Jump to content

A Liga NBA Fantasy 2021/2022


Magia

IR mesta  

25 members have voted

  1. 1. Broj IR mesta:

  2. 2. Ratzenova ekipa:

    • Ostaje u A ligi
    • Kreće ponovo iz C lige
  3. 3. Broj nedelja regularne sezone:



Recommended Posts

1 minute ago, nlavrnja said:

Ja sam za 3 ir, od korone se sad odsustvuje oko nedelju dana ako si vakcinisan, to je i dalje +1 u odnosu na godine pre korone

 

nije uopšte stvar korone, već generalne predostrožnosti timova kada se desi neka povreda igrača: do pre par sezona bi pola tih povreda igrači izneli kroz tekme i/ili pauzirali kraće. sada se (opravdano) i na nagoveštaj nekog sranja ekipa odlučuje da zadrži igrača na oporavku duže

 

valjda je najbolje da se kao i prošle sezone napravi poll za br IR mesta?

21:30 počinje draft a u pola 9 je draft order, jel tako beše

Link to comment
Share on other sites

Da li je moguće da niko ne pominje prelazak na Yahoo kao opciju sem mene? Znam da je bilo par ljudi tokom prošle sezone, pretpostavljam da nisu aktivni sada.

 

Najiskrenije mislim da je to jedno od gorućih pitanja.

Ovi sa ESPN-a su dobili gomilu šansi i bukvalno su svaku uprskali.

Setite se samo katastrofe sa davanjem Out oznaka igračima prošle sezone, koliko se kasnilo, koliko je grešaka bilo, npr. kad je komplet Memfis tim mogao da se stavi na IR, bez ikakvog razloga(i stajalo je tako danima).

Da ne pričam koliko im treba da ubace pojedine igrače, onaj PF iz Pacers-a je odigrao 3 vrhunske partije uz 2 DD dok su se gospoda setila da ne postoji u njihovoj bazi igrača.

 

Bukvalno svako sa kim sam pričao ili iz onoga što sam čitao na netu, apsolutno svi kažu da je Yahoo daleko bolji.

 

Ne vidim razlog zašto to barem ne bi ubacili kao opciju za glasanje, čisto da vidimo šta ljudi misle.

Ne košta nas bukvalno ništa.

Link to comment
Share on other sites

Jeste da se ne slažem sa Borinhom po mnogim pitanjima, ali i meni ESPN ide na živce, posebno recimo što sam ja imao igrača Memfisa, pa sam u toku noći kada je počeo biti starter taj PF iz Indijane tražio istog, nisam mogao verovati da ga jednostavno nema, Toskana Andersona takođe nije bilo ni na mapi, čini mi se i Tejt... Još koliko igrača je samo bilo. Još kada se doda na to da ESPN nema trade block, ne postoji nijedan razlog da bismo ostali ovde.

Link to comment
Share on other sites

Meni je yahoo smor sa onim bodovima umesto pravih statističkih podataka, teško mi je da u glavi to preračunavam svaki put. Ne znam da li ima opcija kao ovo što mi igramo, da se boduju stvarni statistički podaci a ne da se preračunavaju u neke bodove prema matrici koju dogovorimo. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Chaos Is Me said:

Meni je yahoo smor sa onim bodovima umesto pravih statističkih podataka, teško mi je da u glavi to preračunavam svaki put. Ne znam da li ima opcija kao ovo što mi igramo, da se boduju stvarni statistički podaci a ne da se preračunavaju u neke bodove prema matrici koju dogovorimo. 

 

to zvuči užasno.

 

moj jedini kontakt sa yahoo platformom je kada sam pokušao neki mock draft pre 3-4 sezone. bukvalno nisam znao gde bijem po tom grafičkom interfejsu ili kako se to već stručno naziva, pardom my digital ignorance. jeste da draft čini samo jedno veče ali je, makar po meni, jako bitan faktor za sezonu i zaista ne želim da se nerviram pre nego što i krene.

 

takođe, na nekim mockdraftovima koje pogledam pred svaku sezonu, dešavalo se relativno često da im draft pukne i da ga onda nešto resetuju i šta već.

možda se to samo potrefilo kada sam ja gledao ali nekako mi je bespotrebna nervoza da sad treba da otkrivam male razlike u odnosu na platformu koju koristimo 10 godina ili više.

 

meni je jedini espn problem taj kada su brljavili sa out oznakama ili što ponekada g-league likove ubace tek kada odigraju tekmu ili dve ali ko će garantovati da se tako ili nešto slično ne dešava i na yahoo.

 

ovaj krunski dokaz sa trejd blokom mi je potpuno nebitan; prvih sezona kada smo igrali je pola ekipa stavljalo više od pola igrača na trejd blok i to apsolutno ništa nije značilo za efektivniji trejd biznis, jer svakako moraš da kontaktiraš ekipu sa nekakvim predlogom "ti meni ovog, ja tebi onog" i tu TB ne pomaže ništa. to mu dođe više kao neka reklama u izlogu, sve je moguće, ja sam u slobodnoj vezi, hajde da se volimo..a u realnosti je jedino važno da li suprotna strana može da ponudi jednako interesantnog igrača ili paket. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, djole said:

Ljudi ja ne vidim da se rešila situacija sa Ratzenovom franšizom, a to niko više i ne pominje.

Liče sta tebi nije jasno i sta ima sta da se spominje nemoj vise biti dosadan

Racenova fransiza napada titulu jako

Racen I sinovi do pobede 

Link to comment
Share on other sites

Pre nego što krenemo sa sezonom, malo da se pročešlja settings i stavi da regularna sezona ima 19 kola, a ne 20. Da ne moram baš da pobedim 2 puta Uinija u RS, dovoljno je jednom, ako se baš mora i drugi put, može to i u plej ofu.

 

Dajte sleepere na sto!!! U kojim rundama dižete Kavaja i Kleja????

Link to comment
Share on other sites

1. Svakako nije "fer" prema članovima B i C lige koju iste igraju godinama, ali malo smo zakasnili sa reagovanjem u slučaju "Ratzen/Lukaku". Najveći problem je napravio @RatzenStadt , kao dugogodišnji clan lige i 4uma, koji nije bio iskren i na vreme nam saopštio da nece igrati ligu, kao i Delgado koji je sve znao ( jbg priprema draft za Lukaku94  itd ).

 

Da se napravi pool-ic i glasamo ( iako sam ja da Lukaku94 ostane , ali da se vise ovakve "stvari" ne tolerišu).

 

2.Prva ljubav zaborava nema, ostanak na ESPN 

3. Svejedno (iako sam pre za 4 )4 ili 3 IR ( ionako cu imati najgoru , takoreći B ligasku ekipu) 

 

4. @Zvezdinho tebra, pecenje je na putu, salji na Email neke skripte, ovi iz novu firmu ne daju da disem, okacim ih na q... 😄

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Lukaku94 said:

Liče sta tebi nije jasno i sta ima sta da se spominje nemoj vise biti dosadan

Racenova fransiza napada titulu jako

Racen I sinovi do pobede 

 

najmanje što možeš da uradiš je da ne budeš bezobrazan. zajebali smo se što smo popili ratzenovu priči i šta da se radi ali jedini razlog zbog kojeg ostaješ je da ne ispadnemo sad neke gnjide, inače bi bilo krajnje normalno da sledeća ekipa iz b lige uđe a ti lepo iz c nastaviš sa svojim usponima do pobede.

 

aktuelni šampion magija je igrao sa kolegom @John Dies at the End A ligu, pa kada je rešio sledeće sezone da se osamostali, otišao je u tada najniži rang B, vratio su u A sledeće sezone i eto. ti si igrao prošlu i igraš sledeću samo zato što je @RatzenStadt rekao da je u pitanju jedna sezona gde neće moći da se bavi timom, inače bi odmah umesto njega ušao još jedan tim iz B. 

 

na sve to, za godinu dana nisi napisao ništa ni na nba topiku, daklem, ne zanima te ni forum. 

 

mislim, tako je kako je ali zajebi sa tim "liče šta tebi nije jasno" jer je liku apsolutno jasno i postavlja legitimno pitanje. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje verujem da treba da glasamo za to, kao sto treba da glasamo i za ostale stvari (IR mesta, broj kola, prelazak na Yahoo). To je barem lako, napravi se anketa i imamo dovoljno dana da skontamo za sta je vecina.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, John Dies at the End said:

@RatzenStadt , kao dugogodišnji clan lige i 4uma, koji nije bio iskren i na vreme nam saopštio da nece igrati ligu, kao i Delgado koji je sve znao ( jbg priprema draft za Lukaku94  itd ).

 

 Racen upravo ranije jedne sezone nije dosao na draft u A ---> Ispao je te sezone u B, i upravo prosle sezone se vratio. Znaci, desavalo se da povremeno odsustvuje ali generalno je sve do prosle sezone bio prisutan i aktivno igrao, je l sam ja mogao da gatam u pasulj/kugle da se bas ni u jednom trenutku nece pojaviti da napravi neku izmenu, ubaci nekog Jordana Poola/Alize Johnsona sa Fri Edzensija ? Svakako smo kotaktirali Racena i cekamo da se javi.

 

 S druge strane, Meca/Jovanica ne deluju da ce igrati B, Sentivani ili ko vec se vec javio da je digao ruke, a vas komesar Matic nama predlaze da skratimo B ligu na 18 clanova, pa onda da samo 3 ide u A, sto je po meni totalno van pameti. Zasto ne bismo ubacili 2 clana iz C lige i kompletirali ligu, valjda je sustina da punimo brojke do kraja u vise rangiranim ligama ne da se cepkamo  ?  Samim tim ogranicavamo i broj novim ljudima koji bi se prijave/igraju (lekibg npr krece ove god iz C lige jos pita i za drugara)

 

U sustini, posto i C liga postoji par godina, sve 3 lige treba da funkcionisu kao entitet i mora da vaze ista pravila u sve 3 lige, kao i da postoji covek koji ce biti vrhovni komesar - odlucivati o krucijalnim pitanjama za sve lige, da da svoj pecat. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, oubrevo. said:

 

najmanje što možeš da uradiš je da ne budeš bezobrazan. zajebali smo se što smo popili ratzenovu priči i šta da se radi ali jedini razlog zbog kojeg ostaješ je da ne ispadnemo sad neke gnjide, inače bi bilo krajnje normalno da sledeća ekipa iz b lige uđe a ti lepo iz c nastaviš sa svojim usponima do pobede.

 

 

A mi sto smo bili 17. za 1 kat. i osvojili nikad jaci plej out pa smo na kraju bili 13 :classic_tongue: 

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...