Jump to content

EUROLEAGUE 2021/22, devotion still in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

42 minutes ago, propolis said:

Real na visokim pozicijama ima Jabuselea, Tompkinsa,Rendolfa,Poirea i Tawaresa, ubedljivo najveći potencijal pod košem.

 

 

Ne znam kada sam gledao ekipu sa većim disbalansom između spoljne i unutrašnje linije.

 

Sa jedne strane gledaš kako izgledaju njihovi visoki i to u trenutku kada je odsutan Tavareš: Jabusele gazi, Poire dosta dominantan, Rendolf kao nekada. Na kraju uđe Tompkins i ne promaši ništa.

 

Sa druge strane: Gos, Erel i Ljulj zajedno indeks 3. Potpuno nestabilni igrači, sposobni da odigraju tek prosečno dobro svaku drugu tekmu recimo.

 

Ljulj je u "full Spanulis" modu: 26% za dva, 28% trojke, 50% bacanja, prosečan indeks 3 za solidnih 18 minuta po meču.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, realno *w said:

 

 

Ne znam kada sam gledao ekipu sa većim disbalansom između spoljne i unutrašnje linije.

 

Sa jedne strane gledaš kako izgledaju njihovi visoki i to u trenutku kada je odsutan Tavareš: Jabusele gazi, Poire dosta dominantan, Rendolf kao nekada. Na kraju uđe Tompkins i ne promaši ništa.

 

Sa druge strane: Gos, Erel i Ljulj zajedno indeks 3. Potpuno nestabilni igrači, sposobni da odigraju tek prosečno dobro svaku drugu tekmu recimo.

 

Ljulj je u "full Spanulis" modu: 26% za dva, 28% trojke, 50% bacanja, prosečan indeks 3 za solidnih 18 minuta po meču.

 

Ma teško ce neko njih izbaciti ove godine u plej ofu, čini mi se da su toliko fizički dominantni da nema šanse da ih bilo koja ekipa može pobediti na 3 dobijene.

Na ovih 5 ako dodamo da su krila Hanga, Tejlor pa čak i Abalde  čini se da će svakog protivnika razbiti što se tiče fizikalija.

 

Ta spoljna linija sa Ljuljom,Ertelom,Gosom,Rudijem i Kozerom ume da proigra ekipu i da šutira trojke u visokim procenti, možda nisu talentovani kao Larkin-Vasa,ali su skroz okej.

 

Real mi je uz Barsu(ako Kalates ne ukenja ovo sad što igraju) glavni favorit za finale i trofej.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, propolis said:

 

Ma teško ce neko njih izbaciti ove godine u plej ofu, čini mi se da su toliko fizički dominantni da nema šanse da ih bilo koja ekipa može pobediti na 3 dobijene.

Na ovih 5 ako dodamo da su krila Hanga, Tejlor pa čak i Abalde  čini se da će svakog protivnika razbiti što se tiče fizikalija.

 

Ta spoljna linija sa Ljuljom,Ertelom,Gosom,Rudijem i Kozerom ume da proigra ekipu i da šutira trojke u visokim procenti, možda nisu talentovani kao Larkin-Vasa,ali su skroz okej.

 

Real mi je uz Barsu(ako Kalates ne ukenja ovo sad što igraju) glavni favorit za finale i trofej.

 

Jasno je to, sa ovakvim visokim igračima imaš luksuz da je i prosečan učinak spoljne linije dovojan. Plus, opet i ti spoljni nisu potpuno nesposobni, svaki put će bar neko odigrati solidnu partiju.

 

Na sve to će očigledno imati i prednost domaćeg terena, tako da će to biti strašno težak zadatak ko god bude protivnik.

 

Mada, ako bi igrali sa Efesom, to bi bilo ozbiljno klanja i bar u najavi jedna od boljih 1/4finalnih serija u poslednje vreme.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Jasno je to, sa ovakvim visokim igračima imaš luksuz da je i prosečan učinak spoljne linije dovojan. Plus, opet i ti spoljni nisu potpuno nesposobni, svaki put će bar neko odigrati solidnu partiju.

 

Na sve to će očigledno imati i prednost domaćeg terena, tako da će to biti strašno težak zadatak ko god bude protivnik.

 

Mada, ako bi igrali sa Efesom, to bi bilo ozbiljno klanja i bar u najavi jedna od boljih 1/4finalnih serija u poslednje vreme.

 

I prošle sezone je bilo opasno klanje,a moze se reći da se Real raspadao. Ono puštanje Deka u Nba mi nikad neće biti jasno,pred najbitniji deo sezone.

 

Efes nema tu energiju koja ga krasila poslednje 3 sezone i to je očigledno, a Ataman to ne može da podnese pa na svakoj drugoj tekmi pravi sranje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Del Piero said:

Nisu ga oni pustili nego u Spaniji svaki igrac mora da ima izlaznu klauzulu, a NBA ekipama je to sica da plate.

 

 

Ne znam ništa o tome, ali neverovatno mi zvuči da su pravila lige da svaki igrač ima NBA opt usred sezone?

 

Kakvo god da je pravilo, uveren sam da mu je trebala saglasnost Reala.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Pored vracanja Decka i produzenja ugovora za Yabuselea, Real cini se planira ovo ljeto dovesti Juancha Hernangomeza u slucaju da se odluci na povratak u Europu. Mislim da bi mogao biti fenomenalan u Europi. Thompkinsov ugovor se vjerovatno nece produzavati. 

 

Tačno im on fali jer je 5 na 4,a imaju već Tompkinsa i Rendolfa koji su više 4 na 5, a Dek je 3 na 4 dok su Poire i Tawares čiste 5ice.

Abalde će verovatno na 2 iako je više 3 na 2, dok će na 3 Rudi iako je više 2 na 3.

Ipak se čini da će najviše na 3 biti Taylor i Hanga koji je ipak 3 na 2 tip igrača.

Još samo uklopiti Ljulja,Kozera,Uertela, i NWG na 1 i 2 i to je to. 🤔

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, propolis said:

 

Tačno im on fali jer je 5 na 4,a imaju već Tompkinsa i Rendolfa koji su više 4 na 5, a Dek je 3 na 4 dok su Poire i Tawares čiste 5ice.

Abalde će verovatno na 2 iako je više 3 na 2, dok će na 3 Rudi iako je više 2 na 3.

Ipak se čini da će najviše na 3 biti Taylor i Hanga koji je ipak 3 na 2 tip igrača.

Još samo uklopiti Ljulja,Kozera,Uertela, i NWG na 1 i 2 i to je to. 🤔

 

Kod Juancha je faktor sto je vjerovatno najbolji dostupni spanski igrac, a kod Reala to igra veliku ulogu. Za beka znam da se pominjao ovaj Okobo iz Asvela. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Kod Juancha je faktor sto je vjerovatno najbolji dostupni spanski igrac, a kod Reala to igra veliku ulogu. Za beka znam da se pominjao ovaj Okobo iz Asvela. 

 

Ma sprdam se,nego je lako dovoditi igrače kad imaš maltene neograničen budžet.

Imaju po 3 igrača na svakoj poziciji od kojih svaki može biti starter u 90% EL ekipa.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Dropkick Murphys said:

Sa druge stane Beograd je dao Evroligi garancije da će na turniru u Areni moći da prisustvuju navijači, ali samo uz validnu potvrdu o vakcinaciji. 

Dobro,obicno se pred svetom i zbog sveta uljudimo,inace ne znam kako bih ovo protumacio i prokomentarisao..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...