutamo....ne znamo dje bijemo. 

 

Bez strpljenja, bez vizije, bez kreacije. 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Gledano izolovano, angazovanje Tanaskovica jeste dobar potez. No, videli smo to i na mecu protiv filijale (koja igra najbolje sto moze na svakom za razliku od jedne druge filijale jednog drugog kluba koja nece zabeleziti pobedu nad maticnim klubom do kraja univerzima), igraci su ocigledno i ove sezone tu samo da otaljaju posao, uzmu novac i odu u neku druge ekipe sledece sezone.

 

Ne slazem se svime sto je @Nemam_ti_kad napisao - nemaju/nisu imali ni Pariz ni Gran Canaria ni Turk Telekom prosle sezone ni Bursa one sezone neku "domacu osnovu" pa igraju/igrali su odlicno. Nemaju ni KKP ni KKCZ neke nove domace igrace, niti pruzaju sansu mladim igracima, pa ni na jednoj mecu (osim protiv Reala sad) nisu pregazeni. 

 

Klub prosto mora da dovede vrhunskog trenera i da zadrzava dobre strance i onda ce i biti rezultata. Do tada, sta se postize stalnim dovodjenjem skupih pojacanja u toku sezone? Sta je cilj, baciti sto vise novca samo da bi se bilo ispred mucene Cedevite, jer ostali klubovi ni blizu nemaju ni budzet, ni kvalitet ni ambicije da priprete Buducnosti. Pa neki Wright ili Jones bi bili medju najplacenijim (ili ubedljivo najplaceniji) igraci Krke, Splita, Zadra, Mornara, Igokee, Cibone, Mege, SC Derbija, FMPa ili Borca. Jednostavno, svaki poraz od ovih ekipa je blamaza Buducnosti, a vec ih imaju dva - od Igokee i SC Derbija, a tek sledi (najverovatnije) poraz u Zadru.

 

Sto se tice EC, tu se samo pricalo u busalo u prsa, a nista se nije radilo i rezultat je porazan - hvala Bogu na tome sto su Slask i Lietkabelis u grupi (kao sto se drzave u USA zahvaljuju Bogu na Misisipiju) jer, u duelima sa ekipama koje imaju mnogo Amerikanaca/stranaca u sastavu Buducnost trenutno ima samo jednu pobedu (izborenu u produzetku) i vec sedam poraza! Tako da, nije do broja stranaca u ekipi (jer bi onda i Bourg bio medju poslednjima), ima tu do amaterskog rada uprave i sportskog sektora koji samo istresu buljuk skupih pojacanja treneru, pa neka on od istih pravi tim.

 

Na kraju, ABA nije ni bitna i treba prestati sa lazima da jeste (dalje od polufinala ne moze), ali u EC se mora pokusati nesto vise od pukog prolaska u PO, ako nista drugo, da se casno pogine kao Cedevita pre dve sezone. Ono sa Dzikicem i Jovanovicem je bilo mucenje, ozivljavanje pacijenta u zivotu iako je svima jasno da je na samrti i konacan kraj protiv dve ekipe koje zaista nisu bile nista posebno.

Link to comment
Share on other sites

Oni imaju Zalgiris - 2, koji ne igra isto takmicenje kao i Zalgiris.

 

Sto se tice filijala Covicev 2. tim nije nikad pobedio Covicev 1. tim i to je cinjenica. Postoje samo da bi narusavali regularnost takmicenja i da bi Filip Covic mogao nesto da radi u klubu koji se takmici u ABA ligi. Cak i SC Derby ima politiku da daje sansu mladim igracima, poslednji je David Mirkovic sa samo 17 godina.

Edited by goldberg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Kao sto sam i pisao ranije od dolaska ferela tj nacina na koji je doveden za mene je sezona gotova i jedva cekam njen kraj. Kao neko ko je vec 30+ godina na utakmicama i u Morači, mislim da znam kako disemo i znam nas u dusu. 

 

Prvo za ljude sa foruma da objasnim odnos izmedju kkb i SC, je takav da je prve dvije sezone SC imao premije ako dobiju kkb. Mislim da nijednu utakmicu nisu spustili gas protiv nas. Ali ok, uzimamo njihove igrace i trenere, na neki način su filijala ali je odnos na mecevima posten.

 

E sad, ja se zaista stidim nacinom na koji nas klub funkcioniše. Nas je titula u aba vise kostala dobrog mentaliteta nego sto nam ista donijela. Klub je postao neprepoznatljiv. Izgubili smo gen koji nas krasio. Jaka domaca osnova i skoro neosvojivi domaci teren. 

 

Ljudi u sportskom sektoru nemaju nikakvu odgovornost za poteze koje vuku. Umjesto da smo nakon izgubljenog zadnjeg finala sa kkcz i odlaska dzonija Ivanovića kao simbola kluba i grada smanjili gas , probali da formiramo mladju ekipu, da zavrtimo opet, da opet izadje neka dobra generacija , mi lutamo....ne znamo dje bijemo. 

 

Bez strpljenja, bez vizije, bez kreacije. 

 

 

 

Iskreno, žao mi je ljudi u Morači i navijača Budućnosti. Ovo što Budućnost radi prethodnih godina, a naročito ove sezone je sve što ne bih želeo da se dešava mojoj ekipi - za godinu i kusur promenjena 3 trenera, prodefilovalo xy stranaca/Amerikanaca, i to samo po sezoni, bez domaće osnove, a šampionske ambicije postoje samo u crnogorskom prvenstvu. Dobro, malo mi se to dešava u Zvezdi sada, na svoj način, ali mislim da bi me situacija u Budućnosti još više frustrirala da sam navijač iste.

 

I ovaj sinoćni poraz od SC Derbija kao simbol problema Budućnosti sažetih u jedan meč - od 11 igrača u timu, 7 novopridošlih stranaca koji uzimaju veći deo minuta i šuteva, neki došli u toku sezone, svi igraju prvi put zajedno sezonu, vrlo ležernog stava na terenu, a onda potpuno odsustvo odgovornosti kada se lomio meč, i gomila nerezonskih šuteva (duge dvojke preko ruke npr) uz naravno necimanje u odbrani. Sa druge strane, glavni protagonisti pobede (nazovimo "filijale") su tri mlada "domaća" igrača od kojih dvojica nisu dobili šansu u Budućnosti (Kamenjaš koji je odškolovao sinoć Džounsa i Makondua, i Drobnjak) i treći (Mirković) koji je verovatno mogao već da bude član Budućnosti i doprinosi prvom timu. I cela sezona Kamenjaša kao prst u oku Budućnosti. 

 

Lepo si rekao i ovaj deo "probali da formiramo mladju ekipu, da zavrtimo opet, da opet izadje neka dobra generacija", pogotovo što CG ima barem na papiru solidan repertoar mlađih domaćih igrača (u20 pre godinu i kusur bila treća u Evropi, sa predvodnikom Žugićem) a u ABA ligi i generalno po Evropi solidnih domaćih igrača koji su mogli da budu deo nekog novog sistema i da nađu ulogu sa višegodišnjim ugovorima. 

 

Čak nije toliko nužna ta priča o "domaćoj osnovi", koliko je smisleno i ono Goldbergovo da je "dovoljno zadržavati i dobre strance", ali ovaj princip dovođenja i promene jedno 8, 9 amerikanaca po sezoni (a ista nije ni na pola) iz košarkaškog ugla stvarno ne vidim kao iole smislen. I otprilike je i epilog kakav uglavnom bude - 4 ekipe imaju bolji skor u ABA ligi, a u Evrokupu su ispod crte za prolazak dalje. 

 

Jako je teško trenutno držati korak sa Zvezdom i Partizanom, ali ne vidim kako može gore i besmislenije da bude od ovoga.  

Link to comment
Share on other sites

Koji su to mladi, perspektivni crnogorski igrači? Možda bude nešto od onog Grbovića, Slavkoviću je recimo plafon da bude solidan prašinar i igrač zadatka, nema tu nekog talenta. Sad vidim da je Kamenjaš mlađi od njega, a on je iz BIH. Crna Gora od Vlade Šćepanovića nije izbacila poštenog evroligaškog beka, ispravite me ako grešim.

Link to comment
Share on other sites

On 12/27/2023 at 10:35 PM, Nemam_ti_kad said:

Ko nas je kleo nije dangubio.

 

Sto?

 

Potpuno nebitan mec za ambicije u EC - ionako su gostovanja Arisu i Trentu must win ako se zeli peto mesto koje moze da donese i laksi put ka polufinalu ako London i Bourg budu 4. i 1. u svojim grupama.

 

Jer, cilj bi valjda trebalo da bude polufinale ovog takmicenja, a ne da se nekako ode u PO i to nazove nekakvim uspehom. Za to rezultatski nije uopste toliko potrebna pobeda nad Clujom - potrebne je bolja igra, kohezija u ekipi i da glavna napadacka zvezda ekipe konacno zaigra (Freeman).

 

Posle duze vremena gledao sam mec Buducnosti bez stare dobre predaje i otaljavanja posla. Kamenjas koji se sporo vraca u odbranu je dao sve od sebe, Slavkovic je uneo odlicnu energiju, Tanaskovic je igrao sa samo jednim treninogom, cak i Popovic je bio dobar - jedino je Mihailovic nastavio da ne postoji na terenu. Gosti su verovatno ocekivali laksi posao i bili sokirani energijom svog protivnika. Na +10 je ekipa pala jer ipak nisu igrala tri bitna igraca.

 

Ono sto je najvaznije u EC su pomenuta dva gostovanja i da se dobije barem jos jedan mec kod kuce protiv tezih rivala. Ionako i trece mesto donosi samo Prometey u 1/8 finala, cetvrto mesto znaci da se ide na Paris u 1/4 finalu. Bourg moze da se dobije u gostima u 1/4 finalu, ono sto je bitno je da ekipa prestane da puca sebi u noge i raspada se cim protivnik napravi iole vecu razliku.

Link to comment
Share on other sites

Nikako da kliknemo ove sezone,prosle godine bar od pocetka mi je bilo jasno da ne ide,da nema sa cim da se igra,ove godine u svakom mecu mi se cini e sad ce da krene,bude tu nekih dobrih elemenata pa se onda sve prospe,ekipa kao da ima bipolarni poremecaj,od tako dobrih minuta kada ima i odbrane i tranzicije i atletike do nekih minuta koji su bukvalno KLS nivo.
Nije ekipa kukavicka,hoce oni da se spuste u stav,da se pobiju,ali jednostavno fali cistog kvaliteta,ovako tu ima kreacije od Jogija jedino,on je juce i rijesio protiv Zadra,ceka se Flecer kao ta jos jedna opcija u napadu,ovo ostalo je sve ok,Paul,Slavkovic,Pop,Tanaskovic,Kameni,Jones,svi oni mogu da doprinesu ali neko za njih mora da kreira.
Vjerujem da ce jucerasnja pobjeda da da neki impuls,dobila se rudarska utakmica protiv velikana,u vrucoj atmosferi,nadam se da ce bar da se uhvati neki kontinuitet od par dobrih meceva.

Link to comment
Share on other sites

On 12/28/2023 at 10:05 AM, Chaos Is Me said:

Koji su to mladi, perspektivni crnogorski igrači? Možda bude nešto od onog Grbovića, Slavkoviću je recimo plafon da bude solidan prašinar i igrač zadatka, nema tu nekog talenta. Sad vidim da je Kamenjaš mlađi od njega, a on je iz BIH. Crna Gora od Vlade Šćepanovića nije izbacila poštenog evroligaškog beka, ispravite me ako grešim.

 

mozda ce biti nesto od Fedora Zugica i Luke Bogavca,oni su 2003

Grbovic ima vrhunski sut,isto godiste,videcemo sta ce biti sa njim,on ima i srpski pasos.

Uz David Mirkovica 2006

,to je odlicno za malu zemlju.

 

Gledajmo nase dvoriste,

da nije Mege ove godine

(Topic,Djurisic,Miljenovic,Jovic)

ne bi imali nikoga...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sve bolje igra Buducnost u EC, ovo je vec pristojno i da se ovako igralo i ranije mozda bi ekipa mogla da se bori i za 2. mesto na tabeli.

 

U svakom slucaju, ogromna razlika u pristupu izmedju ovog, meca protiv Cluja i onog sramnog poraza od Turk Telekoma. Cak i na -10 ekipa je verovala u sebe i uspela da se vrati u mec. Opet, ovo moze da bude i pirova pobeda jer bi Buducnosti odgovarao Bourg na 1. mestu - mnogo lakse igraju protiv njih nego protiv GC, a i GC je dosta jaci od Bourga. Dakle, bice vazno dobiti GC u poslednjem kolu kada ce se konacno i Freeman vratiti na parket.

 

Ono sto brine je losa forma Ferrella - dobar je u odbrani, ali potpuno odsecen od ostatka ekipe u napadu, previse pasivan, a doveden je da svojim poenima pravi razliku.

Wright je dosta borben, snazan, koristi to u odbrani, skoku, prodoru, ali mu je donosenje odluka slaba strana, brdo glupih gresaka je napravio.

Paul je bio dobar u odbrani i ubacio je jednu trojku, ali od jednog stranca to je malo.

Magee i dalje strano telo u ekipi.

Popovic standardno lose u napadu, zujalica u odbrani.

Mihailovic danas dobar, nadam se da ce i dalje tako da nastavi. Nekoliko prodora, agresivan u odbrani, moze do standardnih 10 poena u svakom mecu.

Makoundou los u 3 cetvrtine, svaki pas mu je bio pogresan, ali onda skok, poeni, siguran sa bacanja, prisutan u odbrani. On mora da se fokusira i proba da igra dobro tokom celog meca.

Tanaskovic je definitivno poboljsanje u odnosu na MJK ili Grbovica, uvek mi se svidjao kao igrac. Dosta dobro pojacanje, trebalo je da dodje jos letos.

Kamenjasu svaka cast na borbenosti i pracenju njihovih bekova - prilicno je spor, ali i stabilniji od nesrecnog Williamsa.

Jones je odigrao jednu od boljih partija, narocito u odbrani.

 

Steta za povredu Slavkovica, ali morace se bez njega. Ceka se povratak Freemana pa bi onda ekipa stalno igrala sa tri niska. Nije idealno, ali vratice se Slavkovic i igrace PO ako se Buducnost bude tamo nasla.

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam gostovanje u NM. Utisci:

 

Nije bilo Ferrella (nadam se da su ga samo odmarali pred bitno gostovanje u EC). Realno, ovo je bilo ubedljivo najlakse gostovanje u ABA ligi i tesko je imati predstavu o ucinku pojedinaca, ali treba istaci 17+11 partiju Kamenjasa (7/8) sa linije bacanja, 20 poena Paula, 16 poena Mihailovica koji igra dobro u poslednje vreme, kao i nekoliko zakucavanja Jonesa.

 

Grbovic je igrao 11, 12 minuta i za to vreme uzasno sutirao tako da nema njemu minuta u skorijoj buducnosti. Popovic takodje los, Makondou neprimetan.

 

U sredu je gostovanje u Solunu i opcije za prolazak dalje su jasne - ili pobeda tamo ili 3/3 u poslednja tri kola. Tako da Buducnost ceka mozda i najvaznija utakmica u dosadasnjem delu sezone.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...