Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

Adebayo je ceo PO horor.

 

On je juce na 20 razlike i 4-5 minuta do kraja dao neke kosove pa kad udjes ovaj stat line deluje kao pristojno.

 

Ne odslikava njegovu pravu nemoc protiv Time Lorda.

 

Dok ih je Boston mleo u 3/4 on nije mogao sut da uputi koliko ga je ovaj uporopastio i naplasio.

 

Edit: Da stvar bude jos tragicnija valjda je najzdrazviji igrac na terenu...

Edited by LordOfTerror
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Adebayo je limitiran igrač, ne može on da te povadi kad se ostali napadački raspadaju. A čini mi se i da je daleko od najbolje forme. Ne treba potcenjivati njegove kvalitete, u odbrani uglavnom odradi svoje muški. Nikad nije bio neki prefinjeni napadač, tek malo više skilla ima od ovih klasičnih prikucavača što osim toga ne znaju ništa. 

 

Tuga je i na šta liči Oladipo, nikad ga nisam previše cenio ali sad je u fazonu da baci dve cigle koje ne pipaju obruč u roku od 2 sekunde. Dobar je primer šta se dešava semi-skillful igračima kad iz nekog razloga izgube elitni atleticizam na koji su se do tad oslanjali. 

 

Mislim da je Jaylen Brown najbolja personifikacija ovog Bostona i njihovih amplituda, na momente deluje kao superstar kalibar, leti po terenu, ubacuje nemoguće i aktivan je u odbrani, a na momente kao neki robot koji ide samo pravo bez plana b i bilo kakve svesti gde su ostalih 9 igrača na parketu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ne moze ajde bajo da povadi, ali on je na papiru 2. igrac heata

u situaciji kad jimmy nije 100% jbg u njega se gleda da povuce

sad sto on nije taj kapacitet, to je druga stvar, i vise stvar koncepcije majamija

u tom kontekstu, boli i slabiji doprinos ovih g-ligasa...ali pre svega nikakav doprinos od debelog

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne može tako da se gleda, i Draymond je na papiru drugi igrač Warriorsa pa se ne može očekivati od njega da izvuče jalov napad iz krize. Ajde bajo donosi paket koji čine odlična odbrana + solidan napad (korektan dodavač, odličan hustler i završavač otpadaka, odlična roll opcija). Ne može on nikakvim trikom da ubaci 30+ kad nikome ne ide, uostalom skoro sam im je i doneo onu pobedu za 2-1, ne može bolje od toga niti više da se traži od njega. 

 

Timelord je mega zajebana pojava, jbte pa on je atletičniji od ovih vrhunskih atleta poput Bama, pokriva gomilu prostora. Ne bih ja njega menjao ni za jednog centra osim Jokića i Embiida, jelte (i prime Davisa razume se ❤️). Pitanje je samo bilo da li je iole funkcionalan u glavi i izgleda da je taj problem rešen. 

 

Treba pohvaliti i Čučavca za sinoć (jbte, posle ovog plejofa ćemo biti bogatiji za gomilu nadimaka), držao je Bostonu glavu iznad vode (sa Whiteom) dok su se svi ostali mučili.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Niko ne ocekuje od Adebaya da trpa 30 vec da isporuci barem brojke iz regularne sezone.

 

On ima u proseku manje skoro 5 poena i 2 skoka od kako je krenuo PO.

 

On se raspadao i protiv Atalante kada su u reket bacili les Galinarija, jedina 2 meca koja je odigrao na svom nivou je prva 2 protiv File kada nije igrao Embid pa ga je razigravao Deandre Jordan.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ne može tako da se gleda, i Draymond je na papiru drugi igrač Warriorsa pa se ne može očekivati od njega da izvuče jalov napad iz krize. Ajde bajo donosi paket koji čine odlična odbrana + solidan napad (korektan dodavač, odličan hustler i završavač otpadaka, odlična roll opcija)

pa to sam negde i rekao - nije bam kapacitet za to i on je dobar sistemski igrac za sistem u kome su sve poluge na mestu

heatu trenutno jimmy nije na 100% a lowry ne isporucuje nista - sistema tu vise i nema

pa se posledicno i limitiranost ajde baja i ovih g-ligasa jos vise eksponiraju

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Svi imate pravo što se tiče Bam-Bama, na svoj način. 😄 On je meni jedan od najdražih upravo zbog odličnog paketa odbrana + solidan napad, jer je pravi sistemski igrač. 

 

Što se tiče ove serije BOS-MIA, Boston nesumnjivo ima veći kvalitet, pogotovo u napadu. Ono što može da ih košta i što Heat i te kako može da kazni (već jeste) je ta nestabilnost u napadu, Tejtuma, Smarta, a pogotovo Brauna. Te oscilacije su nedopustive u G6 sem ako ne misle da odu u G7, gde je svašta moguće. Neće uvek Horford (da ne kažem Čučavac 😄 ) biti dovoljan da ih izvadi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, LordOfTerror said:

Niko ne ocekuje od Adebaya da trpa 30 vec da isporuci barem brojke iz regularne sezone.

 

On ima u proseku manje skoro 5 poena i 2 skoka od kako je krenuo PO.

 

On se raspadao i protiv Atalante kada su u reket bacili les Galinarija, jedina 2 meca koja je odigrao na svom nivou je prva 2 protiv File kada nije igrao Embid pa ga je razigravao Deandre Jordan.

 

Pa to, ima 15+8 a imao je 19+10, % su mu isti kao u reg. sezoni.

 

Hiro je imao 20ppg, a u ove tri tekme koje je odigrao 12ppg uz neverovatnih 6% za tri poena.

Lauri je sa 13ppg pao na 5ppg uz 18% iz igre. Sa 7,5 asistencija po meču na 2.5, sinoć recimo 0.

Batler u proslednje tri tekme ima 40-10 iz igre!

Oladipo je na 26% iz igre.

 

Meni je baš suludo pored takvih tragedije od partija koje pružaju ostali, uopšte spominjati Adebaja. Jednostavno nije taj tipa igrača koji će doći i nastupiti u fazonu "ajde sklonite se, ja ću da rešavam". Čak suprotno i teže mu je, jer im je spejsing užasan.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Lowry-u i Butleru znam sta je.

 

Ovaj jedan ne treba ni bude na terenu jer je povredjen, jednom nogom u grobu i fizicki izgleda kao mecka. 

 

Butler kad nije na 100% mogucnosti i kad mu oduzemes tu eksplozivnost da dodje do nekih lakih poena u kontri i uhvatj taj svoj streaky ritam to je to.

 

Herro je uzas kroz ceo PO i bez ove povrede ali ni on ne igra vec par meceva.

 

Adebayo je jedini zdrav i u prajmu. Treba da jede zivu decu barem na skoku a ne da izgleda kao JJJ u tom segmentu...

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, LordOfTerror said:

Time Lord > Gobert, Ayton,Capela,Towns, ma sta god upisati po potrebi....

 

možda upravo svedočimo cvetanju timelorda ali meni se ipak čini da je on dobitnik te visoke a pokretljive i versatile postave celticsa, pa on sad isporučuje iznad očekivanog. mogu da zamislim istog ovog adebayoa ili aytona kojeg pominješ, kako još surovije dominiraju u defanzivi u kombini sa smartom, brownom, tatumom, horfordom i ovim sidekickovima.

 

inače, jel' horford ikada u karijeri isporučivao ovako u napadu a kamo u plejofu?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

 

možda upravo svedočimo cvetanju timelorda ali meni se ipak čini da je on dobitnik te visoke a pokretljive i versatile postave celticsa, pa on sad isporučuje iznad očekivanog. mogu da zamislim istog ovog adebayoa ili aytona kojeg pominješ, kako još surovije dominiraju u defanzivi u kombini sa smartom, brownom, tatumom, horfordom i ovim sidekickovima.

 

inače, jel' horford ikada u karijeri isporučivao ovako u napadu a kamo u plejofu?

 

Ima i do toga, sto nema slabe tacke pa mitska zver dodje do izrazaja ali neke stvari su jednostavno cista njegova bolesna atletika.

 

Mislim da je 3 ovakve imao sinoc, gde bukvalno iz reketa odradi close out na korner trojku u jednom koraku.

 

 

Edit: Nije nikakvo preterivanje reci da je za Boston ubedljivo najbitniji igrac u seriji jer drzi i Butlera i Adebaya pod kontrolom i svima je toliko usao u glavu da cim udju u reket menjaju suteve i neretko vise iz straha bace cigletinu jer se nikad ne zna odakle moze da izleti.

Edited by LordOfTerror
  • Like 4
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, delgado said:

Valjda je jasno da Butler igra na silu, prosto ne moze

Na kraju Miami kako je proveo regularnu sezonu u povredama i rotiranju raznih igraca, tako i zavrsava sezonu

Mozda cak bolje i GS da osvoje nego ovi zeleni smecari kojima se otvorilo zbog povreda drugih ekipa

 

Eh sad, zelenim smećarima se otvorilo. Pa ako je nekome trebalo da se otvori, njima je trebalo.

 

Izabrali su da idu na Bruklin u prvom kolu, iako su se svi okolo razbežali i kalkulisali. Isti taj Bruklin su pregazili, sve da dva najtalentovanija napadača današnjice. Bukvalno ih obesmislili i na neki način doveli u pitanje i njihov legacy. Sve u svemu, ne pamtim tako nemilosrdno gaženje.

 

Zatim su otišli pravo na šampione i njih rešili. A nakon toga na ekipu koja je bila ubedljivo prva na Istoku u regularnom delu.

 

U finalu, ako uspeju da savladaju MIA, ići će na GSW kulturu i dinastiju, najbolji tim prethodne decenije, ekipu koja je promenila košarku.

 

Sve u svemu, na papiru najteži mogući raspored. Na terenu, imali su protivnici nekih povreda, ali ništa sa čim se i sam Boston ne suočava tokom ovog PO. Sa koliko intenziteta igraju, pravo je čudo da su svi i dalje na nogama. I to je jedan kvalitet. 

 

Majami je takođe uradio odličan posao ove sezone - ali, kladili su se na to da Lauri može da izvuče još par dobrih sezona, a on se raspao. Takođe, tačno je da Adebajo nije iskoračio. Lično sam očekivao mnogo više od njega nakon babla. Svaki invalid u ligi je naučio da šutne trojku, a on i dalje opali 0.1 po utakmici. 

 

I pored svega toga, serija još nije gotova. Nije lepršavo, ali ne pamtim intenzivniji PO.

Edited by medobrundo
  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Mislim da je Jaylen Brown najbolja personifikacija ovog Bostona i njihovih amplituda, na momente deluje kao superstar kalibar, leti po terenu, ubacuje nemoguće i aktivan je u odbrani, a na momente kao neki robot koji ide samo pravo bez plana b i bilo kakve svesti gde su ostalih 9 igrača na parketu. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freethrow said:

:roflmao:

 

 

😞

 

48 minutes ago, NikadProtivKaline said:

fenićani, ako kjuban ponudi pumi 4y max...sta radi vas FO?

 

nisam sunac, ali dallas nije bas u stanju da mu ponudi max. moraju izvesti neke vratolomije plus ostati bez nekih vaznih igraca.

charlotte npr, bi mogao mnogo lakse da ponudi taj max ugovor. ali i oni bi morali trejdovati haywarda prvo cini mi se...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...