Jump to content

Atletika - Tokio 2020


Oi!

Recommended Posts

20 minutes ago, Ridji said:

22,83m u prvom pokušaju Crouser :s_d:

Novi OR

 

Sinancevic sa 20,89 peti posle prve serije ali teško da može dalje od toga jer prva trojica već imaju bolji rezultat od njegovog najboljeg bacanja u karijeri

Crouser nije normalan, u drugom bacanju deset cm vise. Armin prestupio u drugom pokusaju

Link to comment
Share on other sites

Ryan Crouser, kakav majstor. Svih 6 hitaca preko 22.50, dajem ruku u vatru da to do sada nitko nikada nije ostvario (osim možda njega samog :classic_biggrin:). Novi olimpijski rekord, 23.30, 7 cm kraće od svjetskog kojeg je on sam nedavno postavio. Ali kako je samo jaka kugla zadnjih 5-6 godina, sigurno najjača tehnička disciplina. Ovo su bolesni rezultati i ostalih, toliko njih ide oko 22 metra što bi prije bilo garantirano barem srebro a sad nije ni medalja. Jedva čekam Hanžek, nadam se da bi mogao pasti svjetski rekord tu (mada znam da je teško nakon OI to ostvariti).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sinancevic kaze da je pre mesec dana bacao preko 22 metra, sada nije uspeo da prebaci 21 iz 6 pokusaja. Zanimljivo je da su i on i Ivana imali bolje rezultate u kvalifikacijama nego u finalu. Zasto je tako ne znam, ali to nije dobro. 

 

Ali glupo je i prigovarati nesto s obzirom na kom nivou je atletika u ovoj zemlji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, alcesta said:

Marija :heart: podvig karijere za nju. A ja je otpisala odavno...

Bila je ona veliki talenat, ali je stagnirala kad je krenula seniorska karijera. Skočila je nedavno 197cm, tu je izborila vizu za OI. Dobro je što se vratila na prave staze, finale je ogroman uspjeh, ušla je među 14 najboljih na svijetu.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Bila je ona veliki talenat, ali je stagnirala kad je krenula seniorska karijera. Skočila je nedavno 197cm, tu je izborila vizu za OI. Dobro je što se vratila na prave staze, finale je ogroman uspjeh, ušla je među 14 najboljih na svijetu.

Da, dugo nije bila ni blizu te visine. Znam da se svojevremeno komentarisalo kako su rezultati prestali čim je našla većeg sponzora, sad je li to bio Telenor ili Telekom, ne sećam se.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alcesta said:

Da, dugo nije bila ni blizu te visine. Znam da se svojevremeno komentarisalo kako su rezultati prestali čim je našla većeg sponzora, sad je li to bio Telenor ili Telekom, ne sećam se.

Ja se sjećam dobro kad je postala svjetski juniorski šampion u Kanadi 2010. Sa 18 godina je skočila 191cm. To je odlična osnova za dobru karijeru u seniorima. Ako ne za neke medalje, barem da bude standardni učesnik velikih takmičenja, ali tada je nastupio prazan hod, godinama nije mogla preko te granice, mislim da je 193cm najviše što je izvukla. Možda u ovoj poznoj fazi karijere uspije da valorizuje taj talenat, ko zna.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...