Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

5 minutes ago, uini said:

 

dešava se tačno 8 x u nba istoriji. još 4 x 51

https://www.landofbasketball.com/statistics/largest_margins.htm

 

moja poenta je da je majemi od minus 68 razlike imao vrhunske igrače ali takođe omladince. a nekada ispadne tako kako ispadne

 

kakva odvala bez imalo stida.

 

čekiraj, raspitaj se i proguglaj pa da pričamo.

kao da si rekao paul george neefikasni skorer kakvih je u nba bilo i biće

 

Ja znam da su starija gospoda poput tebe sklona da kroz roze binokulare posmatraju prošlost kada je trava bila zelenija a igrači bolji, nažalost sam i sam dovoljno star da se sećam Stevea iz napona snage u Hawksima kada je bio dobar ali mekani strelac. 14 ppg u karijeri i 1 nastup na all staru ga nikako ne čine "vrhunskim igračem" u NBA okvirima a kamo li hall of famerom (ta referenca jasno ukazuje da ovoj tematici pristupaš kao neki fanboy). Dakle, Steve je mnogo bliži nekom Kevin Martinu i sličnima nego Paul Georgeu.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa mi se očigledno ne slažemo oko pojma "vrhunski", sve mi je jasno. Kažem ti, igrač koji je samo jednom u karijeri bio all star, a jedinu titulu uzeo kao šuterski specijalac za par minuta po meču nikako ne može biti to čime ga ti predstavljaš shodno ličnim afinitetima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, LordOfTerror said:

Poenta je da je totalni idiotizam ovo sto Presti radi.

 

Za njegov cuveni "time line" je i SGA deda... 

 

Ovakve tvorevine kao OKC su dokazano crna rupa za talente.

 

 

Dok ne zajebu zesce u narednim godinama na draftu, nemas osnovu da dokazes. Pa ni za ovo ''sada'' nemas dovoljan uzorak. Izadji iz te srpske perspektive ''danas za sutra'' i kad vec pratis americku kosarkasu kreni da uocavas dugorocnu sliku, pa onda ljude proglasavaj debilima, idiotima itd. Nemam nista protiv toga, samo nemoj da poranis sa sudovima. 😄

 

Itekako je moguce da u jednom ciklusu ispadnes i idiot i genije, nebitno kojim redosledom.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ta'veren said:

 

Dok ne zajebu zesce u narednim godinama na draftu, nemas osnovu da dokazes. Pa ni za ovo ''sada'' nemas dovoljan uzorak. Izadji iz te srpske perspektive ''danas za sutra'' i kad vec pratis americku kosarkasu kreni da uocavas dugorocnu sliku, pa onda ljude proglasavaj debilima, idiotima itd. Nemam nista protiv toga, samo nemoj da poranis sa sudovima. 😄

 

Itekako je moguce da u jednom ciklusu ispadnes i idiot i genije, nebitno kojim redosledom.

 

 

Sta je ostalo Filadelfiji od procesa? 

 

Embid koji jos uvek ne moze da dovede fitnes na rekreativni nivo i 4-5 psihijatrijskih slucajeva?

 

Pocev od Fultza koji je preko noci doziveo fantomsku povredu i zaboravio kako se sutira lopta, Simmons nikad nije ni probao da sutira i koji se slomio posle par neuspeha.

 

Okafor,Noel,Govnington?Zaire Smith?

 

Nemoguce da se svi ovi bili promasiji na draftu, nego kad udjus u ligu treba ti neki veteran da te malo usmeri, obajsni sta je radna etika, uspeh, neuspeh, zivot...

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, uini said:

mavsi su tankovali godinama ali posto su dobili luku, onda je okej. 

 

svaka fransiza treba da dobije luku. 

 

to je jos haustor opevao u stihu 

"moj je grad veceras dobio luku" 

"Ulje je na vodi, ulje je na vodi"...

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, LordOfTerror said:

Sta je ostalo Filadelfiji od procesa? 

 

Embid koji jos uvek ne moze da dovede fitnes na rekreativni nivo i 4-5 psihijatrijskih slucajeva?

 

Pocev od Fultza koji je preko noci doziveo fantomsku povredu i zaboravio kako se sutira lopta, Simmons nikad nije ni probao da sutira i koji se slomio posle par neuspeha.

 

Okafor,Noel,Govnington?Zaire Smith?

 

Nemoguce da se svi ovi bili promasiji na draftu, nego kad udjus u ligu treba ti neki veteran da te malo usmeri, obajsni sta je radna etika, uspeh, neuspeh, zivot...

 

 

 

Ja bih rekao da imamo prevelika ocekivanja od takvih ekipa, iz mog ugla sve ispod finala Konferencije je razocarenje kada se opredelis ''proces'' i sto na taj nacin propustas druge prilike koje bi te mozda i podigle na visi nivo. I sa te strane Filadelfiju smatram za sada malim razocarenjem, nije da sam u svojoj glavi gajio iluziju da bi mogli da dodju do titule, ali sam ocekivao vise (dva ECF do sada). Sastavni deo americkog sporta je da ekipa malo underachivuje u odnosu na projekcije, i to sto su lutali sa nekim igracima nekoliko godina ih je dovelo da se solidno kotiraju na Istoku. U celoj prici gresimo kada posmatramo perspektivu jednog tima i sto zanemarujemo da druge ekipe spremaju odgovor na tu strategiju. A i ne vidim nista lose u biranju te strategije i sto traze oportunitetnu prednost u odnosu na konkurenciju, samo ih taj izbor ogranicava. Neke ekipe kada bi pokusale da ''kopiraju'' Indijanu, ne bi se tako dobro provele i rezultati bi im bili slabiji.

 

Ima tu vise stilova u gradjenju ekipa, ovo poslednje je vise razlog zasto je takvim ekipama maksimalni domet finale Konferencije. Mozda bih trebao da pogledam, iz glave se ne secam kada je neki top talenat doveo svoju ekipu do titule u bliskoj proslosti, kada posmatram malo dalje pada mi na pamet Pejton Mening. Uglavnom vise do izrazaja dolaze oni koji nisu u prvom planu na draftu i o kojima se manje prica. Stoji da je itekako losa podloga kada top talenta izlozis losim sezonama i sto nisu ni blizu PO i da to itekako ima uticaja na buducnost kada ekipa u prvim godinama sa tim talentom ne napravi veci pomak.

 

Za Oklahomu mi je malo prerano donositi sud o njima, ali mi ovako definitivno deluje da nece ni da se priblize njihovim ''zlatnim'' godinama. Mozda im neki best-case scenario sa ovom generacijom bude Lilardov Portland. Na putu do relevantnosti treba da se prime jaci udarci.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, LordOfTerror said:

Sta je ostalo Filadelfiji od procesa? 

 

Embid koji jos uvek ne moze da dovede fitnes na rekreativni nivo i 4-5 psihijatrijskih slucajeva?

 

Pocev od Fultza koji je preko noci doziveo fantomsku povredu i zaboravio kako se sutira lopta, Simmons nikad nije ni probao da sutira i koji se slomio posle par neuspeha.

 

Okafor,Noel,Govnington?Zaire Smith?

 

Nemoguce da se svi ovi bili promasiji na draftu, nego kad udjus u ligu treba ti neki veteran da te malo usmeri, obajsni sta je radna etika, uspeh, neuspeh, zivot...

 

 

Pa cekaj,ti cak i ne dovodis u pitanje da su mogli da imaju nesto ali su se kasnije svojim odlukama upropastili a potenciras da je tenkovanje lose?

 

 

Fila je dobila tonu stvari samo nije znala da iskoristi a nekad nije ni mogla zbog nesrecnih okolnosti.Dakle imaju drugog najboljeg centra u NBA a sa njim mogu da se nadaju necemu jos 5 god,dobili su oni i Simonsa kog niti su znali da trejduju kako treba niti su ga za 5 godina naucili da sutne.On je i sada elitan u nekim segmentima igre ali eto situacija je takva kakva je.Tada najboljeg igraca na draftu-Futza su "izgubili" povredom,visa sila.To ako ti ne znas razlog povrede ne znaci da je mozes smatrati fantomskom,sut mi je bio stvaran pre nje,na koledzu ga je to cinilo jako kompletnim igracem.Isto bi bio i u NBA sigurno.

 

 

Vrlo lako je to moglo biti mnogo drugacije,da ne vrtim sad kombinacije ali u svakoj su mogli imati mnogo.Ako kazes da je Embid hodajuca bolnica oni i sada mogu dobiti dosta za njega,mogli su i za Simonsa a nisu hteli....dakle da ne ulazimo u scenarije sa Hardenom umesto Bena ili slucaj da je Fultz ostao zdrav....Evo i komentar pre spomene i Batlera koga sam skroz zaboravio.Draft im je doneo materijal to sto su oni napravili nista  nema veze sa nagradom tenkovanja

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, bodo said:

"Ulje je na vodi, ulje je na vodi"...

 

bolje je u vodi su pevale devojke onomad

 

4 minutes ago, Manu said:

 

Godinama = 2 godine, da ne kažem godinu i mesec dana kako je zapravo bilo : |

 

pa eto, dve sezone, toliko i thundersi trenutno tankuju, bez da su osvojili game changin' igrača

tj nisu došli ni u poziciju da imaju top pikove a već imaju SGA, giddeyja kao sigurice, dorta kao prašinara, pokuševskog i par visokih kao wild cards.

 

ovde se piše kao da su thundersi 7 godina u tankovanju a zapravo pametne franšize urade to u 2-3 sezone ako nemaju kuda

 

trebalo je verovatno da otvore penzioni fond za westbrooka da im se smejemo.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Ta'veren said:

 

Ja bih rekao da imamo prevelika ocekivanja od takvih ekipa, iz mog ugla sve ispod finala Konferencije je razocarenje kada se opredelis ''proces'' i sto na taj nacin propustas druge prilike koje bi te mozda i podigle na visi nivo. I sa te strane Filadelfiju smatram za sada malim razocarenjem, nije da sam u svojoj glavi gajio iluziju da bi mogli da dodju do titule, ali sam ocekivao vise (dva ECF do sada). Sastavni deo americkog sporta je da ekipa malo underachivuje u odnosu na projekcije, i to sto su lutali sa nekim igracima nekoliko godina ih je dovelo da se solidno kotiraju na Istoku. U celoj prici gresimo kada posmatramo perspektivu jednog tima i sto zanemarujemo da druge ekipe spremaju odgovor na tu strategiju. A i ne vidim nista lose u biranju te strategije i sto traze oportunitetnu prednost u odnosu na konkurenciju, samo ih taj izbor ogranicava. Neke ekipe kada bi pokusale da ''kopiraju'' Indijanu, ne bi se tako dobro provele i rezultati bi im bili slabiji.

 

Ima tu vise stilova u gradjenju ekipa, ovo poslednje je vise razlog zasto je takvim ekipama maksimalni domet finale Konferencije. Mozda bih trebao da pogledam, iz glave se ne secam kada je neki top talenat doveo svoju ekipu do titule u bliskoj proslosti, kada posmatram malo dalje pada mi na pamet Pejton Mening. Uglavnom vise do izrazaja dolaze oni koji nisu u prvom planu na draftu i o kojima se manje prica. Stoji da je itekako losa podloga kada top talenta izlozis losim sezonama i sto nisu ni blizu PO i da to itekako ima uticaja na buducnost kada ekipa u prvim godinama sa tim talentom ne napravi veci pomak.

 

Za Oklahomu mi je malo prerano donositi sud o njima, ali mi ovako definitivno deluje da nece ni da se priblize njihovim ''zlatnim'' godinama. Mozda im neki best-case scenario sa ovom generacijom bude Lilardov Portland. Na putu do relevantnosti treba da se prime jaci udarci.

 

Tankovati 1-2 sezone je normalno kad dodje do nekog corsokaka i zavrsetka neke generacije. 

 

Ono sto je radila Filadelfija i sto sada krece Oklahoma je taj novi trend gde tebe sustnski ne zanima ni talent ni rezultat nekih 5+ godina. Gomilanje pikova u nedogled i lov na hibrida Janisa/Duranta/Lebrona.

 

Sustinski propasce ti 5 asseta i lutrijskih pikova pre nego sto izaberes oko koga ces graditi fransizu...

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gggggggg said:

ovo sto rade okc, det, hou nije ni blizu isto sto su radili mavsi iliti kao 'tank'. bili su kompetentni, samo nisu imali dovoljno dobru ekipu.

 

imali su mavsi par očigledno tanking sezona, nego svodimo pamćenje na gledanje statistike

 

težak tank je tu padao samo što su oni to sofisticirano radili

uostalom i thundersi su prošlu sezonu imali previše vrhunskih tekmi za tanking ekipu

 

ko je gledao, gledao je - ko nije, sad gleda statse

Link to comment
Share on other sites

 

8 minutes ago, Alex_Serbia said:

 

Ne bih nuzno to pripisao Fili. Jimmy je kukao da je nezadovoljan (jako cudno za njega), a nikom ne treba jedan harden ili benji simons da tumara parketom.

 

imao je beef sa brownom. a sigurno mu se nije svideo ni simmons. posle je fransiza odlucila za simmonsa umesto za njega.

Link to comment
Share on other sites

Takodje ne treba gledati samo iz ugla ekipe, upropascavaju ligu kao celokupan proizvod.

 

Ubijas fan base, vrednost fransize itd...

 

Ne bi bilo lose da se ogranici, tipa 3 godine mozes da imas max top 10 pika i cao. 

 

Kad je neko spomenuo Detorit evo draftovali su Cade-a,  neki ce reci da mu za sada prolazno nije ocekivano ( na osnovu hype vremeplova) ali se iz aviona vidi da je digao i ovako skromnu skupinu cisto da budu u nekim utakmicama.

 

Jedino ligicno razmisljanje bi bilo da istog trenutka prekinu tenk, aktiviraju se maksimalno na pijaci i popune roster korisnim NBA starterima.

 

Pored Ceda imaju i ovog Umara Sadika i Stewarta da popune petorku i teraj...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...