Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

Sjajan basket u Phoenixu. Aytonn i Biz  se smjenjuju na Gianisu i nije se još razmahao tako. Uglavnom su u egalu bili Kee imao najviše +5 a Sunsi se odvojili na deset u samoj završnici. Pravi derbi zasad.Holiday 17, Ayton 15 poena vodeći u svojim ekipama

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

Hoću samo da izjavim za dnevnik da je ovakav Luka Dončić problem, veliki problem. Pri tome, stvarno mrzi Kliperse, uvek se protiv njih pretvori u Terminatora, no mercy. 51p, 28 u prvoj četvrtini, i to je promašio oba bacanja na kraju a mogao je da sruši Dirkov rekord od 29.

 

Takođe, my take je da KP trejd uopšte nije loš. Prvo, KP ni u jednoj sezoni za Dalas nije odigrao više od 51. meča ukupno. Drugo, čovek se užasava od fizičkog kontakta (osim sa ženama gde apparently voli grubo i bez pristanka) i voli da potpuno bespotrebno šutira duge trojke, a za to je u Dalasu zadužen samo jedan čovek, koji pri tome, ima mnogo bolje procente. Ideja okruživanja Luke sa dobrim šuterom poput Davisa je logična (plus, govore isti jezik, Davis ima odmah da upadne u Lukin klan). Drugo, imaš Spensera koji ti, ako išta bude valjao, služi kao osiguranje za Brunsona (mada ne vidim kako ga mogu produžiti). 

 

Vreme će pokazati, ali mislim da se Dalas popravio ovim trejdom.

Edited by Dzep
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

logika je, pretpostavljam, to da ce dinwiddie procvetati kano ruza pored pravog plejmejkera (jer spencer to nije), gde bi postojao solidan versatility u oba smera;

 

luka u napadu moze od pg do sf, cak i na pf ako je trener mastovit 

dinwiddie na sg i pg, brunson takodje, bullock na sg - sf, kleber na pf-c, dfs na pf-sf,bertans slicno. 

 

u odbrani se mogu prikljuciti dfsu frankie i bullock ako zatreba na 5 minuta a i dalje ce imati spacing. 

 

protiv jokica i aytona nemaju sta da traze ali protiv ostalih imaju zanimljiv matchup. 

 

ja ne verujem u procvetanije dinwiddieja, jer je vrlo streaky shooter koji usput nema idealan shot selection ali ko zna, sa lukom su svi scenariji moguci. 

 

jasno je da zadrzavanje brunsona ne izgleda moguce, dok ce thjr biti out celu sezonu, pa zato bas dinwiddie. 

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da da, to bi otprilike bilo to. Ja sam malo neobjektivan što se tiče Spensera, zato  što mi je u onom Bruklinu bio apsolutno omiljeni igrač, ali povreda + nesrećni Washington (pandan Kingsima na istoku) učine svašta čoveku. 

 

U svakom slučaju, baš ću da pratim Dalas, biće zanimljivo, a vidim da se šiba i basket sa puno poena, samo nek se vozi. Još ako srede Dragića, Balkan boys preuzimaju Dalas, Teksas

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@realno *w

 

Kao neko ko prati GSW, pokušaću da bacim 5 centi. Ova ekipa i ekipa koja je otvorila sjajno sezonu nemaju blage veze i to je, po meni, a vidim i po ovima što prate u USA, glavni problem. Uklapanje Kleja pomalo podseća na uklapanje dugo povređenog Webbera u onu ekipu Kingsa koja je bez njega odlično funkcionisala, a onda se Webberovi povratkom raspala. Na sve to, izbacivanje do tada odličnog Poola i nestanak Drejmonda, nadovezala se jako loša serija Stefa, prouzrokovana ko zna čime (mislim da je porodična situacija, ali ne bih da tabloidišem) i želja, prilično razumljiva, da se po svaku cenu nađe minuta i za Kumingu i pomalo za Mudija. Povređeni su, osim Drejmonda, i Bjelica, Igoudala, Otto Porter, Looney, JTA igra jako slabo od kad je zaboo ugovor, a i GP2 je povređen već neko vreme.

 

Summa summarum - trenutno je to osrednja ekipa za neko 4-5 mesto na Zapadu zato što je jednostavno previše pokretnih delova, a posebno su poslednje dve - tri utakmice problem jer nema skokova i počinje da se oseća teret kombinovanog odsustva Drejmonda i pritiska na Looneya koji je dobar, ali povređen (inače igra sezonu iznad svih očekivanja, u odbrani, skoku i blokovima).

 

Da se vozilo od početka sa istom ekipom, da je Klej delegiran u vođu druge postave, a Pool promovisan u startnog beka, već uigranog sa Karijem i Wigginsom, siguran sam da bismo iscedili još barem 3 pobede, najmanje, ali kapiram da i Kerr i management i valjda i glavni igrači pokušavaju da izguraju mitsku sezonu u kojoj pokušavaš sveee (aaaa) - i da budeš ozbiljan konkurent za titulu i da vratiš skroz u akciju odmah allstar igrača koji nije pipnuo parket pune dve godine, i da guraš mlade igrače i da zavisiš od njih ozbiljno (Poole i Looney - skraćeno Pooney), i da ozbiljne minute daješ Kumingi koji ima strašan potencijal i da naguraš Wigginsa na allstar (realno se dečko izuzetno popravio, bez obzira na sprdnju) i da, koliko vidim, pokušaš da nađeš minute za Wisemana kada se vrati... Jako, jako teško, i vrlo je moguće da se sve završi u nekoj prvoj ili drugoj rundi PO, ali sa druge strane i za mene kao navijača / gledaoca i pre svega ljubitelja basketa izuzetno interesantno.

 

Potencijalno, Kerr se kladi na petorku Stef Klej Wiggins Drejmond i Looney da može da melje kao ranije (nisam siguran, ali možda na mahove), na ideju da Poole može da prelomi u glavi da samo uđe i bude neka varijanta Jordana Clarksona sa mozgom i odbranom, da GP2 i Otto Porter mogu da dobijaju po 15-20 minuta za specijalne zadatke, Otto Porter možda i više od toga, da Kuminga može da daje 15 minuta jake energije, skoka, uguravanja i odbrane, da Beli i JTA pogode neku tricu i bace se po koju loptu i u tom slučaju ja zaista vidim GSW rame uz rame sa Finiksom i daleko iznad ostalih sa Zapada. E sada, verovatnoća da se sve to sklopi zavisi koliko od Kerra i njegovog žongliranja (mislim da uz Neša i Vogela ima najstresniji posao u ligi), toliko i od zdravlja, sposobnosti brzog uklapanja i još sto stvari. GSW je specifična ekipa, koja igra drugačije od velike većine drugih timova i izuzetno je zavisna od poznavanja sistema od strane igrača, tako da ih ja vidim kao jedan fin sistem, ali automatičarskim rečnikom rečeno, jako osetljiv na perturbacije.

 

Izvinite na dugom postu, čitam vas dugo, pa sam odlučio da nešto napišem.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

..

mislim da se redovno zaboravlja koliki je draymond faktor za dubse u oba smera.

curry sada mora defacto da bude plej & šuter; kada je green tu i zdrav, curry je egzekutor pre svega, uz duranta najbolji u ligi.

 

green naravno igra borderline dpoy ali nije to jedino - lik je bukvalno trener na terenu; svestan sam da je to izanđala fraza koja se puno rabi ali u njegovom slučaju je živa istina. od raspoređivanja igrača, preko korekcija u odbrani, sve do uživo saveta da ne bi kerr morao da zove tajmaut i objašnjava nešto omladincu-pojedincu. green to ionako odlično radi.

 

daklem, sve ovo što je @freethrow rekao (osim što smatram da kerr ne greši što poola stavlja u 6th man ulogu, jer mislim da klay lakše može da se vrati na neki poželjan nivo u prvoj postavi) + drejmond-faktor.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, freethrow said:

@realno *w

 

Kao neko ko prati GSW, pokušaću da bacim 5 centi. Ova ekipa i ekipa koja je otvorila sjajno sezonu nemaju blage veze i to je, po meni, a vidim i po ovima što prate u USA, glavni problem. Uklapanje Kleja pomalo podseća na uklapanje dugo povređenog Webbera u onu ekipu Kingsa koja je bez njega odlično funkcionisala, a onda se Webberovi povratkom raspala. Na sve to, izbacivanje do tada odličnog Poola i nestanak Drejmonda, nadovezala se jako loša serija Stefa, prouzrokovana ko zna čime (mislim da je porodična situacija, ali ne bih da tabloidišem) i želja, prilično razumljiva, da se po svaku cenu nađe minuta i za Kumingu i pomalo za Mudija. Povređeni su, osim Drejmonda, i Bjelica, Igoudala, Otto Porter, Looney, JTA igra jako slabo od kad je zaboo ugovor, a i GP2 je povređen već neko vreme.

 

Summa summarum - trenutno je to osrednja ekipa za neko 4-5 mesto na Zapadu zato što je jednostavno previše pokretnih delova, a posebno su poslednje dve - tri utakmice problem jer nema skokova i počinje da se oseća teret kombinovanog odsustva Drejmonda i pritiska na Looneya koji je dobar, ali povređen (inače igra sezonu iznad svih očekivanja, u odbrani, skoku i blokovima).

 

Da se vozilo od početka sa istom ekipom, da je Klej delegiran u vođu druge postave, a Pool promovisan u startnog beka, već uigranog sa Karijem i Wigginsom, siguran sam da bismo iscedili još barem 3 pobede, najmanje, ali kapiram da i Kerr i management i valjda i glavni igrači pokušavaju da izguraju mitsku sezonu u kojoj pokušavaš sveee (aaaa) - i da budeš ozbiljan konkurent za titulu i da vratiš skroz u akciju odmah allstar igrača koji nije pipnuo parket pune dve godine, i da guraš mlade igrače i da zavisiš od njih ozbiljno (Poole i Looney - skraćeno Pooney), i da ozbiljne minute daješ Kumingi koji ima strašan potencijal i da naguraš Wigginsa na allstar (realno se dečko izuzetno popravio, bez obzira na sprdnju) i da, koliko vidim, pokušaš da nađeš minute za Wisemana kada se vrati... Jako, jako teško, i vrlo je moguće da se sve završi u nekoj prvoj ili drugoj rundi PO, ali sa druge strane i za mene kao navijača / gledaoca i pre svega ljubitelja basketa izuzetno interesantno.

 

Potencijalno, Kerr se kladi na petorku Stef Klej Wiggins Drejmond i Looney da može da melje kao ranije (nisam siguran, ali možda na mahove), na ideju da Poole može da prelomi u glavi da samo uđe i bude neka varijanta Jordana Clarksona sa mozgom i odbranom, da GP2 i Otto Porter mogu da dobijaju po 15-20 minuta za specijalne zadatke, Otto Porter možda i više od toga, da Kuminga može da daje 15 minuta jake energije, skoka, uguravanja i odbrane, da Beli i JTA pogode neku tricu i bace se po koju loptu i u tom slučaju ja zaista vidim GSW rame uz rame sa Finiksom i daleko iznad ostalih sa Zapada. E sada, verovatnoća da se sve to sklopi zavisi koliko od Kerra i njegovog žongliranja (mislim da uz Neša i Vogela ima najstresniji posao u ligi), toliko i od zdravlja, sposobnosti brzog uklapanja i još sto stvari. GSW je specifična ekipa, koja igra drugačije od velike većine drugih timova i izuzetno je zavisna od poznavanja sistema od strane igrača, tako da ih ja vidim kao jedan fin sistem, ali automatičarskim rečnikom rečeno, jako osetljiv na perturbacije.

 

Izvinite na dugom postu, čitam vas dugo, pa sam odlučio da nešto napišem.

 

 

Da, Vajsman je baš odužio (pitajte Zvezdinja :default_coffee:)

Dobrim delom se slažem, samo mislim da je pad počeo i pre povratka Kleja. To uklapanje i "trpljenje" Kleja je svakako očekivano i mislim da dugoročno ne može da se ne isplati.

Plus naravno Grin, vezivno tkivo ove ekipe.

 

Ali opet, da kažeš da moraš da očekuješ kompletan GSW sa oporavljenim Grinom, Vajsmanom, sa bolje uigranim Klejom, da bi se "klali" sa najboljim ekipama, stoji.

Sasvim druga priča je izgubiti od nekompletnih Niksa kući.

Previše je to oscijalacija.

Link to comment
Share on other sites

Da, nisam dovoljno pomenuo Drejmonda, naravno, on i kada šutira 0-8 iz igre je jednostavno kičma ekipe i kreator celokupne igre - ne nužno kroz asistencije koliko kao primer kako treba da se igra, pa koji slede drugi. Za Poola ti pričam cele godine, mogu da razumem i jednu i drugu stranu. Klej na klupi bi sigurno bio manje zadovoljni i manje napaljeni Klej jer bi to bila poruka koja bi verovatno poremetila celu hemiju i samim tim nije ni dolazila u obzir. Sa druge strane, ako gledamo samo ovu sezonu, Pool bi, uveren sam, mogao više da pruži over the course of 82 games.

2 minutes ago, realno *w said:

Ali opet, da kažeš da moraš da očekuješ kompletan GSW sa oporavljenim Grinom, Vajsmanom, sa bolje uigranim Klejom, da bi se "klali" sa najboljim ekipama, stoji.

Sasvim druga priča je izgubiti od nekompletnih Niksa kući.

Previše je to oscijalacija.

 

Ne, ne kažem da ti za klanje sa najboljima treba bogznakakav Wiseman, dovoljan bi bio i Plumi, samo neko ko može da odmeni Looneya (koji je 1976 godište) u odsustvu Drejmonda. Ne kažem ni da ti je obavezan Klej za to klanje, dovoljan je i Poole po meni, uz Stefa, Wigginsa, Drejmonda, ali onda mora da zna da je the man, koji će poslednjih 6 minuta biti na parketu.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, freethrow said:

 Sa druge strane, ako gledamo samo ovu sezonu, Pool bi, uveren sam, mogao više da pruži over the course of 82 games.

 

i kada bi ostao starter, pool bi se suočio sa smanjenim usageom u odnosu na prva tri metra sezone. 

mislim da dećko treba da se pribere, seti se da je profesionalac i da ima strava šut i solidan dribling+prvi korak. 

 

igraće još par sezona za jako malo novca a da bi se doveo na realnu cenu, u dubsima ili kojekude, mora da dokaže da može da isporučuje u kontinuitetu.

 

ne znam, nisam puno tj skoro uopšte gledao dubse od nove godine, možda i nije do njega, već samo šut ne ulazi a kerr sputava.

nadam se da će do kraja februara da se ustali sa produkcijom, to bi vam puno značilo.

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nadam se da mu neće zapasti da debituje u bruklinu, pošto bez velečasnog irvinga & LMA na centru (i duranta ofc)  neće izgledati prijatno kada se na parketu nađu ben, drummond ili ostali available centri plus patty mills i cam thomas,

 

moraće patty da šutira 9/12 za tri a thomas isto toliko iz igre da ne bi bilo sramotno

......to bi ujedno bila idealna prilika da dejan radonjić vodi jednu tekmu kao gost stiv neša & bruklin franšize

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...