Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

6 hours ago, Devil In My Pants said:

Necu da se prepirem i nastavljam diskusiju, ali nisam napisao da svaka susa moze da uradi TD. Samo se jure takve stvari i rekordi...pre se samo igrala kosarka i bila su cuvena neprijateljstva izmedju timova..sad su svi cool..puni love..nema zara. To je moje misljenje i molim te da ga postujes posto ja postujem tvoje. 

Idi gledaj kečere. Tamo se Džon Sina i Rendi Orton jako mrze.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Dracarys said:

Idi gledaj kečere. Tamo se Džon Sina i Rendi Orton jako mrze.

Kosarku pratim od 90te, jedan deo posla mi je 11-12gpovezan za striktno za kosarku i ne vidim razlog zasto bih ja isao da gledam kecere. Tacnije ne znam sto si to spomenuo, tacnije ne znam ni sto mi se obracas na ovaj nacin. Ovi se druze,zajebavaju...pa onda kao igraju jedan protiv drugog. Bez nekog postovanja prema navijacima itd..Vestbruk je vec promenio deset klubova, Lebron manje vise non stop,skalapuje se neki navodni drim timovi...Pre su bili klasici..Uh koliko timova su igrali na hiljadu obrtaja,tuce, batinjanje..ljudi zele pobedu a sad budze statistiku,novi ugovori..svasta nesto.

 

Meni u ovoj ligi iznad su samo Durant, Lebron, Kari..ovi ostali..ajde ne bas svi..u 90tim bi peskire nosili. Strasti bez,ima tu igraci koji jeimaju al od ovih ostalih se to ne moze videti..

 

Cak i finala su postala mekana, bez drazi sem da Lebron izduva..eto

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mene i dalje fascinira da neko kao Tre uspe da sutne a i Kari po 15 trojki za mec,jos dobije 15 bacanja. Srecom ne gledam NBA cesto pa nisam imao priliku da gledam te silne faulove nad njim. Bar su preknuli sa onim cirkusom za tri poena.

 

Dubsi su opasna ekipa i sa Karijevom prejadnom partijom dobili su Majami gde je tuce igraca imalo 10+ poJena.

 

Dubsi malo lice na cuveni Cikago, verovatno druga najbolja generacija svih vremena u NBA uz mozda Lejkerse osamedesetih. Durant kao uvek ispao glup i otisao da sa dva klovna igra kosarku umesto da su napravili nepobedivu generaciju,Dabsi su samo pokazali da on nije bio toliko bitan, oni kad su zdravi uz dobre izabrane pikove i trejdove opet se vracaju na celo lige i ove sezone naravno da navijam za njih jer oni se uvek igraju kosarke...stavljaju kosarku pre novca...

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Devil In My Pants said:

Durant kao uvek ispao glup i otisao da sa dva klovna igra kosarku umesto da su napravili nepobedivu generaciju,Dabsi su samo pokazali da on nije bio toliko bitan, oni kad su zdravi uz dobre izabrane pikove i trejdove opet se vracaju na celo lige i ove sezone naravno da navijam za njih jer oni se uvek igraju kosarke...stavljaju kosarku pre novca...

 

često se provlači kako je durant durant ispao glup a verovatno mu je trebao novi izazov, tj nije mu bilo zanimljivo da delje sve sa pola snage, kao što realno i nije bilo zanimljivo. i bullsi koje pominješ i neke druge velike ekipe, npr lebronov majemi pefkohori, spursi itede su ipak morali da se pomuče da dođu do finala i osvoje titule.

 

ovo kako se pokazalo kako on nije bio toliko bitan je žešće kontradiktorno sa nepobedivošću iz prvog reda.

 

dubsi igraju sjajno ali mislim da će plej of biti jako zanimljiv, tj da će biti makar četiri očigledna favorita za titulu i još 2-3-4 iz drugog plana

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dracarys said:

Ne mogu da zamislim nijednog igraca 90-ih koji bi pogadjali sa logoa i pod pritiskom bez problema.

 

postoji bar nekoliko očiglednih faktora za to. takav šut nije bio dozvoljen nikome, jer je viđen kao izrazito neodgovoran i glup. 

mislim da je jasno da to nema veze sa 90ima, već sa time da pre renesanse steph curryja to niko nije pokušavao, makar bila i 2010a.

 

drugi očigledan razlog je današnje praktikovanje one-motion šuta, koji tada skoro da nije ni postojao a koji donosi veći range i brzinu pri šutiranju.

 

ali kao što vidiš, čim se nešto pojavi i pokaže korisnim, košarkaši to brzo nauče i mnogi onda to uspešno praktikuju. tako bi naravno bilo i 90ih, da je taj šut percipiran kao nešto što ima smisla.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Veliko je pitanje kako bi se pojedini igrači snašli u 90im. Od Hardena preko Lilarda do recimo Jokića koji bi verovatno bio PF. 

Sa druge strane je pitanje i kako bi se neki igrači snašli u ovoj Eri. Evo baš me zanima kako bi Šek igrao danas ili Juing.

 

Oni najbolji su vrhunski u svakoj eri i po svim pravilima , veličinama terena itd.

Edited by Milos 3.14
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

postoji bar nekoliko očiglednih faktora za to. takav šut nije bio dozvoljen nikome, jer je viđen kao izrazito neodgovoran i glup. 

mislim da je jasno da to nema veze sa 90ima, već sa time da pre renesanse steph curryja to niko nije pokušavao, makar bila i 2010a.

 

drugi očigledan razlog je današnje praktikovanje one-motion šuta, koji tada skoro da nije ni postojao a koji donosi veći range i brzinu pri šutiranju.

 

ali kao što vidiš, čim se nešto pojavi i pokaže korisnim, košarkaši to brzo nauče i mnogi onda to uspešno praktikuju. tako bi naravno bilo i 90ih, da je taj šut percipiran kao nešto što ima smisla.

Da, ali tada bi dominirala druga vrsta kosarkasa, a ne suvi fizikalci koji igraju premocnu odbranu.

 

Kari-Dejm-Jang su sve sem fizikalci.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milos 3.14 said:

Evo baš me zanima kako bi Šek igrao danas ili Juing.

 

za mnoge velike igrače iz 90ih bih imao dilemu ali za ovu dvojicu baš jok;

shaq je takva sila x ubrzanje x skill da tu nema šta da se priča. njegov problem bi bili isključivo slobodnjaci, kao i tada

 

ewing je po meni vrlo sličan embiidu, osim što je bio solidno zdrav većinu prajma. imao je izuzetno meku ruku, mislim da mu ne bi bio veliki problem da proširi range na tri poena (koja je retko šutirao jer naravno to nije bilo logično).

2 minutes ago, Dracarys said:

Da, ali tada bi dominirala druga vrsta kosarkasa, a ne suvi fizikalci koji igraju premocnu odbranu.

 

Kari-Dejm-Jang su sve sem fizikalci.

 

ne razumem šta hoćeš da kažeš. 

i tada je bilo sofisticiranih igrača koji nisu igrali na snagu. 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, uini said:

 

često se provlači kako je durant durant ispao glup a verovatno mu je trebao novi izazov, tj nije mu bilo zanimljivo da delje sve sa pola snage, kao što realno i nije bilo zanimljivo. i bullsi koje pominješ i neke druge velike ekipe, npr lebronov majemi pefkohori, spursi itede su ipak morali da se pomuče da dođu do finala i osvoje titule.

 

ovo kako se pokazalo kako on nije bio toliko bitan je žešće kontradiktorno sa nepobedivošću iz prvog reda.

 

dubsi igraju sjajno ali mislim da će plej of biti jako zanimljiv, tj da će biti makar četiri očigledna favorita za titulu i još 2-3-4 iz drugog plana

 

😂

Anfernee Simons je najmlađi Blazer koji je postigao 40+ poena na nekom meču (22 godine, 209 dana). ❤️

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Verujem da je Dzordan 90to godiste, da bi danas lagano sutirao vise trojki i da bi imao dobre procente, kao i Medzik, a da bi Lebron 90ih sutirao manje trojki, jer to onda nije bila ''fora''. 

 

Ne mogu da kreiram misljenje za Vestbruka, da li bi bio gala u devedesetim, ili bi mu bilo teze nego danas. Fizikalije i stil igre mu idu u korist da bi dominirao devedesetih, kao bek, pre nego plej, ali ne znam koliko bi bio uspesan oko obruca uz tvrdju odbranu. 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, uini said:

 

za mnoge velike igrače iz 90ih bih imao dilemu ali za ovu dvojicu baš jok;

shaq je takva sila x ubrzanje x skill da tu nema šta da se priča. njegov problem bi bili isključivo slobodnjaci, kao i tada

 

ewing je po meni vrlo sličan embiidu, osim što je bio solidno zdrav većinu prajma. imao je izuzetno meku ruku, mislim da mu ne bi bio veliki problem da proširi range na tri poena (koja je retko šutirao jer naravno to nije bilo logično).

 

ne razumem šta hoćeš da kažeš. 

i tada je bilo sofisticiranih igrača koji nisu igrali na snagu. 

Za Šeka bi mi u današnjem basketu veći problem bio odbrana i kako bi to funkcionisalo, možda Orlando Šek ne bi imao problema.

Ali da , nisu mi najsjajniji primeri i Jokić bi se snašao. Poenta je da priča kako xy igrač ne bi bio to što jeste 90ih pije vodu , ali da važi i kontra.

P.S. Mislim da je wbook jedan od onih na koje ne bi bilo velikog uticaja da ga neko baci u 90-te. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milos 3.14 said:

Poenta je da priča kako xy igrač ne bi bio to što jeste 90ih pije vodu , ali da važi i kontra.

 

 

naravno; veoma različita košarka se igrala 90ih i sada.

uostalom, košarka iz prve decenije 2iljaditih nema nikakve veze sa današnjom košarkom a gledali smo to pre 10 godina, zapravo i manje

 

jedini razlog što uopšte poredimo 90e i današnji kontekst (imho) je zato što je i tada kao i danas bilo puno velikih igrača, dok je 2000 - 2010 bilo nešto tanje sa pojedincima, ili mi se to čini, pojma nemam. imam veliku rupu negledanja nba u prvoj deceniji, nekih cca 7 godina

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čuj kakav bi Shaq bio u ligi u kojoj je Janis mvp, a Gobert etalon za centra. Sreća pa se nije desilo, ionako imam problem sa prihvatanjem jedne takve fizikalčine poput Janisa za veliko mudo, Shaq bi bio GOAT da igra danas.

 

Ewing - EMbiid je baš dobro poređenje, tako bi to otprilike izgledalo.

 

Danas bi se najgore snašli 2nd tier bekovi iz 90ih koji nisu imali šut, mogli bi danas da prođu samo kao zakrpe i energy kingovi sa klupe.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Možda danas ne postoji 1 Džordan,

ali zato imamo po jedno 5 Pippena, Barklija, Drexlera, Hakima itd. Kapirate poentu. Da ne pričamo o tome što imamo i po 10 derivata Karija, Lebrona, Kobija…

 

Na sve to, imamo i neke dosad nevidjene talente (Jokić), čuda prirode (Janis), generalno - Evropljane koji dominiraju (Dončić) itd itd.

 

I da ne pričamo samo o talentu, metode treninga i napretka pojedinaca su isto nevidjene, imho… Kao i napredak analitike, čak i taktike, usudio bih se da kažem. Nismo stigli ni do brzine i intenziteta igre (pogotovo nakon skorijih izmena pravila, zelenog svetla za grublju igru), što je česti bumerski argument za nEkAd jE biLo jAčE spike… Znači, više ni to nije!?

 

Ova era u sebi ima elemente svih ranijih era, plus nešto novo. Konkurencija u ligi isto nikad jebenija. Tako da dolazimo do toga da ko misli da je sad sRaNjE = ili je glup, ili ne prati. Ili oba.

 

Ako su 90e bile “zlatna era”, sada je onda “platinumska era”.

 

Toliko.

Edited by Davai Davai
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Davai Davai said:

Možda danas ne postoji 1 Džordan,

ali zato imamo po jedno 5 Pippena, Barklija, Drexlera, Hakima itd. Kapirate poentu. Da ne pričamo o tome što imamo i po 10 derivata Karija, Lebrona, Kobija…

 

slažem se generalno sa poentom ali mi ovo malko bode oči; 

recimo, ne mogu da proniknem na koga misliš kada navodiš hakeema a kamo 5 takvih. ni za barkleyja mi osim teoretski ovog letećeg ormara ziona ne pada niko na pamet a za pippena, pa lebron je pippen 3.0 (za grofa & delgada ako krenu da lude, hoću da kažem da je bolja, puno savršenija verzija pippena) ali ostali iz te modle mi nisu za poređenje (siakam i valjda ostala tri igrača raptors prve posade : ))

 

nebitno, nisam sad ovo napisao da se prepirem, samo prijateljski primećujem. ono što je važno da i danas ima jako puno velikih igrača, mislim da je između 90ih i 2010e bila mala oskudacija u broju takvih

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Davai Davai said:

Možda danas ne postoji 1 Džordan,

ali zato imamo po jedno 5 Pippena, Barklija, Drexlera, Hakima itd. Kapirate poentu. Da ne pričamo o tome što imamo i po 10 derivata Karija, Lebrona, Kobija…

 

Na sve to, imamo i neke dosad nevidjene talente (Jokić), čuda prirode (Janis), generalno - Evropljane koji dominiraju (Dončić) itd itd.

 

I da ne pričamo samo o talentu, metode treninga i napretka pojedinaca su isto nevidjene, imho… Kao i napredak analitike, čak i taktike, usudio bih se da kažem. Nismo stigli ni do brzine i intenziteta igre (pogotovo nakon skorijih izmena pravila, zelenog svetla za grublju igru), što je česti bumerski argument za nEkAd jE biLo jAčE spike… Znači, više ni to nije!?

 

Ova era u sebi ima elemente svih ranijih era, plus nešto novo. Konkurencija u ligi isto nikad jebenija. Tako da dolazimo do toga da ko misli da je sad sRaNjE = ili je glup, ili ne prati. Ili oba.

 

Ako su 90e bile “zlatna era”, sada je onda “platinumska era”.

 

Toliko.

 

Kul post sve u svemu, osim ovog što sam boldovala. Koja konkurencija bukvalno, Zapad je recimo užas trenutno... 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...