Jump to content

Canada - Looking for the summer


Kolbas

Recommended Posts

1 hour ago, Amigo said:

 

Da li je to minority ili ne, to niko ne zna, taj Trudoov komentar sluzi jedino da opravda sam sebe, koji se kao lider pokazao nekompetentan licemjer koji se nije usudio da izadje pred sopstvene gradjane, poprica sa njima, pokusa da uspostavi dijalog i radi na rjesavanju tog problema. Umjesto toga poslao je policiju na konjima, blokirao bankovne racune gradjana, neke pohapsio, neke zgazio i poslije svega se usudjuje da kritikuje druge drzave koje rade prakticno isto.

 

 

 

P.S.

Zamislite da Vucic na neke proteste u Srbiji posalje policiju na konjima koja gazi protestante. Kako bi reagovali, sta bi mislili?

 

 

 

Ne minority nego fringe minority, citaj nivo Qanon. Blizak prijatelj mi je kaminondzija, koji je radio celo vreme dok su ovi pekli prase i terorisali gradjane Otave. Da su jos malo zahebavali kanadjane podigla bi se kontra meeting i oterali ove ludake odma. Jbg, mostove su blokirali sirom Kanade. Dog Ford, inace konzervativac, bi ih oterao u pm da je mogao malo brze ali nije imao moc pa se udruzio sa Trudom u vezi ovog. Manority of the minority.

 

Ali se videlo da je Kanada demokrtatska zemlja, pustili su ih da luduju nedeljama, trgovi u glavnom gradu Kanade su vijorili sa zastavama F*ck Trudeau! Ajde da vidimo to u Kini ako vec poredjujes.

 

Inace sigurno je bilo mnogo normlih ljudi koji su hteli neke promene, sto podrzavam, ali neartikulasni siledzije su prvili gluposti, blokirali grad.

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Olosh iz Junkovca said:

Pustili su ih da luduju po Otavi,

ali kada su hteli da blokiraju most prema Detroitu,

ubrzo je doveden autobus saobracajaca koji su podelili tikete za nepropisno parkiranje,

raskrcili to i cao djaci.

 

 

 

Sest dana je taj most bio blokiran, znam jer sam bas tada cekao kamion iz USA koji nije mogao da dodje do mene da odnese masinu u Quebec.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Na poslednjim izborima Liberali su osvojili 32% glasova, niti puna trecina.

 

Nesto ne vidim da su NDP, BQ i Zeleni protiv podrsake Ukrajini. Pa i dobar dio CPC je za slanje finansijske pomocu Ukrajini. 

I da - medjunarodna pomoc i unutrasnji programi su razdvojeni u budzetu.

Link to comment
Share on other sites

Ja uopste nisam bio za te proteste, niti sam antivakser, primio sam 3 vakcine, medjutim Trudo mi se tada zgadio I kao covek I kao PM, jer nije uopste htio da razgovara sa tim ljudima, nego je upotrebio brutalnu silu, cak I blokirao bankovne racune ljudima koji su dali prilog za proteste. 

Ta prica da u Kanadi mogu da kazu Fuck Trudo, a u Kini protestvuju bez psovki je za malu decu. Tamo protestvuju valjda uz ZiviJo Shi  😄

 

Da Trudo ima ugled, koji bi trebao da ima kao PM, izasao bi pred te ljude I dogovorio bi se sa njima ili makar pokusao,  medjutim on se ponio isto kao I brat Shi. 

 

Nego jeli ovo normalno?  (uslikano prije pola sata)

 

WH2CNUO.jpg

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Ja uopste nisam bio za te proteste, niti sam antivakser, primio sam 3 vakcine, medjutim Trudo mi se tada zgadio I kao covek I kao PM, jer nije uopste htio da razgovara sa tim ljudima, nego je upotrebio brutalnu silu, cak I blokirao bankovne racune ljudima koji su dali prilog za proteste. 

Ta prica da u Kanadi mogu da kazu Fuck Trudo, a u Kini protestvuju bez psovki je za malu decu. Tamo protestvuju valjda uz ZiviJo Shi  😄

 

Da Trudo ima ugled, koji bi trebao da ima kao PM, izasao bi pred te ljude I dogovorio bi se sa njima ili makar pokusao,  medjutim on se ponio isto kao I brat Shi. 

 

Nego jeli ovo normalno?  (uslikano prije pola sata)

 

WH2CNUO.jpg

 

Sta tu ima nenormalno? Diesel mogu prodati za $2, regular ne mogu... Regular je kod mene 1.50 do 1.55 - i dok budemo spremni placati ga po toj cijeni,  proizvodjaci i vlada se nece odreci svog kolaca...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Ja uopste nisam bio za te proteste, niti sam antivakser, primio sam 3 vakcine, medjutim Trudo mi se tada zgadio I kao covek I kao PM, jer nije uopste htio da razgovara sa tim ljudima, nego je upotrebio brutalnu silu, cak I blokirao bankovne racune ljudima koji su dali prilog za proteste. 

 

 

 

 

Jbg, on je takav, zivi negde u oblacima, takav je uduvek i bio, cak sta vise, sada ponekad i mora malo i da se prizemlji ali kad nema neke konkurencije ide po starom. Nije tu bilo nista brutalne sile koliko je taj knovoj protest bio vulgaran i siledzjiski. 

 

 

Quote

Ta prica da u Kanadi mogu da kazu Fuck Trudo, a u Kini protestvuju bez psovki je za malu decu. Tamo protestvuju valjda uz ZiviJo Shi  😄

 

Ne da ne mogu tako nesto da urade u Kini nego kad su postavili neki transparent kod nadvoznjaka tu je bilo momentalno svaopsta cenzura sirom Kine. O cemu pricas?

Ovo sto se sad desilo sa demontsracijama je bilo na ivici, nisu smeli brutalno da reaguju.

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

Ja uopste nisam bio za te proteste, niti sam antivakser, primio sam 3 vakcine, medjutim Trudo mi se tada zgadio I kao covek I kao PM, jer nije uopste htio da razgovara sa tim ljudima, nego je upotrebio brutalnu silu, cak I blokirao bankovne racune ljudima koji su dali prilog za proteste. 

Ta prica da u Kanadi mogu da kazu Fuck Trudo, a u Kini protestvuju bez psovki je za malu decu. Tamo protestvuju valjda uz ZiviJo Shi  😄

 

Da Trudo ima ugled, koji bi trebao da ima kao PM, izasao bi pred te ljude I dogovorio bi se sa njima ili makar pokusao,  medjutim on se ponio isto kao I brat Shi. 

 

Nego jeli ovo normalno?  (uslikano prije pola sata)

 

WH2CNUO.jpg

 

To je za galon?

 

Pa ovde toliko košta litar i nikom ništa.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, ters said:

Sta tu ima nenormalno? Diesel mogu prodati za $2, regular ne mogu... Regular je kod mene 1.50 do 1.55 - i dok budemo spremni placati ga po toj cijeni,  proizvodjaci i vlada se nece odreci svog kolaca...

 

Ko bolan da bude spreman placat dizel 2 dolara za litar, pa valjda ti je poznato da je 99% trzista dizel transportni kamioni. Oni moraju da kupuju po cijeni koja je, nema tu nikakvog izbora. Poslije se ta cijena dizela uracuna u transport, valjda ti je to poznato, i onda ide lancana reakcija povecana cijena svega i svacega i to na kraju plati potrosac, tj ti i ja i ako ne vozimo dizel automobile.

Najobicnije mesetarenje. 

Ne mogu da shvatim to odsustvo reakcije na negativne stvari i kritiku vlasti sto je osnova svake demokratije. Cuj ko uputi kritike na rad vlade je fringe minority. Takvo pisanje po sirotinji je sramno.

 

2 minutes ago, alberto.ascari said:

 

To je za galon?

 

Pa ovde toliko košta litar i nikom ništa.

 

Ma kakav galon,  1 litar. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Amigo said:

 

Ko bolan da bude spreman placat dizel 2 dolara za litar, pa valjda ti je poznato da je 99% trzista dizel transportni kamioni. Oni moraju da kupuju po cijeni koja je, nema tu nikakvog izbora. Poslije se ta cijena dizela uracuna u transport, valjda ti je to poznato, i onda ide lancana reakcija povecana cijena svega i svacega i to na kraju plati potrosac, tj ti i ja i ako ne vozimo dizel automobile.

Najobicnije mesetarenje. 

Ne mogu da shvatim to odsustvo reakcije na negativne stvari i kritiku vlasti sto je osnova svake demokratije. Cuj ko uputi kritike na rad vlade je fringe minority. Takvo pisanje po sirotinji je sramno.

 

 

Ma kakav galon,  1 litar. 

 

Pa to je 34CZK za litar, danas je 40 a bilo je i 55 kad je počeo rat. Zaradjujete 3x više, šta se žališ jbg...

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Amigo said:

 

Ko bolan da bude spreman placat dizel 2 dolara za litar, pa valjda ti je poznato da je 99% trzista dizel transportni kamioni. Oni moraju da kupuju po cijeni koja je, nema tu nikakvog izbora. Poslije se ta cijena dizela uracuna u transport, valjda ti je to poznato, i onda ide lancana reakcija povecana cijena svega i svacega i to na kraju plati potrosac, tj ti i ja i ako ne vozimo dizel automobile.

Najobicnije mesetarenje. 

Ne mogu da shvatim to odsustvo reakcije na negativne stvari i kritiku vlasti sto je osnova svake demokratije. Cuj ko uputi kritike na rad vlade je fringe minority. Takvo pisanje po sirotinji je sramno.

 

 

Ma kakav galon,  1 litar. 

 

Pa ako kamiondzije moraju kupiti i nemaju izbora, to valjda znaci da proizvodjaci mogu prodati po toj cijeni? 

 

Vlast treba kritikovati, i pozivati na odgovornost za greske i propuste koje prave - kroz regularne proteste kojima se ne krse zakoni, kroz komunikaciju sa svojim izabranim predstavnicima i kandidatima opozicije, kroz svoj glas na izborima, kroz donaciju partijama, kroz ukljucivanje u nevladine organizacije koje se bave pitanjima koja su ti bitna... Trudeau je mnogo sta uradio pogresno, mozda i kriminalno, od stimanja dilova svojoj familiji, preko uvodjenja vanrednog stanja nakon protesta kamiondzija i blokiranja racuna, zakuhavanja  odnosa sa Kinom sa hapsenjem one Kineskinje bez ikakve ideje zasto to radi i slicno... Ali nije pogrijesio u karakterizaciji protesta u Otawi - to jeste bio fringe minority, i nije pogrijesio u podrsci Ukrajini, jer je tu u pitanju buducnost svijeta - cak bih rekao da  u tome prilicno jeftino prolazi...  I opet - uglavnom se isti "fringe minority" protivi toj podrsci. Ne znaci da i oni nemaju pravo glasa, niti da im treba ukinuti racune, niti da ih treba rastjerivati policijom.... Neka protestuju, neka glasaju, neka placaju taksu, neka daju priloge kome zele dok god su te organizacije u okviru zakona... Kada postanu vecina, oni ce postaviti svoju vladu...

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, alberto.ascari said:

 

Pa to je 34CZK za litar, danas je 40 a bilo je i 55 kad je počeo rat. Zaradjujete 3x više, šta se žališ jbg...

 

Ko zaradjuje, ja ne zaradjujem nista.

Ti uopste izgleda ne razumes o cemu se radi ovde, nije problem u cijeni, nego u razlici cijene izmedju benzina i dizela, sto nije nikada bilo prije, ni blizu

 i kako to utice na sve ostalo u ekonomiji.

Ne moze se porediti Evropa bez naftnih izvora, sa cijenama benzina u drzavi koja izvozi naftu.

 

@ters nemamo vise sta raspravljati, niti jedan fakt ne priznajes, cak i kada ima snimak kako konjima idu preko ljudi, to jednostavno ignorises, nego tako pucas fraze o izborima, podcjenjujes ljude koji kritikuju vlast, za tebe su to sve budale, itd itd.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Amigo said:

 

Ko zaradjuje, ja ne zaradjujem nista.

Ti uopste izgleda ne razumes o cemu se radi ovde, nije problem u cijeni, nego u razlici cijene izmedju benzina i dizela, sto nije nikada bilo prije, ni blizu

 i kako to utice na sve ostalo u ekonomiji.

Ne moze se porediti Evropa bez naftnih izvora, sa cijenama benzina u drzavi koja izvozi naftu.

 

@ters nemamo vise sta raspravljati, niti jedan fakt ne priznajes, cak i kada ima snimak kako konjima idu preko ljudi, to jednostavno ignorises, nego tako pucas fraze o izborima, podcjenjujes ljude koji kritikuju vlast, za tebe su to sve budale, itd itd.

 

Pa jbg prijatelju, ne znam šta da ti kažem, ako ne zaradjuješ, ne znam od čega živiš.

 

Kod mene na poslu je 1% mašina, teretnih i putničkih automobila i generatora koji nisu na dizel, pa smo i to preživeli. Kalkulišeš u cenu i prodaš, ako ne prodaš, imaš problem, ako prodaš ok. Mi uspevamo da prodajemo. 

Edited by alberto.ascari
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Amigo said:

 

Ko zaradjuje, ja ne zaradjujem nista.

Ti uopste izgleda ne razumes o cemu se radi ovde, nije problem u cijeni, nego u razlici cijene izmedju benzina i dizela, sto nije nikada bilo prije, ni blizu

 i kako to utice na sve ostalo u ekonomiji.

Ne moze se porediti Evropa bez naftnih izvora, sa cijenama benzina u drzavi koja izvozi naftu.

 

@ters nemamo vise sta raspravljati, niti jedan fakt ne priznajes, cak i kada ima snimak kako konjima idu preko ljudi, to jednostavno ignorises, nego tako pucas fraze o izborima, podcjenjujes ljude koji kritikuju vlast, za tebe su to sve budale, itd itd.

 

Sve fakte pobrojao i stavio na teret Justinu - upotrebu sile i policiju ne podnosim, ali za taj incident sa konjima ne mogu kriviti njega, jer to i jeste bio incident pojedinca policajca, a ne naredjeni juris konjicom na one koji protestuju.

Ne podmeci - nigdje ne kazem da su budale niti ih potcjenjujem, jednostavno konstatujem da su manjina, i to uglavnom sa drustvene margine... 

 

I da se ne naganjamo dalje - posljednja dva puta Justin i njegova partija nisu bili moj izbor... Mozes li ti reci isto?

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, alberto.ascari said:

Pa jbg prijatelju, ne znam šta da ti kažem, ako ne zaradjuješ, ne znam od čega živiš.

 

Pa ne zaradjem na benzinu, samo placam. :lol_2:

 

47 minutes ago, alberto.ascari said:

Kod mene na poslu je 1% mašina, teretnih i putničkih automobila i generatora koji nisu na dizel, pa smo i to preživeli. Kalkulišeš u cenu i prodaš, ako ne prodaš, imaš problem, ako prodaš ok. Mi uspevamo da prodajemo. 

 Pa to i ja govorim, samo sto hranu moras da kupujes, mozda manje, ali jesti se mora.

Link to comment
Share on other sites

Danas novi rekord, dizel 75 centi, po litru, skuplji od benzina. (135/210)

Bas se dobro bore protiv inflacije :59:

U mojoj firmi, industrija hrane, postoji posebno odelenje koje se bavi samo transportom i na svako poskupljenje transporta, koji je iskljucivo kamionima, odmah se koriguju cijene, jer mi placamo distribuciju.

Naravno kad dizel pojeftini, cijene ne idu dole.

Znam da ce teoreticari odmah da to opravdaju, kao ponuda-potraznja, a u stvari naftne kompanije to odredjuju i sve su sinhronizovane, tako da prakticno ne postoji nikakva zdrava konkurencija.

 

Slicno slucaju kod mobilne telefonije, koja je medju najskupljim u svijetu, vlada je stalno obecavala da ce to da rijesi i naravno nikad nista.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Baby said:

 

Takse na dizel su vece zbog veceg zagadjivanja, plus, mahom ga koriste kamioni koji vise unistavaju puteve nego automobili pa i to obracunavaju. 

 

To je samo tako teoretski, dizel do ove godine nije nikada bio toliko skup, mozda je razlika bila do 10%, ali je povremeni dizel bio cak i jeftiniji.

Pumpanje cijene dizela je cisto ludilo, jer povlaci masovna poskupljenja, prije svega hrane, a i svega ostalog.

 

U medjuvremenu, na autoputevima sudar do sudara.

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Amigo said:

 

To je samo tako teoretski, dizel do ove godine nije nikada bio toliko skup, mozda je razlika bila do 10%, ali je povremeni dizel bio cak i jeftiniji.

Pumpanje cijene dizela je cisto ludilo, jer povlaci masovna poskupljenja, prije svega hrane, a i svega ostalog.

 

 

Nije bilo tako ranije. Dizel je jeftiniji u obradi i logicno je da je jeftiniji u prodaji.

Onda se desilo sta se sve desilo i naduvali su cene i dizela i benzina. 

Benzin cene su opale, a dizel tek sada pocinju da opadaju. Dizel ce ostati skuplji jer su podigli takse zbog zagadjivanja. Cene dizela vuku ostale cene jer prevoznici koriste dizel, a ne benzin. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
5 hours ago, ters said:

Rijesimo se i dizela i benzina i nema brige. Izgleda da je buducnost brza nego sto sam mislio: 

Norveska - 80% automobila prodanih u 2022 su elektricni 

 

chart.png

 

https://www.reuters.com/business/autos-transportation/hitting-record-electric-cars-sales-norway-near-80-2022-2023-01-02/  

 

Lako je Norvežanima da kupuju električne automobile kad imaju nafte koliko hoće. :classic_biggrin:

Mora brzo da dođe do prevage EA, najveći proizvođači automobila su ušli u trku za razvoj tehnologije, ako ništa drugo moraju se ulaganja opravdati, naplatiti, stvorena je klima da su EA poželjniji, države čine ustupke, koliko se sećam i ta Norveška je davala lepe subvencije kupcima, a ima i dobro razrađen sistem proizvodnje električne energije iz obnovljivih izvora.

Pomislim na trenutak da je dobro što je Vučić angažovao savetnike iz Norveške za razvoj EPSa, mada, Vučić...

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, ters said:

Rijesimo se i dizela i benzina i nema brige. Izgleda da je buducnost brza nego sto sam mislio: 

Norveska - 80% automobila prodanih u 2022 su elektricni 

 

 

'Buducnost ceka iza ugla...Elektro...

Elektropionir ukljuci napajanje....'

 

Mislim da Norvezani nisu neki pokazatelj, oni imaju svoju furku.

Ja koliko sam cuo, bas traje neki zayeban period kad ne znau gde biju.

 

Link to comment
Share on other sites

Baš pričam jučer sa poznanikom koji radi u Nunavutu, zadužen je za sve elektrane tamo, pitam ga kako se tamo proizvodi struja, kaže sve je na dizel generatore, cela teritorija...pa ako ćemo da ukidamo dizel da im javimo da se nekako prebace na nešto drugo dok nije kasno 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...