Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

5 hours ago, DameTime said:

Ja ne znam koji je to igrač najbolji šuter svih vremena i najbolji igrač bez lopte. U isto vreme. To što likovi tipa Trae pokušavaju da glume Stefa ne znači da on nije the true unicorn, niti nužno znači da će se pojaviti neko ko će uspeti u tome. Mislim, sad se sve svodi na to u šta mi verujemo... Onda the true unicorn(i) ne postoje.

Čitajući temu i vašu odličnu raspravu, naišao sam na ovo i hteo da se nadovežem a posle sam video da si to sama uradila. :classic_biggrin: Mislim da si skroz u pravu, pokušavanje i uspeh su dve različite stvari, a još je veća razlika kada govorimo o delimičnom imitiranju načina igre. Zbog fizikalija je logično da će biti više onih koji će pokušavati da glume Stefa nego npr. Brona ili Janisa, ali da će doći do nivoa da se kaže da su blizu originala.... paaaa, teško.

 

Što se tiče glasanja, mislim da se ne može napraviti dobar ''bazen'' o all-time listi. Nema šanse da možemo čak ni subjektivno da procenimo igrače koje nismo uopšte gledali (tipa Rasel i Vilt), a pošto se razlikujemo po generacijama, biće problema i sa onima koje je jedan deo forumaša gledao a drugi nije.

 

Možda bi trebalo napraviti listu (bez rangiranja) po nekoj kategoriji, pa onda diskutovati o istoj. Tada možemo da cenimo i nasleđe koje su neki velikani iz prošlosti ostavili - tipa majstori koji su promenili igru, najveći dominatori i slično.

Edited by Barkley#34
slovca
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

otišao je u bruklin jer je želeo da bude bliže porodici koja je u nju džersiju. valjda je mislio da su netsi još tamo.

knicksi će da mu podignu dres iznad malog stola u ofisu na kojem potpisuju nove ugovore, odrediće koji igrači  ga nose na štitu pred svaku tekmu (štit predstavlja ravnu zemlju), ceo msg će da pokazuje one duple-srednjake kao sećanje na najbolju tekmu protiv celticsa, daćemo bruklinu randlea i fourniera i 11i pik ako već mora sign n trade ali i ne mora ako kajron bude uporan.

 

mogu da nabarajm do sutra ali je poenta da će nam biti lepo.

e da, onda bi i irving i thibs bili zajedno treneri a ne samo thibs, što je super.

Mislim, nisam siguran koliko se Niksi uklapaju u takmičarske ambicije Irvinga. Takođe nisam siguran ni da li mogu direktno obezbediti plej of, ako idu preko plej ina, biće počišćeni u prvoj rundi taman dok traje Irvingov Ramazan, jer nemaju ekipu, a Irving nije ta klasa da vuče ekipu sam. Jedino ako bi nekim čudom još nekoga doveli recimo Bredli Bil?

 

Sa druge strane, vidim da je on pregovarao sa Netsima, znači da je imao neku želju da ostane, ali pitanje ugovora nije išlo u najboljem smeru. Ne znam šta bih mislio, valjda ćemo saznati više detalja narednih dana o situaciji Irvinga.

 

 

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Čitajući temu i vašu odličnu raspravu, naišao sam na ovo i hteo da se nadovežem a posle sam video da si to sama uradila. :classic_biggrin: Mislim da si skroz u pravu, pokušavanje i uspeh su dve različite stvari, a još je veća razlika kada govorimo o delimičnom imitiranju načina igre. Zbog fizikalija je logično da će biti više onih koji će pokušavati da glume Stefa nego npr. Brona ili Janisa, ali da će doći do nivoa da se kaže da su blizu originala.... paaaa, teško.

 

Što se tiče glasanja, mislim da se ne može napraviti dobar ''bazen'' o all-time listi. Nema šanse da možemo čak ni subjektivno da procenimo igrače koje nismo uopšte gledali (tipa Rasel i Vilt), a pošto se razlikujemo po generacijama, biće problema i sa onima koje je jedan deo forumaša gledao a drugi nije.

 

Možda bi trebalo napraviti listu (bez rangiranja) po nekoj kategoriji, pa onda diskutovati o istoj. Tada možemo da cenimo i nasleđe koje su neki velikani iz prošlosti ostavili - tipa majstori koji su promenili igru, najveći dominatori i slično.

 

Svaka čast što si nas pročitao. 😄 Bold 1: Baš to, ako je nekog lakše oponašati ili je privlačnije oponašati taj stil igre pa ima više kandidata, ne znači da će se to zaista ponoviti. 

 

Bold 2: Well, ovo stvarno može biti problem, priznajem da o tome nisam promislila. 😄 Tu bi se podrazumevalo da smo odgledali barem nešto na jutjubu (znam, vrlo je nategnuto) pa procenjivali na osnovu toga. Mogli bismo da izvedemo neko glasanje, naravno da bi bilo dominantno subjektivno, ali verujem da možemo biti objektivniji od S.A.Smitha i Perkinsa, a i to je nešto 😉 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo, kada uzmem 11 najvecih i podelim ih po dekadama u kojima su dominirali, svi su poceli NBA karijeru deceniju pre. Medju ovim igracima se svakako nalazi goat svake dekade cak iako se neko ne slaze da je ovo 11 najvecih.

 

60s - Vilt, Rasel

70s - Dzabar

80s - Medzik, Leri

90s - Dzordan

00s - Dankan, Kobi, Sek

10s - Dzejms, Kari

 

Sto znaci, ako se tako nastavi, da igrac koji ce biti najbolji 2020ih vec uveliko igra u NBA-u od prosle decenije i ne bi trebalo ocekivati neko iznenadjenje od novih igraca.

 

Znaci, vrlo moguce je da goat 2020ih bude sa Balkana 😁

 

 

IMG_20220620_225936.jpg

Edited by Snjofko
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pa bukvalno će njih trojica du budu u prvom timu ove dekade. Janis je osvojio titulu i bio jednom MVP (u ovoj dekadi), Jokić ima dva MVP priznanja, dok je Luka ovde najmlađi i on će skoro sigurno da igra najjače što može do 2029, nešto slično kao Harden u prošloj dekadi, pa čak i ako ne osvoji titulu.

 

Naravno još ima 7 sezona, ko zna šta će se sve izdešavati, ali za sada ova trojica su opasni konkurenti za prvi tim.

Link to comment
Share on other sites

Verovatno će tražiti poslednji jak ugovor u karijeri, sa opet neke dve godine. Mislim da će se sledeća ekipa zajebati koja mu bude dala takav ugovor, jer je ipak napunio 37 godina i pojma nemam odakle je izvadio ovakve sezone u Milvokiju i Majamiju. Mislim da je samo pitanje vremena njegovog fizičkog pada.

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Barkley#34 said:

 :classic_biggrin: Mislim da si skroz u pravu, pokušavanje i uspeh su dve različite stvari, a još je veća razlika kada govorimo o delimičnom imitiranju načina igre. Zbog fizikalija je logično da će biti više onih koji će pokušavati da glume Stefa nego npr. Brona ili Janisa, ali da će doći do nivoa da se kaže da su blizu originala.... paaaa, teško.

 

meni lično je ova junikorn-segmentacija zanimljiva iz ugla napretka košarke;

pejstovao sam je potaknut tačnom primedbom fritroua da je curry jedan od najuticajnijih igrača ikada, u smislu načina na koji se igra, odnosno, koliko se igra promenila zbog njega.

 

u tom smislu, nije uopšte (imo) važno da li će neko dostići stepha. još ne možemo pročitati budućnost a lestvica u njegovom slučaju je postavljena visoko.

međutim, ono što pravi progres je napor-želja gomile klinaca koji se trude da preslikaju nešto što on radi: ne moraš da budeš visok, treba da budeš brz i da imaš šut koji može da ide sa 9 metara. 1.000 klinaca će pokušati tako nešto a po jedan ono što rade durant, giannis i lebron. 

 

nije tu ništa bolje ili lošije, samo primećujem rezultate. 

 

zato su za overall napredak (opet imo), korisniji ti koje je simmons okarakterisao kao tweener unicorns, jer daju mladima neku naizgled dohvatljivu aspiraciju (ona zapravo i nije toliko dohvatljiva ali joj se može težiti). ovi true unicorns su previše outer space, kao da su iz laboratorije.

Edited by uini
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, uini said:

međutim, ono što pravi progres je napor-želja gomile klinaca koji se trude da preslikaju nešto što on radi: ne moraš da budeš visok, treba da budeš brz i da imaš šut koji može da ide sa 9 metara. 1.000 klinaca će pokušati tako nešto a po jedan ono što rade durant, giannis i lebron. 

vidiš kako to uništava klince i decenije rada na tehnici - ovaj mali je sigurno već propao a vidi koliko se trudi da imitira:

Spoiler

 

 

ali da, bukvalno to. Već smo pisali o tome dosta davno čini mi se, tokom prvog GSW run-a, koliko će naši treneri biti u stanju da prepoznaju tendencije savremenog basketa i da se prolagode?

Edited by freethrow
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

šalu nastranu, uništavaće to mnoge klince. potreba da se šutne sa 9metara koči i jednog trajčeta da bude još bolji.

ali to je valjda prirodan proces: par koraka napred, jedan nazad pa tako redom

 

harden je doneo puno dobrih i puno loših stvari, na nekom svom planu koji nije za poređenje sa stephom

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobrodošlica svim novajlijama na forumu. Dakle, svima nama. 😄 

 

Što se tiče unicorness-a, mda, mi ovde raspravljamo jer imamo višak slobodnog vremena i volje da to uradimo (realno zanimljiva je tema), ali tačno je da je poenta u tom napretku i da neko inspiriše mlade nade koje dolaze. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da se vratimo na ono što je tužna realnost NBA, a to je otprilike priča Billa Simmonsa i njegovih minjona kod vođstva Bostana od 2:1. Kako su se zeznuli Vorjorsi što nisu trejdovali Kumingu Vajzmena Mudija i Pula za iskusnog plejof igrača pa da osvoje titulu. Hehehe.

 

Koliko je realno da se ovi momci razvijaju, pa makar i ne ostali svi u ekipi (ja tripujem da ostajemo bez Otto Portera, Bjelog i Garija Pejtona, što mi je najžalije), toliko je takav sticaj okolnosti - čini mi se - da hvatamo ligu u raskoraku, takoreći na krivoj nozi, u smislu da ne postoji očigledno ekipa koja ima dovoljno zajeban miks suvog kvaliteta, elitne odbrane, sigurnog napada, superstarova koji preuzimaju kad je čupavo i plejof iskustva. Jokić i Dončić su još mladi i u osrednjim ekipama, Finiks mi ne deluje kao da će sledeće godine imati više šanse protiv GSW nego ove u nekom eventualnom duelu, Juta je mrtva, Lakersi ako nešto uspeju da iskombijuju svaka čast, ali mi ne deluje realno. Jedina clear and present danger na Zapadu preti od Klipersa - trener koji je zajeban i opasan i namazan, niske brze petorke, trojkašenje po potrebi, opasna odbrana 1 na 1... Ipak, polagati nade u Kawhijevo zdravlje, iskrenost glede zdravlja, volju za basketom i uz sve to dosta ostareli core i povredljivog Džordža... ne znam. Da, tu je i Monfis, ali me oni iz nekog razloga ni malo ne plaše, barem dok ne nabace još jednog jako dobrog i iskusnog igrača.

 

Na Istoku pak ostaju Seltiksi kao top dogs, po meni, ostaje da se vidi šta mogu da urade na mestu kreatora koji im je užasno nedostajao. Ne mora da bude klasičan plej po meni, ali neko ko zna šta će sa loptom. Ne može Smart da bude plej šampionske ekipe. Milvoki će se vratiti sa Midltonom kojeg ja očigledno cenim malo manje nego Uini i ekipa, ali dobar je igrač nemašta. Možda mi je broj 2 Majami ali samo ako nabace još jednog profi skorera, a možda i Trejo eksplodira sa nekim novim igračima.

 

U svakom slučaju, mislim da je to jedan od razloga zbog kojeg je GSW toliko grizao u ovom plejofu - na stranu sezone povreda i preskakanja plejofa, ovo je baš bila opklada na sebe - zadržati prozor otvoren a ne rasprodati realno sjajne mladiće za neke plejof bačve i buriće na godinu-dve dana. Očekujem lagani start sezone, možda čak tu negde na 50% do nove godine, a onda postepeno trežnjenje i procenu ko može da preuzima ozbiljne minute (najverovatnije Mudi - a možda procene i da Mudi može da uzme i Poolovu ulogu)...

 

Jedno podsećanje, u avgustu prošle godine smo dobili jedan strašan udarac kao ekipa.

Spoiler

Kent Bazemore has decided to sign with the Los Angeles Lakers, rejecting a similar offer from the Golden State Warriors, according to the Athletic’s Shams Charania.

Bazemore, whose new deal is for one year, was attracted by the opportunity to compete for a championship with the Lakers. According to Charania, Bazemore turned down more money and years from Golden State.

 

Edited by freethrow
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, uini said:

 

meni lično je ova junikorn-segmentacija zanimljiva iz ugla napretka košarke;

pejstovao sam je potaknut tačnom primedbom fritroua da je curry jedan od najuticajnijih igrača ikada, u smislu načina na koji se igra, odnosno, koliko se igra promenila zbog njega.

 

u tom smislu, nije uopšte (imo) važno da li će neko dostići stepha. još ne možemo pročitati budućnost a lestvica u njegovom slučaju je postavljena visoko.

međutim, ono što pravi progres je napor-želja gomile klinaca koji se trude da preslikaju nešto što on radi: ne moraš da budeš visok, treba da budeš brz i da imaš šut koji može da ide sa 9 metara. 1.000 klinaca će pokušati tako nešto a po jedan ono što rade durant, giannis i lebron. 

 

nije tu ništa bolje ili lošije, samo primećujem rezultate. 

 

zato su za overall napredak (opet imo), korisniji ti koje je simmons okarakterisao kao tweener unicorns, jer daju mladima neku naizgled dohvatljivu aspiraciju (ona zapravo i nije toliko dohvatljiva ali joj se može težiti). ovi true unicorns su previše outer space, kao da su iz laboratorije.

Da primetim jer mi je zanimljivo: Tipičan primer posta sa kojim se slažeš u nekoj meri, ne i u potpunosti ali je tako dobro postavljena i obrazložena teza, koja tera na razmišljanje, da moraš da daš plus. :classic_smile:

 

Kao i sa Dejm sinoć, dok sam čitao ovo palo mi je na pamet nešto čega si se dotakao u narednim postu - ta Karijeva naizgled lakša dostižnost može biti kontraproduktivna jer ništa gore od gledanja milion loših kopija. Zato bih stvari postavio malo drugačije - koliko god da je teško u potpunosti imitirati ove iz laboratorije, što kažeš, i oni na svoj način mogu da budu kopirani, isto kao Kari, jer možeš da dostigneš neke aspekte njihove igre, čije su granice pomerili do ludila. Dakle, i oni su u neku ruku tvineri, samo je to manje vidljivo. Drugim rečima, koliko god da se čini da će se lakše doći do sledećeg Karija nego do sledećeg Brona ili Janisa, to može biti opasna varka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja uopšte ne sumnjam da će se do recimo 2030te pojaviti neki Predrag Saša Okunkagwu koji će imati telo i skočnost i brzinu Janisa, ali će mu šut biti negde u rangu prime Stepha i Klaya, pa će gruvati recimo 40ppg... Evolucija je čudo. Onda će krenuti priča da ali Majkl ima 6:0 i onda opet nanovo.

 

Retka prilika da se vidi kako bi izgledao Stef 90tih otprilike...

 

 

Btw, na 3:10 ima jedan play koji mi deluje tako tipično - najbolji defanzivac na pleju se morio jer ga Mahmoud puni celo veče kao papriku i kreće da mu uzme loptu, Mahmoud se okreće jednostavnim rolingom i odmah pripaljuje. Tu je i osećaj za mogući faul. Jebena tuga, Mahmoud je bio bukvalno 30 godina ipred svog vremena i košarkaški i ovako...

Edited by freethrow
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Barkley#34 said:

- ta Karijeva naizgled lakša dostižnost može biti kontraproduktivna jer ništa gore od gledanja milion loših kopija. Zato bih stvari postavio malo drugačije - koliko god da je teško u potpunosti imitirati ove iz laboratorije, što kažeš, i oni na svoj način mogu da budu kopirani, isto kao Kari, jer možeš da dostigneš neke aspekte njihove igre, čije su granice pomerili do ludila. Dakle, i oni su u neku ruku tvineri, samo je to manje vidljivo. Drugim rečima, koliko god da se čini da će se lakše doći do sledećeg Karija nego do sledećeg Brona ili Janisa, to može biti opasna varka.

 

milion loših kopija su produkt svake revolucije. kao kada je u drugoj polovini 20og veka svako poželeo da svira gitaru pa imaš grupu ruž koja peva sami na plaži.

iz tih milion će izaći jedan ili dva igrača koji mogu da dostignu neki smislen nivo (smislen = dovoljan da se porede sa curryjem) & usput će uvesti neku svoju iteraciju onoga što curry radi. to je u suštini progres, koji će trajati u tom curry-pristupu, dok neki strateg ne pronađe streptomicin za to ili bolji način.

 

s'druge strane, kako kopirati dr. J-a? jednostavno ti trebaju neki alati koje nemaš. isto važi i za barkleyja. eto zion je u teoriji odgovor na sir charlesa ali će izgleda morati drastično da skine kilažu i vrlo je moguće da neće moći da se meri sa njim kroz masa x ubrzanje pristup.

duranta možeš da oponašaš samo ako si krilo sa mekom rukom koje trenira basket, pa onda dođeš u kraj na teren gde su svi dve glave niži od tebe i nemaju tako dobar šut jer su amateri. onda izađeš na teren u nekoj ligi i ne možeš da budeš durant, jer, nit' si viši, nit brži, nit' bolji šuter a durant je sve to zajedno.

 

to ne znači da će true unicorns zauvek ostati čru. eto, možda je pojava giannisa na neki način eliminisala dr.J-a iz tog segmenta, pojma nemam. 

ali stičem utisak da se true unicorns ne pojavljuju zbog progresa košarke, odnosno, ugledanja na ranije primere, već pukim čudom (za razliku od tweenera npr).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Barkley#34 said:

 Drugim rečima, koliko god da se čini da će se lakše doći do sledećeg Karija nego do sledećeg Brona ili Janisa, to može biti opasna varka.

Meni se ovo ne cini ni najmanje. Sta vise.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...