Jump to content

Rusija - zemlja cuda


dude

Recommended Posts

Drzava koja se bori za slobodu i demokratiju.

 

Putin sada želi razvlastiti kritičare - žene vojnika koji prosvjeduju također bi bile pogođene

 

Spoiler

Rusija nastoji suzbiti svaki oblik neslaganja. Novi zakon želi još više otežati stvari protivnicima rata: nacrt predviđa oduzimanje imovine.

Moskva - Steže se obruč oko protivnika rata u Rusiji : Moskva je u ponedjeljak (22. januara) raspravljala o nacrtu zakona o oduzimanju novca, imovine i dragocjenosti osobama koje su optužene za širenje "lažnih informacija" o vojsci i ratu u . Ukrajini kriv. Kremlj malo taji da je zakon usmjeren na protivnike rata. Uključujući majke i supruge regrutiranih vojnika.

 

Konfiskacija imovine: Novi ruski zakon usmjeren je na protivnike rata u Ukrajini

Otkako je započela ruska invazija na susjednu zemlju, Moskva je donijela nekoliko zakona usmjerenih protiv kritičara Kremlja i rata u Ukrajini. su zatvorske kazne do 15 godina Za kritične izjave o vojsci predviđene . Hiljade protivnika ruske vojne operacije već su u zatvoru. Sada planirani zakon dodatno pojačava pritisak na kritičare. Novi nacrt zakona bit će uveden u Dumu u ponedjeljak, rekao je u subotu predsjednik Državne dume Vjačeslav Volodin. Duma je donji dom ruskog parlamenta.

Ruski državni mediji javljaju da sve glavne parlamentarne skupine podržavaju nacrt. "Svatko tko pokuša uništiti i izdati Rusiju mora dobiti zasluženu kaznu i nadoknaditi štetu koju je prouzročio zemlji svojom imovinom", napisao je Volodin na online servisu Telegram. Tom mjerom namjeravaju se kazniti "lopovi" koji "blate našu zemlju, vojnike i časnike koji sudjeluju u specijalnoj vojnoj operaciji".

 

Protivljenje ukrajinskom ratu: pravni stručnjaci o nacrtu zakona Kremlja u Rusiji

Pravni stručnjaci upozoravaju da zakon olakšava i kažnjavanje ratnih protivnika koji su pobjegli iz zemlje. Novi propis prvenstveno je usmjeren na borbu protiv "unutarnjeg neprijatelja" - "protivnika rata koji šire svoja mišljenja i pokušavaju uvjeriti druge", rekla je za Guardian Maria Nemova, odvjetnica u skupini za ljudska prava Memorial . Honorari novinara ili istraživača također bi mogli biti zaplijenjeni.

Evgeny Smirnov, šef odvjetničke tvrtke First Department Prijedlog zakona bi ruskim agencijama za provođenje zakona dao "novi alat za vršenje pritiska na one koji se ne slažu s politikom ruskih vlasti", rekao je za Guardian . Ratni protivnici bili bi stoga u opasnosti da im ruska država oduzme stanove, automobile i drugu imovinu stečenu prije počinjenja zločina.

 

Novi zakon utjecao bi i na prosvjednice majke i supruge mobiliziranih vojnika u Rusiji

Zbog već oštrih kazni i državne propagande, otpor se rijetko pojavljuje na ruskim ulicama. Nedavno je nekoliko ljudi prosvjedovalo - ne protiv rata, već zbog kvarova na grijanju na temperaturama i do minus 25 stupnjeva. Tu i tamo postoje kritički komentari o vojnoj operaciji na internetu. U četvrtak je ruski aktivist za ljudska prava osuđen na tri godine zatvora. Sud je presudio da je on “diskreditirao” rusku vojsku u komentaru objavljenom na internetskim mrežama. Ali prosvjedi protiv rata su rijetki.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

sve isto kao kod nas 90-ih. Društvo degradira u pravcu srednjeg veka. Što duže bude trajalo ovo ludilo u rusiji to će sve više ličiti na neku džamahiriju jer je kopanje rovova između rusa i normalnog sveta jedini način da putin očuva svoj rejting.

Link to comment
Share on other sites

To nisu ni blizu isti primeri to ti je čista relativizacija ove gadosti. Ovo je Vladika koja propagira čistu mržnju prema drugima i ropski položaj za žene a ovakvih nazadnih stvari imaš koliko hoćeš, čak imaju i zakone koji zabranjuju razno razne strane koje se Putinu ne sviđaju. To čak ni Trampu nikad nije palo na pamet da kaže a kamoli nekom drugom na zvaničnoj poziciji u nekoj normalnoj zemlji. A Rusija još uvek nije dotakla dno, ovo će još dobrano da traje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Klotzen said:

To nisu ni blizu isti primeri to ti je čista relativizacija ove gadosti. Ovo je Vladika koja propagira čistu mržnju prema drugima i ropski položaj za žene a ovakvih nazadnih stvari imaš koliko hoćeš, čak imaju i zakone koji zabranjuju razno razne strane koje se Putinu ne sviđaju. To čak ni Trampu nikad nije palo na pamet da kaže a kamoli nekom drugom na zvaničnoj poziciji u nekoj normalnoj zemlji. A Rusija još uvek nije dotakla dno, ovo će još dobrano da traje.

Takvih "svestenika" imas u svim religijama na svetu samo su razvojem drustvenih mreza postali dostupniji sirem krugu pratilaca.

Veci problem su ljudi koji takvima veruju i ravnaju se po njihovim ucenjima i savetima.

Link to comment
Share on other sites

 

"Krčka iz lonca" zvani Rusija. Ljudi polako počinju da protestvuju iako znaju da im ne gine suđenje i zatvor. Kako broj mrtvih rusa bude nastavio da raste sve će veći otpor biti. Na kraju će putin doći u situaciju da ni zakoni, progon, novičok i "promaja" više ne mogu da zaplaše ljude. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2024 at 6:30 PM, Eddard said:


 

 


A takvih je u Rusiji za ca. tri reda veličine više nego u normalnom svetu. Da, to je problem.

 


Daj brate reci kada si bio poslednji put u Rusiji? Na osnovu čega iznosiš ovakve ozbiljne tvrdnje? 

Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2024 at 3:15 PM, Kronostime said:

To nije samo ekskluzivitet Rusije vec se desava u citavom svetu.

 

Tačno je da ih ima gde god hoćeš na kilo, ali takvi se ne pitaju ni za cenu piva ispred lokalnog ekvivalenta seoske zadruge.

 

32 minutes ago, Мџе said:

Daj brate reci kada si bio poslednji put u Rusiji? Na osnovu čega iznosiš ovakve ozbiljne tvrdnje? 

 

Ne znam za kolegu, ali ja sam bio službeno oko godinu dana pre korone. Ako izuzmemo Moskvu i Piter, gde ima obrazovanog sveta koji ne podržava Putlera, u odnosu na njihove selendre je Kalueđerica akademija nauka u intelektualnom smislu. izgleda otprilike kao da si srednjevekovnom stanovništvu dao mobilni telefon i automobil, ali mentalitet je tu negde na nivou srednjeg veka.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Мџе said:


Daj brate reci kada si bio poslednji put u Rusiji? Na osnovu čega iznosiš ovakve ozbiljne tvrdnje? 

 

Vjerovatno na osnovu onoga sto njeni zvanicnici govore i rade koji su izabrani da predstavljaju svoju zemlju sa nekih 70%-80% glasova... Ima mnogo divnih i izvanrednih ljudi u Rusiji, ali oni ne dobijaju prostor da bilo sta urade ili kazu - dok su hiljade onih kojima oci zacakle na pomen unistenja Evrope sve do Lisabona - sa kojim btw nikada nisu imali nikakav problem... Uz poseban nacin na koji izgovaraju "kinzal"...

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Hamilton said:

Nemojte tako, Kronos nije za nasilje i ne podrzava Rusiju. Vidite kako se kulturno javio da replicira na opasku da mordor tone u srednji vek, dok ga gomila drugih vesti ovde ne zanima. 

 

Zanimljivo je ovo. Na ovoj temi vlada pretežno antirusko raspoloženje, što je rekao bih i logično s obzirom na količinu sranja koje su u poslednje vreme napravili. E sad, kada jedan sentiment toliko dominira, postoje ljudi koji prirodno teže ka tome da zauzmu suprotno stanovište od većinskog, da se da i neka drukčija perspektiva. Nije to loše, meni su lično mnogo draži takvi nego npr. onaj tip što '44 pređe u partizane, a '90 počne da priča kako je sve vreme bio ugnjetavan i krišom slavio slavu.

 

A inače, lupati etikete i biti bezobrazan je poprilično lako kada imaš većinsko mišljenje na svojoj strani.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ters said:

 

Vjerovatno na osnovu onoga sto njeni zvanicnici govore i rade koji su izabrani da predstavljaju svoju zemlju sa nekih 70%-80% glasova... 

 

Ma da. To baš tako funkcioniše. Kao da Vučić predstavlja nas ili pola gradjana Srbije s obzirom na podršku koju uživa. Pa u svakom kućanstvu su onda pola ljudi manipulatori i šizofreni kao i on.

 

7 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Tačno je da ih ima gde god hoćeš na kilo, ali takvi se ne pitaju ni za cenu piva ispred lokalnog ekvivalenta seoske zadruge.

 

 

Ne znam za kolegu, ali ja sam bio službeno oko godinu dana pre korone. Ako izuzmemo Moskvu i Piter, gde ima obrazovanog sveta koji ne podržava Putlera, u odnosu na njihove selendre je Kalueđerica akademija nauka u intelektualnom smislu. izgleda otprilike kao da si srednjevekovnom stanovništvu dao mobilni telefon i automobil, ali mentalitet je tu negde na nivou srednjeg veka.


Ja sam obišao više gradova nego ti i žena mi je Ruskinja tj. Tatarka. Poslednji put sam bio u septembru.


Svugde imaš manje obrazovanih i podležnim propagandi i onih koji žive u velikim gradovima i razmišljaju svojim glavom. Barem smo i jedni i drugi Sloveni i sličan nam je mentalni sklop. Studirao sam i u Varšavi pa sam se i tamo uverio u te neke panslovenske karakteristike. A da ne pričam da smo svi u nekoj ruci podložni propagandi. Za dosta stvari koje se ovde pišu/postuju znam da nisu istina jer sam bio skoro i video da nije tako. Ima i tačnih. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Мџе said:

 

Ma da. To baš tako funkcioniše. Kao da Vučić predstavlja nas ili pola gradjana Srbije s obzirom na podršku koju uživa. Pa u svakom kućanstvu su onda pola ljudi manipulatori i šizofreni kao i on.

 

Nazalost funkcionise - i htjeli mi to ili ne, Vucic predstavlja sve gradjane Srbije. Kada smo bili drugaciji, predstavljali su nas drugaciji. 

Edited by ters
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Мџе said:

Ja sam obišao više gradova nego ti i žena mi je Ruskinja tj. Tatarka. Poslednji put sam bio u septembru.

 

Jesi li ubrojao i selendre? Uzgred, i moja je delimično Ruskinja, tačnije rusko-poljskog porekla, ali od onih koji su pobegli od divljaka posle I svetskog rata. Doduše, ti su čitali knjige i bavili se naukom dok su preci ovih po selendrama živeli sa kozama i ovcama. Taj deo porodice je nastavio sa istim poslom do danas, ali nešto ne mrze Ukrajince, dok o Putleru misle isto što i o njegovom austrijskom kolegi sa čudnim brkovima.

 

13 minutes ago, Мџе said:

Barem smo i jedni i drugi Sloveni i sličan nam je mentalni sklop. Studirao sam i u Varšavi pa sam se i tamo uverio u te neke panslovenske karakteristike.

 

Misliš na votku? Ja ti tu nisam baš neki sagovornik jer nisam alkoholočar, a poslednje pivo sam popio pre nekoliko godina. Sa ruSSkim vukojebincima nemam baš ništa zajedničko u mentalitetu. Sa onim normalnim imam podosta zajedničkog, ali ih nešto ne zanimaju pan-budalaštine.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1. ko vam brani da pisete nesto lepo o Rusiji ? Predlog - na svaku losu vest o russiji, stavite jednu lepu o Rusiji.

2. u russiji nema bas puno lepih stvari (osim prirode i poneka ruskinja)

3. ovde se moze naci dosta razlicitih (vecinom istih) misljenja oridjinal russa - 1420 by Daniil Orain

Vecinu tamo vidjenog ne bih vodio pod civilizovano razmisljanje, da ne govorimo o strahu koji se oseca cak i kroz zicu.

4. ovo je strava kanal kojim se napajaju generacije russa - russian media monitor

5. koliko ce ih glasati sada za zlog gnoma ? 70% 80%

To je valjda isto neki pokazatelj njihovih ubedjenja.

6. treba prihvatiti cinjenicu da je russija trenutno (a i veci deo istorije je bilo slicno) oligarsko-mafijasko-imperijalisticka diktatura

7. neka odjebu iz Ukrajine pa cemo mozda lepse pisati o ostatcima njihove kulture (jer ovo sada nije kultura; to sto se kite proslim velikanima, to radi svaka diktatura)

 

Sto se mene tice do daljeg vazi - sto gore po russiju, to bolje za Evropu (a i svet).

 

Zar se niko u Rusiji ne zapita kakva zemlja i sa kakvim standardom su mogli biti, da nemaju taj mafijaski sistem i zlog gnoma na vlasti ?

- ogromna zemlja sa velikim rudnim bogatstvima

- 300 milijardi dolara rezervi + zlatne rezerve

- stotine milijardi pokradeno od oligarha

- turisticke mogucnosti

- veliki prihodi od poljoprivrede

- mogli su i nekakvu industriju da razviju

- NIKO IH NIKADA NE BI NAPAO

Mogli su postati Svajcarska, samo da su se malo potrudili i postali normalni, ali ne, hajde da idemo malo da osvajamo tudju zemlju i ubijamo susede, "bracu". FUCK!

Edited by Dragan
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

sličan nam je mentalni sklop.
 
Možda je vama, meni nije.
 
Tačnije sličan je onoj većini što ovde srećno glasa za diktatora koji im 13 godina zavlači dildo u sve otvore, piša po njima, ubija ih, siluje im žene, popovima podvodi decu, (Isto ko što i onaj ludak u Rusiji to radi nešto duže), kukavički slugeranjski, podanički mentalitet.
Ne hvala na tom mentalitetu. I'll pass.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Jesi li ubrojao i selendre? Uzgred, i moja je delimično Ruskinja, tačnije rusko-poljskog porekla, ali od onih koji su pobegli od divljaka posle I svetskog rata. Doduše, ti su čitali knjige i bavili se naukom dok su preci ovih po selendrama živeli sa kozama i ovcama. Taj deo porodice je nastavio sa istim poslom do danas, ali nešto ne mrze Ukrajince, dok o Putleru misle isto što i o njegovom austrijskom kolegi sa čudnim brkovima.

 

 

Misliš na votku? Ja ti tu nisam baš neki sagovornik jer nisam alkoholočar, a poslednje pivo sam popio pre nekoliko godina. Sa ruSSkim vukojebincima nemam baš ništa zajedničko u mentalitetu. Sa onim normalnim imam podosta zajedničkog, ali ih nešto ne zanimaju pan-budalaštine.

 

 

 

Očigledno nisi bio u srpskim vukojebinama. Mislio sam na način razmišljanja, sagledavanje širi slike vezano za istorijske događaje, razumevanje uzročno-posledične veze i tako dalje. Tu smo mi Južni, Zapadni i Istočni Sloveni jako slični.

 

Poslednja dva posta pre mene su klasična ganeralizacija i nepoznavanje materije. Mišljenja zasnovana na Tviteru i jutjub kanalima. Ajde ne mora da su zasnovana na nekim istraživanja sa Emeralda, ScienceDirect-a ili Springera, nego barem neka lična iskustva pa da ima nekog osnova. Evo naprimer, samo ako pogledamo pogledamo pozitive sitnice i uticaje koje smo sa sa poslednjom migracijom Rusa u Srbiji dobili:

 

1. Yandex go aplikaciju koja je ima bolju korisničku podršku nego Uber, Bolt ili Grab kao primere koje sam koristio. Niko ne more više da se brine da će ga neki taksista vozikati krugovima po Beogradu jer će dobiti svoj novac nazad.

2. Ogroman uticaj na kulturu. Kada se izvodi balet Gusar u narodnom pozorištu, većina plesača su Rusi. Ili Kiril Serebrenikov koji je jedan od priznatijih pozorišnih režisera u Evropi je skoro organizovao dvojezičnu predstavu "Obična Priča" u CzK Vlada Divljan.

2. Jandeks uvodi robote za dostavu i trenurno rade testne probe u Beogradu. 

3. U ruskim restoranima je zabranjeno pušenje. Zemlja koja je imala isti problem sa pušačima kao mi uspela je skoro skroz da izvede iz navike ljude da puše u restoranima i javnim ustanovama. To je inače poslužilo vlasniku Endorfina da i on zabrani u svom restoranu isto i iskreno se nadam da je to put i za ostale.

4. Barsku scenu su podigli su za još jedan nivo. Na primer Tiki bar je nešto što u ovom gradu nije postojalo a Budimpešta je imala.

5. Cvećara Botanika koju drže simpatične Ruskinje je po izgledu buketa 3 nivoa iznad naših cvećara. Plus imaju veći izbor kao na primer Ranunkule ili Anemone koje nisi mogao da nađeš ranije. Znači automatski su digli kvalitet usluge. Dd naših možda je jedino Cvetologija može tu da parira.

6. Mislim da i u AnyGo car sharing-u koji se skoro pojavio u Beogradu ima isto upliva Rusa ali za ovo nisam 100% siguran.

 

I tako dalje, i tako dalje. Postoje još brojni primeri za koje nisam upoznat. I ovo je samo vezano za nas. Ne želim da ulazim dublje u čemu je Rusija i Moskva bolja nivoima iznad od ostalih EU metropola u kojima sam živeo i radio (Berlin i Stokholm). I naravno u nekim stvarima gora. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...