Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

Tolike su mi razlike između serija na Istoku i Zapadu, da nikako ne uspevam da ih uporedim i objektivno odmerim snagu ekipa. Kao dva različita sporta, u pogledu taktike, dinamike.. sad da me neko pita da li je GSW značajno slabiji, jači ili jednak MIA/BOS, pojma nemam. Nemam osećaj koliko bi ove čelične odbrane omele GSW, niti koliko bi GSWova dinamika izbacila iz koloseka šampiona istoka. Jedno je sigurno, GSW bi trebalo da bude značajno odmorniji. Takođe, iskustvo koje imaju u ovakvim situacijama je neprocenjivo. Oni manje više, zdravi i spremni, kao kolektiv, nisu poraženi već 6-7 godina. Ne izgledaju više kao svemirska ekipa, protivnici su evoluirali i prilagodili, ali i oni su pronašli neka nova oružja i zadržali svoju tm igru, sa puno trčanja, kretanja i pasova.

 

Čestitke Majamiju, očekivao sam da Boston završi seriju noćas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Урош19 said:

Весело

 

videćemo, eto ime udoka je ruki, pa mu ništa ne fali.

meni je to više legit nego da uzimaš nekoga iz gomilice averidžara trenera u nba koji se tu vrte kao menadžeri u korporacijama, na osnovu nekog cv-ja

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/25/2022 at 7:27 PM, freethrow said:

@Ta'veren Ne razumem šta hoćeš da kažeš. Onaj tvit koji si kačio kada kliknem meni izbaci ovo:

E60rwL5VoAEoeP1?format=jpg&name=medium

 

Ja kladže nisam nikada pratio, samo ove priglupe sajtove koji izbacuju hottake predikcije i tu zaista nisam video da je neko stavljao GSW u top 3 Zapada a kamoli cele lige. Logično je da neko stavi Phoenix ispred ako su igrali finale.

 

Izvini sto kasnim na odgovoru. Taj tvit za kvote je izbacen odmah nakon zavrsenog proslogodisnjeg finala, a pozicija GS se kotirala na vise mesta od cetvrtog do sestog mesta na osnovu tih par tabela koje sam video(i da je sedmo mesto nije problem). To se moze videti i u ona dva skrinsota u prethodnom postu. I to kada su bili nize, gurali su recimo Kliperse ispred njih. Na kraju krajeva, vecina timova na vrhu su rangirani na osnovu superstarova koje imaju (neko se tu nadje zbog uspeha iz prethodne sezone) i ko je sta osvojio. Kako pocne sezona tako se mesa redosled u zavisnosti od forme.

 

Napisao sam bio vec, nije problem kada stave Lejkerse i Sanse ispred njih (pa da kazem i Kliperse iako nije bilo bas realno da zavrse ispred GS u regularnoj sezoni), ali sto se vise gura timova izmedju njih i Voriorsa, to se Voriorsi vise potcenjuju. Manje-vise sve te ekipe su se pokazale u PO ranijih godina i videlo se sta im fali za vise. Sve te ekipe bi u PO seriji jedino mogli da izbace nekompletne Voriorse. Pretpostavljam da je jedan od ciljeva pre sezone bio da ne padnu toliko nisko, pa da u prvoj rundi nalete na Lejkerse ili Sanse. Sa ostalima se moze igrati i mogu ih izbaciti.

 

Lik (Arash Markazi) koji je okacio taj tvit je bivsi kolumnista LATimesa, a Bovada je legit kao i druge stvari na americkom trzistu.

 

Iako se nikad ne kladim, zbog americkih sportova mi je uvek interesantno kako neka ekipa bude losije rangirana, pa dobaci daleko. Na ovoj tabeli recimo nema Memfisa uopste i video sam da je bio rangiran od 16og mesta pa na dole. Analiticare uglavnom izbegavam, jer vodjeni emocijama i njihovom logikom mogu da budu blize pogotku od kladionica, a mogu i vise da omase. Kada bi u GS razmisljali kao analiticari ili kao navijaci u poslednjih 9-10 meseci, do sada bi vec ispali.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

videćemo, eto ime udoka je ruki, pa mu ništa ne fali.

meni je to više legit nego da uzimaš nekoga iz gomilice averidžara trenera u nba koji se tu vrte kao menadžeri u korporacijama, na osnovu nekog cv-ja

 

Upravo tako. Jok, treba da dovedu Riversa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ova partija Dzimike je verovatno i jaca od one Dzejmsove '12 kada se u obzir uzmu jacina ovih i onih Seltiksa i momenti u kojima je ovaj postizao poene.

 

Pojavljivao se svaki put kada bi ih Boston stizao i prestizao i bukvalno ih sam nosio u 4. cetvrtini sa 17 poena. Jedini clutch sut pored njega u poslednjoj cetvrtini je pogodio Lauri onom trojkom za 104:104.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Sansi su krivi sto je finale zapada bilo potpuno nezanimljivo.

Odmorni ratnici ce svakako biti u prednosti ko god im dodje.

Batler je vukao Majami toliko dugo, ali protiv odbrane Bostona ce tesko moci sam.

Prednost dajem Bostonu, navijam za Majami.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MrTripleDouble said:

Ova partija Dzimike je verovatno i jaca od one Dzejmsove '12 kada se u obzir uzmu jacina ovih i onih Seltiksa i momenti u kojima je ovaj postizao poene.

 

Pojavljivao se svaki put kada bi ih Boston stizao i prestizao i bukvalno ih sam nosio u 4. cetvrtini sa 17 poena. Jedini clutch sut pored njega u poslednjoj cetvrtini je pogodio Lauri onom trojkom za 104:104.

To može da kaže samo neko ko nije gledao Bronov meč!

 

Bron je imao 19/26 iz igre, o čemu govorimo?

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, freethrow said:

Rispek za šibanje na IStoku. Mislim da će da bude napeto i neizvesno finale ko god da prođe sa Istoka - ostale su bukvalno jedine dve ekipe koje igraju pravi basket i to 48 minuta. 

 

Fun fact, juče mi stari košarkaški trener od cirka 63 godine ispriča kako gleda NBA i kako ga iritiraju ekipe poput Dalasa i Milvokija, te kako ga jedino GSW podseća na bjutiful gejm SFRJ sa protrčavanjima, pasovima i 5+ dodavanja po meču. To je otprilike poslednja osoba od koje bih to očekivao, obično su matoreksi u fazonu  ne šutiraj sa 8 metara, daj da spuštamo pod koš i da zidamo

 

Juče pisah Uiniju kako bih dao novce da slušam kako Vlade Đurović komentariše utakmice GSW. Eventualno Denda ili Gajić (ukoliko nije umro) da mu budu Kole to my Edin.

U stvari je old SFRJ school šut za tri, odnosno šut in general. Hrkljuš je došao kasnije

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milos 3.14 said:

U stvari je old SFRJ school šut za tri, odnosno šut in general. Hrkljuš je došao kasnije

 

ovo je sfrj bball

 

Quote

GSW podseća na bjutiful gejm SFRJ sa protrčavanjima, pasovima i 5+ dodavanja po meču

 

svakako na drugačije postavljenu odbranu, jer je logika igre bila daleko bliže košu ali to je esencija

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Milos 3.14 said:

Tačno, ali poenta toga je bila da se uputi šut, često sa poludistance jer trojki nije bilo.

Tek je sa pojavom trojke, paradoksalno,  počeo da se menja narativ, da se više gura lopta pod koš i da se igra hrkljuš

 

ja sam mislio pre svega na igru iz druge polovine 80ih ali okej

Link to comment
Share on other sites

Osim što me Boston sahranio na prognozama jer ih nisam pratio u drugom delu sezone, odgledao sam ih malo u ovom plejofu i i dalje ne mogu da formiram neko mišljenje o njima u smislu dometa. Na momente mi deluju kao opasni razbijači koji mogu svakoga da oderu - pa i GSW i Milvoki i slično, nešto poput FIniksa, a ponekad mi deluju kao limitirana ekipa, sa Horfordom koji igra na magiju u poznim godinama, na Tejtuma koji je sjajan i na Browna i TimeLorda koji mi ne ulivaju preveliko poverenje u dugoj seriji. Da li će Miami imati psihološku prednost u 7moj? Da li Bostonu fale ballhandleri? Ko uopšte handluje ball kod Bostona osim Smarta? Zašto su u poslednjoj utakmici igrali efektivno sa 6 igrača? Da li White može da bude na terenu protiv ekipe koja ima ozbiljne pucače poput GSW? Nepoznanica su mi i dalje kao i na početku plejofa, iako sam oduševljen kako su rastavili na proste brojeve Bruklin i izbatinali rukometaše.

 

Šešelj mode: Moram da se izvinim Stivu Keru za sva g&&vna koja sam iz&&rao o Kleju Tompsonu i o tome kako kvari igru i nema nogu i lateralnu kretnju i pripaljuje bez savesti. Stiv Ker je znao, deda je znao da će ga unuk odvesti i da bi bila tužna priča da je poremetio drugarstvo i jedno carstvo u kojem caruje Drejmondstvo, i da GSW šanse ima samo sa celom trojkom zajedno, ali je prelepo nakalemio na sve to Pula i Wiggaru, izvukao iz frižidera Sandor Klegane Looneya, ostao sasvim miran kada su mu javili da je Igoudala otišao na neko bolje mesto na kojem sada igra strašan basket, pridodao malo Portera i uopšte napravio jedan ludi miks od ekipe koji ne bi bio moguć bez potpune integracije Kleja i što bi fudbalski poslenici rekli istrpreo je i ispoštovao Klejaru a ovaj mu je uzvratio znači titulom Zapada za sada. Izvini Stive Kere i izvini Majerse ovom prilikom znači jebiga.

Edited by freethrow
  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, freethrow said:

Osim što me Boston sahranio na prognozama jer ih nisam pratio u drugom delu sezone, odgledao sam ih malo u ovom plejofu i i dalje ne mogu da formiram neko mišljenje o njima u smislu dometa. Na momente mi deluju kao opasni razbijači koji mogu svakoga da oderu - pa i GSW i Milvoki i slično, nešto poput FIniksa, a ponekad mi deluju kao limitirana ekipa, sa Horfordom koji igra na magiju u poznim godinama, na Tejtuma koji je sjajan i na Browna i TimeLorda koji mi ne ulivaju preveliko poverenje u dugoj seriji. Da li će Miami imati psihološku prednost u 7moj? Da li Bostonu fale ballhandleri? Ko uopšte handluje ball kod Bostona osim Smarta? Zašto su u poslednjoj utakmici igrali efektivno sa 6 igrača? Da li White može da bude na terenu protiv ekipe koja ima ozbiljne pucače poput GSW? Nepoznanica su mi i dalje kao i na početku plejofa, iako sam oduševljen kako su rastavili na proste brojeve Bruklin i izbatinali rukometaše.

Boston je ekipa kojoj treba normalan Kajri ili prajm kemba,nisu slučajno tražili takvog igrača.

Sve imaju sem još malo plejmekinga

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...