Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

Ne znam za vas, ali ja jedva preziveh polufinale i finale konferencije. 

 

Ovo bolje da ili puknemo ili razvalimo. Nemam zivaca za jos koji g7. 

 

Vise sam uzivao kad sam neobavezno gledao PO, ali dobro. Sve je to cena banner-a 18.

 

Samo da TimeLord i Smart budu spremni. 

 

Link to comment
Share on other sites

Da vratim stari, ali dobri avatar u cilju podrške Kleju Tompsonu u pohodu ka novom prstenu i želim mu FMVP priznanje!

 

To je ovaj čovek zaslužio!

 

 

 

Sada vidim da prva utakmica serije kreće tek za 3 dana, pa ne znam na osnovu čega tvrdite da su Voriorsi veći favoriti u G1, nego što bi to bilo u sledećim utakmicama.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam i prije starta doigravanja pisao da Klay ne izgleda toliko loše koliko se piše. Jeste da je šutirao najlošije u karijeri, što i ne čudi posle više od 2 godine pauze, ali isporučio je i u tom periodu nekoliko 30+ partija sa 7-8 trica. U PO je podigao igru za jedan nivo više. Svakako je i dalje ozbiljno oružje i može da prelomi neki meč u korist GSW-a. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Upravo zato sam ja i pisao da je GSW favorit broj jedan (5 sadašnjih ili potencijalnih All Star igrača, tj. igrača tog kalibra), dok su neki fenovi džinksovali u smislu "nisu to više oni igrači". Na kraju su Voriorsi poprilični favoriti po svima - NBA analitičarima, publici, kladionicama itd. Ja jesam napisao 4:3 za Boston, što jeste moguće, ali objektivno, pre će biti 4:3 za GSW ili čak 4:2, jer ne znam kako će Boston mečovati ofanzivni potencijal GS, dok su odbrane statistički na istom nivou (prva i druga odbrana lige). Nadam se da će atletika Kelta biti X faktor. Će vidimo. 

Link to comment
Share on other sites

gledajuci ovogodisnji playoff, da se zapitas da li je pametna odluka dati centrima 25+ miliona ugovor. mozda trojica/cetvorica zasluzuju te pare i mogu isporuciti i u playoffu, ali evo treci je vec eksploatiran™ a cetvrti se nije previse proslavio s obzirom na steceni renome prethodnih sezona.

 

ekipe koje planiraju dati pare aytonu, verovatno bi bolje prosle da te pare daju nekom krilu koji je bar solidan na obe strane terena.

Link to comment
Share on other sites

Imho Ejton ce izgledati bolje u ekipi gde ce mu biti predodredjen veci nivo protagonizma.

 

Ne mislim da ce se ekipe koje mu ponude max zajebati. On ga nije vredan trenutno, ali moze da postane vredan njega vec za sezonu kasnije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iskren da budem, smučilo mi se da čitam kako se bacaju drvlje i kamenje po Ejtonu, nakon jedne loše serije u kojoj on nije jedini krivac, već i Buker i CP3, kako to da do sada nije Bukerov max dovođen u pitanje? Da li treba da vadim njegovu statistiku u seriji sa Dalasom? Takođe, Ejton je odigrao najkorektnije moguće u prethodnoj seriji sa Pelikansima sa 21ppg sa brutalnim procentima!

 

Lejkersi da mogu, zlata bi dali da mogu imati Ejtona!

Edited by Dracarys
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stavio sam GSW u 7, samo zbog iskustva i prednost domaćeg terena. Boston je veći i imaju više atletike, ne znam da li će moći small ball da prođe protiv njih. Ne bi me čudilo da Boston osvoji, mada mislim da će bravure Smarta i gluposti koje dolaze iz neiskustva doći na naplatu u finalu.

 

U svakom slučaju, očekujem dobru seriju.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Horium said:

Imho Ejton ce izgledati bolje u ekipi gde ce mu biti predodredjen veci nivo protagonizma.

 

Ne mislim da ce se ekipe koje mu ponude max zajebati. On ga nije vredan trenutno, ali moze da postane vredan njega vec za sezonu kasnije.

 

problem sa aytonom je radna etika i sveukupan pristup prema igri.

 

tokom serije sa dallasom izasla vest da je vise puta bilo kako cele noci igra igrice i spava nekoliko sati nocu.

 

uostalom, kako je 1 monty williams pricao o njemu, moze se pretpostaviti da nije omiljen u svlacionici.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U to se uklapa i njegov proklamovani prvi cilj u trenutku kada je bio ruki ("Getting second NBA contract"):

 

 https://www.google.com/amp/s/sports.yahoo.com/amphtml/aytons-simple-goal-getting-second-nba-contract-224614232--spt.html

Inače se ne slažem sa pričom o bezvrednim centrima. Jokić je igrao sa G ligašima, tu nije mogao ništa. Embid je igrao povređen i sa Hardenom koji je bleda senka nekadašnjeg igrača, tj. propo, i opet su sjajni Majami odveli u 6. KAT je bio blizu da sa Minesotom izbaci fenomenalne Grizlije. Itd. Ako je narativ oslonjen na Lukin proboj u finale Zapada, to je samo sticaj srećnih okolnosti za Dalas da natrče na Finiks koji se raspada od treće utakmice do kraja serije, uz povredu kvada Krisa Pola itd.

Dalas bi izbacili i Memfis i Minesota, da su na njih natrčali.

Edited by displejnejm
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gggggggg said:

 

problem sa aytonom je radna etika i sveukupan pristup prema igri.

 

tokom serije sa dallasom izasla vest da je vise puta bilo kako cele noci igra igrice i spava nekoliko sati nocu.

 

uostalom, kako je 1 monty williams pricao o njemu, moze se pretpostaviti da nije omiljen u svlacionici.

 

Kako je Williams pricao o njemu?

 

Ono sto sam uspeo da nadjen na netu sve je u poslednjih godinu dana, kada je vec pukla tikva jer FO nije hteo da da Ejtonu max koji je on zeleo, citirajuci niske brojke (niske brojke koje je imao jer se posvetio timskoj igri na njihov nagovor).

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, gggggggg said:

gledajuci ovogodisnji playoff, da se zapitas da li je pametna odluka dati centrima 25+ miliona ugovor. mozda trojica/cetvorica zasluzuju te pare i mogu isporuciti i u playoffu, ali evo treci je vec eksploatiran™ a cetvrti se nije previse proslavio s obzirom na steceni renome prethodnih sezona.

 

ekipe koje planiraju dati pare aytonu, verovatno bi bolje prosle da te pare daju nekom krilu koji je bar solidan na obe strane terena.

 

već sam negde, u nekoj podcast-diskusiji (verivatno kod simmonsa), čuo tu tezu:

da li tim može biti legit contender za titulu ako daš centru taj max ugovor a centar nije jokić, embiid ili neko treći vrhunskih performansi

 

meni se čini da je to ipak blaga zabluda u logici & da će ekipa imati problem da bude pravi contender svaki put kada daš max igraču, bez obzira na poziciju, koji ne može da isporučuje svoje u kontinuitetu.

 

donovan mitchell npr. derozan / lavine. breadly beal. još je rano al' možda trae young.

ima rezona u tome da dobar-not-great centar može da radi pos'o, dok dobar-not great trpač verovatno ne može ali opet sve to zavisi i od konstrukcije ekipe, trenera, načina na koji igraju.

 

šta znam, nisam pametan a aytonu bih poručio, come to nyk bro. mitch lob je utro put tradiciji da jeknicks- centrima prioritet fortnite pa onda basket.

Link to comment
Share on other sites

@freethrow, vidi ovo, ista fora kao dnevna mvp & goat lista

 

We’re simulating the postseason every day.

This chart shows each team’s likelihood of advancing in each round and winning the 2021-22 title.

Postseason Odds

Team       Win Title

Celtics     61%

Warriors  39%

 

https://www.theringer.com/nba/22948049/nba-playoff-lottery-odds-probability-model

Link to comment
Share on other sites

Uini, znam da nemamo šta da tražimo i da smo, što neko reče na Redditu, kao Lakersi sa Magicom 1991. protiv mladih Bullsa, ali šta da se radi? Borićemo se, što bi rekao vučić, daćemo sve od sebe, probaćemo da branimo zelene džinove i da malo ubrzamo igru i valjda ćemo uzeti barem jednu počasnu pobedu, za Čejs centar. Mi smo već pobedili, svaka pobeda koju uzmemo ili pokušamo da uzmemo u finalu je čista premija.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...